Můj malý pony: Přátelství je magické

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Můj malý Pony: Přátelství je magické
Původní název My Little Pony: Friendship is Magic
Žánr animovaná, komedie
Námět Lauren Faust
Režie Jayson Thiessen
James Wootton
Úvodní znělka „Friendship Is Magic“
Jazyk angličtina
Počet řad 5
Počet dílů 88
Produkce a televizní štáb
Hudba Daniel Ingram
Obvyklá délka 21–22 minut
Vysílání
Posloupnost
Předchozí My Little Pony Tales
Můj malý Pony: Přátelství je magické na ČSFD SZ IMDb

Můj malý Pony: Přátelství je magické (v anglickém originále My Little Pony: Friendship is Magic) je kanadsko-americký animovaný seriál vysílaný americkou televizní stanicí The Hub. Pořad běží od 10. října 2010 až do současnosti [1].

Seriál vznikl na motivy světa My Little Pony, vytvořeného společností Hasbro, přičemž Friendship is Magic je čtvrtá a nejnovější generace těchto animovaných poníků. Za vznikem této generace stojí americká animátorka Lauren Faust, kterou Hasbro vybralo jako výkonného producenta tohoto pořadu.

Příběhy nás zavedou do země zvané Equestria, kterou obývá 5 různých druhů poníků:

 • jednorožci - mají magickou moc vykonávat kouzla spjatá se svým talentem
 • alicorni - okřídlení jednorožci, kteří mají výjimečné postavení. Alicorni mají jiný tvar křídel než pegasové. (nejvzácnější druh poníků) V seriále je jejich jméno přelženo jako „jednorožci".
 • pegasové - umí létat, pohybovat se po mracích a mají v Equestrii na starosti počasí
 • zemní poníci - nemají žádné rohy ani křídla, ale zato mají sílu v nohách, jsou vynalézaví a mají dobrý vztah k přírodě
 • křišťáloví poníci - poníci bez rohů a křídel, zato však s pableskující srstí a hřívou, která zšedne jakmile budou nešťastní. Mají schopnost dopomoci k aktivaci křišťálového srdce
 • V 4. díle 2. série se poprvé objevili netopýří poníci, kteří táhnou kočár princezny Luny. Jedná se o naprosto odlišný druh poníků. Netopýří poníci žijí v horách v jeskyních odloučeni od ostatních, jsou to noční tvorové a pravděpodobně se jedná o dravce. Nejsou jen strážci Luny, ale hlídají i královský palác během noci


Děj se odehrává okolo šesti mladých klisen, které zažívají různá dobrodružství a zjišťují to, na co mnozí z nás zapomínají: že není nic lepšího než mít dobré přátele, na které se můžeme spolehnout a že jedna pravda je lepší než tisíc lží.

Postavy[editovat | editovat zdroj]

Twilight Sparkle je hlavní protagonistka seriálu. Je to jednorožec (od poslední epizody třetí série alicorn) a je mimořádně nadaná schopností magie. Je velmi chytrá, zodpovědná, odhodlaná a racionální. Je i nevlastní neteř a od dvacátého šestého dílu druhé serie švagrová princezny Cadance. V prvním díle první série se přestěhuje z Canterlotu (hlavního města Equestrie) do malého městečka Ponyville, aby zde trávila dovolenou a našla si nové přátele. Žije i pracuje v knihovně společně se svým dračím asistentem Spikem a sovou Owloysiusem. Twilight pravidelně zaznamenává studium přátelství prostřednictvím dopisů, jež posílá princezně Celestii (1.série), ona nebo její kamarádky (2.,3. série), a psaním do deníku svého a svých kamarádek (4. série). Od konce třetí série se stává princeznou, a od konce čtvrté serie je známa pod titulem princezny přátelství. Reprezentuje element magie.

Rarity je jednorožec se zálibou v módě. Touží se v tomto odvětví proslavit a dostat se do lepší společnosti. Je pečlivá (občas až příliš), nápaditá, důvtipná a dbá na detaily. Pracuje jako módní návrhářka a švadlena ve vlastní prodejně Carousel Boutique a vlastní bílou perskou kočku Opalescence. Reprezentuje element štědrosti.

Rainbow Dash je pegas, žijící v oblačném domě nad Ponyvillem. Je vedoucí pegasího týmu. Miluje rychlost a létání, je velmi sebevědomá, průbojná a pyšná. Jako jediný pegas na světě dokáže letět rychleji než zvuk a protože má duhovou hřívu a ocas, tak když letí svou oblíbenou rychlostí, vytváří na obloze duhu (odtud odvozeno její jméno). Dokáže zvláštní trik, který se nazývá Sonic Rainboom (Duhové jiskření) a který dokáží jen ti nejlepší z nejlepších (pouze ona). Spočívá v tom, že když letí až nadpřirozeně rychle (i na ni), tak se ozve rána a na nebi se objeví třpytivý, duhový kruh. Později zjistí, že díky této dovednosti získaly Cutie mark všechny její kamarádky. Je obrovskou fanynkou Wonderbolts a sní o tom, že se jednoho dne přidá do této elitní skupiny letců. Také velmi obdivuje svou literární hrdinku jménem Daring Do. Jejím mazlíčkem se paradoxně stane těžkopádná želva jménem Tank. Reprezentuje element věrnosti.

