Přeskočit na obsah

Joanni Maurice Perronet

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Joanni Maurice Perronet
Osobní informace
Datum narození19. října 1877
Místo narozeníPaříž
Datum úmrtí1. dubna 1950 (ve věku 72 let)
ObčanstvíFrancieFrancie Francie
RodičeJoanni Perronnet
PříbuzníAmélie Perronnet (babička)
Sportovní informace
Sportšerm
Disciplínašerm fleretem
Váhová kategoriemistři šermu
Účast na LOHLOH 1896
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.
Přehled medailí
Olympijské kruhy Šerm na LOH
stříbro 1896 Athény mistři šermu fleretem

Joanni Maurice Perronet, uváděn i jako Jean Maurice Perron(n)et (19. října 1877, Paříž1. dubna 1950, tamtéž) byl francouzský malíř a profesionální šermíř, který získal na Letních olympijských hrách 1896 v Athénách stříbrnou medaili v soutěži mistrů šermu fleretem.

Životopis

[editovat | editovat zdroj]

Byl synem hudebního skladatele Joanni Perroneta staršího a Blanche Guérardové. V roced 1901 se oženil s písařkou Leontinou Hornbacherovou. V té době pracoval v obchodní sféře. V roce 1908 se stal generálním tajemníkem Divadla Sarah Bernhardtové. Byl známý především jako malíř, namaloval mnoho akvarel s tématem bretaňského pobřeží, maloval i reklamní plakáty pro železniční společnosti i portréty Sarah Bernhardtové. V letech 19101913 vystavoval své obrazy v Salónu francouzských umělců. Za 1. světové války maloval i na frontě, sedm jeho obrazů s válečnými výjevy nakoupilo v roce 1917 město Paříž.

Perronet na OH 1896

[editovat | editovat zdroj]

V mládí se věnoval šermu fleretem a nějaký čas šermu vyučoval. Z tohoto důvodu se mohl zúčastnit na Letních olympijských hrách v Athénách 1896 zvláštní kategorie vypsané pro „mistry šermu fleretem“. Uskutečnila se 7. dubna 1896 bezprostředně po ukončení soutěže amatérů. Utkali se v ní pouze dva soupeři – proti favorizovanému Perronetovi se postavil Řek Leonidas Pyrgos, který zvítězil na zásahy v poměru 3:1.

V tomto článku byly použity překlady textů z článků Maurice Perronnet na francouzské Wikipedii a Fencing at the 1896 Summer Olympics – Men's masters foil na anglické Wikipedii.

Externí odkazy

[editovat | editovat zdroj]