Ondřej Šteffl

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Ondřej Šteffl
Narození 20. listopadu 1954 (66 let)
Praha
Alma mater Univerzita Karlova
Povolání sociolog
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Ondřej Šteffl (* 20. listopadu 1954) je český podnikatel v oblasti vzdělávání. V roce 1990 se stal zakladatelem první soukromé školy v Československugymnázia PORG v Praze. O pět let později založil společnost Scio, která se zabývá vzděláváním, měřením výsledků studia i testováním jeho předpokladů.

Život[editovat | editovat zdroj]

Vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu UK. Po vysoké škole pracoval v Ústavu pro filozofii a sociologii Československé akademie věd. „Tam jsem nedělal skoro nic,“ uvedl Šteffl.[1] Poté krátkodobě učil na řadě pražských škol.

V roce 1990 založil gymnázium PORG v Praze-Libni, což byla první soukromá škola v ČR po roce 1948. V roce 1995 začal podnikat ve vzdělávací společnosti Scio, která se zaměřuje na testování žáků základních a středních škol.

Akademické vzdělání podle jeho názoru ztrácí na významu, což dokládá i tím, že mnoho lídrů nejvýznamnějších světových firem má jen bakalářský titul a někteří nemají vůbec žádné vysokoškolské vzdělání.[2]

Osobní život[editovat | editovat zdroj]

Se svou partnerkou má syna a dceru.[1]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. a b SOTONA, Jiří. Ondřej Šteffl: Chcete-li své děti rozvíjet, nespoléhejte jen na školu. Novinky.cz [online]. 2014-7-9. Dostupné online. 
  2. PÁLKOVÁ, Šárka. Klaus ml. žije v minulém století, stojím za Romanem, řekl zakladatel PORGu. Lidovky.cz [online]. 2014-1-22. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]