Lübecká zátoka

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Lübecká zátoka
Zeměpisné souřadnice
Nadřazený celekBaltské moře
SvětadílEvropa
StátNěmeckoNěmecko Německo
PřítokyLabe a Trave
Map

Lübecká zátoka je zátoka v jihozápadním Baltském moři, kde omývá břehy dvou německých spolkových zemí, Meklenburska-Předního Pomořanska a Šlesvicka-Holštýnska. Lübecká zátoka tvoří jihozápadní část Meklenburského zálivu.

Hlavním přístavem je Travemünde, městská čtvrť Lübecku, při ústí řeky Trave. Kanál Labe – Lübeck spojuje Baltské moře s řekou Labe. Zátoka je obklopena pevninou se zemským okresem Východní Holštýnsko spolkové země Šlesvicko-Holštýnsko a zemským okresem Severozápadní Meklenbursko spolkové země Meklenbursko-Přední Pomořansko.[1]

Oblíbeným cílem pro rodiny s dětmi z celé oblasti a z regionu jižního Dánska je zábavný park Hansa-Park, který se nachází na severu zálivu.

Státy Šlesvicko-Holštýnsko a Meklenbursko-Přední Pomořansko rozděluje jezero Pötenitzer Wiek. Jezeru se dostalo historické pozornosti, když východoněmeckým uprchlíkům dávalo možnost uprchnout z východního Německa do západního. Jezero se nachází ve východní zátoce dolní Trave, východně od německého poloostrova Priwall.

Fotogalerie[editovat | editovat zdroj]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Bay of Lübeck na anglické Wikipedii.

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]