It Takes a Man and a Woman

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
It Takes a Man and a Woman
Původní název It Takes a Man and a Woman
Země FilipínyFilipíny Filipíny
Žánr romantická komedie
Režie Cathy Garcia-Molina
Obsazení a filmový štáb
Hlavní role Sarah Geronimo, John Lloyd Cruz
Výroba a distribuce
Premiéra 2013
Předchozí a následující díl
You Changed My Life
It Takes a Man and a Woman na ČSFD IMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

It Takes a Man and a Woman je filipínská romantická komedie z roku 2013 režírovaná Cathy Garcia-Molinovou. Děj filmu navazuje na filmy A Very Special Love a You Changed My Life. Podle CNN někteří lidé strávili 3-5 hodin řízením do míst, kde byl tento film promítán, aby ho viděli.[1]

Děj[editovat | editovat zdroj]

Laida přilétá po dvou letech z USA a někomu volá. Zdá se, že volá Miguelovi, protože ten také někomu volá. Nakonec se ukáže, že Laida volala rodičům a Miguel jeho nové přítelkyni Belle.

Laida s Miguelem se totiž rozešli. Když se Laida vrátila z Kanady, potřebovala jí její matka, protože jí podvedl manžel. Miguelovi zemřel otec a tak Laidu potřeboval také. Kvůli své matce Laida nešla na pohřeb Miguelova otce. Miguel byl na pohřbu sám a sblížil se s dávnou rodinnou přítelkyní Belle. Když se Laida večer rozhodla zajít za Miguelem, uviděla Miguela a Belle, jak se líbají. Utekla a odjela do New Yorku.

Důvod, proč se Laida z New Yorku vrátila je, že jí Arturo požádal o pomoc s proměnou časopisu Bachelor, kam se Miguel vrátil, protože ztratil důvěru správní rady kvůli chybám ve vedení leteckého byznysu. Laida představí svůj plán, ale kvůli trvajícím citům k Miguelovi a jeho vztahu s Belle své rozhodnutí Miguelovi pomoci změní, dokud jí Miguel neřekne, že jí potřebuje.

Následující den Laida představí transformaci časopisu Bachelor na MET a Zoila navrhne, aby transofrmaci?? ukázali na Laidině životním příběhu. Když začne fotografování, něco na fotkách chybí, a Ladin otec poznamená, že to, co chybí, je Laidin úsměv. Celý fotografický štáb včetně Miguela se snaží Laidě zlepšit náladu, ale marně. Večer Miguel koupí pizzu a v kanceláři jí rozdá všem, Laida jí ale odmítne.

Za několik dní si Laida přečte v novinách o problémech v podnikání rodiny Montenegro a důvod, proč ji Arturo najal. Volá Arturovi, aby mohla zajít za Miguelem. Když se Laida s Miguelem sejdou, Miguel jí vypráví o tom, jak měl všechno. Pak jeho otec zemřel a on ztratil sebevědomí a začal dělat chyby. Pak ztratil Laidu, což ho zničilo. Následně ztratil i letecký byznys. Laida se rozhodne i přes Miguelův vztah s Belle Miguelovi pomoci s transformací časopisu.

Druhý den letí Miguel a Laida do New Yorku. V hotelu, kde měl mít Miguel rezervovaný pokoj, je ale plně obsazeno, proto Laida navrhne, že by mohl spát u ní v pokoji na podlaze. Nakonec ale spí oba na jedné posteli odděleni od sebe peřinou. Ráno se ale probudí v objetí.

Protože schůzka ze zástupci MET je zrušena, Laida a Miguel podniknou prohlídku New Yorku. Při návštěvě své známé tato známá pozná Miguela, protože byl v New Yorku po té, co se s ním Laida rozešla a on se vydal za ní. Ale tehdy se nesetkali, takže Laida o jeho tehdejším příletu nevěla??. Miguel pak v newyorském bytě Laidě vysvětluje, proč tehdy do New Yorku letěl. Laida začne Miguelovi znovu věřit a skoro se políbí, když někdo zaklepe na dveře. Tím někým je Belle. Prezentace u MET tedy proběhne za Belliny účasti. Po prezentaci se všichni tři vrací zpět na Filipíny.

