Michael Glatze

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Michael Glatze
Narození 1975 (42–43 let)
Olympia
Alma mater Dartmouth College
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Michael Glatze (* 1975) je spoluzakladatel magazínu Young Gay America a aktivista v oblasti práv gayů. Jeho homosexualita byla všem nápadná, nyní[kdy?] však svůj postoj zázračně změnil.

Život[editovat | editovat zdroj]

Michael Glatze se narodil v Olympii, Washingtonu, ve Spojených státech. Jeho maminka byla křesťanka a jeho otec byl agnostik.[1] Otec zemřel, když Michaelovi bylo třináct let, v jeho devatenácti mu zemřela i matka. Vystudoval na bakaláře na Darthmouth College (anglickou literaturu, výtvarné psaní a hudbu).

Při práci pro XY Magazine ve San Franciscu potkal Benjie Nycuma. Stali se přáteli na 10 let. Časem založili svůj vlastní magazín Young Gay America. Michael Glatze a Nycum jsou také spoluautoři knihy XY Návod na přežití (2000).

Michael Glatze se obrátil ke křesťanství, když začal mít vážné problémy se srdcem (nepravidelné bušení). Obával se, že zdědil chorobu po svém otci, tak vyhledal lékařskou pomoc. Nepravidelné bušení se nakonec projevilo jako druh chudokrevnosti, způsobené celiakií. Kvůli strachu ze smrti se Michael začal o víru zajímat z jiného úhlu.

Po několikaletém osobním přezkoumávání, se Michaelův pohled na homosexualitu dramaticky změnil. Podnítilo ho to natolik, že napsal článek, který se objevil i ve WorldNetDaily. Jeho názory se začaly objevovat i na konzervativních stránkách. Psal také na blogy homosexuálů. Byl pozván do CNN, nabídku však nepřijal. Čelil četným nepřátelským útokům ze stran jeho bývalých kolegů. Nyní žije v Coloradu. Roku 2013 uzavřel sňatek s Rebekou.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Michael Glatze na anglické Wikipedii.

  1. Interview s Michael Glatzem (PDF, anglicky)