Můj malý pony: Přátelství je magické

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Můj malý Pony: Přátelství je magické
Původní název My Little Pony: Friendship Is Magic
Žánry animovaná, komedie
Předloha My Little Pony
Námět Lauren Faust
Úvodní znělka „Friendship Is Magic“
Jazyk angličtina
Počet řad 6
Počet dílů 129
Obvyklá délka 21–22 minut
Produkce a televizní štáb
Hudba Daniel Ingram
Premiérové vysílání
Vysíláno 10. října 2010 –
Posloupnost
Předchozí My Little Pony Tales
Můj malý Pony: Přátelství je magické na ČSFD SZ IMDb

Můj malý Pony: Přátelství je magické (v anglickém originále My Little Pony: Friendship Is Magic) je kanadsko-americký animovaný televizní seriál vysílaný americkou stanicí The Hub. Pořad běží od 10. října 2010 až do současnosti.[1] Seriál vysílaný na JimJam, Minimax, Smíchov TV, a TV Barrandov v Česku.

Seriál vznikl na motivy světa My Little Pony, vytvořeného společností Hasbro, přičemž Friendship Is Magic je čtvrtá a nejnovější generace těchto animovaných poníků. Za vznikem této generace stojí americká animátorka Lauren Faust, kterou Hasbro vybralo jako výkonného producenta tohoto pořadu.

Příběhy nás zavedou do země Equestria, kterou mimo jiné obývají jako dominantní tvorové poníci.

Děj se odehrává okolo šesti mladých klisen, které zažívají různá dobrodružství a zjišťují to, na co mnozí z nás zapomínají: že není nic lepšího, než mít dobré přátele, na které se můžeme spolehnout a že jedna pravda je lepší než tisíc lží.

Obsah

Postavy[editovat | editovat zdroj]

Zemi Equestria obývá 5 různých druhů poníků:

 • Unicorni (Jednorožci) - Mají magickou moc vykonávat kouzla spjatá se svým talentem, a to pomocí svého rohu.
 • Alicorni - Jsou okřídlení jednorožci, kteří mají výjimečné postavení. Mohou se dožívat tisíců let (v legendě o Nightmare Moon a o Snowdrop vystupují Celestia i Luna). Alicorni mají jiný tvar křídel než pegasové. (nejvzácnější druh poníků)
 • Pegasové - Umí létat, pohybovat se po mracích a mají v Equestrii na starosti počasí.
 • Zemní poníci - Nemají žádné rohy ani křídla, ale zato mají sílu v nohách, jsou vynalézaví a mají dobrý vztah k přírodě.
 • Křišťáloví poníci - Poníci bez rohů a křídel, zato však s pableskující srstí a hřívou, která zešedne když jsou nešťastní. Mají schopnost dopomoci k aktivaci křišťálového srdce (vyskytují se vzácně).
 • Ve čtvrtém díle druhé série se poprvé objevují Netopýří poníci, kteří táhnou kočár princezny Luny. Jedná se o naprosto odlišný druh poníků, žijící v horách, dál od ostatních. Pravděpodobně se jedná o dravce. Nejsou jen strážci princezny Luny, ale hlídají i královský palác během noci.

Kromě poníků žijí v Equestrii také např. Draci, Fénixové, Gryfové, velmi pestře zbarvení netopýři živící se ovocem, vlci z lesního, zatuchlého, prokletého dříví, medvědi velcí jako Ještěd i poní Minotauři...

Hlavní postavy[editovat | editovat zdroj]

Twilight Sparkle[editovat | editovat zdroj]

Twilight Sparkle je hlavní protagonistka seriálu. Je to jednorožec (od poslední epizody třetí série alicorn) a je mimořádně nadaná schopností magie. Je velmi chytrá, zodpovědná, odhodlaná a racionální. Je i nevlastní neteř a od dvacátého šestého dílu druhé série švagrová princezny Cadance. V prvním díle první série se přestěhuje z Canterlotu (hlavního města Equestrie) do malého městečka Ponyville, aby zde zkontrolovala přípravy na oslavu letního slunovratu, trávila dovolenou a našla si nové přátele. Žije i pracuje v knihovně společně se svým dračím asistentem Spikem a sovou Owloysiusem (Sovicií). Své přítelkyně (Minuette, Lemon Hearts, Twinkle Shine, Moondancer a Lyru HeartStrings, která se však většinu seriálu zdržuje v Ponyvillu), které v Canterlot nechala, jela opět navštívit až v díle Látání děr v páté sérii. Twilight pravidelně zaznamenává studium přátelství prostřednictvím dopisů, jež posílá ona (1. série) nebo její kamarádky (2., 3. série) princezně Celestii. (Od 4. série) také zaznamenávají tyto poznatky psaním do společného deníku. Od konce třetí série se stává princeznou, a od konce čtvrté serie je známa pod titulem princezny přátelství. Reprezentuje element magie.

Rarity[editovat | editovat zdroj]

Rarity je jednorožec se zálibou v módě. Touží se v tomto odvětví proslavit a dostat se do lepší společnosti. Její největší touhou je otevřít si vlastní butik v Canterlotu, což se jí později v páté sérii také skutečně podaří. Potrpí si na společnost vlivných osobností, touží po uznání a slávě a vždy si umí zajistit, to co chce (většinou lichotkami). Je pečlivá (občas až příliš, což se jí velmi hodí když něco např. vyšetřuje), nápaditá, tolerantní, důvtipná a dbá na detaily. Pracuje jako módní návrhářka a švadlena ve vlastní prodejně Carousel Boutique (která je v Ponyville) a vlastní bílou perskou kočku Opalescence,se kterou však nemá nejlepší vztah. Má mladší sestru jménem Sweetie Belle, která je členkou klubu Cutie mark. Rarity se s ní často neshodne, ale vždy se spolu zas usmíří. Rarity je trochu jako straka, má velkou zálibu v čemkoli blyštivém, hlavně v krystalech, kterými často zdobí své modely. Zná speciální kouzlo, pomocí kterého je umí najít. Nenávidí cokoli jakkoli zmazaného, pokud ovšem nejde například o případ Applejack. Ví se, že má pro ni Spike slabost. Reprezentuje element štědrosti.

Rainbow Dash[editovat | editovat zdroj]

Rainbow Dash je pegas, žijící v oblačném domě nad Ponyvillem. Je vedoucí pegasího týmu. Miluje rychlost a létání, je velmi sebevědomá, průbojná, naivní a trochu pyšná. Jako jediný pegas na světě dokáže letět rychleji než zvuk a protože má duhovou hřívu a ocas, tak když letí svou oblíbenou rychlostí, vytváří na obloze duhu (odtud odvozeno její jméno). Dokáže zvláštní trik, který se nazývá Sonic Rainboom (Duhové jiskření, viz níže) který dokáží jen ti nejlepší z nejlepších (pouze ona). Později zjistí, že díky této její dovednosti získaly Cutie mark všechny její kamarádky (zápletka v posledním dvojdíle 5. série). Je obrovskou fanynkou Wonderbolts (Zázračné šípy) a sní o tom, že se jednoho dne přidá do této elitní skupiny letců (díky tomu, že je často zkoušena její věrnost, si však bude muset několikrát zvolit namísto Zázračných šípů své přátele). Také velmi obdivuje svou literární hrdinku jménem Daring Do. Jejím mazlíčkem se paradoxně stane těžkopádná želva jménem Tank. Reprezentuje element věrnosti.

Fluttershy[editovat | editovat zdroj]

Fluttershy je stejně jako Rainbow Dash pegas. Oproti ní je však naprosto klidná, trpělivá, empatická, hodná a bojácná, avšak je ochotna riskovat cokoliv pro dobro svých přátel. Nežije jako ostatní pegasové v největším městě na obloze Cloudsdale (česky Mrakodal), ale v chatě na kraji Ponyville, a také oproti ostatním pegasům téměř nikdy nelétá - nebo alespoň chodí mnohem častěji. Má mnoho skrytých talentů, o kterých buď neví, uplatňuje je v soukromí nebo se je stydí nebo bojí použít, jako např. zpěv, šití nebo skládání písniček. Má ale i talent, který používá docela často: svůj hypnotický pohled. Má panickou hrůzu z poníkovských oslav strašidel, podobných lidskému halloween. Rozumí řeči všech druhů zvířat. Často je doprovázena svým svérázným králíkem Angelem (Andílkem). Díky své mírné a laskavé povaze reprezentuje element laskavosti.

Applejack[editovat | editovat zdroj]

Applejack je poník, žijící a pracující na farmě jménem Sweet Apple Acress (česky sladko-jablečné lány) na okraji Ponyville společně se svým starším bratrem Big Macintoshem, babičkou Smithovou, mladší sestrou Apple Bloom a se svou fenou Winonou. Její rodina je však mnohem početnější a věnuje se pěstování a zpracovávání jablek po celé Equestrii. Přestože o tom nikdy nemluvila, pravděpodobně se za zády svých přátel vyrovnává s traumatickými zážitky s rodiči, které prožila v dětství. Na jejich osud se poprvé naráží v 9. díle 3. serie, kdy po obloze na začátku epizody; jednou přeletí dvě komety, když má Applejack trému; podruhé na konci epizody, když je šťastná a pyšná na svou rodinu a fotografie dvou mladých, šťastných farmářů, na stěně kuchyně Appleových. V díle Klub věrných Cutie marks v páté sérii, Applejack dokonce sama prohlásí: ,,Kdyby tu byli máma s tátou, dmuli by se pýchou." Možnost, že se na její rodiče ještě přivede děj, tedy nelze zcela vyloučit. Mezi její koníčky patří péče o Apple Bloom (z čehoš Apple Bloom sama zdaleka takovou radost nemá...), péče o farmu (údržba, zemědělské práce, atd.) a v neposlední řadě pomoc přátelům. Velmi nerada sundává svůj klobouk a mluví typickým jižanským přízvukem. Také umí úžasné kousky se svým obočím a její zjev skutečně působí dojmem holky, která vyrostla na farmě. Přirozeně tedy se občas nesnese jak s Rarity, tak s jejím přesvědčením o důležitosti vzhledu. Applejack skutečně nemá ráda přehnané ,,fintění", korzety, šaty ani umytou hřívu a některé parfémy. Jak je trochu znát z jejího jména i klobouku, žije trochu v kovbojském stylu a často používá fráze typu: u všeho sena, u všech jablek, tři nůše příprav, atd.. Na Equestrijském tzv. divokém západě v Applevillu má také vzdálené příbuzné. Několikrát se blýskla neobyčejně excelentními výkony na nejednom Equestrijském rodeu. Stejně jako Rainbow Dash, i ona je totiž velmi pohybově nadaná a obě spolu rády soutěží. Je poctivá, upřímná, dobromyslná, velmi soucitná a obětavá, odvážná, rázná, někdy však až příliš tvrdohlavá. Reprezentuje element poctivosti.

Pinkie Pie[editovat | editovat zdroj]

Pinkie Pie (celým jménem Pinkamena Diane Pie) je poník se zálibou v oslavách, které organizuje při každé příležitosti. Má veselou, bezstarostnou, často až chaotickou povahu. Navzdory tomu ale vůbec není hloupá - naopak má často lepší informace a důvtipnější a promyšlenější (i když ne vždy nejlepší) reakce než většina poníků v jejím okolí. Pracuje v místním pekařství Sugarcube Corner jako pekařka, pomáhá panu a paní Cakeovým při práci (i zákazníkům při konzumaci jídla), a hlídá jim jejich děti-dovjčata: syna Pound a dceru Pumpkin. Pochází však z kamenné farmy, kde žije i její rodina. Má spoustu sester (např. Maud Pie), a všechny jsou dokonalým zhmotněním jednoho z temperamentů. Například Maud je flegmatik. Pinkie je z nich druhá nejmladší a nejvstřícnější. Ostatní sestry jsou chladné a odtažité, (tyto jejich vlastnosti v celku úspěšně zakrývají jejich ryzí srdce). Naopak Pinkie Pie je živá až běda (navíc je známo, že se pohybuje pomocí skoků vyšších, než je ona sama). Má ve zvyku v celku běžně porušovat fyzikální zákony. Umí nadměrně protahovat končetiny i obličej, zbrzdit pád ještě ve vzduchu a dopadnout hladce jako list a měnit polohu až nadkosmicky rychle. Jinak řečeno je schopná zvládnout cokoli, jen když to pobaví... V celém seriálu je pravděpodobně nejvýraznějším komickým prvkem, zvláště díky svým naprosto neadekvátním reakcím na dané situace. Má také pinkiesmysl - schopnost, s jejíž pomocí dokáže „předpovídat" budoucnost na několik minut dopředu, a to pomocí pocitů a tiků jednotlivě, nebo v sérii. Většinou předem ví, co to znamená a kde se to stane. Nejznámější z nich je „třesoucí se ocásek" který předpovídá pád (ať už předmětu nebo bytosti).Ve filmu Equestria girls také ,,údajně" odhadem hned 2x naprosto přesně uhodla to, o čem vlastně nic nevěděla... Jejím mazlíčkem je bezzubý krokodýl Gummy, je s ním spoustu legrace! Je milovnice všech sladkostí. Reprezentuje element smíchu.

