A Very Special Love

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
A Very Special Love
Původní název A Very Special Love
Země FilipínyFilipíny Filipíny
Žánr romantická komedie
Režie Cathy Garcia-Molina
Obsazení a filmový štáb
Hlavní role Sarah Geronimo, John Lloyd Cruz
Výroba a distribuce
Premiéra 2008
Produkční společnosti Star Cinema
VIVA Films
Předchozí a následující díl
You Changed My Life
A Very Special Love na ČSFD FDb IMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

A Very Special Love (v českém překladu Velmi zvláštní láska) je filipínská romantická komedie z roku 2008 režírovaná Cathy Garcia-Molinovou.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Miguel Montenegro je nejmladší ze sourozenců Montenegro, bohaté filipínské rodiny, který vede pánský časopis Bachelor vydávaný vydavatelstvím Magazine Publishing Company. O setkání s ním sní Laida Magtalas. Kvůli němu Laida požádá o práci asistentky ve vydavatelství Magazine Publishing Company. Práci dostane, ale zjistí, že Miguel není takový, jakého si ho představovala. Je necitlivý a samolibý. Laida se nicméně i přesto snaží, aby se Miguel začal více usmívat.

Miguelovým úkolem je zvýšit prodej časopisu Bachelor, jinak mu hrozí zánik. Kvůli tomu požádá Laidu, aby do jedné restaurace, kde má schůzku se slečnou, donesla kytici květin jako omluvu slečně, že přijde později. Při předání květin se slečna rozzlobí a odejde. Laida se rozhodne zůstat v restauraci, dokud Miguel nepřijde. Protože sedí zády ke vchodu, Miguel po příchodu do restaurace v domnění, že je to stále čekající slečna, Laidu políbí.

Jednoho dne je Laida požádána, aby zanesla Miguelovi nějaké dokumenty do jeho bytu, protože Miguel nemůže přijít do zaměstnání. Laidě se nechce, ale dokumenty přesto odnese. V Miguelově bytě zjistí, že Miguel je nemocný a snaží se ho uzdravit. To se jí nakonec i povede, nicméně díky tomu zůstala v Miguelově bytě přes noc a při tom zmešká oslavu matčiných narozenin, což se příliš nelíbí Laidiným rodičům.

Od té doby se Miguel začne měnit. Nejprve v době oběda svolá schůzku, na které svým podřízeným podá k obědu pizzu. Později přijde i na popracovní schůzku svých podřízených.

Miguel a jeho tým dokončí proměnu časopisu Bachelor. K této události Miguel zorganizuje slavnostní večírek. Vydá se do domu svého otce, kde otci a svým nevlastním sourozencům předá pozvánky. Při té příležitosti dojde mezi Miguelem a jeho nevlastními sourozenci k rozepři a chce odejít. Před odchodem ho zastaví jeho otec a povídají si. Miguel mu nakonec řekne, že se necítí být plnohodnotným členem rodiny, protože musí pořád někomu něco dokazovat, a odejde.

Na večírek nakonec Miguelův otec a nevlastní sourozenci přijdou. Miguel je ale tak zoufalý, že pouze odhalí novou obálku časopisu Bachelor a odejde pryč. Naštve i Laidu, se kterou se pak chce udobřit, protože si uvědomí, že mu je blízká. Večer se vydá za nevlastním bratrem Arturem do rodinného podniku a předá mu žádost o místo. Arturo se ho ptá, proč by ho měl přijmout, na což mu Miguel odpoví, že už má sice něco za sebou, ale že se se má stále co učit. Po této odpovědi ho Arturo okamžitě přijme. Druhý den ráno Miguel pro Laidu přichystá překvapení a Laidě se omluví. Společně se pak procházejí v dešti.

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

Sarah Geronimo Laida Magtalas
John Lloyd Cruz Miguel Montenegro
Dante Rivero Luis Montenegro
Rowell Santiago Arturo Montenegro
Johnny Revilla Roger Montenegro
Bing Pimentel Alice Montenegro
Daphne Oseña-Paez Anya Montenegro
Eugene Reyes Alicin manžel
Al Tantay Tomas Magtalas
Irma Adlawan Baby Magtalas
Bernard Palanca Mon
Matet De Leon Zoila
Joross Gamboa John Rae
Gio Alvarez Vincent
Will Devaughn Cris
Miles Ocampo Rose Magtalas
Arno Morales Stephen Magtalas
Andrei Garcia Lio Magtalas
Kalila Aguilos Violy
C. J. Javarata Julian
J. P. Pascual Ronald
Maris Dimayuga Angie
Gail Nicolas Janis
Paw Diaz Mitch
Marianna del Rio Dianne
Precious Adona Smilla Bring
Carlo Cannu Smilliho manažer
Mickey Estrada Miguelův kamarád
Dodie Acuna Miguelův kamarád
Angeli Gonzales (jako Anjeli Gonzales) Miguelova neteř
Jaco Benin Miguelův synovec
Raymond Lim (jako Raymund Lim) Miguelův synovec
Tessie Villarama palubní personál
Deo Buenafe palubní personál
Robert Gallardo palubní personál
Epifania Limon (jako Panying Limon) kancelářský technik

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]