Realm of the Mad God

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Realm of the Mad God(V překladu "Říše šíleného boha") je hromadně multiplayerová webová hra (MMO), která byla vytvořena společnostmi Wild Shadow Studios a Spry Fox. Hra je velice originální v tom, že když za svou postavu zemřete, zmizí vám veškerá expedice a vaše věci, ale podle toho, jak jste byli dobří, dostanete ocenění v podobě Fame, za kterou můžete nakupovat různé vymoženosti. Začátek jejího vývoje je datován do ledna 2010, oficiálně byla spuštěna 20. června 2011.

Postavy[editovat | editovat zdroj]

Wizard , Priest , Archer, Rogue , Warrior , Knight, Paladin , Assassin, Huntress, Trickster, Sorcerer , Mystic, Necromancer, Ninja

Ve hře si můžete vybrat jednu ze čtrnácti tříd. Tyto třídy musíte postupně odemykat tím, že s danou třídou dosáhnete páté nebo dvacáté úrovně. Jakmile dosáhnete úrovně 20, musíte sbírat Slávu (Fame), tu dostáváte z Bossů (bohů), které obvykle najdete uprostřed mapy.

Jako první začnete hrát za "Wizarda", když u něj dosáhnete úrovně 5 odemkne se Vám další postava "Priest", opět až dosáhnete 5 úrovně se Vám odemkne nové postava a to je "Archer" a následně "Rogue", "Warrior", "Knight"....Později už nebude stačit pro odemčení úroveň 5,budete muset dosáhnout úrovně 20,aby se Vám odemkla nová postava a také získáte tzv. Rank, podle kterého můžou ostatní hráči poznat, jak jste ve hře dobří.

Předměty[editovat | editovat zdroj]

Ve hře je velmi důležité vaše vybavení. Každý objekt přidává jinou vlastnost (např. defense, speed...). Objekty padají v pytlících - Brown Bag (obyčejný, padají v něm lektvary na doplnění zdraví nebo many), Pink bag (slabé věci pro začátečníky) Purple Bag (speciální - vidíte ho pouze vy, padají v něm lepší itemy, obvykle s fame bonusem), Cyan Bag (speciální - vidíte ho pouze vy, padají v něm hodně dobré objekty), Blue Bag (speciální - vidíte ho pouze vy, padají v něm STAT POTIONS, které vám, dokud nezemřete, zvýší danou vlastnost (dobře se s nimi obchoduje)), White Bag (speciální - vidíte ho pouze vy, padají v něm nejlepší objekty až s 6% fame bonusem) Orange bag (předměty do setu, barvy na oblečení, látky na úpravu vzhledu, skiny a wine cellar incantation - klíč k Oryxovu vinnému sklepu - Wine cellar)

Předměty získané ve white bagu nelze nijak darovat ani prodat jiným hráčům = jsou tzv. soulbound

Statové Lektvary[editovat | editovat zdroj]

Jak už bylo zmíněno statové lektvary dostáváte v modrých balíčcích. Existují - Dexterity, Speed, Vitality, Wisdom, Attack, Defense, Mana, Health

Největší cenu má Life potion. zvýší maximální počet zdraví o 5hp

Obvyklý poměr cen statových lektvarů:

1Life = 2 Many. Mana má podobný efekt jako life potion, ale zvýší o 5maximální počet many.

1mana = 3-5 defů (spíše 4), zvýší maximální množství many o 5 bodů

Def zvýší stat def o 1 na vaší postavě. Def = 2wis(regenerace many) / 2 spd(rychlost) / 1 att(síla útoku) / 2 dex(rychlost útoku) / 2VIT(regenerace zdraví)

Dobré je prvně vymaxovat stat "def" - ten snižuje udělené poškození od vašich nepřátel. Def potion však není úplně snadné získat, proto, pokud jste začínajícím hráčem, se nejvíce vyplatí maxovat dex a spd, které získáte naopak velice snadno.

Pro více podrobnějších informaci [1]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]