Kurošicudži

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Kurošicudži (japonsky 黒執事; anglicky Black Butler) je japonská manga z roku 2006. Vznikl podle ní anime seriál. K anime vznikla i druhá série s novým dějem a postavami, které v manze nebyly.

Příběh[editovat | editovat zdroj]

Dostáváme se do Anglie za vlády královny Viktorie, tj. do konce 19. století.
Hlavní postavou je dvanáctiletý Ciel, kterému při požáru zemřou rodiče (Cielovi tehdy bylo 10 let). Ciel je jediným právoplatným dědicem rodinné společnosti, jenže je to ještě dítě a pokud chce udržet společnost, musí mít při sobě někoho velice schopného. Ciel udělá něco, co by asi žádné dítě v životě nenapadlo – upíše svou duši démonovi. Démon – Sebastian – se stane vrchním sluhou mladého hraběte a pečlivě se stará o jeho záležitosti. Jenže Ciel nechce jen udržet rodinný podnik, ale chce se také pomstít lidem, kteří mu vzali vše, co kdy miloval, a zároveň chce sloužit královně a zničit vše, co je jí trnem v oku. Ciel postupně odhaluje celou pravdu o smrti svých rodičů a také nezapomíná na to, že se pomalu blíží den, kdy Ciel naplní smlouvu, kterou uzavřel se Sebastianem.

Zatímco v první sérii se celý příběh točil kolem třináctiletého Ciela, v druhé sérii na scénu nastupuje další hrabě. Konkrétně Alois Trancy a jeho věrný pavoučí komorník Claude Faustus.
Když byl Alois menší, přičiněním démona mu zemřel mladší bratr, kterého nadevše miloval. Krátce potom se dostal do rukou hraběte Trancyho, který si liboval v mladých chlapcích. V Aloisi stále narůstala zlost, odpor a nenávist jak k straci, tak k vrahu jeho bratra. Právě proto se uchýlil k zavolání pavoučího démona Claudeho a sepsáním smlouvy. Alois se prohlásil za syna hraběte Trancyho, který „nešťastně“ zemřel, a tedy i za dědice celého jeho majetku. A zahájil svou pomstu vůči Sebastianovi. Věřil totiž, že on je viníkem celého jeho neštěstí. Rozhodl se, že mu vezme jeho nejcennější věc, tedy Ciela, který se probouzí opět k životu, ale bez svých vzpomínek. Začíná souboj mezi Cielem a Aloisem a hlavně mezi Sebastianem a Claudem, který si začíná uvědomovat, že duše Ciela je mnohem chutnější než duše Aloise.

Postavy[editovat | editovat zdroj]

Sebastian Michaelis[editovat | editovat zdroj]

Cielův komorník a démon, kterému Ciel upsal svoji duši. Ciela nejdříve vidí jen jako jídlo, ale později ho začne mít rád a všímat si že Ciel není jen obyčejná duše, kterou by se mohl nakrmit a proto je rozhodnut vzít si jeho duši. Sebastian Ciela oslovuje jako Bot-chan (neboli v překladu Mladý pán). Je velmi zručný ve všech oborech, od vaření, starání se o dům, tak boji s potenciálními nepřáteli.

Ciel Phantomhive[editovat | editovat zdroj]

Dvanáctiletý šlechtic (později třináctiletý), který přišel o oba rodiče. Aby nalezl jejich vraha, uzavřel smlouvu s démonem. Ten mu musí do doby, než dosáhne pomsty svých rodičů, věrně sloužit. Poté mu Ciel dá svoji duši. Slouží věrně anglické královně jako Královnin hlídací pes a strážce podsvětí.