Fluttershy je stejně jako Rainbow Dash pegas. Oproti ní je však naprosto klidná, trpělivá, empatická, hodná a bojácná, avšak je ochotna riskovat cokoliv pro dobro svých přátel. Nežije jako ostatní pegasové v největším městě na obloze Cloudsdale (česky Mrakodal), ale v chatě na kraji Ponyville, a také oproti ostatním pegasům téměř nikdy nelétá - nebo alespoň chodí mnohem častěji. Má mnoho skrytých talentů, o kterých buď neví, uplatňuje je v soukromí nebo se je stydí nebo bojí použít, jako např. zpěv, šití nebo skládání písní a skladeb. Má ale i talent, který používá docela často: svůj hypnotický pohled. Úžasně si rozumí se všemi druhy zvířat a často je doprovázena svým svérázným králíkem Angelem. Díky své mírné a laskavé povaze reprezentuje element laskavosti.

Applejack je poník, žijící a pracující na farmě jménem Sweet Apple Acress (česky sladko-jablečné lány) na okraji Ponyville společně se svým starším bratrem Big Macintoshem, babičkou Smithovou, mladší sestrou Apple Bloom a se svou fenou Winonou. Její rodina je však mnohem početnější a věnuje se pěstování a zpracovávání jablek po celé Equestrii. Velmi nerada sundává svůj klobouk a mluví typickým jižanským přízvukem (mluví úplně normálně - jde tu jen o vyjádření životního stylu). Jak je trochu znát z jejího jména i klobouku, žije trochu v kovbojském stylu a často používá fráze ve stylu: u všeho sena, u všech jablek, tři nůše příprav... a na Equestrijském tzv. divokém západě v Applevillu má také vzdálené příbuzné. Stejně jako Rainbow Dash, i ona je velmi pohybově nadaná a rády spolu soutěží. Je poctivá, upřímná, dobromyslná, někdy však až příliš tvrdohlavá. Reprezentuje element upřímnosti.

Pinkie Pie (celým jménem Pinkamena Diane Pie) je poník se zálibou v oslavách, které organizuje při každé příležitosti. Má veselou, bezstarostnou, často až chaotickou povahu. Navzdory tomu ale vůbec není hloupá - naopak má často lepší informace a důvtipnější a promyšlenější (i když ne vždy nejlepší) reakce než většina poníků v jejím okolí. Pracuje v místním pekařství Sugarcube Corner jako pekař, pomáhá panu a paní Cakeovým při práci (i zákazníkům při konzumaci jídla), a hlídá jim děti. Pochází však z kamenné farmy, kde žije i její rodina. Má spoustu sester (např. Maud Pie), ale všechny jsou zamlklé, chladné a tak trochu jako lenechod - nebo spíš kámen, naopak Pinkie Pie je živá až běda (navíc je známo, že se pohybuje pomocí skoků vyšších, než je ona sama). V celém seriálu je pravděpodobně nejvýraznějším komickým prvkem, zvláště díky svým naprosto neadekvátním reakcím na dané situace. Má také pinkiesmysl - schopnost, s jejíš pomocí dokáže „předpovídat" budoucnost na několik minut dopředu, a to pomocí pocitů a tiků jednotlivě, nebo v sérii. Většinou předem ví, co to znamená a kdy se to stane. Nejznámější z nich je „třesoucí se ocásek" který předpovídá pád (ať už předmětu nebo bytosti).Ve filmu Equestria girls také ,,údajně" odhadem naprosto přesně uhodla to, o čem vlastně nic nevěděla... Jejím mazlíčkem je bezzubý krokodýl Gummy, je s ním spoustu legrace! Je milovnice všech sladkostí. Reprezentuje element radosti.

Mezi další často se objevující postavy patří například malý drak Spike; mladá hříbátka Cutie Mark Crusaders - Apple Bloom (sestra Applejack), Sweetie Belle (sestra Rarity), Scootaloo (veliká fanynka Rainbow Dash) a Babs Seed (sestřenice Apple Bloom); dále princezna Celestia, její mladší sestra princezna Luna a princezna Cadance (chůva Twilight), které společně vládnou celé Equestrii, Maud Pie (starší sestra Pinkie Pie), Sunset Shimmer, zebra Zecora žijící v Everfree Forest, Discord, lord Tirek a spousta dalších.