Spike[editovat | editovat zdroj]

Spike je malý mluvící dráček, který se v seriálu téměř vždy objevuje buď po boku Twilight, jako její asistent a kamarád, nebo po boku Rarity, jako její vášnivý obdivovatel. Můžeme ho vidět v seriálu tak často, že ho lze označit za hlavní postavu i skrz jeho dračí kůži. Do Ponyvillu přijel spolu s Twilight Sparkle se kterou se zná už doslova od narození. Když totiž Twilight nastupovala na Celestiinu akademii pro nadaná hříbata, dostala jako přímací test za úkol, nechat vylíhnout se dračí vejce. Když se jí podařilo zadání splnit, ujala se malého dráčka, který k ní od té doby vzhlíží jako z části ke své kamarádce, z části ke své matce a z části jako ke své princezně. Přesto mu však nechybí pověstná dračí hrdost. Je velmi sebevědomý, odvážný a věrný, zároveň však trochu vychloubačný, hrabivý a škodolibý. Má rád uznání, ať už od křišťálových poníků, jakožto jásajícího davu, tak i od Twilight, jako od dobré kamarádky. Když se tedy Twilight ujala Owloysiuse, nechtěl ho z počátku Spike přijmout. Potrpí si jak na lichotky a komplimenty, tak i na pořádně blyštivé drahokamy, kterými se živí a kterým říká ,,šťavnaté". Do Rarity je bláznivě zamilovaný už od prvního okamžiku, kdy ji spatřil. I ostatní hlavní hrdinky má ale rád. Na Fluttershy se mu líbí, že mu stále lichotí a obdivuje ho pro jeho schopnost mluvit. S Rainbow Dash a s Pinkie zdílí smysl pro humor a Applejack obdivuje pro její obětavost a odvahu. Tyto jeho pocity k ní se ještě vystupňují, když mu v díle Spike k vašim službám ve třetí sérii Applejack zachrání život před tzv. Dřevlky. Spike má zvláštní schopnost, posílat princezně Celestii svitky papíru tím, že je zapálí svým kouzelným, dračím ohněm.

Mezi další často se objevující postavy patří například mladá hříbátka Cutie Mark Crusaders - Apple Bloom (sestra Applejack), Sweetie Belle (sestra Rarity) a Scootaloo (veliká fanynka Rainbow Dash), dále Babs Seed (sestřenice Apple Bloom), princezna Celestia, její mladší sestra princezna Luna a princezna Cadance (chůva Twilight), které společně vládnou celé Equestrii. Cadance navíc vládne i Křišťálové říši (viz níže). Dále se objevuje Maud Pie (starší sestra Pinkie Pie), Sunset Shimmer, zebra Zecora žijící v Everfree Forest, Discord, Starlight Glimmer a spousta dalších.

V celém seriálu se objevuje i veliké množství vedlejších postav. Ačkoliv většina z nich stále plní pouze funkci komparzistů, někteří naopak dostali, pro velkou oblibu u diváků, větší prostor. Mezi nejoblíbenější 'vedlejší poníky' patří především Big Macintosh (který se později dočkal i vlastní epizody), Derpy Hooves, DJ Vinyl Scratch (uměleckým jménem DJ Pon 3), Lyra Heartstrings (u fanoušků je blázen do lidí) či Doctor Whooves. Ostatní si pak užili svých dvacet minut pozornosti v díle Jak chutná život v páté sérii.

Zloduši[editovat | editovat zdroj]

V celém seriálu se záporných postav samozřejmě vyskytuje ohromné množství. Toto je výpis pouze těch nejzávažnějších:

Nigtmare Moon[editovat | editovat zdroj]

Nightmare moon je bezcitná příšera, která se, jakožto královna temné stránky noci, zdržuje v podvědomí princezny Luny. Na svět se dostává pouze v jednom případě, kdy princeznu zcela posedne a jejím prostřednictvím se pokouší nastolit věčnou noc. Stejně jako většina padouchů jejího ražení, i ona je temperamentní, vzteky hlasitě křičí, nepřirozeně často, nepřirozeně nahlas, nepřirozeně vysoko a s podivnou ozvěnou se směje a diktuje své podlé úmysly okolní mlze. Je černá, má netopýří křídla a zuby, a hřívu z modré noční mlhy. Ve snaze zamezit přístup k elementům harmonie, tedy k jedinému způsobu jak ji porazit (jak se domnívá), stvořila:

* puklinu ve skále - aby na ní dívky přežily, musí spolupracovat - je zapotřebí upřímnosti Applejack.

* Mantikora - to je krvelačná nestvůra se lvím tělem, netopýříma ušima a křídly, štířím ocasem a trnem v tlapce. Právě díky tomuto trnu je zuřivý a nebezpečný - je zapotřebí soucitu Fluttershy. (v tomto případě je dílem Nightmare, pouze onen trn)

* Duchy stromů - to jsou vykotlané stromy, ve tvaru strašidelných obličejů. Nebezpečné v podstatě nejsou, slouží hlavně k zastrašování - je zapotřebí optimismu Pinkie Pie.

* Vodního hada - takto Twilight označila tvora, který ze všeho nejvíc připomíná vlasatou Lochneskou příšeru. Nightmare tomuto stylově založenému tvoru utrhla polovinu kníru, a on v žalu rozpoutal peřeje na řece, kterou dívky potřebují přejít. Vždyť co v celém zapovězeném lese je dost krásné, aby to ztracený knír nahradilo? - je zapotřebí štědrosti Rarity.

* Mlžné šípy - jsou přízraky určené k tomu, aby svedli Rainbow Dash na stezku smrti a přinutili ji pod iluzí slávy opustit přátele - je zapotřebí její věrnosti.

* Ve finále se dívky utkají s Nightmare moon, která vzápětí ničí schránky s elementy harmonie - je zapotřebí Twilightiných znalostí magie, a vzájemného přátelství mezi děvčaty.

Discord[editovat | editovat zdroj]

Je pán chaosu, což ostatně dokazuje i jeho vzhled: kozlí hlava (autoři dokonce uvedli že je to poníková hlava), jelení paroh, lví tlapa, kuří pařát, netopýří křídlo, modré orlí křídlo, koňská noha, dračí noha, hadí ocas s bílou chocholkou a dvě jasně červené oči se žlutým bělmem - samozřejmě každé jinak velké... Elementy ho dvakrát zaklely do kamene a jednou ho z něj vysvobodily. Je poněkud škodolibý a panovačný. Má schopnost cokoli vyměnit (a nejlépe promíchat) s čímkoli. Jednou toho využil, aby hlavním hrdinkám vzal jejich nejdůležitější „elementární" vlastnosti. Např.: Fluttershy nastavuje nohy, Applejack lže a s Rarity se zásadně nedělí... Twilight získala ztracenou víru v přátelství pomocí dopisů o studii přátelství, které do té chvíle zaslala princezně Celestii. Fluttershy si ho dokázala i přes nedůvěru ostatních naklonit. Discord má v podstatě problémy s výběrem spojence, a své rozhodnutí neustále mění.

Chrysalis[editovat | editovat zdroj]

(česky Královna falešnic) je velmi nepoctivá, podrazácká, jízlivá, prolhaná a vlezlá. Zdroj její energie je láska. Aby se k ní dostala, má schopnost změnit podobu na kohokoli jiného (milovanějšího) než je ona sama. (Když se v seriálu objevila, snažila se nahradit Cadance.) Její přirozená podoba je velmi odpudivá - je vysoká, vyšší než Celestia, černá až tmavo-zeleno-modrá, její bílo-tyrkysová hříva je slepená v tenkých pramíncích a na hlavě má naraženou černou korunku s malými srdíčky, křídla netopýřího tvaru, „mouchovsky" průsvitná a plná děr, stejně jako její nohy a roh, podobná potrhanému igelitu. Její armáda se skládá z nejméně tisíců tvorů - promíchaných much, poníků a netopýrů, tzv. Changelingů, kteří umí měnit podobu stejně dobře, jako jejich královna. Místo řetězů (jakožto spoutávacího materiálu) používají jakýsi zelenkavý sliz. Nepocházejí z Equestrie, ale z jí velmi vzdálených míst. Jediné, co může Chrysalis porazit je pravá, čistá, neochvějná a opětovaná láska. Přestože je podle 26. dílu 2. serie jejím opakem laskavá princezna Cadance, vyskytuje se v některých klipech zbrusu nová postava Fluffle Puff - němý, žvýkačkově růžový poník připomínající jak polštář, tak cukrovou vatu, který se dorozumívá prskáním.

Král Sombra[editovat | editovat zdroj]

Je tzv. „Jednorožec s temným srdcem", který se kdysi zmocnil Křišťálové říše a vládne černým krystalům. Před tisíci lety byl pro své skutky poslán do vyhnanství, avšak zároveň ukryl křišťálové srdce a zaklel celou říši do zapomění. Charakteristické jsou pro něj jasně rudé oči, s neonově zeleným bělmem a fialkovým dýmem místo řas. Je obdařen obrovskou magickou mocí, kterou ale neumí používat pozitivně. Stejně jako u Chrysalis, jediný kdo ho může porazit je princezna Cadance a tentokrát její schopnost aktivovat křišťálové srdce. V předposledním díle páté série se dozvídáme, jak by Equestrie vypadala, kdyby princezna Cadance bitvu s ním prohrála. Král Sombra by tzv. zhypnotizoval křišťálové poníky a přinutil by je bojovat, proti princezně Celestii. Padlo by mnoho nevinných poníků na obou stranách a nelítostná válka by nezvratně poznamenala mnoho životů. Nelze vyloučit, že by král Somra nakonec zvítězil a ponořil celou Equestrii do černých krystalů.

Lord Tirek[editovat | editovat zdroj]

Je tzv. poní minotaurus - trochu připomíná kentaura. Kdysi se on a jeho bratr Scorpan vypravili do Equestrie ukrást tamní magii. Scorpan si však Equestrijské poníky velmi oblíbil, a pokoušel se bratra přesvědčit, aby se svých plánů vzdal, Tirek však odmítl. Scorpan proto varoval mladé princezny a poté se vrátil do rodné země. Celestia a Luna uvěznily Tireka do hlubin Tartaru (viz níže) a on tam zůstal až do 25. dílu 4. série. Tehdy však Kerberos (trojhlavý pes) opustil své místo u vchodu a Tirekovi se podařilo utéct. Když začal krást magii, začal u jednorožců, protože ti svou magii používají v „dobytné" formě - magie. Poté se zaměřil na pegase a jejich kouzelnou schopnost létat a ovládat počasí. Pak napadl zemní poníky s úmyslem, vzít jim jejich nadvládu nad zemí a přírodou. Když i s nimi skončil, dokázal se postavit i alicornům a úplně nakonec si nechal Discorda, který ho do té chvíle považoval za spojence. Poslední druh magie - ten nejmocnější - Tirek vstřebat nedokázal - přirozeně: magie přátelství. Tirek přátelství nikdy nepochopil a nemohl tedy jeho magii používat. Twilight naopak dokázala, jak zodpovědně dokáže s touto ohromnou mocí zacházet, a stala se tedy její opatrovnicí a skutečnou, doceněnou, plnohodnotnou a váženou čtvrtou princeznou Equestrie. Byla totiž schopná obětovat poslední naději Equestrie za život svých přátel. Když získaly hlavní hrdinky sílu Rainbow Power ze skříňky přátelství (viz níže), porazily Tireka, znovu ho uvěznily v Tartaru (odkud může mimochodem utéct stejně snadno, jako před tím) a navrátily magii celé Equestrii.

