Porcelanosa Grupo

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Porcelanosa Grupo
Porcelanosa Wiki2.jpg
Základní údaje
Datum založení1973
ZakladatelJosé Soriano Ramos
SídloVillarreal, ŠpanělskoŠpanělsko Španělsko
Adresa sídlaVillarreal, 125 40, Španělsko
Charakteristika firmy
Oblast činnostiKeramika, design
Obrat1.108 millones de euros (2007)[1]
Zaměstnanci4604 (2005)[2]
Identifikátory
Oficiální webwww.porcelanosagrupo.cz
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Porcelanosa Grupo je španělská společnost zabývající se keramikou a obkládáním, která se specializuje na koupelnový nábytek, doplňky a obklady, a byla založena v roce 1973 ve Villarrealu. Má mnoho poboček ve Španělsku, Velké Británii, USA, Itálii, Mexiku, Francii a také v jiných zemích světa.

Historie[editovat | editovat zdroj]

V roce 1973 společnost[3] začala výrobu keramických dlaždic a obkladů v budovách ve Villareal, které měly 25 000m² a tým 98 zaměstnanců. O 14 let později snahy společnosti se rozšířit a sjednotit vedly ke vzniku firmy VENIS, která byla navržena tak, aby vyšla vstříc potřebám nových sektorů rozsáhlého trhu keramických obkladů a dlaždic. Společně s ní, podnik GAMADECOR udělal důležitý krok k rozmanitosti společnosti a nabídl zákazníkům kuchyňský a koupelnový nábytek. Je třeba zmínit, že Porcelanosa Grupo nemá technické zařízení na výrobu tohoto nábytku, a místo toho se spoléhá na jiné výrobce zboží.

Tyto 2 nové podniky byly brzo následovány dalšími společnostmi:

 • SYSTEMPOOL, podnik založený v roce 1993, dále rozšířil řady produktů o vany, sprchové kouty a zástěny, sauny, SPA a hydromasážní systémy.
 • L’ANTIC COLONIAL – pokračující touha pokrýt všechny oblasti trhu vedl v roce 1999 ke vzniku jedné z nejvíce specializovaných firem společnosti. Tento podnik se soustředí na přírodní materiály (dřevo, kámen, terakota), které se používají k nástěnnému a podlahovému krytí s unikátními a exkluzivními detaily.
 • BUTECH, firma založená v roce 2001, nabízí stavitelská řešení v souladu s technologiemi 21. století. Tato sekce poskytuje efektivní a účinná řešení pro instalaci a údržbu všech produktů společnosti, nabízí nové systémy navržené pro vyhovění stavebních požadavků, vyvíjí vysoce výkonné, dlouhotrvající solární panely a nabízí také high-tech zvukové izolační materiály.
 • NOKEN – podnik, který vstoupil na trh v téměř stejnou dobu jako Butech, doplňuje rozsah zboží svým důmyslným a vhodným designem souprav kohoutů, sanitární keramiky, koupelnového nábytku, radiátorů a příslušenství (zrcadla, háčky, světla a koupelnove doplniki).
 • CERANCO – vznik firmy v roce 2004 se stal další zásadní událostí v historii společnosti Porcelanosa Grupo. Tento podnik nabízí řadu keramických dlaždic, které byly navrženy, aby splnily požadavky pro rozsáhlé projekty.
 • PORCELANOSA CERAMICA – tento podnik nabízí velké množství obkladů a dlažby do koupelen a kuchyní.

Události[editovat | editovat zdroj]

Společnost Porcelanosa Grupo USA zřídila v roce 2003 nový interaktivní show-room v New Yorku[4]. Otevření se uskutečnilo v hotelu St.Regis a účastnily se ho známé osobnosti jako John Travolta, Carolina Herrera, princezna Ira von Fürstenberg a Isabel Preysler, která udělala značnou práci pro reklamu společnosti. Od roku 2007[1] firma znovu otevřela obchody v New Jersey, New Yorku a Miami a otevřela nově obchody v Connecticutu, Dallasu a Chicagu.

Současnost[editovat | editovat zdroj]

V lednu roku 2004 bylo oznámeno, že společnost zřídí za 3,3 milionů liber centrálu poblíž Wandsworth Bridge v Londýně, a výstavba začala v červnu téhož roku. V listopadu 2005 bylo sděleno, že Porcelanosa otevře nový showroom a kancelář v Braehead ve Skotsku na podzim 2006. Porcelanosa má mimo jiné pobočky ve Warringtonu a Manchesteru.

Společnost Porcelanosa Grupo cz otevřela v květnu 2008 první showroom v Praze.[5] dorintpha.cz

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

 1. a b Porcelanosa cierra el 2007 con ventas récord de 1.108 millones. www.elperiodicomediterraneo.com [online]. [cit. 2016-01-16]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2008-01-18. 
 2. Porcelanosa Grupo factura en ventas 874 millones en el 2005[nedostupný zdroj]
 3. Porcelanosa Group Companies, Porcelanosa.com
 4. PORCELANOSA Grupo in New York. The interior design in the Fifth Avenue showroom. www.porcelanosa.com [online]. [cit. 2016-01-18]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2016-03-04. 
 5. Porcelanosa Grupo cz s.r.o. www.porcelanosagrupo.cz [online]. [cit. 2011-03-11]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2010-05-17. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]