Kaspersky Lab

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Kaspersky Lab
Logo
Logo
Kaspersky virlab.JPG
Základní údaje
Právní forma akciová společnost
Datum založení 1997
Zakladatel Jevgenij Valentinovič Kasperskij
Adresa sídla Moskva a Leningradskoye Highway, Rusko
Souřadnice sídla
Klíčoví lidé Jevgenij Valentinovič Kasperskij
Charakteristika firmy
Oblast činnosti počítačová bezpečnost
Produkty antivirový program
Obrat 40,6 mld. Ruský rubl (2017)[1]
619 mil. $ (2015)
Zaměstnanci 3 600 (2017)
Identifikátory
Oficiální web www.kaspersky.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Kaspersky Lab je mezinárodní společnost, která se zabývá vývojem ochranného softwaru proti počítačovým virům, spamu, útoky hackerů a jinými kybernetickými hrozbami. Společnost provozuje svou činnost ve více než 200 zemích. Sídlo společnosti se nachází v Moskvě. Založena byla v roce 1997, jejím zakladatelem a momentálním CEO je Jevgenij Valentinovič Kasperskij. Společnost patří mezi TOP tested a TOP awarded společnosti na světě[2].

Služby[editovat | editovat zdroj]

Společnost Kaspersky Lab nabízí produkty jako je antivirus, anti-malware a firewall. Produkty jsou určeny pro velké společnosti, malé firmy i pro domácnosti. Produkty pro firmy navíc zahrnují ochranu pracovních stanic, souborových serverů, poštovních severů, platebních brán, bankovních serverů i mobilních zařízení.Tyto služby jsou obsaženy ve speciálních balících.

Kromě klasických bezpečnostních produktů také provozuje bulletin Securelist (v angličtině)[3], který popisuje aktuální hrozby na Internetu a jak se proti nim lze bránit.

Produkty[editovat | editovat zdroj]

Kaspersky Anti-Virus je antivirový program, který poskytuje ochranu proti virům, spywaru, trojským koním, malwaru a ransomwaru. Prudukt také obsahuje funkci herní režim.

Kaspersky Internet Security je sada nástrojů, která navíc obsahuje rodičovskou kontrolu, anti-phishingovou ochranu, firewall, ochranu při připojení k veřejné wi-fii ochranu před vzdáleným přístupem k webkameře, klávesnici nebo i před pořizováním snímků monitoru.

Kaspersky Password Manager je nástroj pro ukládání a správu hesel z různých webových stránek.

Kaspersky Total Security je sada nástrojů která obsahuji mimo služeb Kaspersky Anti-Virus a Kaspersky Internet Security také Password Manager (správce hesel), File Shredder (skartovač souborů) i ochranu před kryptoviry. Součástí je také technická podpora.
Kaspersky Endpoint Security for Business je sada aplikací určena pro střední a velké firmy a pro korporátní prostředí.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Рейтинг крупнейших компаний России по объему реализации продукции. Dostupné online. [cit. 2018-10-28]
  2. Most Tested - Most Awarded | TOP 3 Metric | Kaspersky Lab. kaspersky.com [online]. [cit. 2017-02-03]. Dostupné online. (anglicky) 
  3. Securelist - Information about Viruses, Hackers and Spam. securelist.com [online]. [cit. 2017-02-03]. Dostupné online. 

V tomto článku byly použity překlady textů z článků Kaspersky Lab na anglické Wikipedii a Лаборатория Касперского na ruské Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]