Kurkuma

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Curcuma longa
Rozpůlený kořen kurkumy
Kurkuma

Kurkuma neboli indický šafrán je koření ze sušeného mletého oddenku kurkumovníku dlouhého (Curcuma longa), žluté barvy. Původ je v jižní Asii, největším producentem je Indie. Obsahuje asi 5 % éterického oleje (hlavní složky sabinen, felandren a žluté barvivo kurkumin). Používá se v kari koření. Někdy se výtažky z kurkumovníku (Curcuma longa) používají i jako lék proti rakovině. Tato asijská užitková rostlina z čeledi zázvorníkovitých má vynikající protizánětlivé účinky a je prokazatelně antioxidantem. Nejnověji se zjistilo, že významně podporuje mozkové kognitivní funkce, zejména u starších lidí. Je to přírodní a velmi účinný mozkový doping, který poskytuje kari koření[zdroj?]. Výsledky výzkumů byly zveřejněny v American Journal of Epidemiology. Z kurkumy se také vyrábí škrobová moučka; na trhu se objevuje pod názvem Arrowrot, někdy se také nazývá koa. Používá se např. k zahušťování rybích a želvích polévek.

Kurkumy se používá též jako barviva do potravin. Například se používá jako barvivo do bezvaječných těstovin, polévek, rýže atd. pro dosažení žluté barvy.

Oddenky kurkumy se několik hodin vaří a poté jsou sušeny a následně pomlety na sytě žlutý prášek. Aktivní složka kurkumin má zemitou, nahořklou, pepřovitou a hořčici podobnou chuť.

Rostlina je vytrvalá bylina se zdužnatělými kořenovými oddenky, podobnými známým oddenkům zázvoru nebo našich kosatců. Z hlízovitého oddenku vyrážejí dlouze řapíkaté listy a až 1,5 m vysoký stonek. Mezi listy vyrůstá hustý klas bledě žlutých kvítků. Plodem jsou mnohosemenné tobolky, které se ve zralosti samy rozevírají.

Popis a účinné látky: tato trvalka z čeledi zázvorovité má zduřelý článkovaný oddenek a dlouze řapíkaté listy. Mezi nimi vyrůstá klas světle žlutých květů. Plodem je mnohosemenná tobolka. Semena jsou s míškem. Kurkuma přitom obsahuje silici, limonen, kamfen, alfa- a betapinen, cineol, antioxidant kurkumin či škrob.[1]

Kurkuma a naše zdraví

Níže uvedené informace, vychází z publikace  Kurkuma-koření života. Autor knihy Prashanti de Jagera, je Američan, bylinkář, uznávaný  ájurvédář, zakladatel ekologického zemědělství v Indii, významný biochemik.

V této publikaci shrnuje poznatky o účincích kurkumy na lidský organismus z pohledu mnoha tisíciletých zkušeností ájurvédy a téměř 30 letých vědeckých výzkumů o tom,

jak může toto koření pomoci, při různých zdravotních problémech i dlouhodobých  a závažných onemocněních.

Jako prevenci ji můžeme v kuchyni dávat téměř do každého jídla, za tepla i za studena. Díky svým vlastnostem má na potraviny i konzervační účinky. V USA se již mnoho desítek let provádí vědecký výzkum kurkumy. Extrakty mnoha užitných látek, zejména kurkumin a éterické oleje, které  kurkuma obsahuje, se používají k výrobě léčiv a též v kosmetice. Např. některé kloubní preparáty, pro zvýšení účinků obsahují kurkumin a ájurvédskou bylinu, známou jako Shallakihills -Boswellia serrata,

Kurkuma je snad nejvíce známá z Indie, doložitelné správy jsou staré více než 6 000 let, ale pěstuje se všude v Asii, jako lék, zkrášlovací prostředek, jako hlavní koření v kuchyni, hned za kuchyňskou solí a jako barvivo. Nejvíce se jí daří na Havaji pod názvem Olena. Její zvláštností je, že tím, že roste ve vlhkém tropickém prostředí, má svůj obranný systém proti plísním, parazitům a infekcím, což  je užitné i pro lidský organismu.

