Jakub Turek

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Mgr. Jakub Turek
Narození22. listopadu 1966 (55 let)
Československo Sokolov, Československo
Povolánínovinář
ZaměstnavatelHorydoly
DětiOndřej Turek
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Jakub Turek (* 22. listopadu 1966 Sokolov) je český novinář. Používá také jméno Kuba Turek nebo redakční zkratku kt. Jeho otec je spisovatel Jiří Turek, bratři jsou výtvarník Filip Turek a podnikatel Ondřej Turek, syn je spisovatel Ondřej Turek.

Životopis[editovat | editovat zdroj]

Narodil se v Sokolově, dětství prožil v západočeských městech a poté se přestěhoval do Prahy. Vystudoval Střední průmyslovou školu zeměměřickou v Praze a pracoval jako geodet. Po roce 1989 vystudoval informační vědu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a pracoval jako knihovník.

Od roku 1992 působil v těchto médiích: ekonomický teletext OK3, deník Mladá fronta DNES, ekonomický časopis Profit,[1] sportovní časopisy Outdoor a Bike. V současnosti vede outdoorový portál Horydoly,[2] který vydává společnost UpDown Media.[3]

Specializuje se na cestovní ruch,[4] ekonomiku a spotřebitelská témata.

Do roku 1997 byl členem Ski klubu novinářů České republiky. Od roku 2010 je členem vedení Czech Travel Press.[5] Je instruktorem Českého horolezeckého svazu s kvalifikací high alpine leader,[6]. Je autorem 14 prvovýstupů[7], spravoval skalní oblasti Údolí Zábrdky a Děvínské polesí. V letech 2014 a 2017 inicioval informační směrnici, která měla za cíl zprůhlednit činnost ČHS, ale Valné hromady ji neschválily.[8] [9] [10] V roce 2018 byl podmínečně vyloučen z ČHS se zkušební dobou 6 měsíců [11] kvůli zveřejnění smlouvy mezi ČHS a společností Seznam[12].

Pod jeho vedením získal ocenění Zlatý středník [13] firemní časopis Kraft Foods za rok 2003, Cenu poroty Tour Region Film [14] portál Horydoly.cz za rok 2006 a ocenění Tourmap série Outdoorových průvodců za rok 2007.

Reference[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]