Kaspersky Lab

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Kaspersky Lab
Logo
Logo
Kaspersky virlab.JPG
Základní údaje
Právní forma akciová společnost
Datum založení 1997
Zakladatel Jevgenij Valentinovič Kasperskij
Adresa sídla Moskva, Rusko
Souřadnice sídla
Klíčoví lidé Jevgenij Valentinovič Kasperskij
Charakteristika firmy
Oblast činnosti počítačová bezpečnost
Produkty antivirový program
Obrat 40,6 mld. Ruský rubl (2017)[1]
619 mil. $ (2015)
Zaměstnanci 3 600 (2017)
Identifikátory
Oficiální web www.kaspersky.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Kaspersky Lab je mezinárodní společnost, která se zabývá vývojem ochranného softwaru proti počítačovým virům, spamu, útoky hackerů a jinými kybernetickými hrozbami. Společnost provozuje svou činnost ve více než 200 zemích. Sídlo společnosti se nachází v Moskvě. Založena byla v roce 1997, jejím zakladatelem a momentálním CEO je Jevgenij Valentinovič Kasperskij. Společnost patří mezi TOP tested a TOP awarded společnosti na světě[2].

Služby[editovat | editovat zdroj]

Společnost Kaspersky Lab nabízí produkty jako je antivirus, anti-malware a firewall. Produkty jsou určeny pro velké společnosti, malé firmy i pro domácnosti. Produkty pro firmy navíc zahrnují ochranu pracovních stanic, souborových serverů, poštovních severů, platebních brán, bankovních serverů i mobilních zařízení.Tyto služby jsou obsaženy ve speciálních balících.

Kromě klasických bezpečnostních produktů také provozuje bulletin Securelist (v angličtině)[3], který popisuje aktuální hrozby na Internetu a jak se proti nim lze bránit.

Produkty[editovat | editovat zdroj]

Kaspersky Anti-Virus je antivirový program, který poskytuje ochranu proti virům, spywaru, trojským koním, malwaru a ransomwaru. Prudukt také obsahuje funkci herní režim.

Kaspersky Internet Security je sada nástrojů, která navíc obsahuje rodičovskou kontrolu, anti-phishingovou ochranu, firewall, ochranu při připojení k veřejné wi-fii ochranu před vzdáleným přístupem k webkameře, klávesnici nebo i před pořizováním snímků monitoru.

Kaspersky Password Manager je nástroj pro ukládání a správu hesel z různých webových stránek.

Kaspersky Total Security je sada nástrojů která obsahuji mimo služeb Kaspersky Anti-Virus a Kaspersky Internet Security také Password Manager (správce hesel), File Shredder (skartovač souborů) i ochranu před kryptoviry. Součástí je také technická podpora.
Kaspersky Endpoint Security for Business je sada aplikací určena pro střední a velké firmy a pro korporátní prostředí.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Рейтинг крупнейших компаний России по объему реализации продукции. Dostupné online. [cit. 2018-10-28]
  2. Most Tested - Most Awarded | TOP 3 Metric | Kaspersky Lab. kaspersky.com [online]. [cit. 2017-02-03]. Dostupné online. (anglicky) 
  3. Securelist - Information about Viruses, Hackers and Spam. securelist.com [online]. [cit. 2017-02-03]. Dostupné online. 

V tomto článku byly použity překlady textů z článků Kaspersky Lab na anglické Wikipedii a Лаборатория Касперского na ruské Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]