Můj malý pony: Přátelství je magické

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Můj malý Pony: Přátelství je magické
Původní název My Little Pony: Friendship is Magic
Žánr animovaná, komedie
Námět Lauren Faust
Režie Jayson Thiessen
James Wootton
Úvodní znělka „Friendship Is Magic“
Jazyk angličtina
Počet řad 5
Počet dílů 88
Produkce a televizní štáb
Hudba Daniel Ingram
Obvyklá délka 21–22 minut
Vysílání
Posloupnost
Předchozí My Little Pony Tales
Můj malý Pony: Přátelství je magické na ČSFD SZ IMDb

Můj malý Pony: Přátelství je magické (v anglickém originále My Little Pony: Friendship is Magic) je kanadsko-americký animovaný seriál vysílaný americkou televizní stanicí The Hub. Pořad běží od 10. října 2010 až do současnosti [1].

Seriál vznikl na motivy světa My Little Pony, vytvořeného společností Hasbro, přičemž Friendship is Magic je čtvrtá a nejnovější generace těchto animovaných poníků. Za vznikem této generace stojí americká animátorka Lauren Faust, kterou Hasbro vybralo jako výkonného producenta tohoto pořadu.

Příběhy nás zavedou do země Equestria, kterou mimo jiné obývají jako dominantní tvorové poníci.

Děj se odehrává okolo šesti mladých klisen, které zažívají různá dobrodružství a zjišťují to, na co mnozí z nás zapomínají: že není nic lepšího, než mít dobré přátele, na které se můžeme spolehnout, a že jedna pravda je lepší než tisíc lží.

Postavy[editovat | editovat zdroj]

Equestrii obývá 5 různých druhů poníků:

 • Unicorni (Jednorožci) - Mají magickou moc vykonávat kouzla spjatá se svým talentem, a to pomocí svého rohu.
 • Alicorni - Okřídlení jednorožci, kteří mají výjimečné postavení. Alicorni mají jiný tvar křídel než pegasové. (nejvzácnější druh poníků)
 • Pegasové - Umí létat, pohybovat se po mracích a mají v Equestrii na starosti počasí.
 • Zemní poníci - Nemají žádné rohy ani křídla, ale zato mají sílu v nohách, jsou vynalézaví a mají dobrý vztah k přírodě.
 • Křišťáloví poníci - Poníci bez rohů a křídel, zato však s pableskující srstí a hřívou, která zešedne když jsou nešťastní. Mají schopnost dopomoci k aktivaci křišťálového srdce (vyskytují se vzácně).
 • Ve čtvrtém díle druhé série se poprvé objevují Netopýří poníci jak táhnou kočár princezny Luny. Jedná se o naprosto odlišný druh poníků, žijících v horách, dál od ostatních. Pravděpodobně se jedná o dravce. Nejsou jen strážci princezny Luny, ale hlídají i královský palác během noci.

Kromě poníků tam také žijí např.: Draci, Fénixové, Gryfové, „papouškovitě" zbarvení netopýři, medvědi velcí jako Ještěd i poní Minotauři...

Hlavní postavy[editovat | editovat zdroj]

Twilight Sparkle je hlavní protagonistka seriálu. Je to jednorožec (od poslední epizody třetí série alicorn) a je mimořádně nadaná schopností magie. Je velmi chytrá, zodpovědná, odhodlaná a racionální. Je i nevlastní neteř a od dvacátého šestého dílu druhé série švagrová princezny Cadance. V prvním díle první série se přestěhuje z Canterlotu (hlavního města Equestrie) do malého městečka Ponyville, aby zde zkontrolovala přípravy na oslavu, trávila dovolenou a našla si nové přátele. Žije i pracuje v knihovně společně se svým dračím asistentem Spikem a sovou Owloysiusem (Sovicií). Twilight pravidelně zaznamenává studium přátelství prostřednictvím dopisů, jež posílá ona (1. série) nebo její kamarádky (2., 3. série) princezně Celestii. Od 4. série zaznamenává tyto poznatky psaním do deníku svého a svých kamarádek. Od konce třetí série se stává princeznou, a od konce čtvrté serie je známa pod titulem princezny přátelství. Reprezentuje element magie.

Rarity je jednorožec se zálibou v módě. Touží se v tomto odvětví proslavit a dostat se do lepší společnosti. Je pečlivá (občas až příliš), nápaditá, důvtipná a dbá na detaily. Pracuje jako módní návrhářka a švadlena ve vlastní prodejně Carousel Boutique a vlastní bílou perskou kočku Opalescence. Je trochu jako straka, má velkou zálibu v čemkoli blyštivém, hlavně v krystalech, kterými často zdobí své modely. Zná speciální kouzlo, pomocí kterého je umí najít. Nenávidí cokoli jakkoli zmazaného, pokud ovšem nejde například o případ Applejack. Ví se, že má pro ni Spike slabost. Reprezentuje element štědrosti.

Rainbow Dash je pegas, žijící v oblačném domě nad Ponyvillem. Je vedoucí pegasího týmu. Miluje rychlost a létání, je velmi sebevědomá, průbojná, a trochu pyšná. Jako jediný pegas na světě dokáže letět rychleji než zvuk a protože má duhovou hřívu a ocas, tak když letí svou oblíbenou rychlostí, vytváří na obloze duhu (odtud odvozeno její jméno). Dokáže zvláštní trik, který se nazývá Sonic Rainboom (Duhové jiskření) který dokáží jen ti nejlepší z nejlepších (pouze ona). Spočívá v tom, že když letí až nadpřirozeně rychle (i na ni), tak se ozve rána a na nebi se objeví třpytivý, duhový kruh. Později zjistí, že díky této její dovednosti získaly Cutie mark všechny její kamarádky (zápletka v posledním dvojdíle 5. série). Je obrovskou fanynkou Wonderbolts a sní o tom, že se jednoho dne přidá do této elitní skupiny letců (díky tomu, že je často zkoušena její věrnost, si však bude muset několikrát zvolit namísto Zázračných šípů své přátele). Také velmi obdivuje svou literární hrdinku jménem Daring Do. Jejím mazlíčkem se paradoxně stane těžkopádná želva jménem Tank. Reprezentuje element věrnosti.

Fluttershy je stejně jako Rainbow Dash pegas. Oproti ní je však naprosto klidná, trpělivá, empatická, hodná a bojácná, avšak je ochotna riskovat cokoliv pro dobro svých přátel. Nežije jako ostatní pegasové v největším městě na obloze Cloudsdale (česky Mrakodal), ale v chatě na kraji Ponyville, a také oproti ostatním pegasům téměř nikdy nelétá - nebo alespoň chodí mnohem častěji. Má mnoho skrytých talentů, o kterých buď neví, uplatňuje je v soukromí nebo se je stydí nebo bojí použít, jako např. zpěv, šití nebo skládání písní a skladeb. Má ale i talent, který používá docela často: svůj hypnotický pohled. Úžasně si rozumí se všemi druhy zvířat a často je doprovázena svým svérázným králíkem Angelem. Díky své mírné a laskavé povaze reprezentuje element laskavosti.

Applejack je poník, žijící a pracující na farmě jménem Sweet Apple Acress (česky sladko-jablečné lány) na okraji Ponyville společně se svým starším bratrem Big Macintoshem, babičkou Smithovou, mladší sestrou Apple Bloom a se svou fenou Winonou. Její rodina je však mnohem početnější a věnuje se pěstování a zpracovávání jablek po celé Equestrii. Přestože o tom nikdy nemluvila, pravděpodobně se za zády svých přátel vyrovnává s traumatickými zážitky z dětství, co se jejích rodičů týče. Na jejich osud se poprvé (a pravděpodobně naposled) naráží v 9. díle 3. serie, kdy po obloze na začátku epizody jednou přeletí dvě komety, když má Applejack trému, jednou na konci epizody, když je šťastná a pyšná na svou rodinu a fotografie dvou mladých, šťastných farmářů, na stěně kuchyně Appleových. Velmi nerada sundává svůj klobouk a mluví typickým jižanským přízvukem (mluví úplně normálně - jde tu jen o vyjádření životního stylu). Také umí úžasné kousky se svým obočím a její zjev skutečně působí dojmem holky, která vyrostla na farmě. Jak je trochu znát z jejího jména i klobouku, žije trochu v kovbojském stylu a často používá fráze ve stylu: u všeho sena, u všech jablek, tři nůše příprav, atd., a na Equestrijském tzv. divokém západě v Applevillu má také vzdálené příbuzné. Stejně jako Rainbow Dash, i ona je velmi pohybově nadaná a rády spolu soutěží. Je poctivá, upřímná, dobromyslná, někdy však až příliš tvrdohlavá. Reprezentuje element upřímnosti.