V celém seriálu se objevuje i veliké množství vedlejších postav. Ačkoliv většina z nich stále plní pouze funkci komparzistů, někteří naopak dostali, pro velkou oblibu u diváků, větší prostor. Mezi nejoblíbenější 'vedlejší poníky' patří především Big Macintosh (který se později dočkal i vlastní epizody), Derpy Hooves, DJ Vinyl Scratch (uměleckým jménem DJ Pon 3) či Doctor Whooves.

Cutie Marks[editovat | editovat zdroj]

Cutie mark (česky osobní značka, znaménko osudu) je značka, která se objeví na boku poníka, když zjistí v čem vyniká. Tato značka dotyčnou činnost znázorňuje. Cutie Mark Crusaders je skupinka/club malých poníků bez osobní značky, kterou se společně snaží získat.

Twilight - magická šesticípá hvězda/element magie (ten měl totiž tvar hvězdy už před proměnou)

Fluttershy - tři růžoví motýli

Applejack - tři jablka (přirozené barvy)

Rarity - tři modré krystaly

Rainbow Dash - duhový blesk (plus mrak)

Pinkie Pie - tři modrožluté balónky

Mocné předměty[editovat | editovat zdroj]

Křišťálové srdce[editovat | editovat zdroj]

Předmět, jehoš existence se proměnila v mýtus se zmizením Křišťálové říše. Mělo podobné schopnosti jako Elementy harmonie - rozpouští temnou magii a zlé mágy posílá do equestrijského vězení.

Elementy harmonie[editovat | editovat zdroj]

Elementy harmonie jsou Equestrijské bájné předměty obdařené obrovskou magickou silou. Je jich známo pět:

 • Laskavost - Fluttershy
 • Poctivost - Applejack
 • Velkorysost - Rarity
 • Věrnost - Rainbow Dash
 • Smích - Pinkie Pie

Legenda praví, že jestliže mezi elementy probleskne jiskra, objeví se šestý element.

 • Magie - Twilight Sparkle

Nejedná se však o jiskru kouzelného záblesku, ale o jiskru magie přátelství. Jakmile děvčata zjistí, že elementy reprezentují, dostanou tvar jejich Cutie marks.

 • Věrnost - rudý blesk
 • Štědrost - fialový kosočtverec
 • Laskavost - světle růžový motýl
 • Upřímnost - oranžové jablko
 • Smích - modrý balónek
 • Magie - tmavě růžová šesticípá hvězda

Princezny Celestia a Luna, našly elementy na:

Strom Harmonie[editovat | editovat zdroj]

To je rovněž mystická rostlina. Na ní elementy harmonie nejspíš vyrostly. Jedná se o strom nejspíš z drahokamů, také obdařeného velkou mocí a rostoucího v jeskyni v Everfree forest. Když elementy probudí jeho pravou sílu, vyroste před ním skříňka přátelství. A když dívky najdou klíče přáteství - předměty, které obdrží od poníků, kterým za pomoci svého elementu a přátelství změnily život k lepšímu:

 • Gumová slepice - Pinkie Pie
 • Květina - Fluttershy
 • Mince - Applejack
 • Odznak kapitána Wonderbolts - Rainbow Dash
 • Duhová nit - Rarity
 • Přívěsek trochu ve tvaru obličeje - Twilight Sparkle

...dokáží skříňku odemknout a probudit sílu Rainbow Power a s ní a s neodcizitelnou magií přátelství porazit lorda Tireka. Současně vyroste mezi Zapovězeným lesem a Ponyvillem zámek princezny Twilight. "Co by byla princezna přátelství, bez svých přátel?,,

Poní fráze[editovat | editovat zdroj]

Poníci mají své vlastní způsoby vyjadřování. Přirozeně říkají „poníci" všude, kde my říkáme „lidé". Také ale říkají např. „u poníka, sladká Celestie" a v angličtině se proslavili svým „everypony".

Důležitá místa[editovat | editovat zdroj]

Ponnyville

Malebná vesnička ve středu Equestrie, kde se od porážky Nigthmare Moon (zakleté princezny Luny) zdržují všechny hlavní hrdinky seriálu. Je proslavený tím, že v něm žijí tři hlavní druhy poníků, jako přátelé.

Sweet Apple Acres (Sladké Jablečné Lány)

Farma rodiny zemních poníků Appleových, do které patří i Applejack, a která byla tím, co je dnes Ponnyville, ale je od dnešního Ponyvillu trochu na Západ. Skládá se ze stodoly, ve které všichni Appleovi bydlí a z rozsáhlých jablečných sadů.

Everfree forest (Zapovězený les)

Temné a ponuré místo, které obyvatele Equestrie příliž neláká, jelikož se odtamtud „údajně" nikdo nevrátil živý. Poníky na něm děsí hlavně to, že tam: „Rostliny rostou, zvířata se o sebe starají a mraky plují po obloze úplně samy od sebe!!! Nachází se v něm hrad dvou sester - bývalý domov princezen Celestie a Luny a dočasné úložiště elementů harmonie, který pro své temné chodby a tajné průchody budí hrůzu ještě dlouho, po svém objevení. Také se v něm nachází Strom harmonie - tedy v jeskyni pukliny v zemi. Rovněž v něm bydlí zebra Zecora - přebornice na bylinky, léky a lektvary.

