Ondřej Nezbeda

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Obrázek Tomuto článku chybí obrázky. Víte-li o nějakých svobodně šiřitelných, neváhejte je načíst a přidat do článku. Pro rychlejší přidání obrázku můžete přidat žádost i sem.
WikiProjekt Fotografování
Ondřej Nezbeda
Narození 8. března 1979 (40 let)
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Ondřej Nezbeda (* 8. března 1979) je český novinář.

Vystudoval biologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy a tělesnou výchovu na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy. V letech 2007 až 2014 byl členem redakce časopisu Respekt, ve kterém vedl rubriky Rozhovor a Literární recenze.[1] Dva roky (2007 - 2009) pracoval také jako meteorologický pozorovatel na observatoři na Milešovce. V roce 2015 nastoupil do mobilního hospice Cesta domů jako pečovatel a redaktor. V rámci grantu Rok jinak zpracoval knihu Průvodce smrtelníka, za kterou získal v roce 2017 cenu Magnesia Litera – DILIA Litera pro objev roku.[2][3] Od roku 2015 pracoval jako redaktor v neziskové společnosti Post Bellum, kde se jako editor a autor podílel na komiksu Totální nasazení.[4] Od února roku 2018 působí jako redaktor v nakladatelství Paseka a dramaturg pořadu Kultura + na ČT24 (kde skončil v červnu 2019).

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. ONDŘEJ NEZBEDA – Respekt
  2. Ondřej Nezbeda: Průvodce smrtelníka
  3. Společenský úpadek očima malého chlapce. Knihou roku je próza Jezero od Biancy Bellové
  4. TOTÁLNÍ NASAZENÍ. Komiks vypráví tři příběhy žen, které prošly pracovními tábory. ČT24. Dostupné online [cit. 2018-04-23]. (česky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]