Pinkie Pie (celým jménem Pinkamena Diane Pie) je poník se zálibou v oslavách, které organizuje při každé příležitosti. Má veselou, bezstarostnou, často až chaotickou povahu. Navzdory tomu ale vůbec není hloupá - naopak má často lepší informace a důvtipnější a promyšlenější (i když ne vždy nejlepší) reakce než většina poníků v jejím okolí. Pracuje v místním pekařství Sugarcube Corner jako pekařka, pomáhá panu a paní Cakeovým při práci (i zákazníkům při konzumaci jídla), a hlídá jim děti. Pochází však z kamenné farmy, kde žije i její rodina. Má spoustu sester (např. Maud Pie), ale všechny jsou zamlklé, chladné a tak trochu jako lenochod - nebo spíš kámen (tyto jejich vlastnosti v celku úspěšně zakrývají jejich ryzí srdce). Naopak Pinkie Pie je živá až běda (navíc je známo, že se pohybuje pomocí skoků vyšších, než je ona sama). Má ve zvyku v celku běžně porušovat fyzikální zákony. Umí nadměrně protahovat končetiny i obličej, zbrzdit pád ještě ve vzduchu a dopadnout hladce jako list a měnit polohu až nadkosmicky rychle. Jinak řečeno je schopná zvládnout cokoli, jen když to pobaví... V celém seriálu je pravděpodobně nejvýraznějším komickým prvkem, zvláště díky svým naprosto neadekvátním reakcím na dané situace. Má také pinkiesmysl - schopnost, s jejíž pomocí dokáže „předpovídat" budoucnost na několik minut dopředu, a to pomocí pocitů a tiků jednotlivě, nebo v sérii. Většinou předem ví, co to znamená a kde se to stane. Nejznámější z nich je „třesoucí se ocásek" který předpovídá pád (ať už předmětu nebo bytosti).Ve filmu Equestria girls také ,,údajně" odhadem naprosto přesně uhodla to, o čem vlastně nic nevěděla... Jejím mazlíčkem je bezzubý krokodýl Gummy, je s ním spoustu legrace! Je milovnice všech sladkostí. Reprezentuje element radosti.

Mezi další často se objevující postavy patří například malý drak Spike; mladá hříbátka Cutie Mark Crusaders - Apple Bloom (sestra Applejack), Sweetie Belle (sestra Rarity) a Scootaloo (veliká fanynka Rainbow Dash), dále Babs Seed (sestřenice Apple Bloom), princezna Celestia, její mladší sestra princezna Luna a princezna Cadance (chůva Twilight), které společně vládnou celé Equestrii, Maud Pie (starší sestra Pinkie Pie), Sunset Shimmer, zebra Zecora žijící v Everfree Forest, Discord a spousta dalších.

V celém seriálu se objevuje i veliké množství vedlejších postav. Ačkoliv většina z nich stále plní pouze funkci komparzistů, někteří naopak dostali, pro velkou oblibu u diváků, větší prostor. Mezi nejoblíbenější 'vedlejší poníky' patří především Big Macintosh (který se později dočkal i vlastní epizody), Derpy Hooves, DJ Vinyl Scratch (uměleckým jménem DJ Pon 3) či Doctor Whooves.

Zloduši[editovat | editovat zdroj]

V celém seriálu se záporných postav samozřejmě vyskytuje ohromné množství. Toto je výpis pouze těch nejzávažnějších:

Nightmare moon je bezcitná příšera, která se, jakožto královna temné stránky noci, zdržuje v podvědomí princezny Luny. Na svět se dostává pouze v jednom případě, kdy princeznu zcela posedne a jejím prostřednictvím se pokouší nastolit věčnou noc. Stejně jako většina padouchů jejího ražení, i ona je temperamentní, vzteky hlasitě křičí, nepřirozeně často, nepřirozeně nahlas, nepřirozeně vysoko a s podivnou ozvěnou se směje a diktuje své podlé úmysly okolní mlze. Je černá, má netopýří křídla a zuby, a hřívu z modré noční mlhy. Ve snaze zamezit přístup k elementům harmonie, tedy k jedinému způsobu jak ji porazit (jak se domnívá), stvořila:

*puklinu ve skále - aby na ní dívky přežily, musí spolupracovat - je zapotřebí upřímnosti Applejack.

*Mantikora - to je krvelačná nestvůra se lvím tělem, netopýříma ušima a křídly, štířím ocasem a trnem v tlapce. Právě díky tomuto trnu je zuřivý a nebezpečný - je zapotřebí soucitu Fluttershy. (v tomto případě je dílem Nightmare, pouze onen trn)

*Duchy stromů - to jsou vykotlané stromy, ve tvaru strašidelných obličejů. Nebezpečné v podstatě nejsou, slouží hlavně k zastrašování - je zapotřebí optimismu Pinkie Pie.

*Vodního hada - takto Twilight označila tvora, který ze všeho nejvíc připomíná vlasatou Lochneskou příšeru. Nightmare tomuto stylově založenému tvoru utrhla polovinu kníru, a on v žalu rozpoutal peřeje na řece, kterou dívky potřebují přejít. Vždyď co v celém zapovězeném lese je dost krásné, aby to ztracený knír nahradilo? - je zapotřebí šťedrosti Rarity.

*Mlžné šípy - jsou přízraky určené k tomu, aby svedli Rainbow Dash na stezku smrti a přinutili ji pod iluzí slávy opusit přátele - je zapotřebí její věrnosti.

*Ve finále se dívky utkají s Nightmare moon, která vzápětí ničí schránky s elementy harmonie - je zapotřebí Twilightiných znalostí magie, a vzájemného přátelství mezi děvčaty.

Discord je pánem chaosu, což ostatně dokazuje i jeho vzhled: kozlí hlava, jelení paroh, lví tlapa, kuří pařát, netopýří křídlo, modré orlí křídlo, koňská noha, dračí noha, hadí ocas s bílou chocholkou a dvě jasně červené oči se žlutým bělmem - samozřejmě každé jinak velké... Elementy ho dvakrát zaklely do kamene a jednou ho z něj vysvobodily. Je poněkud škodolibý a panovačný. Má schopnost cokoli vyměnit (a nejlépe promíchat) s čímkoli. Jednou toho využil, aby hlavním hrdinkám vzal jejich nejdůležitější „elementární" vlastnosti. Např.: Fluttershy nastavuje nohy, Applejack lže a Rarity se zásadně nedělí... Twilight získala ztracenou víru v přátelství pomocí dopisů o studii přátelství, které do té chvíle zaslala. Fluttershy si ho dokázala přes nedůvěru ostatních naklonit. Discord má v podstatě problémy s výběrem spojence, a své rozhodnutí neustále mění.

