Rachot v Bronxu

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Rachot v Bronxu
Původní název Hong faan kui
Země HongkongHongkong Hongkong
KanadaKanada Kanada
Spojené státy americkéSpojené státy americké Spojené státy americké
Jazyk Kantonština
Délka 91 minut
Žánr akční komedie
Scénář

Edward Tang
Tong Man-Ming

Yun Kai-Chi
Režie Stanley Tong
Obsazení a filmový štáb
Hlavní role Jackie Chan
Anita Mui
Françoise Yip
Marc Akerstream
Produkce Barbie Tung
Roberta Chow
Raymond Chow
Leonard Ho
Střih Peter Cheung
Výroba a distribuce
Premiéra 21. ledna 1995
Produkční společnost Orange Sky Golden Harvest
Distribuce USA:
New Line Cinema
Anglie / Austrálie:
Hollywood Pictures
Rozpočet 7,5 miliónů dolarů
Tržby 32 392 047 dolarů
Rachot v Bronxu na ČSFD FDb IMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Rachot v Bronxu (v originále Hong faan kui) je akční komedie, kterou režíroval Stanley Tong. Přestože se děj filmu odehrává v newyorské čtvrti Bronx, film se natáčel převážně v okolí kanadského města Vancouver a také v Hongkongu a ve Spojených státech amerických. V hlavních rolích vystupují Jackie Chan, Anita Mui, Françoise Yip a Marc Akerstream.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Hlavním hrdinou je Keung (Jackie Chan), který přiletí do USA za svým strýcem Billem (Bill Tung), rozhodnutým prodat svůj obchod v newyorské části Bronx. Zde se seznamuje s novou majitelkou strýcova obchodu Elaine (Françoise Yip) a chlapcem ze sousedství Dannym (Morgan Lam), připoutaným na invalidní vozík. Bronx má však pověst pouličních gangsterů a závodů na ulici. Do jednoho takového závodu se omylem připlete i Keung a pokazí výhru místnímu hlavnímu gangsterovi Tonymu (Marc Akerstream). Ten je rozhodnutý ho za každou cenu zabít a tak začíná boj mezi jeho bandou a Keungem, který však odnese i obchod Elaine. Tonův parťák Angelo (Garvin Cross) se ale připlete do bitky dalších mafiánů a ukradne vzácné diamanty. Ty ukryje do Dannyho polštářku, když prchá před mafiány. Vše se zkomplikuje a Angelo je donucen vyzradit mafiánům úkryt diamantů, které ale záhy získá Keung. Mafiáni mu však unesou přátele a požadují diamanty zpět jako výměnu. Keung se s podporou policie rozhodne své přátele osvobodit a dostat hlavního šéfa mafiánů - Bílého tygra (Kris Lord).

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

Tržby[editovat | editovat zdroj]

V Hongkongu film vydělal celkově 56 911 136 HK $ a patří tak mezi nejúspěšnější filmy roku v Hongkongu a jeden z nejvýdělečnějších filmů Jackie Chana.

Avšak Chanův film byl úspěšný i v Severní Americe. Byl promítán v 1 736 kinech a během premiérového víkendu vydělal 9 858 380 dolarů (5 678 $ na kino). Celková tržba v Severní Americe byla 32 392 047 $.

Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]

Jackie Chan si během natáčení filmu, když předváděl své obvyklé kaskadérské kousky, zranil svou nohu. Většinu natáčecího času pak hrál pouze s jednou zdravou nohou. Když přišlo na řadu vyvrcholení děje a natáčení, Chanovi na jeho sádru navlékli ponožku, kterou nabarvili. S touto improvizací film dokončili. Jeho noha však stále nebyla úplně zdravá když šel natáčet jeho další film, Thunderbolt. Během natáčení se na motorce zranilo i několik kaskadérů včetně hlavní herečky. Několik lidí také utrpělo zlomení končetin a kotníků. [zdroj?]

Ocenění a nominace[editovat | editovat zdroj]

  • 1997 Key Art Awards
    • Cena: Nejlepší Show - audovizualizace

Díky komediálnímu TV seriálu "Ben Knows"

Související články[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Rumble in the Bronx na anglické Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]