Equestria girls[editovat | editovat zdroj]

Jsou studenti na Canterlot High - škole pro lidi z Equestrie. Na téma My litlle pony byl vytvořen film, kde se Twilight Sparkle i Spike pomocí zrcadla přenesou do světa lidí a sochou koně před Canterlot High a zase zpět. Equestrijští lidé mají stejnou barvu pleti a vlasů jako v Equestrii a ocas, roh ani křídla nemají. Cutie mark mají zobrazeno na oblečení, ikdyž ne vždy sedí (například cutie mark Rainbow Dash). Všichni kromě Twilight Sparkle, Spika a Sunset Shimmer mají na Canterlot High (kde dělá Celestia ředitelku a Luna zástupkyni) dvojníka. Ve filmu Friendship games se také objeví jiná/další škola, ve které velí dvojník princezny Cadance.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Část 1: Equestria girls[editovat | editovat zdroj]

Twilight dorazila do Křišťálové říše na svůj první sjezd princezen. První noci jí však Sunset Shimmer - bývalá studentka princezny Celestie - ukradla korunku a odnesla ji záhadným zrdcadlem neznámo kam. Twilight a Spike se vydávají za ní. Ze Spika se stane pes a z Twilight podivné, vytáhlé stvoření s malým čenichem, podivně se kroutícíma předníma nohama, co nemá křídla ani roh a ještě má chodit po zadních! V Canterlot High se seznámí s dvojníky svých kamarádek z Equestrie a od ředitelky se dozví že korunku má ona a že jí může získat pouze vítězka podzimního plesu. Zároveň se Twilight dozví, že Sunset Shimmer má celou školu pod palcem a že dvojnice bývalých kamarádek z Equestrie se mezi sebou nepřátelí a do toho všeho se Twilight musí koruny zmocnit do tří dnů, nebo si na další otevření portálu počkat třicet lun!!!

Část 2: Rainbow Rocks[editovat | editovat zdroj]

Princezna Twilight Sparkle si odnesla korunu plnou magie do Equestrie, ale jistá magie tu zřejmě zůstala. Chystá se školní hudební přehlídka a dominantní dívky se rozhodnou založit kapelu jménem Rainbooms. Při hraní jim za pomoci magie přátelství narůstávají uši (Applejack, Pinkie Pie, Rarity, Rainbow Dash, Fluttershy), křídla (Rainbow Dash, Fluttershy) a vlasy se prodlužují do délky ohonu (všem). Současně do školy přijdou tři nové dívky a přihlásí se také. Ukáže se, že jestliže nové dívky zazpívají nahlas, zapůsobí na všechny „hudební" druh černé magie a rozpoutá nesváry a promění přehlídku na souboj kapel - na všechny kromě slečen ze skupiny Rainbooms, jíž tvoří zakladatelka Rainbow Dash, Rarity, Pinkie Pie, Fluttershy a Applejack, kterým to připadá podezřrlé. A tak pošle jedna z nich zprávu princezně Twilight (pošle ji Sunset Shimmer, kterou dívky do kapely nepozvaly, přestože jí odpustily). Potřebují pomoc, protože nové dívky si znepokojivě rychle podmaňují všechny na škole (včetně Celestie a Luny). Jenže brána je stále ještě zavřená! Dívky z Rainbooms se mezi sebou hádají a tím přichází o svou sílu a přátelství. Zlé Dazzlings to posiluje. Kde zklamala i princezna přátelství, musí všem dát naději někdo jiný. Ale kdo? Začátek přehlídky se blíží a kouzlem posílená ctižádostivost ostatních studentů komplikuje i ty nejsnazší pokusy o záchranu Canterlot High. Ať už ji může zachránit kdokoli, měl by sebrat sebedůvěru a pospíšit si!!!

Část 3: Friendship Games[editovat | editovat zdroj]