Chrysalis (česky Královna falešnic) je (jak jméno napovídá) velmi nepoctivá, podrazácká, jízlivá, prolhaná a vlezlá. Zdroj její energie je láska. Aby se k ní dostala, má schopnost změnit podobu na kohokoli jiného (milovanějšího) než je ona sama. (Když se v seriálu objevila, snažla se nahradit Cadance.) Její přirozená podoba je velmi odpudivá - je vysoká, vyšší než Celestia, černá až tmavo zeleno - modrá, její bílo - tyrkysová hříva je slepená v tenkých pramíncích a na hlavě má naraženou černou korunku s malými srdíčky, křídla netopýřího tvaru, „mouchovsky" průsvitná a plná děr, stejně jako její nohy a roh, podobná potrhanému igelitu. Její armáda se skládá z nejméně tisíce tvorů - promíchaných much, poníků a netopýrů. Místo řetězů (jakožto zpoutávacího materiálu) používají jakýsi zelenkavý sliz. Nepocházejí z Equestrie, ale z jí velmi vzdálených míst. Jediné, co ji může porazit je pravá, čistá a neochvějná láska. Přestože je podle 26. dílu 2. serie jejím opakem laskavá princezna Cadance, vyskytne se někdy zbrusu nová postava Fluffle Puff - němý, žvýkačkově růžový poník připomínající jak polštář, tak cukrovou vatu, který se dorozumívá prskáním.

Král Sombra je „jednorožec s temným srdcem", který se kdysi zmocnil Křišťálové říše a vládne černým krystalům. Charakteristické jsou pro něj jasně rudé oči, se semaforově, svítivě zeleným bělmem a fialkovým dýmem místo řas. Je obdařen obrovskou magickou mocí, kterou ale neumí používat pozitivně. Stejně jako u Chrysalis, jediný kdo ho může porazit je princezna Cadance a její schopnost aktivovat křišťálové srdce.

Lord Tirek je tzv. poní minotaurus - trochu připomíná kentaura. Kdysi se on a jeho bratr Scorpan vypravili do Equestrie ukrást tamní magii. Scorpan si však Equestrijské poníky velmi oblíbil, a pokoušel se bratra přesvědčit, aby se svých plánů vzdal, Tirek však odmítl. Tak Scorpan varoval mladé princezny a po té se vrátil do rodné země. Celestia a Luna Tireka uvěznily do hlubin Tartaru (viz. níže) a on tam zůstal až do epizody Čas (2. serie 20 díl). Tehdy však Carber opustil své místo u vchodu a Tirekovi se podařilo utéct. Když začal krást magii, začal u jednorožců, protože ti svou magii používají v „dobytné" formě - magie. Po té se zaměřil na pegase a jejich kouzelnou schopnost létat a ovládat počasí. Na to napadl zemní poníky s úmyslem, vzít jim jejich nadvládu nad zemí a přírodou. Když i s nimi skončil, dokázal se postavit i alicornům a úplně nakonec si nechal Discorda, který ho do té chvíle považoval za spojence. Poslední druh magie - ten nejmocnější - Tirek vstřebat nedokázal. Tušíte správně - magie přátelství. Tirek přátelství nikdy nepochopil a nemohl tedy jeho magii používat. Twilight naopak dokázala, jak zodpovědně dokáže s touto ohromnou mocí zacházet, a stala se tedy její opatrovnicí a skutečnou, doceněnou, plnohodnotnou a váženou čtvrtou princeznou Equestrie.

Následující záporné postavy nejsou až tak nebezpečné, mohou být ale pořádně zlomyslné a vyskytují se poměrně často. Jsou to:

Diamond Tiara je malá klisnička a dcera úspěšného Ponnyvillského podnikatele a obchoníka. Její rodina je velmi bohatá a může si dovolit najímat sluhy, kteří za Tiaru předvedou ve škole složité cviky, o kterých říká, že jich je také schopna, a po té sklízí veškerou chválu sama. Je přibližně tak ve stejném věku jako Cutie Mark Crusaders, ale na rozdíl od nich svůj spontál využívá k neplechám, často se chová hrubě, panovačně, škodolibě, povýšeně, pyšně, uštěpačně, prostořece, drze a nepoctivě. Často je vidět se svou věrnou, avšak trochu slušnější, hloupější a optimističtější kamarádkou Silver Spoon v zádech a jeden čas se s ní přátelila i Babs Seed, aby unikla šikaně z její strany.

Trixie je šarlatánka, co o sobě šíří falešné zvěsti o neskutečných skutcích a o svém rádoby hrdinství, kouzelnické zručnosti a odvaze. Přesto se ke každému, kdo jí nevěří chová krutě a sobecky. Je to jedna z největších rivalek Twilight Sparkle. Ta ji po sléze poníží, když se Trixie lekne hrdinství, které podle svých řečí už prokázala a následně je vypuzena z Ponnyvillu a Twilight si užívá zasloužených pět minut slávy. Později se Trixie do Ponnyvillu vrací ovládána Elementem alicornů (viz. níže) a vyhání Twilight z Ponnyvillu. Nebýt její věčné touhy po moci, už by ji nic nezastavilo a ovládla by polovinu Equestrie. Je nápaditá, pilná, škodolibá, namyšlená, sobecká a hrubá. Hovoří o sobě ve třetí osobě a jako o „velké a mocné Trixie".

Bratři Flim a Flam jsou dva dospělí hřebci, živící se prodejem doprovázeným podvody. Vyznačují se svou značnou nepoctivostí a podnikatelským duchem a jsou to ten typ obchodníků, který ,,Aby něco prodal, je ochoten udělat úplně všechno." Jsou to největší rivalové Applejack (- jednou ji chtěli připravit o domov - jednou pošpinit její pravdomluvnost). Jejich jména pochází z anglického flimflam, což znamená podvod/švindl. Prvně se v seriálu objevili se svým Jablečným lisem - to když začínaly podstivé postupy Appleových zklamávat. Jejich stroj byl sice rychlý, ale nedokázal nahradit spoustu lásky, dřiny a času, kterou Appleovi věnovali nejen výrobě jablečného vína, o které v epizodě šlo nejvíce, ale i pěst a jiným náročným zpracováním jablek. Podruhé se pokoušeli prodat jablečný mošt, pod názvem Flimův a Flamův léčivý sirup.

Cutie Marks[editovat | editovat zdroj]

Cutie mark (česky osobní značka, znaménko osudu, znaménko krásy) je značka, která se objeví na boku poníka, když zjistí v čem vyniká. Tato značka dotyčnou činnost znázorňuje. Cutie Mark Crusaders je skupinka/club malých poníků bez osobní značky, kterou se společně snaží získat. Později v 5 sérii získají znaménka ve stejný čas a podobná

Twilight - magická šesticípá hvězda/element magie (ten měl totiž tvar hvězdy už před proměnou)

Fluttershy - tři růžoví motýli

Applejack - tři červená jablka

Rarity - tři modré krystaly

Rainbow Dash - duhový blesk a bílý mrak

Pinkie Pie - tři modrožluté balónky

Poní fráze[editovat | editovat zdroj]

Poníci mají své vlastní způsoby vyjadřování. Přirozeně říkají „poníci" všude, kde my říkáme „lidé" a „kopýtka" tam, kde my říkáme „ruce". Také ale říkají např. „u poníka, sladká Celestie" a v angličtině se proslavili svým „everypony". Mezi jejich nejoblíbenější nevulgární nadávky co se živočišného druhu týče patří hlavně „ty mulo!!!".

Mocné předměty[editovat | editovat zdroj]

Křišťálové srdce[editovat | editovat zdroj]

Předmět, jehož existence se proměnila v mýtus se zmizením křišťálové říše a které má podobné schopnosti jako elementy harmonie - rozpouští temnou magii a šíří tu dobrou, osvobozuje hodné bytosti a zlé mágy posílá do Equestrijského vězení v Tartaru. Princezna Cadance ho má jako Cutie mark - umí ho totiž aktivovat a vzbuzovat lásku jen svými vlastními kouzly.

Element alicornů[editovat | editovat zdroj]

Element alicornů je vlastně černo - červená brož, která svého majitele obdaří nevídanou, nepřekonatelnou magickou silou, ale zároveň ho zcela ovládne a dá mu tzv. „švába na mozek". V podstatě se postižený začne chovat panovačně, krutě a nelítostně. Vlastně tam velí brož a ne poník. Jediný, kdo ji může z onoho krku sundat je zas jen majitel.

