Jamie Moses

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Jamie Moses
Jamie Moses (2013)
Jamie Moses (2013)
Základní informace
Narození 30. srpna 1955 (64 let)
Původ Spojené království Anglie
Žánry Rock, soul
Povolání Hudebník, zpěvák, skladatel
Nástroje Kytara
Aktivní roky 1971 - současnost
Web www.jamiemoses.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Jamie Moss (* 30. srpna 1955, Ipswich) je britsko-americký kytarista.

Biografie[editovat | editovat zdroj]

Narodil se 30. srpna 1955 v Anglii. Jeho matka byla angličanka a otec američan zaměstnaný v USAF. V deseti letech začal Jamie jako samouk hrát na kytaru, ve třinácti pak už vystupoval nejen na amerických základnách v USA a Japonsku, kde byl vychováván, ale i v místních televizních a rozhlasových pořadech.

Poté, co dokončil školu, začal v roce 1971 svou profesionální kariéru s kapelou Merlin, která pod hlavičkou CBS vydala v roce 1974 album Merlin a uskutečnila turné na podporu Davida Essexe. Skupina se rozpadla v roce 1976.

Jamie je také talentovaný zpěvák a autor písní. Pracoval s Bobem Geldofem na jeho CD "The Happy Club". S Bobem zahrál "Too Late God" na Freddie Mercury Tribute v roce 1992.

Později v roce 1992, kdy Brian May ztratil podporu zpěváka Chrise Thompsona a kytaristy Mike Casswella, doporučil mu Spike Edney Jamieho na obě místa. Od té doby pracuje jako pravá ruka Briana Maye na jeho turné po celém světě.

Je také členem Spike´s All Stars Band (SAS Band), který má každoročně několik koncertů. SAS Band funguje už od roku 1994. Skupina vydala své debutové album v roce 1998, a vy zde můžete slyšet Jamie práci "Once More", nebo jeho zpěv na celém albu.

Napsal také písničku "In a Dream Gone By", pro Paula Younga na jeho stejnojmenné album ( z roku 1997 )

Oženil se s Deborah, sestrou klávesisty ze skupiny Merlin, Roberta Webba. V roce 1981 se jim narodila dcera Katy, v roce 1988, syn Benjamin. Rozvedli se v roce 2002.

Pracoval s Brianem Mayem, Garym Barlowem, Spikem Edneym, Bobem Geldofem, Tony Hadleym, The Pretenders a Paulem Youngem. Od roku 2005 vystupuje jako kytarista ve skupině Queen + Paul Rodgers. Je také kytaristou a zpěvákem jeho vlastní skupiny Hiding In Public.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]