Indianapolis City-County Building

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Indianapolis City-County Building
City and County Building from SSM.JPG
Poloha
AdresaIndiana, Spojené státy americkéSpojené státy americké Spojené státy americké
Souřadnice
Další informace
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Indianapolis City-County builing (známá také pod názvem City-County Building) je mrakodrap nacházející se na 200 E. Washington Street v americkém městě Indianapolis. Budova je sídlem vlády okresu Marion County. V budově je také sídlo Marion County Courts, Indianapolis Metropolitan Police Department a Indianapolis City-County Council. Kancelář starosty se nachází na nejvyšším patře.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Pohled na fasádu druhého Marion County Courthouse na začátku 20. století.

První budova, která stála na místě dnešní Indianapolis City-County builing nesla název Marion County Courthouse. Tato stavba byla dokončena v roce 1825. Výstavba stála téměř 14 tisíc dolarů. Druhý Marion County Courthouse byl postaven v letech 18731876 a byla nejvyšší stavbou města až do roku 1962, kdy byl Marion County Courthouse stržen kvůli stavbě současné budovy.

Základní kámen nové budovy byl položen 21. prosince 1960 a budova byla dokončena v lednu 1962. S výškou 113,46 m byla nejvyšší budovou města do roku 1970, kdy byla dokončena One Indiana Square. V mrakodrapu se nachází 28 nadzemních a 2 podzemní patra a 13 výtahů. Na střeše se nachází vyhlídková plošina. Východní a západní křídlo jsou 30 m. vysoké.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Indianapolis City-County Building na slovenské Wikipedii.


Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]