Elementy harmonie[editovat | editovat zdroj]

Elementy harmonie jsou Equestrijské bájné předměty obdařené obrovskou magickou silou. Je jich známo pět:

 • Laskavost - Fluttershy
 • Poctivost - Applejack
 • Velkorysost - Rarity
 • Věrnost - Rainbow Dash
 • Smích - Pinkie Pie

Legenda praví, že jestliže mezi elementy probleskne jiskra, objeví se šestý element.

 • Magie - Twilight Sparkle

Nejedná se však o jiskru kouzelného záblesku, ale o jiskru magie přátelství. Jakmile poníci zjistí, že elementy reprezentují, dostanou tvar jejich Cutie marks:

 • Věrnost - rudý blesk
 • Štědrost - fialový kosočtverec
 • Laskavost - světle růžový motýl
 • Upřímnost - oranžové jablko
 • Smích - modrý balónek
 • Magie - tmavě růžová šesticípá hvězda

Dívky později zjišťují, že nejsou výjmečné díky elementům, nebo dovednostem, ale díky až neobvyklé síle přátelství, které pojí.

Princezny Celestia a Luna, našly elementy na

Stromu harmonie[editovat | editovat zdroj]

Jedná se o strom, který je obdařen velkou mocí ovládat rostliny. Na něm elementy nejspíš vyrostly. Je nejspíše z drahokamů a roste v jeskyni v Everfree forest. Když elementy probudí jeho pravou sílu, vyroste před ním skříňka přátelství. A když poníci najdou klíče přáteství - předměty, které obdrží od poníků, kterým za pomoci svého elementu a přátelství změnily život k lepšímu:

 • Gumová slepice - Pinkie Pie
 • Květina - Fluttershy
 • Mince - Applejack
 • Odznak kapitána Wonderbolts - Rainbow Dash
 • Duhová nit - Rarity
 • Přívěsek trochu ve tvaru obličeje - Twilight Sparkle

...dokáží skříňku odemknout a probudit sílu Rainbow Power a s ní a s neodcizitelnou magií přátelství porazit lorda Tireka. Současně vyroste mezi Everfree forest a Ponyvillem zámek princezny Twilight. "Co by byla princezna přátelství, bez svých přátel?,,

K Equestrii[editovat | editovat zdroj]

Legendy[editovat | editovat zdroj]

Odečtou- li se příběhy k táboráku, jako například ten O bezhlavém koni, který unáší hříbata, nebo Ponibaba co se sípavě vyptává: „Kdo má mou rezavou podkovu?", tak vyzbudou mýty poněkud velkolepější. Patří mezi ně například:

Nightmare Moon (Měsíční Noční kobylka) aneb. Kobylka v měsíci

Kdysi dávno, vládly v Equestrii šťastně „bok po boku" dvě sestry. Starší ovládala slunce, mladší měsíc. Po čase začala mladší na starší sestru žárlit, jelikož za jejího slunného dne si všichni hráli a smáli se, zatímco za její překrásné noci všichni spali. Mladší se přestala ovládat a proměnila se v Nightmare Moon, která si kladla za cíl jediné - zabít tu starší a nastolit věčnou noc. A tak starší, byť nerada, použila Elementy harmonie aby ji svrhla a uvěznila v měsíci. Po té získala vládu jak nad sluncem, tak nad měsícem. Legenda praví, že se při velkolepé oslavě letního slunovratu na tisící rok po té Nightmare Moon podaří za pomoci hvězd uprchnout.

Na tuto legendu volně navazuje první díl první série.

Plamen Přátelství

Kdysi dávno žili všechny tři kmeny (zemní poníci, pegasové, jednorožci) odděleně a v nepřátelství. Chudí zemní poníci pěstovali jídlo, jehoš třetinu dávali pegasům, výměnou za péči o oblohu a třetinu jednorožcům, výměnou za střídání dne a noci. Jednou na tamní kraje padly mrazy, které všechno jídlo zničily. Kmeny se chtěli poradit, a tak sezvali své vůdce:

 • zemní poníci - kancléř PaddingHat
 • pegasové - kapitán Hurikán
 • jednorožci - princezna Platina

Ani tam se však nedohodli a tak každý zvlášť došel ke stejnému východisku - bylo třeba najít novou zemi. Každý si vzal nejochotnějšího poddaného:

 • zemní poníci - chytrá Cookie
 • pegasové - vojín Pence
 • jednorožci - moudrý Clover

...a vyrazili. Každý postupně dorazil do „země zaslíbené", když zjistili, že si všichni vybrali tu stejnou zemi. Aby toho nebylo málo, vrátil se i mráz. Všichni se museli podělit o jednu jeskyni, ale to nepomohlo. Nejdřív zamrzl vchod, po té i vůdci kmenů, kteří si na víc pro samé hádání ničeho nevšimli. Jejich sluhům ale bylo jedno, že jsou vzájemně odlišné rasy. A přátelství v jejich srdcích rozpustilo nejen všechny ledy, ale i srdce jejich vůdců. Ti pak byli ochotni se o novou zemi podělit a nazvali ji Equestrií.

Poníci tuto událost slaví každou zimu pod jménem Srdcehřejivý večer, podobně jako my slavíme Vánoce.

Na tuto legendu se zaostřuje ve třináctém díle druhé série.

Legenda o zrdcadlové tůňce

„Kde křáčí je nejhustší, tam jistě najdeš ji - malou tůňku za větvemi. Na svůj vlastní odraz hleděla, i toužila po té jejíš obraz viděla. Zapřísahala se pak že nevyděsí ji, vyhlídka na to dvoukoní."

Takto zní báseň, považovaná za onu legendu. Pojednává o jezírku v jeskyni Zapovězeného lesa. Kdykoli se do něj někdo podívá, má možnost buď vytáhnout svůj odraz ven a proměnit ho ve svého dvojníka, nebo projít hladinou do odrazu svého světa, kde už na něj dvojník čeká. Tito kloni jsou však naprosto nezvladatelní a mohou způsobit velké potíže. Existuje kouzlo, které je dovede do tůňky vrátit, ale zároveň hrozí tím, že do ní pošle pravou osobnost, a ta bude navždy ztracena. Není proto dobré si nějaké dvojníky tvořit.

Tato legenda má vliv na děj třetího dílu třetí serie. V této epizodě je vchod do jeskyně zatarasen.

Snowdrop

Byl vytvořen krátký (14minutový) příběh inspirovaný světem My little pony, který pojednává o nesmělé klisničce Snowdrop, a který se pravděpodobně odehrál ještě před proměnou Nightmare Moon.

Byla tehdy krutá zima a v jedné Cloudsdaleské škole právě probírali, odkud má za dva dny přiletět teplý vzduch. Učitelka zrovna vyvolala slepé hříbě Snowdrop, aby zjistila zda už má připravený projekt na oslavu příchodu jara. Snowdrop byla vychována ve víře v přáníplnící hvězdy a tak, když jí na nohu spadla její zmrzlá slza, z ní vyřezala hvězdu. Ta měla plnit přání na místo skutečných hvězd.

Dojemný a roztomilý příběh o dívce, která očistila jméno zimy a vyrobila první vločku je škoda předat v písemné podobě.

Mezi legendy se počítá i Duhové jiskření, patřící Rainbow Dash.

Důležitá místa[editovat | editovat zdroj]

Ponyville

Malebná vesnička ve středu Equestrie, kde se od porážky Nigthmare Moon (zakleté princezny Luny) zdržují všechny hlavní hrdinky seriálu. Je proslavený tím, že v něm žijí tři hlavní druhy poníků, jako přátelé. Nad ním se tyčí zámek princezny Twilight.

Sweet Apple Acres (Sladké Jablečné Lány)

Farma rodiny zemních poníků Appleových, do které patří i Applejack, a která byla tím, co je dnes Ponyville, ale je od dnešního Ponyvillu trochu na Západ. Skládá se ze stodoly, ve které všichni Appleovi bydlí a z rozsáhlých jablečných sadů.

