Ronan Keating

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Ronan Patrick John Keating se narodil 3. března 1977 v Dublinu. Jeho pěvecká kariéra začala jeho působením v irské pěvecké skupině Boyzone, která fungovala od roku 1994. O dva roky později natočili a nazpívali jejich debutovou skladbu Love me for a Reason.

Jeho matka umírá v roce 1998 na rakovinu prsu a Ronan zakládá organizaci „Marie Keating Foundation“ která pomáhá ženám v boji proti rakovině prsu. V tentýž rok si vzal svoji lásku Yvonne Connolly, irskou modelku.

Roku 1999, když se Boyzone rozpadla, vydal se na sólovou kariéru a prorazil do světa se svou skladbou When You Say Nothing at All a o rok později vychází album s názvem Ronan, které sice mělo několik negativních hodnocení, ale přesto se ho prodalo více než 750 000 kusů a stalo se tak jedním z nejprodávanějších alb roku ve Velké Británii. Současně oslavuje narození svého prvního syna, Jacka.

O dva roky později, roku 2001 se mu narodila jeho první dcera Mary. Potom roku 2005 přichází na svět jeho druhá dcera Ali.

Roku 2008 se Ronan rozhodl dát Boyzone opět dohromady. Nahráli společně album Back Again...No Mattar What a začali jezdit po koncertech. O rok později, v průběhu natáčení nového hitu Boyzone, Give it all away, přišla zpráva, že jeden ze členů, Stephen Gately, zemřel. Ronan byl v šoku, ale rozhodli se album spolu s ostatními členy dotočit a pojmenovali ho Brother, na Gatelyho počest.

Roku 2010 byla odhalena jeho sedmiměsíční nevěra s tanečnicí Francine Cornell.

Během první poloviny roku 2012 se po 14 letech rozvedlí se svojí manželkou Yvonne, která mu jeho nevěru z roku 2010 nebyla schopná odpustit. V září tohoto roku vychází jeho sólové album Fires (Požáry) a další porotcování v Australském X-Factoru. Na rok 2013 chystá takzvané „Fires Tour“.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]