Starlight Glimmer[editovat | editovat zdroj]

Starlight je obyčejný jednorožec podobného ražení, jako Twilight Sparkle a Sunset Shimmer. Dokonce i její jméno na to odkazuje. Jak se zdá, jejím jediným cílem je šířit v Equestrii přátelství - problém je ten, že ho šíří svým stylem. Kdysi dávno měla přítele Sunbursta, o kterého přišla jen díky jeho Cutie Mark. Tak se naučila kouzlo, které zbaví poníky jejich znamének a nahradí je tzv. znamením rovnosti - dvěma vodorovnými čarami. Tím dokázala smazat odlišnosti a rozdíly mezi poníky, které donutila se svého Cutie Mark vzdát a po té s nimi žila na okraji Equestrie v takzvané ,,vísce rovnosti" coby její zakladatelka. Domnívala se totiž, že veškeré neshody berou svůj původ v rozdílech a rozdílných názorech, zatímco harmonie ne. Aby však oni poníci jejím metodám uvěřili, musela jim nalhat, že se sama také vzdala značky a že ono kouzlo je ukryto v tzv. berle jednoty. Šest hlavních hrdinek, spolu s několika z jejích obětí - Double Diamondem, Party Favorem, Sugar belle a Night Glider ji porazili a vyhnali z vesnice. Později se v seriálu objeví při pokusu zabránit malé Rainbow Dash (s pomocí kouzla pro cestování v čase) provést její první duhové jiskření, díky kterému mají všechny hlavní hrdinky Cutie mark a hlavně se díky němu znají navzájem. Zpřetrhání jejich pout vždy vede pro celou Equestrii k naprosto apokalyptické budoucnosti, jelikož všechny výše i níže uvedené padouchy nemá kdo porazit. Equestrie se pokaždé mění v chaotické království zkázy, ve kterém se už nikdo neumí usmívat a mít radost. Ani Twilight, jakožto reprezentant elementu magie, nedokázala Starlight porazit. Musela ji nakonec přesvědčit, že ztráta Sunbursta není ztráta všeh možných dalších přátelství. Starlight tedy nechá provést Rainbow Dash duhové jiskření a vrací se do své doby. Po té se všem omlouvá a příjmá Twilightinu nabídku, studovat u ní, stejně jako kdysi ona u princezny Celestie. (Zajímavé je, že se Twilight o výše zmíněném incidentu -nehodě v čase- zmiňuje na konci filmu Equestria girls Friendship games.)

Následující záporné postavy nejsou až tak nebezpečné, mohou být ale pořádně zlomyslné a vyskytují se poměrně často. Jsou to:

Diamond Tiara[editovat | editovat zdroj]

Diamond Tiara je malá klisnička a dcera úspěšného Ponnyvillského podnikatele a obchoníka jménem Filthy Rich. Její rodina je velmi bohatá a může si dovolit najímat sluhy, kteří za Tiaru předvedou ve škole složité cviky, o kterých říká, že jich je také schopna, a po té sklízí veškerou chválu sama. Je přibližně tak ve stejném věku jako Cutie Mark Crusaders, ale na rozdíl od nich svůj spontál využívá k neplechám, často se chová hrubě, panovačně, sebestředně, škodolibě, povýšeně, pyšně, uštěpačně, prostořece, drze a nepoctivě. Často je vidět se svou věrnou, avšak trochu hloupější, slušnější a optimističtější kamarádkou Silver Spoon v zádech a jeden čas se s ní přátelila i Babs Seed aby unikla šikaně z její strany. Později za pomoci Cutie Mark Crusaders pochopí, že má být podle svého znaménka ostatním dobrým vzorem a ne přísnou panovnicí. Od té doby se již chová štědře a laskavě.

Trixie[editovat | editovat zdroj]

Trixie je šarlatánka, co o sobě šíří falešné zvěsti o neskutečných skutcích a o svém rádoby hrdinství, kouzelnické zručnosti a odvaze. Přesto se ke každému, kdo jí nevěří, chová krutě a sobecky. Je to jedna z největších rivalek Twilight Sparkle. Ta ji posléze poníží, když se Trixie lekne hrdinství, které podle svých řečí už prokázala a následně je vypuzena z Ponyvillu a Twilight si užívá zasloužených pět minut slávy. Později se Trixie do Ponyvillu vrací, ovládána Elementem alicornů (viz níže) a vyhání Twilight z Ponyvillu. Nebýt její věčné touhy po moci, už by ji nic nezastavilo a ovládla by polovinu Equestrie. Je nápaditá, pilná, škodolibá, namyšlená, sobecká a hrubá. Hovoří o sobě ve třetí osobě a jako o „velké a mocné Trixie". Na konci příhody s Elementem alicornů se polepší a omlouvá všem svým obětem.

Flim a Flam[editovat | editovat zdroj]

Bratři Flim a Flam jsou dva dospělí hřebci, živící se prodejem doprovázeným podvody. Vyznačují se svou značnou nepoctivostí a podnikatelským duchem a jsou to ten typ obchodníků, který ,,Aby něco prodal, je ochoten udělat úplně všechno." Jsou to největší rivalové Applejack (jednou ji chtěli připravit o domov, jednou pošpinit její pravdomluvnost). Jejich jména pochází z anglického flimflam, což znamená podvod/švindl. Prvně se v seriálu objevili se svým Jablečným lisem - to když začínaly poctivé postupy Appleových zklamávat. Jejich stroj byl sice rychlý, ale nedokázal nahradit spoustu lásky, dřiny a času, kterou Appleovi věnovali nejen výrobě jablečného vína, o které v epizodě šlo nejvíc, ale i pěst a jiným náročným zpracováním jablek. Podruhé se pokoušeli prodat jablečný mošt, pod názvem Flimův a Flamův léčivý sirup.

Cutie Marks[editovat | editovat zdroj]

Cutie mark (česky osobní značka, znaménko osudu, znaménko krásy) je značka, která se objeví na boku poníka, když zjistí v čem vyniká. Tato značka dotyčnou činnost znázorňuje. Cutie Mark Crusaders je skupinka/club malých poníků bez osobní značky, kterou se společně snaží získat. Později v 5 sérii získají znaménka ve stejný čas a podobná. Jak se ukazuje v prvním dvojdíle 5 série, osobní značky v sobě neskrývají jen to málo, na co vypadají. Je v nich uložen třeba i styl chůze, slovní zásoba, nebo některé vzpomínky ke Cutie mark se vázající (např. vzpomínka na jeho obdržení, která Cutie mark v podstatě obnoví, jelikož ona událost sama je ,,to důležité"). Poníci kouzlo své značky nevědomky používají každý den. Například ve znaménku Applejack se neuchovává jen její talent pro česání jablek, ale i talent pro třídění jablek, pěstování jablek, zpracování jablek, péče o půdu a rostliny, péče o zvířata, péče o sestru, honáctví, hod lasem, rodeo, čestnost a vlastně úplně všechno, v čem se jen trochu liší od ostatních. V osobní značce přežívá celý charakter jedince. Znamení hlavních hrdinek jsou:

Twilight - magická šesticípá hvězda ...má znázorňovat element magie

Fluttershy - tři růžoví motýli ...mají znázorňovat motýly, kteří ji zachránili při pádu z Cloudsdale, a kteří byli také její první zvířecí přátelé

Applejack - tři červená jablka (viz výše) ...mají znázorňovat Sweet Apple Acres, jako nedílnou součást její osobnosti, a její opravdový domov

Rarity - tři modré krystaly ...mají znázorňovat krystaly, kterými Rarity ozdobila své první šaty a díky nimž si je vědoma svého talentu

Rainbow Dash - duhový blesk a bílý mrak ...mají znázorňovat nejen její vášeň pro rychlost, soutěžení a vítězství, ale i samotné Duhové jiskření

Pinkie Pie - tři modrožluté balónky ...mají znázorňovat balónky, kterými Pinkie vykouzlila první úsměvy ve tvářích své rodiny, na své první oslavě

Poní fráze[editovat | editovat zdroj]

Poníci mají své vlastní způsoby vyjadřování. Přirozeně říkají „poníci" všude, kde my říkáme „lidé" a „kopýtka" tam, kde my říkáme „ruce". Také ale říkají např. „u poníka, sladká Celestie" a v angličtině se proslavili svým „everypony" namísto „everybody". Mezi jejich nejoblíbenější nevulgární nadávky co se živočišného druhu týče patří hlavně „ty mulo!!!".

Mocné předměty[editovat | editovat zdroj]

Křišťálové srdce[editovat | editovat zdroj]

To je předmět, jehož existence se proměnila v mýtus se zmizením Křišťálové říše a které má podobné schopnosti jako elementy harmonie - rozpouští temnou magii a šíří tu dobrou, osvobozuje hodné bytosti a zlé mágy posílá do equestrijského vězení v Tartaru. Princezna Cadance ho má jako Cutie mark - umí ho totiž aktivovat a vzbuzovat lásku jen svými vlastními kouzly. Křišťálové srdce bere energii z naděje, štěstí a radosti křišťálových poníků a vysílá všeměnící vlny pozitivní energie do celé Equestrie.

Element alicornů[editovat | editovat zdroj]

Element alicornů je vlastně černo-červená brož, která svého majitele obdaří nevídanou, nepřekonatelnou magickou silou, ale zároveň ho zcela ovládne a dá mu tzv. „švába na mozek". V podstatě se postižený začne chovat panovačně, krutě a nelítostně. Vlastně velí brož a ne poník. Jediný, kdo ji může z onoho krku sundat je zas jen majitel.

Elementy harmonie[editovat | editovat zdroj]

Elementy harmonie jsou Equestrijské bájné předměty obdařené obrovskou magickou silou. Je jich známo pět:

 • Laskavost - Fluttershy
 • Poctivost - Applejack
 • Velkorysost - Rarity
 • Věrnost - Rainbow Dash
 • Smích - Pinkie Pie

Legenda praví, že jestliže mezi elementy probleskne jiskra, objeví se šestý element:

 • Magie - Twilight Sparkle

Nejedná se však o jiskru kouzelného záblesku, ale o jiskru magie přátelství. Jakmile poníci zjistí, že elementy reprezentují, dostanou tvar jejich Cutie marks:

 • Věrnost - rudý blesk
 • Štědrost - fialový kosočtverec
 • Laskavost - světle růžový motýl
 • Upřímnost - oranžové jablko
 • Smích - modrý balónek
 • Magie - tmavě růžová šesticípá hvězda

Dívky později zjišťují, že nejsou výjmečné díky elementům nebo dovednostem, ale díky až neobvyklé síle přátelství, které je pojí dohromady.

Elementy mají schopnost, obrátit negativní energii v dobrou, a tu vyslat nazpět proti nepříteli. Pokud se dostanou do nepravých rukou, mohou napáchat velké škody. Proto existují jejich reprezentantky - tzv. duchové elementů harmonie. Mohou elementy kdykoli obnovit a neomezeně využívat jejich magii ve svůj prospěch. V případě, že by byly elementy obráceny ke zlu, duchové elementů je vždy dokáží zas obrátit. A ti, kteří jsou dokonalým zosobněním elementů jsou vyvoleni proto, že ti budou ke zlu obráceni ze všech poníků nejméně pravděpodobně.