Když ředitelka Celestia prohlásí, že se jako vždy po 4 rocích budou konat Přátelské Hry s Krystal Prep,Canterlot High moc není nadšena, že se musejí konat.Rainbow Dash ale je povzbudí, že to nemůže být takhle dál a ze musí do toho ted trochu víc přidat na tréninku. To ale nevěděli, že je v Krystal Prep Twilight z lidského světa, která chce zjistit hodně věcí o magii v Canterlot High. Vyrobí náhrdelník, který vysává magii a myslí si, že ji to pomůže ve výskumu. Abracus Cinch, ředitelka Krystal Prep donutí Twilight jet do Canterlot High na Přátelské Hry. Ona tam ale nechce, protože je ve Krystal Prep nejchytřejší a proto ji nemají rádi a bála se, že se ji tam také budou vyhýbat. Pak tam přišel i její bratr a i on se ji snažil donutit tam jet. I zástupkyně ředitele Cadence s tím souhlasila. Twilight neměla na vybranou. Musela podstoupit první kolo Přátelských Her. Postoupila s dohromady se studentama, kteří mají opačné vlastnosti než hlavni hrdinové: Sour Sweet je zlá na ostatní - je opakem Fluttershy Indigo Zap je sobecká - je opakem Rainbow Dash Sugar Coat lže - je opakem Applejack Sunny Flare nedá nikomu žádnou věc - je opakem Rarity Lemon Zest nikoho nerozesměje - je opakem Pinkie Pie Twiligh Sparkle z Krystal Prep krade magii - je opakem Sunset Shimmer Potom se rozdělili na dvojice v 3 disciplínách : Sunset Shimmer a Rainbow Dash vs. Sugar Coat a Indigo Zap - Motocross Fluttershy a Applejack vs. Twilight Sparkle a Sour Sweet - Lukostřelba Pinkie Pie a Rarity vs. Lemon Zest a Sunny Flare - Rychlobruslení Později Twilight omylem vypustí magii a Sunset Shimmer ji uvidí a rozčílí se na ni. Ředitelka Chinchová vše sleduje a pak vše svede na studenty Canterlot High. Twilight musí vypustit magii a ta ji pohltí a promění ji v Midnight Sparkle, démonku, která otevírá dimenze Equestrie. Sunset Shimmer tomu chce zabránit a proto se promění v Daydream Shimmer a začne s ni bojovat Ostatní hrdinky se málem propadnou do portálu do Equestrie, ale studentky Krystal Prep je zachrání a stanou se přáteli. Daydream Shimmer porazí Midnight Sparkle a Canterlot High vyhraje poprvé Přátelské Hry.

Postavy Equestria girls[editovat | editovat zdroj]

(postavy se objevující jen v těchto filmech, ne v seriálu)

Sunset Shimmer začala studovat u princezny Celestie jen chvíli před Twilight Sparkle. Když okamžitě nedostala co chtěla, rozhodla se odejít. Odešla do Canterlot high a tam si vybudovala potřebnou autoritu, takže se jí většina studentů bála. Jednou se jí dokonce povedlo pomocí SMS s falešným autorem rozeštvat Applejack, Rainbow Dash, Rarity, Fluttershy a Pinkie Pie. Později se vrátila do Equestrie a ukradla element Magie. Ten našla (na druhé straně portálu) Fluttershy a dala ho ředitelce Celestii. Ta ho použila jako cenu princezny podzimního plesu. Když Twilight kamarádky zase sblížila a porazila Sunset Shimmer, ta poznala, že přátelství je silnější než kouzla. Od té doby s děvčaty spolupracuje. Záhy se ukazuje, že „ta hodná" Sunset Shimmer se povahově velmi podobá Twilight Sparkle. Jen se výrazně liší v dostatku a nedostatku sebedůvěry. Také se ale vyzná v magii, jejích druzích a protikouzlech, ale její nejistota (pramenící z jejího vědomí, že od ní všichni čekají to špatné) má často značný vliv na její chování. Je zvláštní, že na ni nepůsobí temná magie sirén, přestože (jak se ZATÍM zdá) nereprezentuje žádný element harmonie. Její cutie mark je rozvlněné, šesticípé, červeno - žluté slunce.

Sirény (The Dazzlings) jsou Equestrijské bájné bytosti, které by si ji prý dovedly celou podmanit, podle legendy byly však naštěstí díky Stars Wihrlovi z Equestrie vyhnány do světa lidí. Prý svým zpěvem dovedly mezi poníky zavést nepřátelství a na jejich nedůvěře měly údajně stále silnější vliv. Ve světě lidí neměly mít žádnou magii pod kontrolou. To se však změní jakmile ucítí energii, kterou Twilight a její kamarádky použijí proti Sunset Shimmer. Sirény naneštěstí tu energii zachytí a opět se stávají skutečnou a nemalou hrozbou. Jsou tři - Adagio Dazzle, Sonata Dusk a Aria Blaze.

Flash Sentry se na Canterlot high objevuje jako herec, a to až do založení Rainbooms, nejznámější kapely na Canterlot high. Je známo, že se Twilight líbí a ona jemu také. Seznámili se tak, že do sebe vrazili a stává se jim to teoreticky do teď. Za dvě minuty, do sebe dovedou omylem strčit asi čtyřikrát. V Equestrii je členem zámecké stráže paláce křišťálové říše.

Dvojník Rainbow Dash

Asi se budete divit, ale lidé nemají křídla!!! Vzhledem k tomu, že létání není smyslem jejího života, musí tedy vynikat v něčem jiném, v případě Canterlot High to je sport (především football). Jako členka skupiny Rainbooms hraje, na elektrickou kytaru a je její zakladatelkou a frontmankou.

