Nebojte se Internetu

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Nebojte se Internetu
Původní názevNebojte se Internetu
Žánrypublicistika
krátký film
dokumentární film
HrajíVáclav Kopta
Dana Batulková
Kristýna Leichtová
Stanislava Jachnická
Roman Zach
Sandra Nováková
Valérie Zawadská
Marek Němec
Oldřich Navrátil
Matouš Ruml
… více na Wikidatech
Země původuČeskoČesko Česko
Jazykčeština
Nebojte se Internetu na ČSFD
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Nebojte se Internetu je český vzdělávací televizní pořad. Jedná se o další osvětový projekt sdružení CZ.NIC, správce národní domény .cz. Jeho cílem je přiblížit Internet a jeho technologie převážně zralejším divákům, kteří na rozdíl od mladé generace novým technologiím často tolik nerozumí, a dokonce mohou mít z jejich používání obavy.

Účinkující[editovat | editovat zdroj]

Hlavními postavami jsou Dana Batulková a Václav Kopta. Ve vedlejších rolích účinkují Kristýna Leichtová, Stanislava Jachnická, Roman Zach, Sandra Nováková, Valérie Zawadská, Marek Němec, Oldřich Navrátil, Roman Mrázik, Matouš Ruml a Karel Zima.

O seriálu[editovat | editovat zdroj]

Projekt vznikl na podzim roku 2016, kdy byly všechny epizody rovněž premiérově vysílány na kanálech České televize. Mimo to, jsou všechna tematická videa dostupná na webových stránkách projektu[1] , kde jsou umístěny i doprovodné texty a informace k jednotlivým dílům.

Forma[editovat | editovat zdroj]

Seriál má formou zábavných, několika málo-minutových videí, moderovaných sympatickým starším manželským párem. Projekt je zaměřen nejen na teoretické vzdělávání, ale zároveň i na praktické používání Internetu. Formou rozdělení epizody do dvou částí, kdy byla první část odvysílána prostřednictvím České televize a druhá polovina - rozuzlení epizody - je ke zhlédnutí na webových stránkách projektu.[1]

Epizody[editovat | editovat zdroj]

Mailová etiketa Bezpečné chování on-line On-line nakupování Sociální sítě Výběr správného zařízení
On-line platby On-line komunikace Plánování výletů Záložky a vyhledávání Bezpečná hesla

Ostatní osvětové projekty sdružení CZ.NIC[editovat | editovat zdroj]

Od roku 2012 je možné vzdělávat se se seriálem Jak na Internet, který dosáhl 110 epizod [2] . V roce 2015 vznikl projekt Nauč tetu na netu,[3] zaměřený na osvětu dětí a mladistvých. Seriál je vysílán na programu ČT :D, anebo je možné jej zhlédnout online, přímo na webových stránkách.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]