Princezny Celestia a Luna, našly elementy na

Stromu harmonie[editovat | editovat zdroj]

Jedná se o strom, který je obdařen velkou mocí ovládat rostliny. Na něm elementy nejspíš vyrostly. Je pravděpodobně z drahokamů a roste v jeskyni v Everfree forest. Když elementy probudí jeho pravou sílu, vyroste před ním skříňka přátelství. A když poníci najdou klíče přáteství - předměty, které obdrží od poníků, kterým za pomoci svého elementu a přátelství změnily život k lepšímu:

 • Gumová slepice - Pinkie Pie
 • Květina - Fluttershy
 • Mince - Applejack
 • Odznak kapitána Wonderbolts - Rainbow Dash
 • Duhová nit - Rarity
 • Přívěsek trochu ve tvaru obličeje - Twilight Sparkle

...dokáží skříňku odemknout a probudit sílu Rainbow Power a s ní a s neodcizitelnou magií přátelství porazit lorda Tireka. Současně vyroste mezi Everfree forest a Ponyvillem zámek princezny Twilight, ve kterém poté ona i její kamarádky přebývají jako doma. Po korunovaci Twiliight jsou skoro tolik vážené jako ona, protože: "Co by byla princezna přátelství, bez svých přátel?,,

K Equestrii[editovat | editovat zdroj]

Legendy[editovat | editovat zdroj]

Odečtou-li se příběhy k táboráku, jako například ten O bezhlavém koni, který unáší hříbata, nebo Ponibaba co se sípavě vyptává: „Kdo má mou rezavou podkovu?", tak vyzbudou mýty poněkud velkolepější. Patří mezi ně například:

Nightmare Moon (Měsíční Noční kobylka) aneb. Kobylka v měsíci[editovat | editovat zdroj]

Kdysi dávno, vládly v Equestrii šťastně „bok po boku" dvě sestry. Starší ovládala slunce, mladší měsíc. Po čase začala mladší na starší sestru žárlit, jelikož za jejího slunného dne si všichni hráli a smáli se, zatímco za její překrásné noci všichni spali. Mladší sestra tedy jednoho osudného dne odmítla spustit měsíc z oblohy a postavila se proti té starší. A když jí ta chtěla domluvit, proměnila se mladší v Nightmare Moon, která si kladla za cíl jediné - zabít tu starší a nastolit věčnou noc. A tak starší, byť nerada, použila Elementy harmonie aby ji svrhla a uvěznila v měsíci. Po té získala vládu jak nad sluncem, tak nad měsícem. Říká se, že se při velkolepé oslavě letního slunovratu na tisící rok po té Nightmare Moon podaří za pomoci hvězd uprchnout.

Na tuto legendu volně navazuje první díl první série.

Plamen Přátelství[editovat | editovat zdroj]

Kdysi dávno žili všechny tři kmeny (zemní poníci, pegasové, jednorožci) odděleně a v nepřátelství. Chudí zemní poníci pěstovali jídlo, jehož třetinu dávali pegasům, výměnou za péči o oblohu a třetinu jednorožcům, výměnou za střídání dne a noci. Jednou na tamní kraje padly mrazy, které všechno jídlo zničily. Kmeny se chtěly poradit, a tak sezvali své (co si budem namlouvat...) neschopné a namyšlené vůdce:

 • zemní poníci - kancléř PaddingHat
 • pegasové - kapitán Hurikán
 • jednorožci - princezna Platina

Na setkání se však nedohodli co dál, a tak každý zvlášť došel ke stejnému východisku - bylo třeba najít novou zemi. Každý si vzal nejochotnějšího poddaného:

 • zemní poníci - chytrá Cookie
 • pegasové - vojín Pence
 • jednorožci - moudrý Clover

...a vyrazili. Každý postupně dorazil do „země zaslíbené", ovšem chybka se vyskytla - všichni si vybrali tu stejnou zemi. Aby toho nebylo málo, vrátil se i mráz. Všichni se museli (ne ke své radosti) podělit o jednu jeskyni, ale to nepomohlo. Nejdřív zamrzl vchod, po té i vůdci kmenů, kteří si na víc pro samé hádání ničeho nevšimli. Jejich sluhům ale bylo jedno, že jsou vzájemně odlišné rasy. A přátelství které navázali rozpustilo nejen všechny ledy, ale i srdce jejich vůdců. Ti pak byli ochotni se o novou zemi podělit a nazvali ji Equestrií.

Poníci tuto událost slaví každou zimu pod jménem Srdcehřejivý večer, podobně jako my slavíme Vánoce. Přestože se tradice různých skupin liší, čtyři základní prvky jsou totožné:

 • Večeře - při slavnostní večeři si poníci připomínají, jak se jejich předkové dělili o úrodu.
 • Figurky - každý si udělá svou malou figurku (ať už plyšovou, z kamene, nebo jinou) a rozvěsí je nad krb blízko sebe, aby si připomněli teplo oné osudové noci.
 • Vlajka - ráno každá rodina slavnostně vztyčí vlajku Equestrie, stejně jako tak dávno před nimi ti, kteří se rozhodli zapomenout na spory a dát přednost přátelství. Po tomto rozhodnutí pravděpodobně došlo ke zvolení Celestie a Luny do čela Equestrie.
 • Dárky - stejně jako u Amerických vánoc, tvůrci nechali čekat až do rána i Equestrijské poníky. Dárky mají obnovit auru radosti, přátelství a náklonnosti, která před tolika staletími zahnala mráz nosící, zlé Větronoše, kteří tuto „malou dobu ledovou" způsobili.

Na tuto legendu se zaostřuje ve třináctém díle druhé série, na svátek a oslavy pak ve dvacátém prvním díle páté série.

Legenda o zrcadlové tůňce[editovat | editovat zdroj]

„Kde křáčí je nejhustší, tam jistě najdeš ji - malou tůňku za větvemi. (...) Na svůj vlastní odraz hleděla, i toužila po té jejíž obraz viděla. Zapřísahala se pak že nevyděsí ji, vyhlídka na to dvoukoní."

Takto zní báseň, považovaná za onu legendu. Pojednává o jezírku v jeskyni Zapovězeného lesa. Kdykoli se do něj někdo podívá, má možnost buď vytáhnout svůj odraz ven a proměnit ho ve svého dvojníka, nebo projít hladinou do odrazu svého světa, kde už na něj dvojník čeká. Tito kloni jsou však naprosto nezvladatelní a mohou způsobit velké potíže. Existuje kouzlo, které je dovede do tůňky vrátit, ale zároveň hrozí tím, že do ní pošle pravou osobnost, a ta bude navždy ztracena. Není proto dobré si nějaké dvojníky tvořit.

Tato legenda má vliv na děj třetího dílu třetí série. V této epizodě je vchod do jeskyně zatarasen.

Pony ze stínů[editovat | editovat zdroj]

Když byla Nightmare Moon vypovězena z Equestrie, část temné magie tam po ní zůstala. Usadila se na hradě dvou sester, tedy lépe řečeno v troskách, které z něj Nightmare udělala. Pokaždé, když se hrad vymaní ze zraku slunce, se ona magie zformuje do tzv. ducha ze stínů. A ten obchází hrad, straší nežádoucí návštěvníky a hraje na prokleté varhany svou děsivou Symponii. Varhany mají vlastnost jakéhosi řídícího panelu hradu. Kdykoli se na něm stiskne klávesa, aktivuje se některý tajný průchod na hradě, otočná zeď, padací dveře i odskakující dlaždice. Onen duch nosí černou kápi, díky které z něj nelze spatřit více, než tmavě šedou srst na nohou, a svítící žluté oči. Často však ze sebe nechá vidět pouze stín, nebo siluetu. V takovém případě oči stín nevrhají. O existenci tohoto tvora se vedou mezi poníky spory. Proto jeho případné zjevení působí děsivěji, a celkově dodává hradu tajemnou atmosféru.

O této pověsti se poprvé dozvídáme ve třetí epizodě, čtvrté série.

Snowdrop[editovat | editovat zdroj]

Byl vytvořen krátký (14minutový) příběh inspirovaný světem My little pony, který pojednává o nesmělé klisničce Snowdrop, dívce, která očistila jméno zimy a vyrobila první vločku. Příběh, který se pravděpodobně odehrál ještě před proměnou Nightmare Moon.

Byla tehdy krutá zima a v jedné Cloudsdaleské škole právě probírali, odkud má za dva dny přiletět teplý vzduch. Učitelka zrovna vyvolala slepé hříbě Snowdrop, aby zjistila zda už má připravený projekt na oslavu příchodu jara. Snowdrop byla vychována ve víře v přáníplnící hvězdy a tak, když jí na nohu spadla její zmrzlá slza, z ní vyřezala hvězdu. Ta měla plnit přání na místo skutečných hvězd.

Duhové jiskření[editovat | editovat zdroj]

O duhovém jiskření se vědělo dávno před tím, než se Rainbow Dash narodila, víra v exitenci něčeho takového však značně ochabla. Podle posledního dvojdílu 5. serie, tomu nejprve nevěřila ani Rainbow Dash sama. Trik spočívá v tom, že letí- li někdo s duhovou hřívou a ocasem (a samozřejmě s křídly) rychlostí, blížící se rychlosti světla, rozzáří se celá obloha třpytivým duhovým kruhem a ozve se dunivá rána. Ke kouzelné duze je pravděpodobně zabotřebí dobrý záměr - nejprve bylo uskutečněno na podporu Fluttershy, podruhé pro záchranu Rarity, po té pro zvelebení svatby princezny Cadance a Shining Armora a sdílení radosti, dále pak při snaze dát Ponyvilu šanci zazářit na Equestrijských hrách, atd. Jiná teorie říká, že se Rainbow Dash na tréninku Jiskření nepovedlo, protože neměla natažené všechny nohy. Jak již víme z 5. serie, závisí na něm osud Equestrie.

Důležitá místa[editovat | editovat zdroj]

Ponyville[editovat | editovat zdroj]

Malebná vesnička ve středu Equestrie, kde se od porážky Nigthmare Moon (zakleté princezny Luny) zdržují všechny hlavní hrdinky seriálu. Je proslavený tím, že v něm žijí tři hlavní druhy poníků, jako přátelé. Nad ním se tyčí zámek princezny Twilight (viz níže).

Zámek princezny Twilight[editovat | editovat zdroj]

Stojí asi tak 200m za Ponyvillem a velmi připomíná asi 30× zvětšený strom harmonie hrající do modré, fialové, bílo-stříbrné a zlaté. Objevil se, když se po bitvě s Tirekem skříňka přátelství jakoby ,,zasadila" na ono místo. Je skutečně ohromný a Twilight, která v něm měla přebývat po ztrátě své knihovny ,,Ve zlatém dubu" uvnitř skutečného stromu jako doma, se ho však jeden čas bála, tak drobná a osamocená si v něm připadala. Když se ho její kamarádky pokoušely zvelebit, napadlo je vzít kořeny z bývalé ,,knihovny" a zavěsit na ně tzv.,vzpomínkové krystaly" a pověsit to celé na strop trůnního sálu. Každý z nich obsahoval vzpomínku na jednu událost z Ponyvillu od Twilightina příjezdu. Dívky pak jednotlivě zkrášlily hrádek po svém: Fluttershy upravila její ložnici, Applejack kuchyni, Rarity jídelnu, Rainbow dash knihovnu a Pinkie poschovávala po celém hradě party-kanóny tak dokonale, že už ani ona neznala přesnou polohu, tudíž mohly kanóny kdykoli vychrlit konfety naprosto nečekaně a nemístně. Také se na hradě v trůnním sále stalo v prvním dvojdíle 5. série něco neočekávaného: když se totiž všechny hlavní hrdinky posadily každá na svůj trůn (ano, trůn tam nemá jen Twilight), objevila se mezi nimi tzv.,Mapa Znamení". Je na ní celá Equestrie. Čas od času začne Cutie mark některých z dominantní šestky totiž vysílat své miniatury po svém obvodu směrem ven. To znamená, že je dotyčná klisna vyslána mapou na nějaké místo, aby tam vyřešila nějaký problém s přátelstvím. Kopie Cutie mark hrdinky se usadí na mapě v tom místě, kde je ona sama potřeba. Je-li úkol splněn, proces ohlášení se opakuje, jen s tím rozdílem, že miniatury Cutie mark nyní směřují ke středu skutečné značky.

Sweet Apple Acres (Sladké Jablečné Lány)[editovat | editovat zdroj]

Je farma rodiny zemních poníků Appleových, do které patří i Applejack, a která byla původní Ponyville, ale je od dnešního Ponyvillu trochu na Západ. Skládá se ze stodoly, ve které všichni Appleovi bydlí a z rozsáhlých jablečných sadů.

Everfree forest (Zapovězený les)[editovat | editovat zdroj]

Je temné a ponuré místo, které obyvatele Equestrie příliš neláká, jelikož se odtamtud „údajně" nikdo nevrátil živý. Poníky na něm děsí hlavně to, že tam: „Rostliny rostou, zvířata se o sebe starají a mraky plují po obloze úplně samy od sebe!!!" Je na opačné straně od Ponyvillu než Sweet Apple Acres, tedy na Východ. Doslova přetéká roztodivnými tvory a mýtickými jevy. Nachází se v něm hrad dvou sester - bývalý domov princezen Celestie a Luny a dočasné úložiště elementů harmonie, který pro své temné chodby a tajné průchody budí hrůzu ještě dlouho, po svém objevení. Také se v lese nachází Strom harmonie - tedy v jeskyni na dně pukliny v zemi. Rovněž v něm bydlí zebra Zecora - přebornice na bylinky, léky a lektvary, která patrně přišla z něčeho jako je poní Afrika.