Dvojník Pinkie Pie

Pinkie se od svého dvojníka z Equestrie příliš neliší. Stejně podnikavá a potřeštěná... Na Canterlot High má obvykle za úkol pořádat oslavy a discotéky. V kapele hraje na bicí soupravu.

Dvojník Fluttershy

Je svému ponímu já také velmi podobná. Pomáhá v tamním útulku a do školy nosí zvířata (která tam nesmí) v batohu. V Rainbooms hraje na tamburínu.

Dvojník Rarity

Má - stejně jako v Equetrii - svůj vlastní krámek s šatstvem. Je stejně nadaná návrhářka a detailistka. Při každé příležitosti má po ruce návrhy pro sebe i své kamarádky. Ve skupině má na povel klávesy.

Dvojník Applejack

- stejný pocuchaný účes

- stejný kovbojský klobouk

- stejné svaly

- stejná podctivost

Applejack je prostě nenapravitlený profil. Ovládá hru na basovou kytaru.

Miniserie Rainbow Rocks[editovat | editovat zdroj]

Existuje i miniserie nedabovaných, dvouminutových, hudebních videí a videí příhod jak se děvčata poprvé změnila při hraní. např.:

1.Pinkie one the one

2.Player piano

3.Case of the bass

4.Hamstocalypse now

5.Guitar centered

6.Music to my ears

7.Perfect day for fun

8.My past is not today

9.Friendship trough the ages

10.Life is a runway

11.Shake your tail

12. Shine like rainbow

Prosím všechny co toto čtou, znáte-li další díly této miniserie, připište.

Epizody[editovat | editovat zdroj]

1. série[editovat | editovat zdroj]

 1. Přátelství je magické, 1. část
 2. Přátelství je magické, 2. část
 3. Mistr lístků
 4. Sezóna jablkočesání
 5. Stará grifoní kamarádka
 6. Chlubilka
 7. Strach z draků
 8. Dvakrát měř, jednou řež
 9. Klepy
 10. Roj století
 11. Uzavírání zimy
 12. Osobní značka
 13. Lístkový závod
 14. Módní přehlídka
 15. Pinkijiny předtuchy
 16. Duhové jiskření
 17. Umění pohledu
 18. Soutěž talentů
 19. Psi versus poníci
 20. Svět módy
 21. V úzkých
 22. Ptačí pacient
 23. Jak získat znaménko
 24. Žárlivý drak
 25. Narozeninová oslava
 26. Nejlepší večer ze všech

2. série[editovat | editovat zdroj]

 1. Návrat Harmonie (1. část)
 2. Návrat Harmonie (2. část)
 3. Lekce nula
 4. Zatmění měsíce
 5. Turnaj sesterských kopyt
 6. Značkové neštovice
 7. Nejlepší mazlíček vyhraje
 8. Záhadná klisna prospěšná
 9. Patřit mezi elitu
 10. Tajemství mé nemírnosti
 11. Rodiče ve škole
 12. Malí Cakeovi
 13. Srdce hřejivý večer
 14. Poslední výprava
 15. Super rychlý jablečný lis
 16. Kniha jedním dechem
 17. Den srdcí a kopýtek
 18. Ztracený přítel
 19. Umět být průbojná
 20. Čas
 21. Dračí výprava
 22. Hurikán Fluttershy
 23. Ponyvillské drby
 24. Záhada rychlíku přátelství
 25. Canterlotská svatba (1. část)
 26. Canterlotská svatba (2. část)

3. série[editovat | editovat zdroj]

 1. Křišťálové království (1. část)
 2. Křišťálové království (2. část)
 3. Pinkie Pie nastokrát
 4. Shnilé jablko
 5. Souboj kouzel
 6. Nespavec z Ponyvillu
 7. Akademie Wonderbolr
 8. Výpomoc
 9. Rodinné setkání
 10. Spike k vašim službám
 11. Fluttershyina dračí polepšovna
 12. Jak si hrají poníci
 13. Jak opravit kouzlo

Equestria girls (1. část)

4. série[editovat | editovat zdroj]

 1. Princezna Twilight (1. část)
 2. Princezna Twilight (2. část)
 3. Hradní symponie
 4. Daring Do zkázy
 5. Let k cíli
 6. Super pony
 7. Žraví netopýři
 8. Rarity dobýva Manehattan 1. klíč přátelství
 9. Pinkie Apple Pie
 10. Rainbowino váhání 2. klíč přátelství
 11. Tři je moc
 12. Pinkie párty 3. klíč přátelství
 13. Zpět k počátkům
 14. Pony Tóny
 15. Twilightění
 16. Vánečci ve vánku 4. klíč přátelství
 17. Kdo tě hlídá, když ne já
 18. Maud Pie
 19. Zrádce nebo hrdina
 20. Víra hory přenáší 5. klíč přátelství
 21. Ten test je trest
 22. Plácneme si
 23. Zhmotnění inspirace
 24. Equestrijské hry
 25. Twilightino království (1. část)
 26. Twilightino království (2. část) 6. klíč přátelství

