Kurošicudži

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Kurošicudži
黒執事
(Kurošicudži)
Žánr akční, černá komedie, tragédie, drama
Cílová skupina šónen
Manga
Autor Jana Toboso
Nakladatelství Square Enix
Publikováno od 16. září 2006 – dodnes
Počet svazků 11
TV anime
Režisér Tošija Šinohara
Studio A-1 Pictures
Vysíláno od 2. října 200826. března 2009
Počet dílů 24
TV anime
Kurošicudži II
Režisér Hirofumi Ogura
Studio A-1 Pictures
Vysíláno od 1. července 201017. září 2010
Počet dílů 12

Kurošicudži (japonsky 黒執事, doslova Černý komorník) je japonská manga z roku 2006. Vznikl podle ní anime seriál. K anime vznikla i druhá série s novým dějem a postavami, které v manze nebyly.

Příběh[editovat | editovat zdroj]

Dostáváme se do Anglie za vlády královny Viktorie, tj. do konce 19. století.
Hlavní postavou je 12letý Ciel, kterému při požáru zemřou rodiče (Cielovi tehdy bylo 10 let). Ciel je jediným právoplatným dědicem rodinné společnosti, jenže je to ještě dítě a pokud chce udržet společnost, musí mít při sobě někoho velice schopného. Ciel udělá něco, co by asi žádné dítě v životě nenapadlo – upíše svou duši démonovi. Démon – Sebastian – se stane vrchním sluhou mladého hraběte a pečlivě se stará o jeho záležitosti. Jenže Ciel nechce jen udržet rodinný podnik, ale chce se také pomstít lidem, kteří mu vzali vše, co kdy miloval, a zároveň chce sloužit královně a zničit vše, co je jí trnem v oku. Ciel postupně odhaluje celou pravdu o smrti svých rodičů a také nezapomíná na to, že se pomalu blíží den, kdy Ciel naplní smlouvu, kterou uzavřel se Sebastianem.

Zatímco v první sérii se celý příběh točil kolem 12letého Ciela, v druhé sérii na scénu nastupuje další hrabě. Konkrétně Alois Trancy a jeho věrný pavoučí komorník Claude Faustus.
Když byl Alois menší, přičiněním démona mu zemřel mladší bratr, kterého nadevše miloval. Krátce potom se dostal do rukou hraběte Trancyho, který si liboval v mladých chlapcích. V Aloisi stále narůstala zlost, odpor a nenávist jak k straci, tak k vrahu jeho bratra. Právě proto se uchýlil k zavolání pavoučího démona Claudeho a sepsáním smlouvy. Alois se prohlásil za syna hraběte Trancyho, který „nešťastně“ zemřel, a tedy i za dědice celého jeho majetku. A zahájil svou pomstu vůči Sebastianovi. Věřil totiž, že on je viníkem celého jeho neštěstí. Rozhodl se, že mu vezme jeho nejcennější věc, tedy Ciela, který se probouzí opět k životu, ale bez svých vzpomínek. Začíná souboj mezi Cielem a Aloisem a hlavně mezi Sebastianem a Claudem, který si začíná uvědomovat, že duše Ciela je mnohem chutnější než duše Aloise!

Postavy[editovat | editovat zdroj]

Sebastian Michaelis[editovat | editovat zdroj]

Cielův komorník a démon, kterému Ciel upsal svoji duši. Ciela začne mít později rád, ale přesto je rozhodnut vzít si jeho duši. Je velmi zručný ve všech oborech, od vaření starání, se o dům, tak boji s potencionálními nepřáteli.

Ciel Phantomhive[editovat | editovat zdroj]

12letý šlechtic, který přišel o oba rodiče. Aby nalezl jejich vraha, uzavřel smlouvu s démonem. Ten mu musí do doby, než dosáhne pomsty svých rodičů, věrně sloužit. Poté mu Ciel dá svoji duši. Slouží věrně anglické královně jako Královnin hlídací pes"