Hospodárske noviny

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Hospodárske noviny
HN logo.png
Druh Denní tisk
Majitel Mafra Slovakia
Šéfredaktor Marcela Šimková
Šéfed. veř. mínění Peter Hajnala
Založení 1993
Vlastnictví Soukromé
Jazyk Slovenština
Sídlo společnosti Seberíniho 1, 820 07 Bratislava
Náklad 17 000 ks
Oficiální web
http://hnonline.sk/
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Hospodárske noviny jsou jeden z hlavních slovenských deníků.

Historie deníku[editovat | editovat zdroj]

Noviny byly založeny na Slovensku v lednu 1993. Vycházejí od pondělí do pátku. Obecně jsou považovány za jedny z nejkvalitnějších slovenských novin, ale mají nižší náklad oproti ostatním významným slovenským novinám, zejména oproti SME a Pravdě.

Hospodárske noviny byly de facto sesterskými novinami českých Hospodářských novin [1]. Do roku 2013 totiž český i slovenský protějšek patřily pod nakladatelství Economia [1], nyní však noviny patří pod vydavatelství Mafra Slovakia [2].Vydavatelství Mafra Slovakia patří do holdingu Agrofert, který vlastní Andrej Babiš [2]. Economia v roce 2013 prodala svojí slovenskou část Ecopress a.s.[1] a Ecopress byl po koupi českého vydavatelství Mafra Agrofertem včleněn pod vydavatelství Mafra jako Mafra Slovakia (od 1.1.2015) [3].

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. a b c A.S., Economia,. Economia a.s. | Tiskové zprávy. economia.ihned.cz [online]. [cit. 2017-02-15]. Dostupné online. (česky) 
  2. a b Infografika: Aktualizovaná mapa vlastníků médií | MediaGuru. www.mediaguru.cz [online]. [cit. 2017-02-15]. Dostupné online. (česky) 
  3. Ecopress opustí značku, změní se na Mafra Slovakia | MediaGuru. www.mediaguru.cz [online]. [cit. 2017-02-15]. Dostupné online. (česky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]