Everfree forest (Zapovězený les)

Temné a ponuré místo, které obyvatele Equestrie příliž neláká, jelikož se odtamtud „údajně" nikdo nevrátil živý. Poníky na něm děsí hlavně to, že tam: „Rostliny rostou, zvířata se o sebe starají a mraky plují po obloze úplně samy od sebe!!!" Je na opačné straně od Ponyvillu, než Sweet Apple Acres, tedy na Východ. Doslova přetéká roztodivnými tvory a mýtickými jevy. Nachází se v něm hrad dvou sester - bývalý domov princezen Celestie a Luny a dočasné úložiště elementů harmonie, který pro své temné chodby a tajné průchody budí hrůzu ještě dlouho, po svém objevení. Také se v něm nachází Strom harmonie - tedy v jeskyni pukliny v zemi. Rovněž v něm bydlí zebra Zecora - přebornice na bylinky, léky a lektvary, která patrně přišla z něčeho jako je poní Afrika.

Canterlot

Velkolepé, vznešené hlavní město Equestrie, které obývá doslova armáda jednorožců a dva alicorni - Celestie a Luna. Celé město se vlastně skládá z ohromného bílo-žluto-fialového hradu, vedle kterého se zbytek města doslova ztrácí. Je přichyceno z jižního boku na ohromné hoře severně od Ponyvillu. Je obydlený samými elitními a důležitými poníky, namyšlenými skoro tolik, jako je Diamond Tiara a její kamarádka Silver Spoon - hlavní rivalky klubu Cutie Mark Crusaders.

Křišťálová říše

To je velký kruh z domků vytesaných do krystalů, vrostlých do země. V samém středu se nalézá ohromný křišťálový zámek princezny Cadance. Kromě ní zemi obývá spousta křišťálových poníků (ti navíc nežijí nikde jinde). Nachází se na SSV od Canterlotu. Křišťálová říše má bohatou historii. Kdysi dávno se jí zmocnil zlý jednorožec - král Sombra, který tamní obyvatele týral po celou dobu své vlády. Když byl poražen, uvrhl na celou říši kletbu, aby zmizela s ním. Zároveň velmi důkladně ukryl Křišťálové srdce. Křišťálová říše byla po tisíci let osvobozena s pomocí Spika a Twilight.

Cloudsdale (Mrakodal)

To je největší město oblohy. Takový Canterlot v oblacích. Je domovem stovek pegasů, včetně Zázračných šípů. Pochází z něj i Rainbow Dash a Fluttershy. Nachází se na SZ od Canterlotu. Vyrábí se v něm duhy a oblaka, která jsou po sléze vypuštěna do zbytku Equestrie. Jednou za čas se musí všichni pegasové z vylosovaného města zůčastnit vytváření hurikánu, který má do Cloudsdale dopravit vodu. Tam se sečte jejich „křídlová síla". Průměrný pegas má křídl. sílu asi 8,4 (Rainbow Dash - 16,5 Fluttershy - 0,8). Rekord ve vytváření hurikánu si vysloužila Fillydelphia (stejně jako Las Pegas, známá jen svým jménem) s křídlovou silou 910,?.

Manehattan

To je taková poní metropole, plná přepychových hotelů a slavných poníků, ve které získala Rarity svůj klíč přátelství. Je na SVV od Everfree forest. Žije tam spousta zemních poníků, několik jednorožců a minimum pegasů, kteří spolu rozhodně nežijí jako přátelé.

Rainbow falls

To je takové malé městečko, které tochu připomíná Ponyville, až na to, že je protkané duhovými kalužemi a „duhopády". Právě ty vzbuzují dojem, že se nachází nejspíš někde pod Cloudsdalem. Jací poníci ho obývají, není známo, protože se město v seriálu objevilo, když v něm probíhala tzv. Sběratelská burza, na kterou se sjedou všechny druhy poníků. Musí být na místě dokonce i jedna princezna, aby dohlédla na dodržení jediného pravidla: obě strany získají co chtějí (v tomto případě to byla Twilight). Sběratelská burza je totiž poní obdoba výměnných obchodů. Můžete tam vyměnit knihy, šaty, šperky, nádobí, zvířata, nábytek, rostliny... Pokud se však jednomu z dvojice nabízený předmět nelíbí, začíná situace toho druhého připomínat situaci z pohádky O kohoutkovi a slepičce. Podruhé se v Rainbow falls konal konkurz na Equestrijské hry. Toho se sice účastní pouze pegasové, ale byla na místě i řada fanoušků, takže opět není jasné, kdo v městečku skutečně žije...

Appleosha (Appleville)

Equestrijské město kovbojů, hospodských rvaček, tancovaček a jablečných sadů na jih od Ponyvillu. Žijí v něm pouze zemní poníci. Předsedá mu tamní šerif, ale průvodce dělá bratranec Applejack jménem Breanborn (Jablečník).

Tartar

To je Equestrijské vězení pro nejnebezpečnější bytosti, které do tamních krajů přišli a které má neznámou polohu. Stejně jako ve stejnojmenném „pekle" ze starých řeckých bájí a pověstí, i toto místo střeží trojhlavý pes Cerberus. Byl zde uvězněn i lord Tirek před i po bitvě s Twilight.

Metroponis

Hlavními hrdinkami navštívené město z komixu. Ochraňují ho „super poně".

Canterlot high

To je gymnázium. Viz níže

Equestria girls[editovat | editovat zdroj]

Jsou studenti na Canterlot High - škole pro lidi z Equestrie. Na téma My litlle pony byl vytvořen film, kde se Twilight Sparkle i Spike pomocí zrcadla přenesou do světa lidí a sochou koně před Canterlot High a zase zpět. Equestrijští lidé mají stejnou barvu pleti a vlasů jako v Equestrii a ocas, roh ani křídla nemají. Cutie mark mají zobrazeno na oblečení, i když ne vždy sedí (například cutie mark Rainbow Dash). Všichni kromě Twilight Sparkle, Spika a Sunset Shimmer mají na Canterlot High (kde dělá Celestia ředitelku a Luna zástupkyni) dvojníka.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Část 1: Equestria girls (2012)[editovat | editovat zdroj]

Twilight dorazila do Křišťálové říše na svůj první sjezd princezen. První noci jí však Sunset Shimmer - bývalá studentka princezny Celestie - ukradla korunku a odnesla ji záhadným zrdcadlem neznámo kam. Twilight a Spike se vydávají za ní. Ze Spika se stane pes a z Twilight podivné, vytáhlé stvoření s malým čenichem, podivně se kroutícíma předníma nohama, co nemá křídla ani roh a ještě má chodit po zadních! V Canterlot High se seznámí s dvojníky svých kamarádek z Equestrie a od ředitelky se dozví že korunku má ona a že jí může získat pouze vítězka podzimního plesu. Zároveň se Twilight dozví, že Sunset Shimmer má celou školu pod palcem a že dvojnice bývalých kamarádek z Equestrie se mezi sebou nepřátelí a do toho všeho se Twilight musí koruny zmocnit do tří dnů, nebo si na další otevření portálu počkat třicet lun!!!

Část 2: Rainbow Rocks (2013)[editovat | editovat zdroj]

Princezna Twilight Sparkle si odnesla korunu plnou magie do Equestrie, ale jistá magie tu zřejmě zůstala. Chystá se školní hudební přehlídka a dominantní dívky se rozhodnou založit kapelu jménem Rainbooms. Při hraní jim za pomoci magie přátelství narůstávají uši (Applejack, Pinkie Pie, Rarity, Rainbow Dash, Fluttershy), křídla (Rainbow Dash, Fluttershy) a vlasy se prodlužují do délky ohonu (všem). Současně do školy přijdou tři nové dívky a přihlásí se také. Ukáže se, že jestliže nové dívky zazpívají nahlas, zapůsobí na všechny „hudební" druh černé magie, rozpoutá nesváry a promění přehlídku na souboj kapel - na všechny kromě slečen ze skupiny Rainbooms, jíž tvoří zakladatelka Rainbow Dash, Rarity, Pinkie Pie, Fluttershy a Applejack, kterým to připadá podezřelé. A tak pošle jedna z nich zprávu princezně Twilight (pošle ji Sunset Shimmer, kterou dívky do kapely nepozvaly, přestože jí odpustily). Potřebují pomoc, protože nové dívky si znepokojivě rychle podmaňují všechny na škole (včetně Celestie a Luny). Jenže brána je stále ještě zavřená! Dívky z Rainbooms se mezi sebou hádají a tím přichází o svou sílu a přátelství. Zlé Dazzlings to posiluje. Kde zklamala i princezna přátelství, musí všem dát naději někdo jiný. Ale kdo? Začátek přehlídky se blíží a kouzlem posílená ctižádostivost ostatních studentů komplikuje i ty nejsnazší pokusy o záchranu Canterlot High. Ať už ji může zachránit kdokoli, měl by sebrat sebedůvěru a pospíšit si !!!

