Leonardo Sandri

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Leonardo Sandri
Coat of arms of Leonardo Sandri.svg

Leonardo kardinál Sandri (* 18. listopadu 1943) je argentinský katolický prelát, prefekt Kongregace pro východní církve.

Po skončení studií v semináři v Buenos Aires získal licenciát z teologie na Katolické Univerzitě v argentinské metropoli. Kněžské svěcení přijal 2. prosince 1967. Jeho světitelem byl kardinál Juan Carlos Arambura, kterému později dělal sekretáře. V roce 1970 odejel na studia do Říma, získal doktorát z kanonického práva na Papežské univerzitě Gregoriana. Od roku 1974 pracoval na nunciaturách v několika zemích Afriky, v roce 1989 se stal pracovníkem nunciatury v USA. V dubnu 1992 nastoupil do státního sekretariátu.

V roce 1997 byl jmenován titulárním arcibiskupem aemonským. V březnu 2000 ho papež Jan Pavel II. jmenoval nunciem v Mexiku a 15. září téhož roku začal působit ve státním sekretariátu jako substitut pro všeobecné záležitosti. Dne 9. června 2007 ho papež Benedikt XVI. jmenoval prefektem Kongregace pro východní církve. Kardinálem byl se stal při konzistoři 24. listopadu 2007.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

Související články[editovat | editovat zdroj]


prefekt Kongregace pro východní církve
Předchůdce:
Ignác Moussa I. Daúd
od r.2007
Leonardo Sandri
Nástupce:
dosud ve funkci