Equestria girls: Rainbow Rocks

5. série[editovat | editovat zdroj]

Equestria girls: Přátelské Hry

Dabing[editovat | editovat zdroj]

Seznam herců, jenž namluvili postavy:

My Little Pony: Friendship is Magic[editovat | editovat zdroj]

 • Ashleigh Ball - Apple Jack, Rainbow Dash
 • Tara Strong - Twilight Sparkle
 • Andrea Libman - Pinkie Pie, Fluttershy, Pumpkin Cake
 • Tabitha St. Germain - Rarity, babička Smithová, princezna Luna, Linky Shoeshine, Cup Cake, Photo Finish, Nightmare Moon, Zipporwhill, Derpy
 • Rebecca Shoichet - Sunset Shimmer
 • Shannon Chan-Kent - Silver Spoon
 • Nicole Oliver - princezna Celestia, Cheerilee
 • Britt McKillip - princezna Cadance
 • Cathy Weseluck - Spike, major Mare, Paradise
 • Brenda Crichlow - zebra Zecora
 • John de Lancie - Discord
 • Michelle Creber - Apple Bloom
 • Kelly Metzger - Spitfire
 • Peter New - Big McIntosh
 • Veena Sood - Ms. Harshwhinny
 • Jayson Thiessen - Bulk Biceps, Snowflake
 • Brinna Drummond - Ahuizotl, Babs Seed
 • Samuel Vincent - Flim
 • Matt Hill - Soarin
 • Mark Acheson - lord Tirek
 • Andrew Francis - Shining Armor
 • Claire Corlett - Sweetie Belle
 • Mandeleine Peters - Scootaloo
 • Chantal Strand - Diamond Tiara
 • Brynna Drummond - Babs Seed
 • Lee Tockar - Snips, Spot
 • Richard Ian Cox - Snails
 • Vincent Tong - princ Blueblood, Garble, Joe, Flash Sentry
 • Richard Newman - Cranky Doodle Donkey
 • Jan Rabson - Mulia Mild
 • Trevor Deval - Hoity Toity, Fancy Pants, Iron Will, Thunderlane
 • Rena Anakwe - Sapphire Shores
 • Brit Irvin - Lightning Dust
 • Mark Oliver - Gustave le Grand
 • Michael Daingerfield - Braeburn
 • Scott McNeil - náčelník Thunderhooves, Rover, Flam
 • Gary Chalk - Fido
 • Kathleen Barr - Trixie, královna Chrysalis
 • Jim Miller - král Sombra
 • Chiara Zanni - Daring Do
 • Marÿke Hendrikse - Gilda
 • Therry Klassen - Apple Split
 • Brian Drummond - Filthy Rich
 • Venna Sood - Ms. Harshwhinny
 • Patricia Drake - Ms. Peachbottom
 • Alvin Sanders - Flutterguy (mužský hlas Fluttershy v sérii 4, epizodě 14)
 • Danny Balkwill - Toe Tapper

Zpěv:

 • Rebecca Shoichet - Twilight Sparkle, Sunset Shimmer
 • Kazumi Evans - Rarity
 • Shannon Chan-Kent - Pinkie Pie
 • Michelle Creber - Sweetie Belle
 • Marcus Mosley - Flutterguy


My Little Pony: Equestria girls: Rainbow Rocks[editovat | editovat zdroj]

Equestria girls[editovat | editovat zdroj]

 • Tara Strong - Twilight Sparkle
 • Ashleigh Ball - Rainbow Dash, Applejack
 • Andrea Libman - Pinkie Pie, Fluttershy
 • Tabitha St. Germain - Rarity, zástupkyně Luna, Mrs. Cake
 • Cathy Weseluck - Spike
 • Marÿke Hendrikse - Sonata Dusk
 • Diana Kaarina - Aria Blaze
 • Vincent Tong - Flash Sentry
 • Kathleen Barr - Trixie Lulamoon
 • Nicole Oliver - ředitelka Celestia, Cheerilee
 • Michelle Creber - Apple Bloom
 • Britt McKillip - princezna Cadance
 • Ingrid Nilson - Maud Pie
 • Lee Tockar - Snips
 • Richard Ian Cox - Snails
 • Brian Drummond - Delivery Pony
 • Peter New - Big McIntosh
 • Claire Corlett - Sweetie Belle
 • Madeleine Peters - Scootaloo

Zpěv:

 • Rebecca Shoichet - Twilight Sparkle, Sunset Shimmer
 • Shannon Chan-Kent - Pinkie Pie
 • Kazumi Evans - Rarity, Adagio Dazzle
 • Madeline Merlo - Sonata Dusk
 • Shylo Sharity - Aria Blaze