Část 3: Friendship Games (Hry Přátelství) (přelom let 2015-2016)[editovat | editovat zdroj]

Souboj kapel zažehnán a na Canterlot High je až podezřele velký klid. Jakoby klid před bouří. Co je to za bouři, vyjde najevo vzápětí - po čtyřech letech se mají znovu konat Hry přátelství. Soutěží v nich Canterlot High (Wondercolts) vs Crystal Prep (Shadowbolts). Studenti druhé školy Canterlot doposud vždy porazili, a nikdo nepochybuje, že to tentokrát nebude jinak. Canterlot High je však odhodlána ty namyšlence usadit a všem dokázat, jakou má přátelství sílu. Tentokrát je nic nezastaví!!! Za ony čtyři roky se však stala magie na Canterlot High stejně běžnou věcí, jako morčata v domácnostech. Proměny dívek se podivně mění, nejdříve se jim to stává často, a pak už vůbec. A k tomu se začínají ve vzduchu objevovat zlověstné trhliny. Jakoby toho nebylo dost, zjistily dívky, že Twilight teď chodí na Crystal Prep!!! Znamená to, že bude hrát proti nim? A jak to, že Spike už nemluví? Odkdy nosí Twilight brýle? Děje se tu něco zvlášního a dívky tomu musí za každou cenu přijít na kloub, aby se vyvarovaly velkému nedorozumění. Přece nemohou být zlé na Twilight! Ale co když tu milou holku, doopravdy ještě nikdy neviděly? Je přátelství dost mocné, aby zvládlo tuto zkoušku? Možná je vítězství přeci jen vedlejší...

Postavy Equestria girls[editovat | editovat zdroj]

(postavy se objevující jen v těchto filmech, ne v seriálu)

Sunset Shimmer začala studovat u princezny Celestie jen chvíli před Twilight Sparkle. Když okamžitě nedostala co chtěla, rozhodla se odejít. Odešla do Canterlot high a tam si vybudovala potřebnou autoritu, takže se jí většina studentů bála. Jednou se jí dokonce povedlo pomocí SMS s falešným autorem rozeštvat Applejack, Rainbow Dash, Rarity, Fluttershy a Pinkie Pie. Později se vrátila do Equestrie a ukradla element Magie. Ten našla (na druhé straně portálu) Fluttershy a dala ho ředitelce Celestii. Ta ho použila jako cenu princezny podzimního plesu. Když Twilight kamarádky zase sblížila a porazila Sunset Shimmer, ta poznala, že přátelství je silnější než kouzla. Od té doby s děvčaty spolupracuje. Záhy se ukazuje, že „ta hodná" Sunset Shimmer se povahově velmi podobá Twilight Sparkle. Jen se výrazně liší ve stále měnících se intervalech dostatku a nedostatku sebedůvěry. Také se ale vyzná v magii, jejích druzích a protikouzlech, ale její nejistota (pramenící z jejího vědomí, že od ní všichni čekají to nejhorší) má často značný vliv na její chování. To však platí, pouze pro film Rainbow Rocks. Při Přátelských hrách je už oficiálně v klubu hlavní pětky a o přátelství ví skoro tolik, co Twilight Sparkle. Její rady a názory jsou vyslyšeny a někdy se zdá, že je sebevědomá až moc. V každém filmu se transformuje: 1 - Démon, označitelný za Midnight Shimmer, 2 - Naponění - Extra transformace pro hlavní hrdinky (vlasy se prodlouží do délky ohonu, lidské uši vystřídají poní, pegasové dostanou křídla a v druhém díle i melír) 3 - Daydream Shimmer (viz níže...) Je zvláštní, že na ni nepůsobí temná magie sirén, přestože (jak se ZATÍM zdá) nereprezentuje žádný element harmonie. Její cutie mark je rozvlněné, šesticípé, červeno - žluté slunce.

Sirény (The Dazzlings) jsou Equestrijské bájné bytosti, které by si ji prý dovedly celou podmanit, podle legendy byly však naštěstí díky Stars Wihrlovi z Equestrie vyhnány do světa lidí. Prý svým zpěvem dovedly mezi poníky zavést nepřátelství a na jejich nedůvěře měly údajně stále silnější vliv. Ve světě lidí neměly mít žádnou magii pod kontrolou. To se však změní jakmile ucítí energii, kterou Twilight a její kamarádky použijí proti Sunset Shimmer. Sirény naneštěstí tu energii zachytí a opět se stávají skutečnou a nemalou hrozbou. Jsou tři - Adagio Dazzle, Sonata Dusk a Aria Blaze.

Flash Sentry se na Canterlot high objevuje jako herec, a to až do založení Rainbooms, nejznámější kapely na Canterlot high. Je známo, že se Twilight líbí a ona jemu také. Seznámili se tak, že do sebe vrazili a stává se jim to teoreticky do teď. Za dvě minuty, do sebe dovedou omylem strčit asi čtyřikrát. V Equestrii je členem zámecké stráže paláce křišťálové říše.

Dvojník Rainbow Dash

Asi se budete divit, ale lidé nemají křídla!!! Vzhledem k tomu, že létání není smyslem jejího života, musí tedy vynikat v něčem jiném, v případě Canterlot High to je sport (především fotbal - poznala to i Twilight). Zdá se trochu důvěřivější a méně ambiciózní než její equestrijské já. V kapele Rainbooms hraje na elektrickou kytaru a je její zakladatelkou a frontmankou.

Dvojník Pinkie Pie

Pinkie se od svého dvojníka z Equestrie příliš neliší. Stejně podnikavá a potřeštěná... Místo vyřčených vtipů, vtipkuje tato Pinkie spíš zvláštnímy pohyby. Na Canterlot High má obvykle za úkol pořádat oslavy a discotéky. V kapele hraje na bicí soupravu.

Dvojník Fluttershy

Je svému ponímu já také velmi podobná. Pomáhá v tamním útulku a do školy nosí zvířata (která tam nesmí) v batohu. Zdá se o trochu jistější a neempatičtější než ve druhém případě. V Rainbooms hraje na tamburínu.

Dvojník Rarity

Má - stejně jako v Equetrii - svůj vlastní krámek s šatstvem. Je stejně nadaná návrhářka a detailistka. Při každé příležitosti má po ruce návrhy pro sebe i své kamarádky. Je trochu pilnější a místo, aby stále nestíhala má často mnoho modelů v záloze. V Rainbooms má na povel klávesy.

Dvojník Applejack

- stejný pocuchaný účes

- stejný kovbojský klobouk

- stejné svaly

- stejný pihovatý úsměv

- stejná poctivost

Applejack je prostě nenapravitlený profil. Její paralelní rodina, zásobuje školní jídelnu. Ovládá hru na basovou kytaru.

Abracus Cinch

Tato žena, má funkci ředitelky v akademii Crystal Prep, a je skutečným vzorem své školy. Tamní studenti, se totiž proslavili svou vzájemnou nenávistí - jinak řečeno, vládne tam vše, jen ne harmonie. Je zvyklá nad ostatními vítězit a neváhá proto vydírat, podvádět a dokonce riskovat životy. Na konci třetího filmu, jí je funkce pravděpodobně odebrána.