Díky svým naprosto jedinečným pozitivním a celostním účinkům na lidský organismus, byla nazývána těmi nejuctivějšími jmény jako např. vyvolená, vznešená, požehnaná, radostná, ta která vítězí, božský dar a mnoha dalšími.

Z hlediska ájurvédy má všechny vlastnosti vyrovnané, tedy mírně zahřívá, čímž stabilizuje trávicí oheň. Jako kořenová rostlinka  má zemnící, vyživující, ochlazující a zklidňující účinky, díky svým krásným květům má i silnou vlastnost  ájurvédského bioenergetického systému pita a též  přirozeně normalizuje v lidském těle vše, co souvisí s cirkulací, pohybem nejen fyzickým ale i tokem myšlenkových procesů. Podobně jako Aloe vera vyživuje všechny lidské tkáně. Má podobné vlastnosti jako náš česnek, ale je komplexnější, vyrovnanější, neagresivní, z pohledu ájurvédy vlastností satvických, působí též harmonicky na všechny ájurvédské 3 doši.

Je unikátní i tím, že srovnává imunitu.( máme-li imunitu slabou jsme náchylní k mnoha nemoc, je-li imunita nad normálem, dochází k tomu, že jde proti vlastnímu tělu a může docházet  k mnoha závažným onemocněním poruch autoimunity). Kurkuma má široké spektrum účinků, které jsou jemné ale zaručené. Je vhodná jak pro dlouhodobé, tak i denní užívání pro celou rodinu. I když je známým kořením, málo lidí zná její skutečnou hodnotu a možnost širokého použití. Je jednou z bylin, kterou by měl člověk znát a žít s ní.

Z velkého množství laboratorně ověřených výsledků vyplývá, že hlavní složka kurkumy- kurkumin má celou řadu farmakologických účinků. Studie například prokázaly prospěšnost jak při prevenci, tak při léčbě i  různých druhů rakovin. Z dalších prokazatelných účinků je

-snižování hladiny cholesterolu

-snižování překyselení

-stimulace zažívání

-velký podíl na krvetvorbě a protisrážlivosti

-čistí krev

-posiluje srdce a játra

-podporuje enzym, tvořící se v játrech

-má vliv na psychiku tím, že posiluje mezimozkové spoje

-detoxikuje

-působí probioticky

-působí antisepticky

-pomáhá odstraňovat cisty

-pomáhá odbourávat závislost na alkoholu a cukru

Dle ájurvédy pro posílení zdraví, se často kurkuma kombinuje s různými druhy koření a bylin, dle jejich vlastností a účinků. Například v kombinaci s bylinkou brahmy, zázvorem a dlouhým pepřem, ve vegetariánských kapslích  jako bylinný preparát, v ČR pod názvem Kubra nebo Haldika. B-skin je zase směs bylin ve vegetariánských kapslích, též k vnitřnímu užití, pro regeneraci pokožky, kde kromě kurkumy, je červený santál, mandžista, tulsi a amrit. Kumkumadi je např. krém na ošetření pleti, kde kromě  kurkumy je ještě  santál, kokos, skořice a mnohé další, Paras, zubní prášek na čištění zubů i ošetření dásní s obsahem lišícím se dle výrobce a však vždy,  minimálně z 10 bylin a koření. Tento prášek, díky svému složení, tisíci lety prověřené ájurvédské receptury, nebyl do dnešní doby ničím účinnějším překonán. Pleťové masky, krémy, mýdla jsou v ájurvédě též většinou na bázi kurkumy. Kurkumin např. s organicky vázanou sírou, podporuje v těle tvorbu kolagenu, v kombinaci s vápníkem se účinky kurkuminu posilují.V současné době je i na českém trhu mnoho bylinných čajů na bázi kurkumy. Produktů je mnoho, zde jsou uvedeny ty nejznámější.[1]

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

  1. HERBACEA. Kurkuma dlouhá a její účinky. Bylinkovo.cz. 2016-09-14. Dostupné online [cit. 2016-11-04].