Canterlot[editovat | editovat zdroj]

Je velkolepé, vznešené, hlavní město Equestrie, které obývá doslova armáda jednorožců a dva alicorni - Celestie a Luna. Celé město se vlastně skládá z ohromného bílo-žluto-fialového hradu, vedle kterého se zbytek města doslova ztrácí. Je přichyceno z jižního boku na ohromné hoře severně od Ponyvillu. Je obydlený samými elitními a důležitými poníky, namyšlenými skoro tolik, jako je Diamond Tiara a její kamarádka Silver Spoon - hlavní rivalky klubu Cutie Mark Crusaders.

Křišťálová říše[editovat | editovat zdroj]

Je velký kruh z domků vytesaných do krystalů, vrostlých do země. V samém středu se nalézá ohromný křišťálový zámek princezny Cadance. Kromě ní zemi obývá spousta křišťálových poníků (ti navíc nežijí nikde jinde). Nachází se na SSV od Canterlotu. V křišťálovém zámku (respektive pod ním) je stojan na křišťálové srdce, přístupný všem obyvatelům města. Každý rok se v ní koná pro obnovu radosti křišťálový jarmark. Křišťálová říše má bohatou historii. Kdysi dávno se jí zmocnil zlý jednorožec - král Sombra, který tamní obyvatele týral po celou dobu své vlády. Když byl poražen, uvrhl na celou říši kletbu, aby zmizela s ním. Zároveň velmi důkladně ukryl Křišťálové srdce. Křišťálová říše byla po tisíci let osvobozena s pomocí Spika a Twilight (Spike za to sklízí víc obdivu).

Cloudsdale (Mrakodal)[editovat | editovat zdroj]

Je největší město oblohy. Takový Canterlot v oblacích. Je domovem stovek pegasů, včetně Zázračných šípů. Pochází z něj i Rainbow Dash a Fluttershy. Nachází se na SZ od Canterlotu. Vyrábí se v něm duhy a oblaka, která jsou po sléze vypuštěna do zbytku Equestrie. Jednou za čas se musí všichni pegasové z vylosovaného města zúčastnit vytváření hurikánu, který má do Cloudsdale dopravit vodu. Tam se sečte jejich „křídlová síla". Průměrný pegas má křídl. sílu asi 8,4 (Rainbow Dash - 16,5 Fluttershy - 0,8). Rekord ve vytváření hurikánu si vysloužila Fillydelphia (stejně jako Las Pegas, známá jen svým jménem) s křídlovou silou 910,?.

Manehattan[editovat | editovat zdroj]

Podobně jako skutečný Manhattan, to je taková poní metropole, plná přepychových hotelů a slavných poníků, obchodů a stánků se vším ,,možným i nemožným" ve které získala Rarity svůj klíč přátelství. Dokonce v něm je i poní verze sochy svobody. Je na SVV od Everfree forest. Žije tam spousta zemních poníků, několik jednorožců a minimum pegasů, kteří spolu rozhodně nežijí jako přátelé.

Rainbow falls[editovat | editovat zdroj]

Je takové malé městečko, trochu připomínající Ponyville, až na to, že je protkané duhovými kalužemi a „duhopády". Právě ty vzbuzují dojem, že se nachází nejspíš někde pod Cloudsdalem. Jací poníci ho obývají, není známo, protože se město v seriálu objevilo, když v něm probíhala tzv. Sběratelská burza, na kterou se sjedou všechny druhy poníků. Musí být na místě dokonce i jedna princezna, aby dohlédla na dodržení jediného pravidla: obě strany získají co chtějí (v tomto případě to byla Twilight). Sběratelská burza je totiž poní obdoba výměnných obchodů. Můžete tam vyměnit knihy, šaty, šperky, nádobí, zvířata, nábytek, rostliny... Pokud se však jednomu z dvojice nabízený předmět nelíbí, začíná situace toho druhého připomínat situaci z pohádky O kohoutkovi a slepičce. Podruhé se v Rainbow falls konal konkurz na Equestrijské hry. Toho se sice účastní pouze pegasové, ale byla na místě i řada fanoušků, takže opět není jasné, kdo v městečku skutečně žije...

Appleosha (Appleville)[editovat | editovat zdroj]

Je Equestrijské město kovbojů, hospodských rvaček, tancovaček a jablečných sadů na jih od Ponyvillu. Každoročně se v něm koná rodeo, známé přinejmenším mezi všemi Appleovými. Do zásahu hlavních hrdinek v epizodě V úzkých v první v sérii tam byly problémy s divokými buvoly, kteří nesouhlasili s osidlováním tamních krajů. Žijí v něm pouze zemní poníci. Předsedá mu tamní šerif, ale průvodce dělá bratranec Applejack jménem Breanborn (Jablečník).

Tartar[editovat | editovat zdroj]

Je Equestrijské vězení pro nejnebezpečnější bytosti, které do tamních krajů přišli a které má neznámou polohu. Stejně jako ve stejnojmenném „pekle" ze starých řeckých bájí a pověstí, i toto místo střeží trojhlavý pes Cerberus. Byl zde uvězněn i lord Tirek před i po bitvě s Twilight.

Metroponis[editovat | editovat zdroj]

Je hlavními hrdinkami navštívené město z komixu, které hodně připomíná Manehattan. V tamním muzeu mají tzv. elektrokouli, po které touží hlavní antihrdinka epizody - Divá Hříva, která kdysi vlastnila továrnu na šampony. Jenže potom se nešťastnou náhodou zřítila do experimentálního odvaru a její rozum byl vyměněn za nadvládu nad svou hřívou. Pokouší se aktivovat jistý „katastrofizátor", který by dovedl účinky oné tekutiny k dokonalosti, avšak tomu se snaží zabránit šest tzv. „superponí" a jejich popletený kamarád Trumpeta (Spike). Jsou to:

 • Ledová Rohyně - Dokáže ze svého rohu vystřelovat fantastické, ničivé paprsky, většinou ledotvorné. (do ní se transformovala Twilight)
 • Sedloběska - Pokud ji něco rozzlobí, transformuje se v tzv. super-velké, super-silné a hrůzubudící monstrum, kterým je tak dlouho, jak dlouho trvá její vztek (do ní se transformovala Fluttershy)
 • Paní Hříbezná - Ta má zas psychické propojení se svým lasem a dovede s ním chytit i takové věci, jako např. mrak (do ní se transformovala Applejack)
 • Záře - Její magické náramky dovedou dočasně zhmotnit její představy. Vyčarovává pouze nástroje a věci, ne bytosti (do ní se transformovala Rarity)
 • Blesk - Na krku má přívěsek ve tvaru blesku, kterým dovede aktivovat a více - méně ovládat mocné přírodní živly (do ní se transformovala Rainbow Dash)
 • Pony Střela - Dokáže se pohybovat a přemisťovat nezměrnou rychlostí, kterou ještě nikdo a nic nepřekonalo (do ní se transformovala Pinkie Pie)

V této epizodě je vstup do komixu umožněn slovy: Můžeš se vrátit tam, kde jsi začal, až bude Divá hříva poražena. Podívej se více z blízka a v příběhu přistaň. Komix pochází z Canterlotské ,,sbírky Kouzelných komixů"

Canterlot high[editovat | editovat zdroj]

Gymnázium. Viz níže

Equestria girls[editovat | editovat zdroj]

Jsou studenti na Canterlot High - škole pro lidi z Equestrie. Na téma My litlle pony byl vytvořen film, kde se Twilight Sparkle i Spike pomocí zrcadla přenesou do světa lidí a podstavcem sochy koně před Canterlot High a zase zpět. Equestrijští lidé mají stejnou barvu pleti a vlasů jako v Equestrii a ocas, roh ani křídla nemají. Cutie mark mají zobrazeno na oblečení, i když ne vždy sedí (například cutie mark Rainbow Dash). Všichni kromě Twilight Sparkle, Spika a Sunset Shimmer mají na Canterlot High (kde dělá Celestia ředitelku a Luna zástupkyni) dvojníka.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Část 1: Equestria girls (2012)[editovat | editovat zdroj]

Twilight dorazila do Canterlotu na svůj první sjezd princezen. První noci jí však Sunset Shimmer - bývalá studentka princezny Celestie - ukradla korunku a odnesla ji záhadným zrcadlem neznámo kam. Twilight a Spike se vydávají za ní. Ze Spika se stane pes a z Twilight podivné, vytáhlé stvoření s malým čenichem, podivně se kroutícíma předníma nohama, co nemá křídla ani roh a ještě má chodit po zadních! V Canterlot High se seznámí s dvojníky svých kamarádek z Equestrie a od ředitelky se dozví že korunku má ona a že jí může získat pouze vítězka podzimního plesu. Zároveň Twilight zjistí, že Sunset Shimmer má celou školu pod palcem a že dvojnice bývalých kamarádek z Equestrie se mezi sebou nepřátelí a do toho všeho se Twilight musí koruny zmocnit do tří dnů, nebo si na další otevření portálu počkat třicet lun!!!

Část 2: Rainbow Rocks (2013)[editovat | editovat zdroj]

Princezna Twilight Sparkle si odnesla korunu plnou magie do Equestrie, ale jistá magie tu zřejmě zůstala. Chystá se školní hudební přehlídka a dominantní dívky se rozhodnou založit kapelu jménem Rainbooms. Při hraní jim za pomoci magie přátelství narůstávají uši (Applejack, Pinkie Pie, Rarity, Rainbow Dash, Fluttershy), křídla (Rainbow Dash, Fluttershy) a vlasy se prodlužují do délky ohonu (všem). Současně do školy přijdou tři nové dívky a přihlásí se také. Ukáže se, že když nové dívky zazpívají nahlas, zapůsobí na všechny „hudební" druh černé magie a rozpoutají se nesváry které promění přehlídku na souboj kapel - na všechny kromě slečen ze skupiny Rainbooms, jíž tvoří zakladatelka a frontmanka Rainbow Dash, Rarity, Pinkie Pie, Fluttershy a Applejack, kterým to připadá podezřelé. A tak pošle jedna z nich zprávu princezně Twilight (pošle ji Sunset Shimmer, kterou dívky do kapely nepozvaly, přestože jí odpustily). Potřebují pomoc, protože nové dívky si znepokojivě rychle podmaňují všechny na škole (včetně Celestie a Luny). Jenže brána je stále zavřená! Dívky z Rainbooms se mezi sebou hádají a tím přichází o svou sílu a přátelství. Zlé Dazzlings to posiluje. Kde zklamala i princezna přátelství, musí všem dát naději někdo jiný. Ale kdo? Začátek přehlídky se blíží a kouzlem posílená ctižádostivost ostatních studentů komplikuje i ty nejsnazší pokusy o záchranu Canterlot High. Ať už ji může zachránit kdokoli, měl by sebrat sebedůvěru a pospíšit si !!!

Část 3: Friendship Games (Hry Přátelství) (přelom let 2015-2016)[editovat | editovat zdroj]

Souboj kapel zažehnán a na Canterlot High je až podezřele velký klid. Jakoby klid před bouří. Co je to za bouři, vyjde najevo vzápětí - po čtyřech letech se mají znovu konat Hry přátelství. Soutěží v nich Canterlot High (Wondercolts) vs Crystal Prep (Shadowbolts). Studenti druhé školy Canterlot doposud vždy porazili, a nikdo nepochybuje, že to tentokrát nebude jinak. Canterlot High je však odhodlána ty namyšlence usadit a všem dokázat, jakou má přátelství sílu. Tentokrát je nic nezastaví!!! Za ony čtyři roky se však stala magie na Canterlot High stejně běžnou věcí, jako morčata v domácnostech. Proměny dívek se opakují čím dál častěji, a potom najednou úplně přestanou. A k tomu se začínají ve vzduchu objevovat zlověstné trhliny. Jakoby toho nebylo dost, zjistily dívky, že Twilight teď chodí na Crystal Prep!!! Znamená to, že bude hrát proti nim? A jak to, že Spike už nemluví? Odkdy nosí Twilight brýle? Děje se tu něco zvlášního a dívky tomu musí za každou cenu přijít na kloub, aby se vyvarovaly velkému nedorozumění. Přece nemohou být zlé na Twilight! Ale co když tu milou holku, doopravdy ještě nikdy neviděly? Je přátelství dost mocné, aby zvládlo tuto zkoušku? Možná je vítězství přeci jen vedlejší...

