SS Andrea Doria

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
SS Andrea Doria
Potápějící se Andrea Doria. Záchranné čluny na pravoboku již jsou spuštěny.
Potápějící se Andrea Doria. Záchranné čluny na pravoboku již jsou spuštěny.
Civil Ensign of Italy.svg
Základní údaje
Typtransatlantický parník
MajitelItalia - Società di Navigazione
Domovský přístavJanov
Spuštěna na vodu16. června 1951
Panenská plavba14. ledna 1953
Osudpotopila se 25. července 1956 po srážce s lodí MS Stockholm
Poznámkaloděnice Ansaldo
Technická data
Prostornost29 083 GRT
Délka213,8 m
Rychlost23 uzlů (42,6 km/h)
Kapacita1 221

SS Andrea Doria byl velký luxusní italský transatlantický parník, poslední svého druhu před masivním nástupem letecké dopravy přes Atlantik.

Na vodu byla tato loď spuštěna 16. června 1951, první komerční plavbu podnikla 14. ledna 1953. Známá je ale především katastrofou z 25. července 1956, kdy se po srážce s lodí MS Stockholm potopila nedaleko břehů ostrova Nantucket u Massachusetts. Jen díky modernějším komunikačním technologiím nedosáhlo neštěstí takových rozměrů, jako katastrofa Titanicu. Během bleskové záchranné akce bylo zachráněno 1660 pasažérů a členů posádky, katastrofa měla 46 obětí. Příčinou srážky byla hustá mlha a série chyb, nedbalostí, mylných předpokladů a neukázněného a riskantního jednání důstojníků obou lodí.

Zajímavost[editovat | editovat zdroj]

Na palubě parníku Andrea Doria byl kromě dalšího nákladu i Chrysler Norseman, designová studie návrháře firmy Chrysler Virgila Exnera. Prototyp by postaven firmou Carrozzeria Ghia v Itálii a měl být představen na různých autosalonech v USA. Mimoto bylo na palubě i 50 nových vozů Lancia Aurelia B24 Spider, kterých bylo celkem vyrobeno pouze 240.

Harry A. Trask, Boston Traveler: potopení parníku SS Andrea Doria, fotografie byly pořízeny z letadla letícího ve výšce 75 metrů jen devět minut před tím, než se loď ponořila na dno.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]