Michael Glatze

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Michael Glatze
Narození 1975 (40–41 let)
Olympia
Alma mater Dartmouth College
Povolání novinář
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Michael Glatze byl spoluzakladatelem magazínu Young Gay America a advokátem za práva gayů. Jeho homosexualita byla všem nápadná, nyní však svůj postoj zázračně změnil.

Michael se narodil v Olympii, Washingtonu, ve Spojených státech. Jeho maminka byla křesťanka a jeho otec byl agnostik[1] . Otec zemřel když Michaelovi bylo třináct let, v jeho devatenácti mu zemřela i matka. Vystudoval na bakaláře na Darthmouth College (anglickou literaturu, výtvarné psaní a hudbu).

Při práci pro XY Magazine ve San Franciscu potkal Benjie Nycuma. Stali se boyfriends na 10 let. Časem založili svůj vlastní magazín Young Gay America. Michael Glatze a Nycum jsou také spoluautoři knihy XY Návod na přežití (2000).

Pan Michael Glatze se obrátil ke křesťanství, když začal mít vážné problémy se srdcem (nepravidelné bušení). Obával se, že zdědil chorobu po svém otcu, tak vyhledal lékařskou pomoc. Nepravidelné bušení se nakonec projevilo jako druh chudokrevnosti, způsobené celiakií. Kvůli strachu ze smrti se Michael začal o víru zajímat z jiného úhlu.

Po několikaletém osobním přezkoumávání, se Michaelův pohled na homosexualitu dramaticky změnil. Podnítilo ho to natolik, že napsal článek, který se objevil i ve WorldNetDaily. Jeho názory se začaly objevovat i na konzervativních stránkách. Psal také na blogy homosexuálů. Byl pozván do CNN, nabídku však nepřijal. Teď čelí četným nepřátelským útokům ze stran jeho bývalých kolegů. Nyní žije v Coloradu. Roku 2013 uzavřel sňatek s Rebekou.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Interview s Michael Glatzem (PDF, anglicky)

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Michael Glatze na anglické Wikipedii.