Část 4: Legend of Everfree (Legenda o věčné svobodě) (2016)[editovat | editovat zdroj]

Hlavní hrdinky i s celým svým ročníkem z Canterlot high opouštějí školu a i s dvojníkem Twilight Sparkle vyráží do kempu Everfree. Kdysi ho navštívily i ředitelka Celestia a zástupkyně Luna. Všichni se těší na poklidný týden v přírodě, kde budou daleko od brány do Equestrie, a tedy i od možnosti, že se objeví nějaké nebezpečné, poníkovské monstrum. Hlavní vedoucí - Gloriosa Daisy se ukáže být ta nejvstřícnější, nejochotnější a nejobětavější osůbka široko daleko, avšak Sunset Shimmer přijde podezřelé zvláštní napětí mezi ní a jejím bratrem Timbrem. Všichni si pobyt v táboře užívají, staví nové přístavní molo a Rarity chystá módní přehlídku. Jen Twilight nevyhlíží šťastně. Ve snech se jí zjevuje Midnight Sparkle a připomíná jí, že je její součástí. Twilight velice znepokojí, že získala schpnost levitace. Co když se Midnight vrací? Ještě více Twilight znejistí, když získají magické schopnosti i ostatní hlavní hrdinky. A k tomu se ještě objevují prudká zemětřesení. Po táboře se rozkřiknou podezření. Co když měl Timber při táboráku s tou svou historkou pravdu? Co když přichází démonka lesů - Gaia Everfree, a chce se jim pomstít za bolest, kterou les díky táboru utrpěl. A jak s ní souvisí záhadná křišťálová jeskyně za táborem, a jistý Filthy Rich, který by chtěl kemp Everfree koupit?

Postavy Equestria girls[editovat | editovat zdroj]

(postavy se objevující jen v těchto filmech, ne v seriálu)

Sunset Shimmer[editovat | editovat zdroj]

Sunset Shimmer začala studovat u princezny Celestie jen chvíli před Twilight Sparkle. Když okamžitě nedostala co chtěla, rozhodla se odejít. Odešla do Canterlot high a tam si vybudovala potřebnou autoritu, takže se jí většina studentů bála. Jednou se jí dokonce povedlo pomocí SMS s falešným autorem rozeštvat Applejack, Rainbow Dash, Rarity, Fluttershy a Pinkie Pie. Později se vrátila do Equestrie a ukradla element Magie. Ten našla (na druhé straně portálu) Fluttershy a dala ho ředitelce Celestii. Ta ho použila jako cenu princezny podzimního plesu. Když Twilight kamarádky zase sblížila a porazila Sunset Shimmer, ta poznala, že přátelství je silnější než kouzla. Od té doby s děvčaty spolupracuje. Záhy se ukazuje, že „ta hodná" Sunset Shimmer se povahově velmi podobá Twilight Sparkle. Jen se výrazně liší ve stále měnících se intervalech dostatku a nedostatku sebedůvěry. Také se ale vyzná v magii, jejích druzích a protikouzlech, ale její nejistota (pramenící z jejího vědomí, že od ní všichni čekají to nejhorší) má často značný vliv na její chování. To však platí, pouze pro film Rainbow Rocks. Při Přátelských hrách je už oficiálně v klubu hlavní pětky. Její rady a názory jsou vyslyšeny a někdy se zdá, že je sebevědomá až moc. V každém filmu se transformuje:

1 - Démon, označitelný za Midnight Shimmer,

2 - Naponění - Extra transformace pro hlavní hrdinky (vlasy se prodlouží do délky ohonu, lidské uši vystřídají poní, pegasové dostanou křídla a v druhém díle i melír)

3 - Daydream Shimmer (viz níže...)

Je zvláštní, že na ni nepůsobí temná magie sirén, přestože (jak se ZATÍM zdá) nereprezentuje žádný element harmonie. Její cutie mark je rozvlněné, šesticípé, červeno - žluté slunce. Když vystupuje společně s Rainbooms, hraje na elektrickou kyraru. V kempu Everfree získala schopnost číst lidem myšlenky, dotkne - li se jich.

Flash Sentry[editovat | editovat zdroj]

Flash Sentry se na Canterlot high objevuje jako hudebník, a to až do založení Rainbooms, nejznámější kapely na Canterlot high. Je známo, že se Twilight líbí a ona jemu také. Seznámili se tak, že do sebe vrazili a stává se jim to teoreticky doteď. Za dvě minuty do sebe dovedou omylem strčit asi čtyřikrát (platí i pro Twilightina dvojníka, který ovšem ke Flashovi nepociťuje to, co Equestrijská Twilight). Flashův dvojník v Equestrii je členem zámecké stráže paláce křišťálové říše.

Dvojník Rainbow Dash[editovat | editovat zdroj]

Asi se budete divit, ale lidé nemají křídla!!! Vzhledem k tomu, že létání není smyslem jejího života, vyniká ve světě lidí v jiném oblíbeném sportu, tj. ve fotbale. Zdá se trochu důvěřivější a méně ambiciózní než její equestrijské já. V kapele Rainbooms hraje na elektrickou kytaru a je její zakladatelkou a frontmankou. V kempu Everfree získala schopnost ohromné rychlosti.

Dvojník Pinkie Pie[editovat | editovat zdroj]

Pinkie se od svého dvojníka z Equestrie příliš neliší. Stejně podnikavá a potřeštěná... Místo vyřčených vtipů, vtipkuje tato Pinkie spíš zvláštnímy pohyby. Na Canterlot high má obvykle za úkol pořádat oslavy a diskotéky. V kapele hraje na bicí soupravu. V kempu Everfree získaly její konfety, které okolo sebe stále rozhazuje, vysoce výbušné vlastnosti.

Dvojník Fluttershy[editovat | editovat zdroj]

Je svému ponímu já také velmi podobná. Pomáhá v tamním útulku a do školy nosí zvířata (která tam nesmí) v batohu. Chová se trochu jistěji a neempatičtěji než ve druhém případě. V Rainbooms hraje na tamburínu. V kempu Everfree získala schopnost mluvit se zvířaty.

Dvojník Rarity[editovat | editovat zdroj]

Má - stejně jako v Equestrii - svůj vlastní krámek s šatstvem. Je stejně nadaná návrhářka a detailistka. Při každé příležitosti má po ruce návrhy pro sebe i své kamarádky. Je trochu pilnější a místo, aby stále nestíhala má často mnoho modelů v záloze. V Rainbooms má na povel klávesy. V kempu Everfree získala schopnost vyčarovávat kouzelné krystalové disky, které jsou téměř nezničitelné.

Dvojník Applejack[editovat | editovat zdroj]

- stejný pocuchaný účes - stejný kovbojský klobouk - stejné svaly - stejný pihovatý úsměv - stejná poctivost

Applejack je prostě nenapravitlený profil. Její paralelní rodina zásobuje školní jídelnu. V Rainbooms hraje na basovou kytaru. V kempu Everfree získala schopnost ještě větší fyzické síly, než kterou do té doby už ovládala.

Pouze od třetího filmu a dál

Dvojník Twilight Sparkle[editovat | editovat zdroj]

Equestrijská Twilight (jak již bylo uvedeno) na Canterlot High dvojníka nemá. Ten totiž studuje na Crystal Prep. Oproti první Twilight, tato nosí drdol, brýle, školní uniformu a medailonek, který sama vyrobila a který jí měl pomoci pochopit zvláštní energii vycházející z Canterlot High, ze které se nakonec vyklube magie přátelství z fyzického hlediska. Tato Twilight se - stejně jako druhá - totiž zajímá o přírodní vědy (ve kterých je mimochodem nejvyspělejší z Crystal Prep), ale Twilight z Equestrie přátelstvím kdysi pohrdala a odmítala si připustit jeho váhu v životě. Naproti tomu tato Twilight si tuto pravdu (aspoň z části) připouští, a řeší jiný problém - naopak teď nikdo nechce kamarádit s ní. Pravděpodobně zůstává jednorožcem, i když z Twilight z Equestrie udělají alicorna... Equestrijskou Twilight teď na Canterlotu zastupuje Sunset Shimmer, jelikož obě vědí o přátelství a o magii první poslední, zatímco crystal-prepská Twilight neví nic ani o magii, ani o přátelství. Představuje tedy opak nejen Sunset Shimmer, ale i opak sebe sama. Navíc její medailonek vysává všechnu magii, kterou najde. Dá se tedy říci, že magii krade, což je přesně opačná úloha člověka, který reprezentuje element magie. Když pak Twilight medailon pod nátlakem nedobrovolně otevře, promění se v Mindnight Sparkle (viz níže...). Později přestupuje na Canterlot High, a dívky ji ochotně příjmají mezi sebe. V kapele Rainbooms zastává stejnou pozici, jako její dvojník - tedy pozici hlavní zpěvačky. V kempu Everfree získala schopnost telekineze.

Dvojník Spika[editovat | editovat zdroj]

I v Equestii je mluvící drak neobvyklý, ale řekněte: Potkali jste někdy mluvícího psa? Jistě uznáte, že taková situace nenastane. Dovedete si tedy představit hysterickou reakci racionální uchazečky stypendia na biologické vysoké škole (na Evertonu), když její nevinně štěkající štěně skočí do díry v prostoru, a z jiné vyskočí do náruče dívky, které před jejíma a očima právě narostly křídla, a lidskou řečí poznamená: „Týýjo!" Není to sice ten hrdý, šupinatý pomocník číslo jedna z Equestrie, ale Twilight má k němu stejně dobrý vztah jako v druhém případě.

Pouze v druhém filmu Rainbow Rocks

Sirény[editovat | editovat zdroj]

Sirény (The Dazzlings) jsou Equestrijské bájné bytosti, které by si ji prý dovedly celou podmanit, podle legendy z ní však byly naštěstí díky Stars Wihrlovi vyhnány do světa lidí. Prý svým zpěvem dovedly mezi poníky zavést nepřátelství a na jejich nedůvěře měly údajně stále silnější vliv. Ve světě lidí neměly mít žádnou magii pod kontrolou. To se však změní jakmile ucítí energii, kterou Twilight a její kamarádky použijí proti Sunset Shimmer. Sirény naneštěstí tu energii zachytí a opět se stávají skutečnou a nemalou hrozbou. Jsou tři - Adagio Dazzle, Sonata Dusk a Aria Blaze.

Pouze ve třetím filmu Friendship games

Abracus Cinch[editovat | editovat zdroj]

Tato žena, má funkci ředitelky v akademii Crystal Prep, a je skutečným vzorem své školy. Tamní studenti, se totiž proslavili svou vzájemnou nenávistí - jinak řečeno, vládne tam vše, jen ne harmonie. Je zvyklá nad ostatními vítězit a neváhá proto vydírat, podvádět a dokonce riskovat životy. Na konci třetího filmu, jí je funkce pravděpodobně odebrána a nejspíš předána děkance Cadance.

Sour Sweet[editovat | editovat zdroj]

Tato dívka je studentka z Crystal Prep a jak se zdá, je mezi tamními studenty v čele. Snadno se do něj se všemi svými talenty dokáže dostat. Je cholerická, temperamentní, sobecká, pesimistická a arogantní. Když něco říká, většinou větu začne úlisně, a konec doslova zařve. Příklad: „No jasně drahoušku, rozhodně si nech radit od někoho s kým soupeříš!!!!!" Vtipně tento zvyk použije na konci Přátelských her, kdy se nejdřív přiznává a po té svádí největší vinu na svou ředitelku. Obecně se pokládá za jakousi „AntiFluttershy".

Indigo Zap[editovat | editovat zdroj]

To je spolužačka Sour Sweet, která má asi tak stejně soutěživého ducha, nezvladatelnou kštici a lásku ke zlaté medaili, jako Rainbow Dash. Je jí však nepodobná v klíčové vlastnosti - věrnost. Indigo je neuvěřitelně sobecká a neempatická. Tato její vlastnost však v závěrečné bitvě mizí, když zachraňuje Rarity před vpádem do časoprostorové trhliny. Nosí oranžové brýle a má pisklavý hlas. Bývá označována za Dashin opak (stejně na tom však je Fluttershy a Dash, Discordem zakletá do podoby, kdy byla schopná opustit přátele).

