Jamie Moses

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Jamie Moses
Jamie Moses (2013)
Základní informace
Narození 30. srpna 1955 (62 let)
Původ Spojené království Anglie
Žánry Rock, soul
Povolání Hudebník, zpěvák, skladatel
Nástroje Kytara
Aktivní roky 1971 - současnost
Web www.jamiemoses.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Narodil se 30. srpna 1955 v Anglii. Jeho matka byla angličanka a otec američan zaměstnaný v USAF. V deseti letech začal Jamie jako samouk hrát na kytaru, ve třinácti pak už vystupoval nejen na amerických základnách v USA a Japonsku, kde byl vychováván, ale i v místních televizních a rozhlasových pořadech.

Poté, co dokončil školu, začal v roce 1971 svou profesionální kariéru s kapelou Merlin, která pod hlavičkou CBS vydala v roce 1974 album Merlin a uskutečnila turné na podporu Davida Essexe. Skupina se rozpadla v roce 1976.

Jamie je také talentovaný zpěvák a autor písní. Pracoval s Bobem Geldofem na jeho CD "The Happy Club". S Bobem zahrál "Too Late God" na Freddie Mercury Tribute v roce 1992.

Později v roce 1992, kdy Brian May ztratil podporu zpěváka Chrise Thompsona a kytaristy Mike Casswella, doporučil mu Spike Edney Jamieho na obě místa. Od té doby pracuje jako pravá ruka Briana Maye na jeho turné po celém světě.

Je také členem Spike´s All Stars Band (SAS Band), který má každoročně několik koncertů. SAS Band funguje už od roku 1994. Skupina vydala své debutové album v roce 1998, a vy zde můžete slyšet Jamie práci "Once More", nebo jeho zpěv na celém albu.

Napsal také písničku "In a Dream Gone By", pro Paula Younga na jeho stejnojmenné album ( z roku 1997 )

Oženil se s Deborah, sestrou klávesisty ze skupiny Merlin, Roberta Webba. V roce 1981 se jim narodila dcera Katy, v roce 1988, syn Benjamin. Rozvedli se v roce 2002.

Pracoval s Brianem Mayem, Garym Barlowem, Spikem Edneym, Bobem Geldofem, Tony Hadleym, The Pretenders a Paulem Youngem. Od roku 2005 vystupuje jako kytarista ve skupině Queen + Paul Rodgers. Je také kytaristou a zpěvákem jeho vlastní skupiny Hiding In Public.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]