Přeskočit na obsah

ING-PAED IGIP

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie

ING-PAED IGIP, nebo také Ing.Paed.IGIP, je mezinárodní vysokoškolský titul s významem „Mezinárodní učitel technických předmětů“. Po ukončení studií titul uděluje Mezinárodní společnost pro inženýrskou pedagogiku (původním názvem německy IGIP-Internationale Gesellschaft für Ingenieurpädagogik nebo anglicky International Society for Engineering Pedagogy). Titul slouží jako uznání mezinárodní evropské kvalifikace výuky technických předmětů na vysokých a jiných školách. Důraz vzdělání je kladen především na evropské standardy, které jsou zakotveny v kurikulu Inženýrská pedagogika vypracovaném Mezinárodní společností pro inženýrskou pedagogiku.[1][2][3][4][5]

Další informace[editovat | editovat zdroj]

Pro zahájení studia a následného získání akademického titulu ING-PAED IGIP je potřeba mít minimálně vysokoškolské inženýrské nebo magisterské vzdělání, dosažené na akreditované fakultě s technickým zaměřením nebo technické vzdělání na zemědělských a vojenských školách, které jsou registrovány v mezinárodním indexu FEANI. Dalším požadavkem je minimálně jednoroční pedagogické praxe ještě před zahájením studia. Titul slouží také k uznávání inženýrsko-pedagogické kvalifikace v zahraničí, která je spojena s dostatečnou znalostí cizího jazyka. Znalost cizího jazyka musí být doložena předchozími certifikáty nebo zkouškami. Výuka i získaní titulu jsou zpoplatněny.[1][2][3][5][6]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. a b Ing.Paed.IGIP - Význam zkratky, obor Vysokoškolské tituly | ZKRATKY.cz. www.zkratky.cz [online]. [cit. 2023-11-24]. Dostupné online. 
  2. a b Podmínky pro doporučování žádostí o titul Ing.paed.IGIP v České republice. www.muvs.cvut.cz [online]. [cit. 2023-11-24]. Dostupné online. 
  3. a b Mezinárodní společnost pro inženýrskou pedagogiku IGIP - Stanovy. www.muvs.cvut.cz [online]. [cit. 2023-11-24]. Dostupné online. 
  4. IGIP Modern Engineering Pedagogy Worldwide, International Society for Engineering Pedagogy - IGIP. igip.org [online]. [cit. 2023-11-24]. Dostupné online. 
  5. a b ING.PAED.IGIP, International Society for Engineering Pedagogy - IGIP. igip.org [online]. [cit. 2023-11-24]. Dostupné online. 
  6. Studium IGIP - Katedra společenských věd VŠB-TUO. www.vsb.cz [online]. [cit. 2023-11-24]. Dostupné online.