Porcelanosa Grupo

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Porcelanosa Grupo je španělská společnost zabývající se keramikou a obkládáním, která se specializuje na koupelnový nábytek, doplňky a obklady, a byla založena v roce 1973. Má mnoho poboček ve Španělsku, Velké Británii, USA, Itálii, Mexiku, Francii a také v jiných zemích světa.

V roce 1973 společnost začala výrobu keramických dlaždic a obkladů v budovách ve Villareal, které měly 25 000m² a tým 98 zaměstnanců. O 14 let později snahy společnosti se rozšířit a sjednotit vedly ke vzniku firmy VENIS, která byla navržena tak, aby vyšla vstříc potřebám nových sektorů rozsáhlého trhu keramických obkladů a dlaždic. Společně s ní, podnik GAMADECOR udělal důležitý krok k rozmanitosti společnosti a nabídl zákazníkům kuchyňský a koupelnový nábytek. Je třeba zmínit, že Porcelanosa Grupo nemá technické zařízení na výrobu tohoto nábytku, a místo toho se spoléhá na jiné výrobce zboží.

Tyto 2 nové podniky byly brzo následovány dalšími společnostmi.

-SYSTEMPOOL, podnik založený v roce 1993, dále rozšířil řady produktů o vany, sprchové kouty a zástěny, sauny, SPA a hydromasážní systémy. -L’ANTIC COLONIAL - pokračující touha pokrýt všechny oblasti trhu vedl v roce 1999 ke vzniku jedné z nejvíce specializovaných firem společnosti. Tento podnik se soustředí na přírodní materiály (dřevo, kámen, terakota), které se používají k nástěnnému a podlahovému krytí s unikátními a exkluzivními detaily. -BUTECH, firma založená v roce 2001, nabízí stavitelská řešení v souladu s technologiemi 21. století. Tato sekce poskytuje efektivní a účinná řešení pro instalaci a údržbu všech produktů společnosti, nabízí nové systémy navržené pro vyhovění stavebních požadavků, vyvíjí vysoce výkonné, dlouhotrvající solární panely a nabízí také high-tech zvukové izolační materiály. -NOKEN - podnik, který vstoupil na trh v téměř stejnou dobu jako Butech, doplňuje rozsah zboží svým důmyslným a vhodným designem souprav kohoutů, sanitární keramiky, koupelnového nábytku, radiátorů a příslušenství (zrcadla, háčky, světla), z nichž ani jeden produkt není vyráběný společností Porcelanosa Grupo; ta se spoléhá na jiné výrobce a potom výrobky označí svou pečetí. -CERANCO – vznik firmy v roce 2004 se stal další zásadní událostí v historii společnosti Porcelanosa Grupo. Tento podnik nabízí řadu keramických dlaždic, které byly navrženy, aby splnily požadavky pro rozsáhlé projekty. -PORCELANOSA CERAMICA – tento podnik nabízí velké množství obkladů a dlažby do koupelen a kuchyní.


Společnost Porcelanosa Grupo USA zřídila v roce 2003 nový interaktivní show-room v New Yorku. Otevření se uskutečnilo v hotelu St.Regis a účastnily se ho známé osobnosti jako John Travolta, Carolina Herrera, princezna Ira von Fürstenberg a Isabel Preysler, která udělala značnou práci pro reklamu společnosti. Od roku 2007 firma znovu otevřela obchody v New Jersey, New Yorku a Miami a otevřela nově obchody v Connecticutu, Dallasu a Chicagu.

V lednu roku 2004 bylo oznámeno, že společnost zřídí za 3,3 milionů liber centrálu poblíž Wandsworth Bridge v Londýně, a výstavba začala v červnu téhož roku. V listpadu 2005 bylo sděleno, že Porcelanosa otevře nový showroom a kancelář v Braehead ve Skotsku na podzim 2006. Porcelanosa má mimo jiné pobočky ve Warringtonu a Manchesteru.

Společnost Porcelanosa Grupo otevřela v květnu 2008 první showroom v Praze, který se nachází na ulici Bělohorská http://www.porcelanosagrupo.cz