Sour Sweet

Tato dívka je studentka z Crysral Prep a jak se zdá, je mezi tamními studenty v čele. Snadno se do něj se všemi svými talenty dokáže dostat. Je temperamentní, sobecká, pesimistická a arogantní. Když něco říká, většinou větu začne úlisně, a konec doslova zařve. Příklad: „No jasně drahoušku, rozhodně si nech radit od někoho s kým soupeříš!!!!!" Vtipně tento zvyk použije na konci Přátelských her, kdy se nejdřív přiznává a po té svádí největší vinu na svou ředitelku. Obecně se pokládá za jakousi „AntiFluttershy".

Indigo Zap

To je spolužačka Sour Sweet, která má asi tak stejně soutěživého ducha, nezvladatelnou kštici a lásku ke zlaté medaili, jako Rainbow Dash. Je jí však nepodobná v klíčové vlastnosti - věrnost. Indigo je neuvěřitelně sobecká a neempatická. Tato její vlastnost však v závěrečné bitvě mizí, když zachraňuje Rarity před vpádem do časoprostorové trhliny. Nosí oranžové brýle a má pisklavý hlas. Bývá označována za Dashin opak (stejně na tom však je Fluttershy a Dash, Discordem zakletá do podoby, kdy byla schopná opustit přátele).

Sugar Coat

Byla- li Sour Sweet označena za pesimistku, musí vedle Sugar Coat vypadat jako Pinkiino dvojče. Tato Shadowboltka je neskutečně zaujatá na cizí chyby a stále je všem připomíná. Pokud byla označena za lhářku, pak je to jen označení pro řadu jejích ironicky pochvalných poznámek, které však nepoužívá tak často jako prosté vyjádření nedobrého názoru na věc. I tak je však asi nejpovedenější ze všech opaků - je opak Applejack. Nosí tmavo rudé brýle a soustavu vzájmně zapletených, světlých, šedo - modrých culíků. Mluví znuděně a monotónně. Taktéž opak Pinkie Pie.

Sunny Flare

Ve filmu se to příliš neprojevuje, ale tato studentka Crystal Prep je pravděpodobně lakomá a cílevědomá. Navzdory teoriím o opaku je stejně čistotná a marnivá jako Rarity. Spíš jsou si asi vzájemně největšími sokyněmi (stejné to asi je s Indigo Zap a Rainbow Dash). Přestože panenky to popírají, nosí velmi krátké fialovo - modré mikádo s oranžovou sponou ve tvaru květiny.

Lemon Zest

Tato vášnivá zástupkyně Crystal Prep na Přátelských hrách má tmavě limetkové vlasy a nechutně růžová sluchátka. Pouští si do nich takové úděsnosti, jaké se ještě snad dají pokládat za muziku, a zdánlivě do rytmu u toho dělá zvláštní pohyby a výrazy v obličeji. Navzdory tomu ještě nikdy nikoho nerozesmála. To se však za znamení jedinečnosti pokládat nedá, jelikož je na Crystal Prep nedostatek smíchu přirozenost. Kromě toho však není Lemon zajímavá nijak jinak, a právě to by měl správně být pravý důvod, proč je jejím opakem výstřední a potrhlá Pinkie Pie.

Dvojník Twilight Sparkle

Equestrijká Twilight (jak již bylo uvedeno,) na Canterlot High dvojníka nemá. Ten totiž studuje na Crystal Prep. Oproti první Twilight, tato nosí drdol, brýle, školní uniformu a medailonek, který sama vyrobila a který jí měl pomoci pochopit zvláštní energii vycházející z Canterlot High, ze které se nakonec vyklube magie přátelství z fyzického hlediska. Tato Twilight se stejně jako druhá zajímá o přírodní vědy, ale Twilight z Equestrie přátelstvím kdysi pohrdala a odmítala si připustit jeho váhu v životě. Naproti tomu tato Twilight si tuto pravdu připouští, a řeší jiný problém - naopak teď nikdo nechce kamarádit s ní. Pravděpodobně zůstává jednorožcem, ikdyž z Twilight z Equestrie udělají alicorna... Equestrijskou Twilight teď na Canterlotu zastupuje Sunset Shimmer, jelikož obě vědí o přátelství a o magii první poslední, zatímco canterlotská Twilight neví nic ani o magii, ani o přátelství. Představuje tedy opak nejen Sunset Shimmer, ale i opak sebe sama. Navíc její medailonek vysává všechnu magii, kterou najde. Dá se tedy říci, že magii krade, což je přesně opačná úloha člověka, který reprezentuje element magie. Když pak Twilight medailon pod nátlakem nedobrovolně otevře, promění se v Mindnight Sparkle (viz níže...). Později přestupuje na Cantetlot High, a dívky ji ochotně příjmají mezi sebe.

Dvojník Spika

I v Equestii je mluvící drak neobvyklý, ale rozhodně sem připište, potkali jste- li někdy mluvícího psa (nemusí to být v našem světě, ale v takovém případě svět uveďte). Jistě uznáte, že taková situace nenastane. Dovedete si tedy představit hysterickou reakci racionální uchazečky stypendia na biologické vysoké škole, když její nevinně štěkající štěně skočí do díry v prostoru, a z jiné vyskočí do náruče dívky, které před jejíma a očima právě narostly křídla a lidskou řečí poznamená: „Týýjo!" Není to sice ten hrdý, šupinatý pomocník číslo jedna z Equestrie, ale Twilight k němu má stejně dobrý vztah, jako v druhém případě.

Midnight Sparkle

To je taková twilightí Nigthmare Moon - rival je síla slunce, cíl je od základů změnit současnou situaci světa a zorničky jakoby kočičí... Ani Twilight to nemyslela tak zle, stejně jako Luna. Midnight si kladla za cíl vytvořit co nejvíce trhlin do Equestrie - světa magie - a pochopit a naučit se používat všechnu tamní magii. Ke smyslům ji zpět přivedla láska ke Spikovi a Daydream Shimmer. Jak už jméno říká, symbolem její magie je noc.

Daydream Shimmer

To je ztělesnění ducha přátelství, světla, naděje a úsvitu. Tvar a řád tomu dodává Sunset Shimmer, do které se tyto elementy vžily, aby mohla porazit Midnight Sparkle. Nejen že nechce smést Midnight z povrchu zemského, ale také s ní soucítila, protože kdysi byla to samé, čemu v té chvíli čelila. Midnight i Daydream se nepovažují za lidské bytosti, ale jakési nadpřirozeno.

Miniserie[editovat | editovat zdroj]

Rainbow Rocks[editovat | editovat zdroj]

Existuje i miniserie nedabovaných, dvouminutových, hudebních videí a videí příhod jak se děvčata poprvé změnila při hraní. např.:

1.Pinkie the one

2.Player piano

3.Case of the bass

4.Hamstocalypse now

5.Guitar centered

6.Music to my ears

7.Perfect day for fun

8.My past is not today

9.Friendship trough the ages

10.Life is a runway

11.Shake your tail

12. Shine like rainbow

Friendship games[editovat | editovat zdroj]

Příhody zachycené v těchto videích předcházejí třetímu filmu. Jsou to:

1. The Science of magic

2. A Banner day

3. Pinkie spy

4. Photo finished

5. All's Fair in love & Friendship games

Prosím všechny co toto čtou, znáte-li další díly těchto miniserií, připište.