My Little Pony: Equestria girls: Friendship games[editovat | editovat zdroj]

 • Tara Strong - Twilight Sparkle
 • Ashleigh Ball - Rainbow Dash, Applejack
 • Andrea Libman - Pinkie Pie, Fluttershy
 • Tabitha St. Germain - Rarity, zástupkyně ředitelky Luna, Mrs. Cake
 • Cathy Weseluck - Spike
 • Rebecca Shoichet - Sunset Shimmer
 • Iris Quinn - ředitelka školy Crystal Prap: Abacus Cinch
 • Britt McKillip - děkanka Cadance
 • Andrew Francis - Shining Knight
 • Britt Irvin - Sunny Flare
 • Sharon Alexander - Sour Sweet
 • Kelly Sheridan - Indigo Zap
 • Sienna Bohn - Sugarcoat
 • Shannon Chan-Kent - Lemon Zest
 • Vincent Tong - Flash Sentry, řidič autobusu
 • Nicole Oliver - ředitelka Celestia

Zpěv:

 • Rebecca Shoichet - Twilight Sparkle

Merchandising[editovat | editovat zdroj]

Kolem My Little Pony existuje i velké množství produktů nesoucí tuto značku. Převážně jsou to produkty licencované Hasbrem, které z nich má příjmy. Jsou tím například figurky, jako jsou blindbagy, velké figurky s aktivními prvky, například Twilight Sparkle se svítícím rohem. Většina merchandisingu je v současné době produkována pro generaci G4, neboli My Little Pony: Friendship is Magic, ale najdou se i předměty z předešlých generací. Mezi dobře prodávaný merchandising patří také sběratelské karty a již na trh uvedená hra My Little Pony: Friendship is Magic: Collectible Card Game. Kromě oficiálního merchandisingu se mezi fanoušky rozšířil i merchandising tvořený samotnými fanoušky, například plyšáci. Tyto produkty jsou často terčem žalob ze strany Hasbro, protože ve většině případů nemají potřebnou licenci a Hasbro tak z nich nemá žádné výdělky.

Fanoušci[editovat | editovat zdroj]

V současné době se rozrůstá komunita fanoušků tohoto seriálu, původně určeného dětem. Častými zástupci této komunity jsou převážně dospělí muži, od nichž se později odvinul název této zájmové skupiny - Bronies. Slovo 'Brony' vzniklo sloučením slangového výrazu 'bro', což je zkratka pro slovo brother (angl. bratr), a pony. Činnost Bronies zahrnuje jak hudební tvorbu (The Living Tombstone, Wooden Toaster, DJ Alex S., Sim Gretina, Silva Hound, JackleApp atd.), tak i grafickou tvorbu ve formě různých náčrtů či animací.

Historie Bronies začala na internetovém fóru 4chan.org, kde se v různých vláknech začaly sporadicky vyskytovat obrázky s tematikou právě tohoto seriálu. Tato tvorba zpočátku nebyla brána příliš na zřetel, brzy se však rychle rozšířila. V současné době je na 4chanu zřízena samostatná místnost věnující se pony tematice, avšak Bronies komunita dále rychle prostupuje napříč všemi společenskými vrstvami. Významného zastoupení se Bronies dočkali i v České republice, s Pražskou odnoží byla i sepsána reportáž pro měsíčník Čilichili, která vyšla v čísle 9/2012.

Fanoušci seriálů též pořádají srazy a akce, na kterých se můžou potkat s ostatními fanoušky, zakoupit si merchandising, jak oficiální tak i tvorbu fanoušků. Mezi ty největší evropské patří GalaCon pořádaný ve Stuttgartu v jižním Německu, BUCK ve Velké Británii a BronyCon a další cony v různých městech v USA. Pořádají se ale také menší lokální srazy v rámci jednoho státu nebo menšího počtu států. V České republice pořádá většinu větších srazů komunita kolem fóra Bronies.cz několikrát do roka. Nově česká komunita pořádá i první ročník conu Czequestria.

Popkultura[editovat | editovat zdroj]

Kolem seriálu se na internetu vytvořila vlastní popkultura, která má původ na 4chanu. Kolem roku 2010 začínají nástěnky na 4chanu plnit různými obrázky a memy s postavami ze seriálů. Tento agresivní přístup několika jedinců měl za následek úplné zakázání přispívání podobného obsahu. Nakonec se vytvořila vlastní nástěnka pro fanoušky My Little Pony, /mlp/. Tohoto nečekaného zájmu ze strany dospělých diváků využilo několik firem, které si licencovaly obchodní značku My Little Pony, a začaly produkovat předměty primárně určené pro starší diváky. Mezi jeden z velkých obchodů prodávající tyto předměty patří HotTopic.

Reference, poznámky[editovat | editovat zdroj]

 1. http://www.serialzone.cz/clanek/3592-bronies-radujte-se/

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]