Přeskočit na obsah

McDonald and Giles

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie

Šablona:Infobox Album McDonald and Giles je jediné společné studiové album britských hudebníků Iana McDonalda (multiinstrumentalista) a Michaela Gilese (bicí). Vydáno bylo v lednu 1971 vydavatelstvím Island Records, natočeno bylo mezi květnem a červencem 1970. McDonald a Giles společně hráli v letech 1968 a 1969 ve skupině King Crimson, se kterou nahráli album In the Court of the Crimson King a ze které odešli na konci roku 1969, neboť se jim nelíbilo, jakým směrem ji kytarista Robert Fripp směřuje. Nicméně Giles se jako bubeník objevil na druhém albu In the Wake of Poseidon (1970).

Ian McDonald společně s Michaelem Gilesem, jeho bratrem baskytaristou Peterem a textařem Peterem Sinfieldem (oba byli také členy King Crimson), vytvořil progresivně rockové album, které svými prvky navazuje jak na jejich hudebně složitější tvorbu v King Crimson, tak i na předchozí skupinu Giles, Giles and Fripp, kde oba rovněž působili a která hrála jednodušší a popovější písně.[1] Například skladbu „Tomorrow's People“ napsal Michael Giles již v roce 1967, pro potřeby tohoto alba byla prodloužena a přearanžována.

Album McDonald and Giles vyšlo později také v několika CD reedicích, v některých z nich jsou části skladby „Birdman“ rozděleny do samostatných stop. Reedice z roku 2002 obsahuje několik drobných odlišností v písních.

Seznam skladeb

Strana 1
Pořadí NázevAutor Délka
1. Suite in C“
včetně „Turnham Green“ a „Here I Am  
McDonald 11:14
2. Flight of the Ibis  McDonald, BP Fallon 3:11
3. Is She Waiting?  McDonald 2:36
4. Tomorrow's People – The Children of Today  Giles 7:00
Strana 2
Pořadí NázevAutor Délka
1. Birdman“
1. „The Inventor's Dream (O.U.A.T.)“
2. „The Workshop“
2. „Wishbone Ascension“
4. „Birdman Flies!“
5. „Wings in the Sunset“
6. „Birdman – The Reflection“  
McDonald, Sinfield 21:22
Celková délka:
45:23

Obsazení

Reference

V tomto článku byl použit překlad textu z článku McDonald and Giles na anglické Wikipedii.

  1. MCDONALD, Steven. McDonald & Giles: Review [online]. Allmusic.com [cit. 2011-06-26]. Dostupné online. (anglicky)