Michal Kalenda

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Michal Kalenda
Zavod miru ceske budejovice 2002.jpg
Osobní informace
Datum narození 26. srpna 1975 (45 let)
Místo narození Vyškov
Týmové informace
Profesionální týmy
2000
2001
2002
2003
Unit Expert – Raal Trans
Wüstenrot – ZVVZ – Husqvarna
Ambra – SNC
eD'System Czech – ZVVZ – Husqvarna
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Michal Kalenda (* 26. srpna 1975 Vyškov) je český profesionální cyklista. Je několikanásobným mistrem České republiky v dráhové cyklistice, držitelem dresu pro nejlepšího vrchaře a sprintera na Závodě míru a několikanásobně se umístil na medailových pozicích na Mistrovství České republiky v silniční cyklistice (závod jednotlivců, časovka jednotlivců).

Sportovní kariéra[editovat | editovat zdroj]

S cyklistikou začínal v roce 1987 (tedy jako dvanáctiletý) na kole Favorit. O rok později (ve třinácti letech) se stal členem klubu Rostex Vyškov, odkud za dva roky přestoupil do Tělovýchovného střediska mládeže. Mladší a starší dorost už byl Kalenda členem klubu MEZ Drásov. V roce 1994 v kategorii mužů nastoupil do CK Brno; v tomto roce jel první mistrovství světa. V roce 1995 se Kalenda poprvé stal Mistrem republiky v dráhové cyklistice v disciplíně stíhačka jednotlivců.

Stal se 9× mistrem republiky v dráhových disciplínách, byl držitelem druhého a třetího místa v časovce jednotlivců, třetího místa v silničním závodě jednotlivců, byl účastníkem třech mistrovství světa, dvou Závodu míru a získal mnoho další medailových míst na domácích i zahraničních závodech.

Jeho nejsilnější disciplínou byla stíhačka jednotlivců a časovka jednotlivců.

Osobní život[editovat | editovat zdroj]

Po ukončení závodní kariéry převzal po otci společnost zabývající se prodejem EET pokladen, audiovizuální techniky a vybavení do škol.

Má dvě děti, dceru Veroniku a syna Jiřího.

Galerie[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]