Lee Carroll

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Lee Carroll
Lee Carroll for Lightworker Events.jpg
Narození 20. století
Spojené státy americké
Alma mater Alliant International University
Web www.kryon.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Lee Carroll je americký autor knih a channeler (médium), inspirovaný Kryonem. Kryon je podle Carrolla bezpohlavní andělská bytost, s níž komunikuje. Její údajné svědectví začal Lee Carroll publikovat roku 1989, aby dle vlastních slov „přinesl poselství lidem na Zemi“.[1] Carroll publikoval rovněž o indigových dětech.

Lee Carroll spolupracoval se svou „spirituální partnerkou“ Jan Toberovou, později s Monikou Muranyi. [2] Tvrdí, že jakožto inženýr rozumí styku s Kryonem jako komunikaci prostřednictvím energie, která má také duchovní možnosti (spiritual potention). Prostřednictvím této energie se prý sám stává Kryonem a jak říká, nelze to jednoduše vysvětlit. Je to údajně součást každého člověka, která je částí Boha v nás a je totožná s Duchem Svatým podle pojetí křesťanů. V New Age se nazývá „vyšší já“ (higher yourself).[3]

Knihy[editovat | editovat zdroj]

V roce 2017 vyšel již 14. díl knihy (channelingu) s Kryonem. Tak jak postupně vycházela edice Kryon, ukazuje se, že to co bylo předáno (channelováním přijato a zveřejněno) se pak skutečně stalo. Hlavní náplň knih přitom netvoří žádná proroctví, nýbrž inspirace pro běžný denní život, jak je například patrné z podobenství v dílu 5[4].

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. http://kryon.webnode.cz/news/kdo-je-kryon/
  2. Vojtíšek, str. 144.
  3. Rozhovor s Lee Carrollem
  4. Kryon 5: Cesta domů

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]