Po návratu se Miguel rozejde s Belle, protože stále miluje Laidu. Na setkání správní rady se Miguel rozhodne, že pokud MET nebude souhlasit vydáváním časopisu MET ve vydavatelství rodiny Montenegro, okamžitě rezignuje. Prostřednictvím videohovoru zástupce MET správní radě sdělí, že nechtějí vydávat časopis MET ve vydavatelství rodiny Montenegro, ale že je prezentace přesvědčila natolik, že nabízejí partnerství pod podmínkou, že se Laida vrátí zpět do New Yorku. Miguel se rozhodne navštívit hrob své matky a všichni tři jeho nevlastní sourozenci Arturo, Roger a Alice jdou poprvé s Miguelem. Po letech má Miguel konečně pocit, že je rovnoprávným členem rodiny. Při podepisování smlouvy mezi MET a rodinou Montenegro nechá Arturo přehrát ??videoznáznam s proslovem otce Luise Montenegra, o čem byznys rodiny Montenegro je.

Následující den Laidina rodina doprovází Laidu na letiště. Veškerý personál letiště při tom zpívá oblíbenou píseň Laidy a Miguela. Na letišti jsou také redaktoři Bacheloru a i všichni tři Miguelovi nevlastní sourozenci. Miguel žádá Laidiny rodiče o Laidinu ruku a Ladina matka Miguelovi říká, že o tom musí rozhodnout Laida sama. Laida souhlasí a Miguel a Laida se vezmou a odjedou na líbánky.

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

Sarah Geronimo Laida Magtalas
John Lloyd Cruz Miguel Montenegro
Isabelle Daza Belle Laurel
Dante Rivero Luis Montenegro
Rowell Santiago Arturo Montenegro
Johnny Revilla Roger Montenegro
Bing Pimentel Alice Montenegro
Malou Abila (jako Mhalou Avila) Rogerova žena
Al Tantay Tomas Magtalas
Irma Adlawan Baby Magtalas
Bernard Palanca Mon
Matet De Leon Zoila
Joross Gamboa John Rae
Gio Alvarez Vincent
Miles Ocampo Rose Magtalas
Arno Morales Stephen Magtalas
Andrei Garcia Lio Magtalas
Kalila Aguilos Violy
Alcris Galura (jako Alchris Galura) Andy
Guji Lorenzana Carlo
Gee-Ann Abrahan (jako Gee-Ann Abraham) Marie
Me-Anne Flores Tara
Alexis Nacion Russel
Kristine Lam
Benjamin Domingo Jr. kurýr
David White šéf MET
Vangie Labalan Manang Chacha
Olive Cruz (jako Olive Isidro) palubní personál
Cecil Paz imigrační úřednice
Mike Lloren
Carol Guanlao Tita Che
Richard Manabat manžel Tity Che
Ben Evans Ben
Edison Maghzi (jako Edison Maghzie) člen perské rodiny
Par Maghzi (jako Par Maghzie) člen perské rodiny
Parsa Maghzie člen perské rodiny
Angel Maghzie člen perské rodiny
Hayda D. K. Sahar člen perské rodiny
Osh Laurel Arturoova sekretářka
Shari Marie Terese E. Montiague (jako Shari Montiague) letuška
Rolly Cruz palubní personál
Boy Ablola palubní personál
Cecil Orias palubní personál
Mean Young palubní personál
Nora Vidal palubní personál
Mary Emerald O'Hara palubní personál
Tere nájemník v New Yorku
Elizabeth Roy Quintal nájemník v New Yorku
Ohara Castelo nájemník v New Yorku
Richard Castelo nájemník v New Yorku
Bubbles De Leon kamarádka na Times Square v New Yorku
Marini Lengson kamarádka na Times Square v New Yorku
Lea Delos Santos kamarádka na Times Square v New Yorku
Lei Delos Santos kamarádka na Times Square v New Yorku

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. It takes a man and a woman. CNN [online]. 2013-04-14. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]