Nová cesta do pravěku

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Nová cesta do pravěku (Průvodce světem dinosaurů)
AutorVladimír Socha
IlustrátorPetr Modlitba
ZeměČesko
Jazykčeština
Námětdinosauři, paleontologie, pravěk
ŽánrVěda, naučná, populární věda
VydavatelComputer Press
Datum vydání16. dubna 2019 (1. vydání)
Typ médiavázané
Počet stran160
ISBN978-80-264-2494-9
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Nová cesta do pravěku je populárně naučná kniha, pojednávající o skutečných úskalích a možnostech, které by skýtala cesta do druhohor, tedy dávné geologické minulosti naší planety. Zaměřuje se právě na druhohorní éru, tedy období existence populárních dinosaurů a jejich současníků.[1] Autorem knihy je popularizátor paleontologie a spisovatel Vladimír Socha. Ilustrace v knize jsou dílem výtvarníka Petra Modlitby.[2]

Obsah[editovat | editovat zdroj]

Kniha pojednává o pomyslné cestě do druhohor, konkrétně do několika období existence dinosaurů a další pravěké fauny a flóry. Poskytuje informace o potřebném vybavení, nástrahách pravěkého světa (dravých zvířatech, mikrooorganismech a patogenech, živelných katastrofách, změnách ovzduší apod.) a popisuje jednotlivé tvory tak, jako by šlo o reálného turistického průvodce pravěkou krajinou. Obsahuje například rady, jak bezpečně pozorovat dinosaury, velké mořské plazy a ptakoještěry, a to od malých a neškodných až po obří nebo smrtelně nebezpečné druhy. Kniha je jakýmsi zábavným naučným průvodcem, informace v ní obsažené jsou však založené na dostupných paleontologických podkladech, nejedná se tedy o pouhé sci-fi.

Nakladatelské údaje[editovat | editovat zdroj]

Kniha vyšla oficiálně 16. dubna roku 2019 v nakladatelství Computer Press.[3] Na 160 stranách knihy se nachází i několik desítek maleb a ilustrací. Kniha je vázaná s laminovaným potahem a její rozměry činí 167 x 225 mm.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]