Rachot v Bronxu

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Rachot v Bronxu
Původní názevHong faan kui
Země původuHongkongHongkong Hongkong
KanadaKanada Kanada
Spojené státy americkéSpojené státy americké Spojené státy americké
Jazykkantonština
Délka91 minut
Žánrakční komedie
ScénářEdward Tang

Tong Man-Ming

Yun Kai-Chi
RežieStanley Tong
Obsazení a filmový štáb
Hlavní roleJackie Chan
Anita Mui
Françoise Yip
Marc Akerstream
ProdukceBarbie Tung
Roberta Chow
Raymond Chow
Leonard Ho
StřihPeter Cheung
Výroba a distribuce
Premiéra21. ledna 1995
Produkční společnostOrange Sky Golden Harvest
DistribuceUSA:
New Line Cinema
Anglie / Austrálie:
Hollywood Pictures
Rozpočet7,5 miliónů dolarů
Tržby32 392 047 dolarů
Rachot v Bronxu na ČSFDFDbIMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Rachot v Bronxu (v originále Hong faan kui) je akční komedie, kterou režíroval Stanley Tong. Přestože se děj filmu odehrává v newyorské čtvrti Bronx, film se natáčel převážně v okolí kanadského města Vancouver a také v Hongkongu a ve Spojených státech amerických. V hlavních rolích vystupují Jackie Chan, Anita Mui, Françoise Yip a Marc Akerstream.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Hlavním hrdinou je Keung (Jackie Chan), který přiletí do USA za svým strýcem Billem (Bill Tung), rozhodnutým prodat svůj obchod v newyorské části Bronx. Zde se seznamuje s novou majitelkou strýcova obchodu Elaine (Françoise Yip) a chlapcem ze sousedství Dannym (Morgan Lam), připoutaným na invalidní vozík. Bronx má však pověst pouličních gangsterů a závodů na ulici. Do jednoho takového závodu se omylem připlete i Keung a pokazí výhru místnímu hlavnímu gangsterovi Tonymu (Marc Akerstream). Ten je rozhodnutý ho za každou cenu zabít a tak začíná boj mezi jeho bandou a Keungem, který však odnese i obchod Elaine. Tonův parťák Angelo (Garvin Cross) se ale připlete do bitky dalších mafiánů a ukradne vzácné diamanty. Ty ukryje do Dannyho polštářku, když prchá před mafiány. Vše se zkomplikuje a Angelo je donucen vyzradit mafiánům úkryt diamantů, které ale záhy získá Keung. Mafiáni mu však unesou přátele a požadují diamanty zpět jako výměnu. Keung se s podporou policie rozhodne své přátele osvobodit a dostat hlavního šéfa mafiánů - Bílého tygra (Kris Lord).

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

Tržby[editovat | editovat zdroj]

V Hongkongu film vydělal celkově 56 911 136 HK $ a patří tak mezi nejúspěšnější filmy roku v Hongkongu a jeden z nejvýdělečnějších filmů Jackie Chana.

Avšak Chanův film byl úspěšný i v Severní Americe. Byl promítán v 1 736 kinech a během premiérového víkendu vydělal 9 858 380 dolarů (5 678 $ na kino). Celková tržba v Severní Americe byla 32 392 047 $.

Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]

Jackie Chan si během natáčení filmu, když předváděl své obvyklé kaskadérské kousky, zranil svou nohu. Většinu natáčecího času pak hrál pouze s jednou zdravou nohou. Když přišlo na řadu vyvrcholení děje a natáčení, Chanovi na jeho sádru navlékli ponožku, kterou nabarvili. S touto improvizací film dokončili. Jeho noha však stále nebyla úplně zdravá když šel natáčet jeho další film, Thunderbolt. Během natáčení se na motorce zranilo i několik kaskadérů včetně hlavní herečky. Několik lidí také utrpělo zlomení končetin a kotníků. [zdroj?]

Ocenění a nominace[editovat | editovat zdroj]

  • 1997 Key Art Awards
    • Cena: Nejlepší Show - audovizualizace

Díky komediálnímu TV seriálu "Ben Knows"

Související články[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Rumble in the Bronx na anglické Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]