Lee Carroll

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Lee Carroll
Lee Carroll for Lightworker Events.jpg
Narození 20. století
Spojené státy americké
Alma mater Alliant International University
Web www.kryon.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Lee Carroll je americký autor knih a channeler (médium), inspirovaný Kryonem. Kryon je podle Carrolla bezpohlavní andělská bytost, s níž komunikuje. Její údajné svědectví začal Lee Carroll publikovat roku 1989, aby dle vlastních slov „přinesl poselství lidem na Zemi“.[1] Carroll publikoval rovněž o indigových dětech.

Lee Carroll spolupracoval se svou „spirituální partnerkou“ Jan Toberovou, později s Monikou Muranyi. [2] Tvrdí, že jakožto inženýr rozumí styku s Kryonem jako komunikaci prostřednictvím energie, která má také duchovní možnosti (spiritual potention). Prostřednictvím této energie se prý sám stává Kryonem a jak říká, nelze to jednoduše vysvětlit. Je to údajně součást každého člověka, která je částí Boha v nás a je totožná s Duchem Svatým podle pojetí křesťanů. V New Age se nazývá „vyšší já“ (higher yourself).[3]

Knihy[editovat | editovat zdroj]

V roce 2017 vyšel již 14. díl knihy (channelingu) s Kryonem. Tak jak postupně vycházela edice Kryon, ukazuje se, že to co bylo předáno (channelováním přijato a zveřejněno) se pak skutečně stalo. Hlavní náplň knih přitom netvoří žádná proroctví, nýbrž inspirace pro běžný denní život, jak je například patrné z podobenství v dílu 5[4].

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. http://kryon.webnode.cz/news/kdo-je-kryon/
  2. Vojtíšek, str. 144.
  3. Rozhovor s Lee Carrollem
  4. Kryon 5: Cesta domů

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]