Sugar Coat[editovat | editovat zdroj]

Byla- li Sour Sweet označena za pesimistku, musí vedle Sugar Coat vypadat jako Pinkiino dvojče. Tato Shadowboltka je neskutečně zaujatá na cizí chyby a stále je všem připomíná. Pokud byla označena za lhářku, pak je to jen označení pro řadu jejích ironicky pochvalných poznámek, které však nepoužívá tak často jako prosté vyjádření nedobrého názoru na věc. I tak je však asi nejpovedenější ze všech opaků - je opak Applejack. Nosí tmavo rudé brýle a soustavu vzájemně zapletených, světlých, šedo - modrých culíků. Mluví znuděně a monotónně. Taktéž opak Pinkie Pie.

Sunny Flare[editovat | editovat zdroj]

Ve filmu se to příliš neprojevuje, ale tato studentka Crystal Prep je pravděpodobně lakomá a cílevědomá. Navzdory teoriím o opaku je stejně čistotná a marnivá jako Rarity. Spíš jsou si asi vzájemně největšími sokyněmi (stejné to asi je s Indigo Zap a Rainbow Dash). Přestože panenky to popírají, nosí velmi krátké fialovo - modré mikádo s oranžovou sponou ve tvaru květiny.

Lemon Zest[editovat | editovat zdroj]

Tato vášnivá zástupkyně Crystal Prep na Přátelských hrách má tmavě limetkové vlasy a nechutně růžová sluchátka. Pouští si do nich takové úděsnosti, jaké se ještě snad dají pokládat za muziku, a zdánlivě do rytmu u toho dělá zvláštní pohyby a výrazy v obličeji. Navzdory tomu ještě nikdy nikoho nerozesmála. To se však za znamení jedinečnosti pokládat nedá, jelikož je na Crystal Prep nedostatek smíchu přirozenost. Kromě toho však není Lemon zajímavá nijak jinak, a právě to by měl správně být pravý důvod, proč je jejím opakem výstřední a potrhlá Pinkie Pie.

Midnight Sparkle[editovat | editovat zdroj]

To je taková twilightí Nigthmare Moon - rival je síla slunce, cíl je od základů změnit současnou situaci světa a zorničky jakoby kočičí... Ani Twilight to nemyslela tak zle, stejně jako Luna. Midnight si kladla za cíl vytvořit co nejvíce trhlin do Equestrie - světa magie - a pochopit a naučit se používat všechnu tamní magii. Ke smyslům ji zpět přivedla láska ke Spikovi a Daydream Shimmer. V tomto případě nebyla Twilight přemožena vlastní touhou po moci, ale nechala se tzv.,vyhecovat" a dala přednost vítězství, magii, vysněnému stypendiu a vědění před přáteli, ctí a pravidly, harmonií i před sebou samotnou - proto ta negativní energie... Jak už jméno říká, symbolem její magie je noc. Midnight vystupuje několikrát i ve čtvrtém filmu, kdy straší Twilight ve snech a přtesvědčuje ji, že magie je špatná věc, a že ji Twilight ze svého nitra nikdy nevypudí. Twilight se ale nakonec sebere a Midnight porazí.

Daydream Shimmer[editovat | editovat zdroj]

To je ztělesnění ducha přátelství, světla, naděje a úsvitu. Tvar a řád tomu dodává Sunset Shimmer, do které se tyto elementy vžily, aby mohla porazit Midnight Sparkle. Transformovala se, protože pochopila, že i s nepřítelem se může spřátelit, zjistila jak nebezpečná je hamižnost, došlo jí, že přátelství je nezbytné pro osobní štěstí a naučila se odpouštět chyby. Je tedy jakýmsi symbolem dobroty - nejen že nechce smést Midnight z povrchu zemského, ale také s ní soucítila, protože kdysi byla to samé, čemu v té chvíli čelila. Midnight i Daydream se nepovažují za lidské bytosti, ale jakési nadpřirozeno.

Pouze ve čtvrtém filmu Legend of Everfree

Gloriosa Daisy[editovat | editovat zdroj]

Gloriosa a její bratr jsou současnými majiteli kempu Everfree. Dívka je pravděpodobně o něco mladší než její bratr a obě sestry (Celestia a Luna), přesto je však už dospělá. Je sice ochotná, vstřícná, obětavá a tolerantní, ale několikrát za film se nepohodla se svým bratrem, který o ni měl strach. Pro Gloriosu je totiž kemp všechno a když začne krachovat a jeho poslední šancí záchrany před koupí Filthy Riche je zájem hostů, je ochotná udělat pro ně všechno, jen aby se cítili spojeně. Jenže je to na ni příliš a Timberovi se to nelíbí. Když pak Gloriosa objeví v krystalové jeskyni drahokamy, s jejichž pomocí dokáže ovládat přírodní živly, promění se v Gaiu Everfree a pokusí se donutit táborníky ke štěstí násilím. Je však hlavními hrdinkami poražena a krystalů zbavena. Za pomoci svých nových přátel nakonec tábor spasí i bez magie.

Gaia Everfree[editovat | editovat zdroj]

Tak se jmenuje bytost, která podle Timberova příběhu obývá Everfreejské lesy. Když totiž prý jeho praprarodiče založili v lesích kemp Everfree, Gaia ucítila bolest stromů, které příchozí pokáceli, a rozhodla se, jít jim dát co proto. Timbrovi údajní předkové ji prosili, ať je nechá být a ona nakonec souhlasila s tím, že se jednou ale vrátí. Že stále cítí bolest lesa a rostlin a až ucítí, že je velká, postaví se za ně a srovná tábor se zemí. Když potom zmizela, zbyla po ní jen rozvířená drť z drahokamů. Tuto historku si Timber vymyslel, aby nějak vysvětlil tornáda a zemětřesení, která způsobila jeho sestra. Gaia Everfree má být monstrum, schopné ovládat přírodní živly, které je posedlé lesem. Když se pak Gloriosa nechá pohltit magií kouzelných krystalů, promění se za někoho, kdo ze všeho nejvíc připomíná právě Gaiu Everfree. Dokázala probudit i ty nejsušší rostlinky a použít je ke svým potřebám. Snažila se sice ochotně, aby se v kempu ostatním líbilo, ale naprosto postrádala empatii. Když jí hlavní hrdinky vzaly magické krystaly, vzaly jí tím i magii a porazily ji. Zároveň tak zachránily Gloriosu ze spárů temné magie a celý kemp před zničením.

Timber[editovat | editovat zdroj]

Timber je Gloriosin starší bratr, a známost Twilight ze světa lidí. Když chtěl nějak vysvětlit podivné úkazy, které způsobila jeho sestra, vymyslel si historku o Gaie Everfree. Celou dobu Gloriose rozmlouval, co dělá a když se pak jako Gaia Everfree zmocnila kempu, tak byl mimo Sunset a Twilight ten poslední, kdo ještě věřil v její možnou tzv. ,,detransformaci" a také jí jako první odpustil.

Miniserie[editovat | editovat zdroj]

Rainbow Rocks[editovat | editovat zdroj]

Existuje i miniserie nedabovaných, dvouminutových, hudebních videí a videí o tom, jak se děvčata poprvé změnila při hraní. např.:

1. Pinkie the one

2. Player piano

3. Case of the bass

4. Hamstocalypse now

5. Guitar centered

6. Music to my ears

7. Perfect day for fun

8. My past is not today

9. Friendship trough the ages

10. Life is a runway

11. Shake your tail

12. Shine like rainbows

13. Dance Magic

14. Awesome As I Wanna Be

Friendship games[editovat | editovat zdroj]

Příhody zachycené v těchto videích předcházejí třetímu filmu. Jsou to:

1. The Science of magic

2. A Banner day

3. Pinkie spy

4. Photo finished

5. All's Fair in love & Friendship games

Prosím všechny co toto čtou, znáte-li další díly těchto miniserií, připište.

Dabeři[editovat | editovat zdroj]

My little pony: Friendship is Magic[editovat | editovat zdroj]

 • Tara Strong - Twilight Sparkle, Bon Bon
 • Rebecca Shoichet - Sunset Shimmer
 • Asleigh Ball - Rainbow Dash, Appplejack
 • Tabitha St. Germain - Rarity, Derpy Hooves, princezna Luna, Nightmare Moon, Photo Finish, bábí Smithová, Suri Polomare, Bon Bon
 • Andrea Libman - Fluttershy, Pinkie Pie
 • Shannon Chan-Kent - Silver Spoon
 • Cathy Weseluck - Spike, starostka Mare, Coco Pommel
 • Nicole Oliver - princezna Celestia, Cheerilee
 • Andrew Francis - Shining Armor
 • Britt McKillip - princezna Cadance
 • Peter New - Big McIntosh
 • Claire Corlett - Sweeteie Belle, Apple Bloom
 • Madeleine Peters - Scootaloo
 • Chantal Strand - Diamond Tiara
 • Brynna Drummond - Babs Seed, Auizothl
 • Brenda Crichlow - zebra Zecora
 • Lee Tockar - Snips, Spot
 • Richard Ian Cox - Snails
 • Vincent Tong - princ Blueblood, Garble, Joe, Flash Sentry
 • Richard Newman - Crancy Doodle Donkey
 • Jan Rabson - mula Mild
 • Trevor Deval - Hoity Toity, Fancy Pants, Iron Will, Thunderlane
 • Rena Anakwe - Sapphire Shores
 • Brit Irwin - Lightning Dust
 • Mark Oliver - Gustave le Grand
 • Michael Daingerfield - Braeburn
 • Scott McNeil - Chief Thunderhooves, Rover, Flam
 • Samuel Vincent - Flim
 • Fido - Gary Chalk
 • Kathleen Barr - Trixie, královna Chrysalis
 • John de Lancie - Discord
 • Jim Milner - král Sombra
 • Kelly Metzger - Spitfire
 • Matt Hill - Soarin
 • Jayson Thiessen - Snowflake
 • Chiara Zanni - Daring Do
 • Marÿke Hendrikse - Gilda
 • Terry Klassen - Apple Split
 • Brian Drummond - Filthy Rich
 • Veena Sood - paní Harshwinnyová
 • Patricia Drake - paní Peachbottomová
 • Emily Hampshire - Bon Bon
 • Kari Wahlgren - Bon Bon
 • Michael Dobson - Caballeron
 • Kelly Sheridan - Sassy Saddles
 • Jim Miller - Trouble Shoes
 • Weird Al Yanković - Cheese Sandwich

zpěv:

 • Rebecca Shoichet - Twilight Sparkle
 • Kazumi Evans - Rarity
 • Shannon Chan-Kent - Pinkie Pie
 • Michelle Crebber - Sweetie Belle

My little pony: Equestria girls[editovat | editovat zdroj]

 • Tara Strong - Twilight Sparkle
 • Rebecca Shoichet - Sunset Shimmer
 • Asleigh Ball - Rainbow Dash, Appplejack
 • Tabitha St. Germain - Rarity, princezna Luna, zástupkyně Luna, paní Cake
 • Nicole Oliver - princezna Celestia, ředitelka Celestia, Cheerilee
 • Andrea Libman - Fluttershy, Pinkie Pie
 • Cathy Weseluck - Spike
 • Vincent Tong - Flash Sentry
 • Britt McKillip - princezna Cadance
 • Lee Tockar - Snips
 • Richard Ian Cox - Snails
 • Peter New - Big McIntosh
 • Claire Corlett - Sweeteie Belle
 • Michelle Creber - Apple Bloom
 • Madeleine Peters - Scootaloo
 • Kathleen Barr - Trixie

zpěv:

 • Kazumi Evans - Rarity
 • Shannon Chan-Kent - Pinkie Pie

My little pony: Equestria girls Rainbow Rocks[editovat | editovat zdroj]