Epizody[editovat | editovat zdroj]

1. série[editovat | editovat zdroj]

 1. Přátelství je magické, 1. část
 2. Přátelství je magické, 2. část
 3. Dvě vstupenky
 4. Sezóna jablkočesání
 5. Stará grifoní kamarádka
 6. Chlubilka
 7. Strach z draků
 8. Dvakrát měř, jednou řež
 9. Klepy
 10. Roj století
 11. Uzavírání zimy
 12. Osobní značka
 13. Lístkový závod
 14. Módní přehlídka
 15. Pinkijiny předtuchy
 16. Duhové jiskření
 17. Umění pohledu
 18. Soutěž talentů
 19. Psi versus poníci
 20. Svět módy
 21. V úzkých
 22. Ptačí pacient
 23. Jak získat znaménko
 24. Žárlivý drak
 25. Narozeninová oslava
 26. Nejlepší večer ze všech

2. série[editovat | editovat zdroj]

 1. Návrat Harmonie (1. část)
 2. Návrat Harmonie (2. část)
 3. Lekce nula
 4. Zatmění měsíce
 5. Turnaj sesterských kopyt
 6. Značkové neštovice
 7. Nejlepší mazlíček vyhraje
 8. Záhadná klisna prospěšná
 9. Patřit mezi elitu
 10. Tajemství mé nemírnosti
 11. Rodiče ve škole
 12. Malí Cakeovi
 13. Srdce hřejivý večer
 14. Poslední výprava
 15. Super rychlý jablečný lis
 16. Kniha jedním dechem
 17. Den srdcí a kopýtek
 18. Ztracený přítel
 19. Umět být průbojná
 20. Čas
 21. Dračí výprava
 22. Hurikán Fluttershy
 23. Ponyvillské drby
 24. Záhada rychlíku přátelství
 25. Canterlotská svatba (1. část)
 26. Canterlotská svatba (2. část)

3. série[editovat | editovat zdroj]

 1. Křišťálové království (1. část)
 2. Křišťálové království (2. část)
 3. Pinkie Pie nastokrát
 4. Shnilé jablko
 5. Souboj kouzel
 6. Nespavec z Ponyvillu
 7. Akademie Wonderbolt
 8. Výpomoc
 9. Rodinné setkání
 10. Spike k vašim službám
 11. Fluttershyina dračí polepšovna
 12. Jak si hrají poníci
 13. Jak opravit kouzlo

Equestria girls (1. část)

4. série[editovat | editovat zdroj]

 1. Princezna Twilight (1. část)
 2. Princezna Twilight (2. část)
 3. Hradní symponie
 4. Daring Do zkázy
 5. Let k cíli
 6. Super pony
 7. Žraví netopýři
 8. Rarity dobývá Manehattan 1. klíč přátelství
 9. Pinkie Apple Pie
 10. Rainbowino váhání 2. klíč přátelství
 11. Tři je moc
 12. Pinkie párty 3. klíč přátelství
 13. Zpět k počátkům
 14. Pony Tóny
 15. Twilightění
 16. Vánečci ve vánku 4. klíč přátelství
 17. Kdo tě hlídá, když ne já
 18. Maud Pie
 19. Zrádce nebo hrdina
 20. Víra hory přenáší 5. klíč přátelství
 21. Ten test je trest
 22. Plácneme si
 23. Zhmotnění inspirace
 24. Equestrijské hry
 25. Twilightino království (1. část)
 26. Twilightino království (2. část) 6. klíč přátelství

Equestria girls: Rainbow Rocks

5. série[editovat | editovat zdroj]

Díly jsou zatím dostupné pouze v angličtině (není český dabing pouze titulky na daylimotionu kanál MLP Info) - mají tedy pouze anglické názvy.

 1. The Cutie map (1. část)
 2. The Cutie map (2. část)
 3. Castle Sweet Castle
 4. Bloom & Gloom
 5. Tanks for the Memories
 6. Appleoosa's Most Wanted
 7. Make New Friends but Keep Discord
 8. The Lost Treasure of Griffonstone
 9. Slice of Life
 10. Princezna Spike
 11. Party Pooped
 12. Amending Fences
 13. Do Princesses Dream of Magic Sheep?
 14. Canterlot Boutique
 15. Rarity Investigates!
 16. Made in Manehattan
 17. Brotherhooves Social
 18. Crusaders of the Lost Mark
 19. The One Where Pinkie Pie Knows
 20. Hearthbreakers
 21. Scare master
 22. What About Discord?
 23. The Hooffields and McColts
 24. The Mane Attraction
 25. The Cutie Re-Mark (1. část)
 26. The Cutie Re-Mark (2. část)

Equestria girls: Friendship Games (vydáno sice ještě před vydáním série, ale chronologicky následuje až za sérií)

6. série[editovat | editovat zdroj]

 1. The Crystalling (1. část)
 2. The Crystalling (2. část)
 3. The Gift of Maud Pie
 4. On your Marks
 5. Gauntlet of Fire
 6. No Second Prances

Merchandising[editovat | editovat zdroj]

Kolem My Little Pony existuje i velké množství produktů nesoucí tuto značku. Převážně jsou to produkty licencované Hasbrem, které z nich má příjmy. Jsou tím například figurky, jako jsou blindbagy, velké figurky s aktivními prvky, například Twilight Sparkle se svítícím rohem. Většina merchandisingu je v současné době produkována pro generaci G4, neboli My Little Pony: Friendship is Magic, ale najdou se i předměty z předešlých generací. Mezi dobře prodávaný merchandising patří také sběratelské karty a již na trh uvedená hra My Little Pony: Friendship is Magic: Collectible Card Game. Kromě oficiálního merchandisingu se mezi fanoušky rozšířil i merchandising tvořený samotnými fanoušky, například plyšáci. Tyto produkty jsou často terčem žalob ze strany Hasbro, protože ve většině případů nemají potřebnou licenci a Hasbro tak z nich nemá žádné výdělky.

Fanoušci[editovat | editovat zdroj]

V současné době se rozrůstá komunita fanoušků tohoto seriálu, původně určeného dětem. Častými zástupci této komunity jsou převážně dospělí muži, od nichž se později odvinul název této zájmové skupiny - Bronies. Slovo 'Brony' vzniklo sloučením slangového výrazu 'bro', což je zkratka pro slovo brother (angl. bratr), a pony. Činnost Bronies zahrnuje jak hudební tvorbu (The Living Tombstone, Wooden Toaster, DJ Alex S., Sim Gretina, Silva Hound, JackleApp atd.), tak i grafickou tvorbu ve formě různých náčrtů či animací.

Historie Bronies začala na internetovém fóru 4chan.org, kde se v různých vláknech začaly sporadicky vyskytovat obrázky s tematikou právě tohoto seriálu. Tato tvorba zpočátku nebyla brána příliš na zřetel, brzy se však rychle rozšířila. V současné době je na 4chanu zřízena samostatná místnost věnující se pony tematice, avšak Bronies komunita dále rychle prostupuje napříč všemi společenskými vrstvami. Významného zastoupení se Bronies dočkali i v České republice, s Pražskou odnoží byla i sepsána reportáž pro měsíčník Čilichili, která vyšla v čísle 9/2012.

Fanoušci seriálů též pořádají srazy a akce, na kterých se mohou potkat s ostatními fanoušky, zakoupit si merchandising, jak oficiální tak i tvorbu fanoušků. Mezi ty největší evropské patří GalaCon pořádaný ve Stuttgartu v jižním Německu, BUCK ve Velké Británii a BronyCon a další cony v různých městech v USA. Pořádají se ale také menší lokální srazy v rámci jednoho státu nebo menšího počtu států. V České republice pořádá většinu větších srazů komunita kolem fóra Bronies.cz několikrát do roka. Nově česká komunita pořádá i první ročník conu Czequestria.

Popkultura[editovat | editovat zdroj]

Kolem seriálu se na internetu vytvořila vlastní popkultura, která má původ na 4chanu. Kolem roku 2010 začínají nástěnky na 4chanu plnit různými obrázky a memy s postavami ze seriálů. Tento agresivní přístup několika jedinců měl za následek úplné zakázání přispívání podobného obsahu. Nakonec se vytvořila vlastní nástěnka pro fanoušky My Little Pony, /mlp/. Tohoto nečekaného zájmu ze strany dospělých diváků využilo několik firem, které si licencovaly obchodní značku My Little Pony, a začaly produkovat předměty primárně určené pro starší diváky. Mezi jeden z velkých obchodů prodávající tyto předměty patří HotTopic.

Reference[editovat | editovat zdroj]

 1. http://www.serialzone.cz/clanek/3592-bronies-radujte-se/

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]