Jacob Lacey

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Jacob Lacey
Cornerback
Osobní informace
Datum narození 28. května 1987
Místo narození Columbus, Ohio, USA
Občanství USA
Výška 178 centimetrů
Váha 80 kilogramů
Klubové informace
Univerzita Oklahoma State University
Draft NFL V roce 2009 jako nedraftovaný týmem Indianapolis Colts
Kariéra Indianapolis Colts (2009 - 2011)
Detroit Lions (2012)
Minnesota Vikings (2013)
Toronto Argonauts (2015)
Týmové a individuální uspěchy
  • zvolen do týmu PFWA All-Rookie (2009)
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Jacob Lacey (* 28. května 1987, Columbus, stát Ohio, USA) je hráč amerického fotbalu bez angažmá hrající na pozici Cornerbacka v National Football League. Po Draftu NFL 2009 podepsal smlouvu s támem Indianapolis Colts jako volný nedraftovaný hráč, předtím hrál univerzitní fotbal za Oklahoma State University.

Vysoká škola[editovat | editovat zdroj]

Lacey se sice narodil v Columbusu ve státě Ohio, ale vyrůstal v texaském Garlandu a navštěvoval místní Naaman Forest High School. Kromě amerického fotbalu se věnoval také basketbalu, ale v druhém ročníku se rozhoduje pouze fotbal. Pro pozici Cornerbacka váží pouhých 70 kilogramů a dostává přezdívku „The Field Mouse“, a také občas vypomáhá jako Quarterback. Ve třetím ročníku již jako hvězda týmu naběhá 1200 yardů pro 14 touchdownů a přihrává pro zisk 650 yardů. Po promoci má nabídky z vysokých škol z Oklahomy, Kansasu, Colorada, Iowy a Wisconsinu, a přestože nejprve oznamuje přestup do Kansasu, později rozhodnutí mění a vybírá si Oklahoma State University.

Univerzitní fotbal[editovat | editovat zdroj]

Za Oklahomu začal Lacey nastupovat na pozici Cornerbacka a hned v první sezóně nastoupil do deseti utkání, ve kterých zaznamenal 14 tacklů. V ročníku 2007 odehrál všech 13 zápasů a připsal v nich 48 tacklů, v posledním ročníku zazářil zejména proti Texas Tech University, kdy si připsal 3 interceptiony.

Profesionální kariéra[editovat | editovat zdroj]

Draft NFL[editovat | editovat zdroj]

I přes dobré statistiky nebyl Lacey vybrán v prvních sedmi kolech Draftu NFL 2009 a jako volného nechráněného hráče ho podepsali Indianapolis Colts. Hráč podepisuje tříletý lukrativní kontrakt s Colts na 1,175,000 dolarů.

Indianapolis Colts[editovat | editovat zdroj]

V nováčkovské sezóně 2009 se Lacey stal pevnou součástí základního kádru Colts a nastoupil do šestnácti utkání z toho do devíti jako startující hráč. Kromě toho si připsal 85 tacklů (16 asistovaných), skvělých 13 ubráněných bodů a 3 interceptiony. První interception v 7. týdnu proti St. Louis Rams vrátil pro 35 yardů dlouhý touchdown a přispěl tak k vítězství 42-6.

O rok později ve dvanácti utkáních zaznamenává 64 tacklů (13 asistovaných), dvě ubráněné přihrávky a jeden interception i přes to, že si v polovině sezóny poraňuje koleno a tři utkání vynechává. Vrací se v 9. týdnu proti Philadelphii Eagles a od této chvíle je startujícím hráčem na své pozici.[1]

Na špatné obraně Colts v sezóně 2011 se podepisuje i Lacey, který je po porážce v 6. týdnu od Cincinnati Bengals posazen na lavičku defenzivním koordinátorem Larry Coyerem. Nicméně po Coyerově vyhození se vrací do sestavy a podává zlepšené výkony také proto, že mu po sezóně vyprší nový kontrakt. Celkem si v nepovedené sezóně připisuje 72 tacklů (24 asistovaných), 6 ubráněných bodů a 1 interception.

Detroit Lions[editovat | editovat zdroj]

20. března 2012 podepisuje Lacey smlouvu s Detroit Lions.[2]

Minnesota Vikings[editovat | editovat zdroj]

29. dubna 2013 podepisuje Lacey smlouvu s Minnesotou Vikings[3]. 19. srpna je pouhý týden po artroskopické operaci kolene z týmu propuštěn.

Toronto Argonauts[editovat | editovat zdroj]

6. dubna 2015 Lacey přestupuje do týmu Toronto Argonauts z CFL[4], ale již 20. června je propuštěn.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Jacob Lacey na anglické Wikipedii.

  1. Jacob Lacey, CB for the Indianapolis Colts at [online]. Nfl.com, 1987-05-28 [cit. 2011-01-13]. Dostupné online. 
  2. Lions agree to terms with CB Jacob Lacey; re-sign DT Andre Fluellen
  3. http://www.1500espn.com/sportswire/Vikings_sign_DB_Jacob_Lacey_confirm_signing_of_DE_Lawrence_Jackson042913
  4. http://www.argonauts.ca/article/argos-sign-nfl-veteran-lacey

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]