Přeskočit na obsah

Links

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Links
Logo
Links
Links
VývojářMikuláš Patočka
Aktuální verze2.29 (21. března 2023)
Operační systémUnix, Linux, Windows, FreeBSD, macOS, OS/2, OpenVMS, DOS
Vyvíjeno vC
Typ softwaruWebový prohlížeč
LicenceGPL
Webhttp://links.twibright.com/
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Links je svobodný webový prohlížeč s textovým i grafickým rozhraním. Má částečnou podporu HTML 4.0 (včetně tabulek, rámů a mezinárodních znakových sad, jako např. UTF-8), podporuje barevné i monochromatické terminály a umožňuje horizontální posun.

Je zaměřen na uživatele, kteří chtějí zachovat typické prvky grafického uživatelského rozhraní (pop-up okna, menu atd.) v textovém prostředí.

Původní verze Linksu byla vyvinuta Mikulášem Patočkou v České republice. Jeho skupina Twibright Labs později vyvinula verzi 2, která zobrazuje grafiku, umožňuje měnit velikost písma (s anti-aliasingem) a nepodporuje JavaScript.[pozn. 1] Výsledný prohlížeč je velmi rychlý, ale některé stránky nezobrazuje tak, jak bylo zamýšleno autorem, a jak se zobrazují v grafických prohlížečích. Grafický režim funguje i na systémech Unix bez X Serveru nebo jakémkoli jiném okenním prostředí, a to buď pomocí SVGALib, nebo framebufferu na systému grafické karty.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Poznámky[editovat | editovat zdroj]

  1. Historicky Javascript podporoval, dle dokumentace Netscape Javascript 1.1 v links verzi 2.0.[1] V recentních verzích (jako 2.25) lze podporu JS zapnout při kompilaci, avšak bezúspěšně.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Links (web browser) na anglické Wikipedii.

  1. Uživatelská dokumentace [online]. links.twibright.com [cit. 2022-01-27]. Dostupné online. 

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]