 • Tara Strong - Twilight Sparkle
 • Rebecca Shoichet - Sunset Shimmer
 • Asleigh Ball - Rainbow Dash, Appplejack
 • Andrea Libman - Fluttershy, Pinkie Pie
 • Nicole Oliver - ředitelka Celestia
 • Tabitha St. Germain - Rarity, zástupkyně Luna
 • Kazumi Evans - Adagio Dazzle
 • Marÿke Hendrikse - Sonata Dusk
 • Diana Kaarina - Aria Blaze
 • Vincent Tong - Flash Sentry
 • Kathleen Barr - Trixie Lulamoon
 • Michelle Creber - Apple Bloom
 • Ingrid Nilson - Maud Pie
 • Lee Tockar - Snips
 • Richard Ian Cox - Snails
 • Brian Drummond - dovozce knih

zpěv:

 • Rebecca Shoichet - Twilight Sparkle
 • Shannon Chan-Kent - Pinkie Pie
 • Kazumi Evans - Rarity
 • Cathy Weseluck - Spike
 • Madeline Merlo - Sonata Dusk
 • Shylo Sharity - Aria Blaze

My little pony: Equestria girls Friendship Games[editovat | editovat zdroj]

 • Tara Strong - Twilight Sparkle
 • Rebecca Shoichet - Sunset Shimmer
 • Asleigh Ball - Rainbow Dash, Appplejack
 • Andrea Libman - Fluttershy, Pinkie Pie
 • Tabitha St. Germain - Rarity, zástupkyně Luna
 • Nicole Oliver - Celestia
 • Iris Quin - Abracus Cinch
 • Britt McKillip - děkanka Cadance
 • Andrew Francis - Shining Armor
 • Cathy Weseluck - Spike
 • Britt Irvin - Sunny Flare
 • Sharon Alexander - Sour Sweet
 • Kelly Sheridan - Indigo Zap
 • Sienna Bohn - Sugarcoat
 • Shannon Chan-Kent - Lemon Zest
 • Vincent Tong - Flash Sentry, řidič autobusu

zpěv:

 • Rebecca Shoichet - Twilight Sparkle

My little pony: Equestria girls Legend Of Everfree

 • Tara Strong - Twilight Sparkle a Midnight Sparkle
 • Rebecca Shoichet - Sunset Shimmer a Twilight (zpěv)
 • Ashleigh Ball - Rainbow Dash, Applejack, a Lyra Heartstrings
 • Andrea Libman - Pinkie Pie, Fluttershy, a Sweetie Drops
 • Tabitha St. Germain - Rarity, Vice Principal Luna, a Muffins
 • Cathy Weseluck - Spike
 • Enid-Raye Adams - Gloriosa Daisy
 • Brian Doe - Timber Spruce
 • Nicole Oliver - Principal Celestia
 • Vincent Tong - Flash Sentry a Sandalwood
 • Kathleen Barr - Trixie Lulamoon
 • Michael Dobson - Bulk Biceps
 • Brian Drummond - Filthy Rich
 • Richard Cox as Snails
 • Lee Tockar - Snips
 • Shannon Chan-Kent - Pinkie Pie (zpěv)
 • Kazumi Evans - Rarity (zpěv)
 • Kelly Metzger - Gloriosa Daisy (zpěv)

Epizody[editovat | editovat zdroj]

1. série[editovat | editovat zdroj]

 1. Přátelství je magické, 1. část
 2. Přátelství je magické, 2. část
 3. Dvě vstupenky
 4. Sezóna jablkočesání
 5. Stará grifoní kamarádka
 6. Chlubilka
 7. Strach z draků
 8. Dvakrát měř, jednou řež
 9. Klepy
 10. Roj století
 11. Uzavírání zimy
 12. Osobní značka
 13. Lístkový závod
 14. Módní přehlídka
 15. Pinkijiny předtuchy
 16. Duhové jiskření
 17. Umění pohledu
 18. Soutěž talentů
 19. Psi versus poníci
 20. Svět módy
 21. V úzkých
 22. Ptačí pacient
 23. Jak získat znaménko
 24. Žárlivý drak
 25. Narozeninová oslava
 26. Nejlepší večer ze všech

2. série[editovat | editovat zdroj]

 1. Návrat Harmonie (1. část)
 2. Návrat Harmonie (2. část)
 3. Lekce nula
 4. Zatmění měsíce
 5. Turnaj sesterských kopyt
 6. Značkové neštovice
 7. Nejlepší mazlíček vyhraje
 8. Záhadná klisna prospěšná
 9. Patřit mezi elitu
 10. Tajemství mé nemírnosti
 11. Rodiče ve škole
 12. Malí Cakeovi
 13. Srdce hřejivý večer
 14. Poslední výprava
 15. Super rychlý jablečný lis
 16. Kniha jedním dechem
 17. Den srdcí a kopýtek
 18. Ztracený přítel
 19. Umět být průbojná
 20. Čas
 21. Dračí výprava
 22. Hurikán Fluttershy
 23. Ponyvillské drby
 24. Záhada rychlíku přátelství
 25. Canterlotská svatba (1. část)
 26. Canterlotská svatba (2. část)

3. série[editovat | editovat zdroj]

 1. Křišťálové království (1. část)
 2. Křišťálové království (2. část)
 3. Pinkie Pie nastokrát
 4. Shnilé jablko
 5. Souboj kouzel
 6. Nespavec z Ponyvillu
 7. Akademie Wonderbolt
 8. Výpomoc
 9. Rodinné setkání
 10. Spike k vašim službám
 11. Fluttershyina dračí polepšovna
 12. Jak si hrají poníci
 13. Jak opravit kouzlo

Equestria girls (1. část)

4. série[editovat | editovat zdroj]

 1. Princezna Twilight (1. část)
 2. Princezna Twilight (2. část)
 3. Hradní symponie
 4. Daring Do zkázy
 5. Let k cíli
 6. Super pony
 7. Žraví netopýři
 8. Rarity dobývá Manehattan 1. klíč přátelství
 9. Pinkie Apple Pie
 10. Rainbowino váhání 2. klíč přátelství
 11. Tři je moc
 12. Pinkie párty 3. klíč přátelství
 13. Zpět k počátkům
 14. Pony Tóny
 15. Twilightění
 16. Vánečci ve vánku 4. klíč přátelství
 17. Kdo tě hlídá, když ne já
 18. Maud Pie
 19. Zrádce nebo hrdina
 20. Víra hory přenáší 5. klíč přátelství
 21. Ten test je trest
 22. Plácneme si
 23. Zhmotnění inspirace
 24. Equestrijské hry
 25. Twilightino království (1. část)
 26. Twilightino království (2. část) 6. klíč přátelství

Equestria girls: Rainbow Rocks

5. série[editovat | editovat zdroj]

 1. Mapa znamení (1. část)
 2. Mapa znamení (2. část)
 3. Hrádek sladký hrádek
 4. Bloomin splín
 5. Tank jde do hajan
 6. Po kopyta v bryndě
 7. Měj si přátele, ale Discorda nezatrať
 8. Ztracený poklat z Griffonstonu
 9. Jak chutná život
 10. Princezna Spika
 11. Nepovedený večírek
 12. Látání děr
 13. Sny princezny o kouzelných ovečkách
 14. Butik Canterlotu
 15. Mistr strachu
 16. Rarity pátrá vyšetřuje
 17. Mapa Manehattanu
 18. Sesterklání
 19. Klub věrných Cutie marks
 20. Pinkie to ví
 21. Šťastné a útulné
 22. A co Discord?
 23. Hooffieldovi a McColtovi
 24. Úhlavní atrakce
 25. Zpřetrhaná pouta (1. část)
 26. Zpřetrhaná pouta (2. část)

Equestria girls: Friendship Games (vydáno sice ještě před vydáním série, ale chronologicky následuje až za sérií)

6. série[editovat | editovat zdroj]

 1. Kříšťálení (1. část)
 2. Křištálení (2. část)
 3. Dárek pro Maud Pie
 4. Výprava za Cutie Marks
 5. Dračí pán
 6. Žádná druhá šance
 7. Nováček Dash
 8. Příběh o Útulnocích
 9. Recenze
 10. Applejack a její volný den
 11. Flutter Bratr
 12. Koření života
 13. Podivnější než fikce
 14. The Cart Before the Ponies
 15. O 28 vtípků později
 16. Cena přátelství
 17. Oživlá hra
 18. Buckballová sezóna
 19. Chyba v našich Cutie Marks
 20. Viva Las Pegasus
 21. Každé její maličkosti
 22. Poníkovský pohled na věc
 23. Příběh plný lží
 24. Nejlepší letec
 25. Tam a zase zpátky 1.část
 26. Tam a zase zpátky 2.část

Equestria girls: Legend of everfree

7. série

The movie 2017[editovat | editovat zdroj]

Film bude ve 3D, původem ve státě Japonsko, vznikl z důvodu velké popularity seriálu, vyjde v roce 2017

Merchandising[editovat | editovat zdroj]

Kolem My Little Pony existuje i velké množství produktů nesoucí tuto značku. Převážně jsou to produkty licencované Hasbrem, které z nich má příjmy. Jsou tím například figurky, jako jsou blindbagy, velké figurky s aktivními prvky, například Twilight Sparkle se svítícím rohem. Většina merchandisingu je v současné době produkována pro generaci G4, neboli My Little Pony: Friendship is Magic, ale najdou se i předměty z předešlých generací. Mezi dobře prodávaný merchandising patří také sběratelské karty a již na trh uvedená hra My Little Pony: Friendship is Magic: Collectible Card Game. Kromě oficiálního merchandisingu se mezi fanoušky rozšířil i merchandising tvořený samotnými fanoušky, například plyšáci. Tyto produkty jsou často terčem žalob ze strany Hasbro, protože ve většině případů nemají potřebnou licenci a Hasbro tak z nich nemá žádné výdělky.

Fanoušci[editovat | editovat zdroj]

V současné době se rozrůstá komunita fanoušků tohoto seriálu, původně určeného dětem. Častými zástupci této komunity jsou převážně dospělí muži, od nichž se později odvinul název této zájmové skupiny - Bronies. Slovo 'Brony' vzniklo sloučením slangového výrazu 'bro', což je zkratka pro slovo brother (angl. bratr), a pony. Činnost Bronies zahrnuje jak hudební tvorbu (The Living Tombstone, Wooden Toaster, DJ Alex S., Sim Gretina, Silva Hound, JackleApp atd.), tak i grafickou tvorbu ve formě různých náčrtů či animací.

Historie Bronies začala na internetovém fóru 4chan.org, kde se v různých vláknech začaly sporadicky vyskytovat obrázky s tematikou právě tohoto seriálu. Tato tvorba zpočátku nebyla brána příliš na zřetel, brzy se však rychle rozšířila. V současné době je na 4chanu zřízena samostatná místnost věnující se pony tematice, avšak Bronies komunita dále rychle prostupuje napříč všemi společenskými vrstvami. Významného zastoupení se Bronies dočkali i v České republice, s Pražskou odnoží byla i sepsána reportáž pro měsíčník Čilichili, která vyšla v čísle 9/2012.

Fanoušci seriálů též pořádají srazy a akce, na kterých se mohou potkat s ostatními fanoušky, zakoupit si merchandising, jak oficiální tak i tvorbu fanoušků. Mezi ty největší evropské patří GalaCon pořádaný ve Stuttgartu v jižním Německu, BUCK ve Velké Británii a BronyCon a další cony v různých městech v USA. Pořádají se ale také menší lokální srazy v rámci jednoho státu nebo menšího počtu států. V České republice pořádá většinu větších srazů komunita kolem fóra Bronies.cz několikrát do roka. Nově česká komunita pořádá i první ročník conu Czequestria.

Popkultura[editovat | editovat zdroj]

Kolem seriálu se na internetu vytvořila vlastní popkultura, která má původ na 4chanu. Kolem roku 2010 začínají nástěnky na 4chanu plnit různými obrázky a memy s postavami ze seriálů. Tento agresivní přístup několika jedinců měl za následek úplné zakázání přispívání podobného obsahu. Nakonec se vytvořila vlastní nástěnka pro fanoušky My Little Pony, /mlp/. Tohoto nečekaného zájmu ze strany dospělých diváků využilo několik firem, které si licencovaly obchodní značku My Little Pony, a začaly produkovat předměty primárně určené pro starší diváky. Mezi jeden z velkých obchodů prodávající tyto předměty patří HotTopic.

Reference[editovat | editovat zdroj]

 1. http://www.serialzone.cz/clanek/3592-bronies-radujte-se/

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]