Rainbow Family

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Rainbow Gathering 2007 v Bosně

Rainbow Family je zkrácený obecně užívaný název pro hnutí The Rainbow Family of Living Light.

Jde o hnutí komunity Hippies, pořádající každoročně srazy zvané "Rainbow Gathering".

Název „The Rainbow Family of Living Light“ je inspirován starými indiánskými legendami s názvem Bojovníci duhy (Warriors of the Rainbow). Legendy obsahují i téměř 250 let staré proroctví indiánské stařeny z kmene Cree, v němž se mj. praví: „Až Země bude zpustlá, řeky otrávené, moře zčerná a ptáci začnou padat z nebe, pak v poslední chvíli Indián znovu získá svého ducha, spojí se s bílým mužem a naučí ho ctít Zemi. Společně povstanou proti ničení a stanou se Bojovníky duhy.“

Většina „kmenových rituálů“ v táboře Rainbow Family pochází z rituálů pueblanských indiánů kmene Hopi[1].

Historie a původ[editovat | editovat zdroj]

Rainbow rodina byla založena v roce 1968 v San Francisku jako jedna z odnoží hnutí hippies. Od roku 1972 pořádá v USA své roční setkání během prvního týdne v červenci každého roku. Později se Rainbow rodina rozšířila i do jiných zemí světa.

Myšlenky a praktiky[editovat | editovat zdroj]

Hnutí je volné mezinárodní uskupení jednotlivců, kteří mají společný cíl, snaží se o dosažení míru a lásky na Zemi. Nejsou tam žádné oficiální vůdci nebo struktury, žádní oficiální mluvčí, ani žádné formální členství. Přesně vzato, pouze cíle jsou stanoveny jednotlivé, neboť nikdo nemůže tvrdit, že zastupuje všechny Rainbowáky slovem nebo skutkem.

Rainbow Gathering[editovat | editovat zdroj]

Rainbow gatheringy jsou pravidelná setkání Rainbow family, které se pořádají jak celosvětově, i celoevropsky i národně. Národní srazy Rainbow Family se obvykle pořádají častěji.

Evropské Rainbow Gathering[editovat | editovat zdroj]

Evropská setkání Rainbow family se konají vždy v létě každoročně v jiné evropské zemi. V Čechách se konalo v roce 1995, v Novohradských horách.

Zdroje a externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

Zdroje[editovat | editovat zdroj]

  1. http://rainbow2009.sweb.cz/

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]