HTC Touch Diamond

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
HTC Touch Diamond
HTC Diamond.JPG
Základní informace
Výrobce HTC
Specifikace
Operační systém Windows Mobile 6.1
Procesor Qualcomm MSM7201A, 528 MHz
Displej 2.8" (480 × 640), TFT-LCD, odporový
Baterie Li-ion 900 mAh
Připojitelnost Wi-Fi 802.11 b/g, Bluetooth 2.0, HTC ExtUSB
Fotoaparát
Zadní fotoaparát 3.2 MPx s automatickým ostřením
Přední fotoaparát 0.3 MPx
Paměť
Úložiště 256 MB ROM
RAM 192 MB
Rozměry a hmotnost
Rozměry 102 × 51 × 12 mm
Hmotnost 110 g
Některá data mohou pocházet z datové položky.

HTC Touch Diamond také známý jako HTC P3700 nebo pod svým kódovým jménem HTC Diamond[1], je Pocket PC s Windows Mobile 6.1 navržený a vyrobený firmou HTC. Je to první přístroj, který nabízí TouchFLO 3D novou verzi rozhraní TouchFLO.[2] HTC Touch Diamond byl nejdříve prodáván v Hongkongu v květnu 2008.[3][4] Potom byl k dispozici u všech velkých evropských operátorů v červnu 2008 a později v tomto roce i v ostatních částech světa[5]. Americký Touch Diamond se začal prodávat 14. září 2008 u operátora Sprint[6] a 10. dubna 2009 u operátora Verzion Wireless[7]. Evropské vydání bylo o chvíli zdrženo kvůli naposlední chvíli upravovanému softwaru.[8] Operátorská jména pro tento telefon jsou např. T-Mobile MDA Compact IV,[3], O2 XDA Diamond[9] nebo O2 XDA Ignito.[10] Je to oficiální následník HTC Touch.[11] Následník Touch Diamond – HTC Touch Diamond 2 byl představen v únoru 2009 a vydán ve druhém čtvrtletí roku 2009 v Evropě a Asii a ve čtvrtém čtvrtletí pro severní Ameriku.

Hardware[editovat | editovat zdroj]

Touch Diamond má rezistivní technologii dotykového displeje a hlavním důvodem je, že rezistivní displej je lepší pro psaní asijského písma.[12] Tlačítka pod displejem používají jak kapacitní technologii tak standardní stisknutelná tlačítka. Tato schopnost je používána například ve fotoaparátu pro automatické zaostřování, když se prst přiblíží k tlačítku, které funguje jako spoušť.[13]

Touch Diamond je nejtenčí HTC, které bylo do té doby vyrobeno.[14]

Někteří lidé si stěžují, že má slabou výdrž baterie, což je daň za tenkost přístroje. Dá se sice koupit baterie s dvojitou kapacitou, ale ta je také fyzicky větší a tím pádem je přístroj širší.[15][16]

Displej se sám vypíná, když telefonujete a přiložíte k němu ucho. To má zabránit tomu, aby člověk uchem ukončil hovor. Vytažením stylusu při telefonování se zapne displej a spustí se poznámky.[17]

O výkon se stará procesor MSM7201A od Qualcommu o 528 MHz taktu a je k dispozici 4GB vnitřní paměti, 256 MB ROM a 192 MB RAM. Telefon je vybaven dotykovým TFT displejem o velikosti 2,8 palce a rozlišení VGA (480×640 pixelů) s 65 tisíci barvami. Dále je vybaven dvěma fotoaparáty - zadní je 3.2 megapixelový CMOS a přední je VGA CMOS. Konektivitu zajišťuje WCDMA/UMTS, GSM / GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA, Bluetooth 2.0, Wi-Fi 802.11 b/g, A-GPS a USB 2.0. V telefonu jsou přítomny různé senzory např. gravitační senzor (akcelerometr), magnetický senzor stylusu, senzor osvětlení a senzor přiblížení.

Software[editovat | editovat zdroj]

Kromě standardních aplikací nabízených Windows Mobile je v HTC Diamond navíc obsažený tento software:

TouchFLO 3D[editovat | editovat zdroj]

Touch Diamond používá unikátní uživatelské rozhraní TouchFLO 3D. Toto rozhraní je uzpůsobeno k tomu, aby byla pro uživatele jednodušší práce se základními funkcemi pouze pomocí prstů bez nutnosti vytahovat stylus. TouchFLO 3D se skládá z deseti jednotlivých stránek, mezi kterými uživatel listuje posouváním prstu po liště s ikonkami. Těchto 10 stránek je:[18]

 • Výchozí - Zobrazuje čas a datum, čas na který je nastaven budík, zmeškané hovory a nadcházející události z kalendáře. Překlopením hodin zobrazíte více událostí z kalendáře.
 • Lidé – Ukazuje obrázky kontaktů mezi, kterými se dá listovat. Alternativní posuvník na pravé straně umožňuje rychlejší listování.
 • Zprávy – Zobrazuje posledních 25 doručených SMS mezi, kterými se dá listovat. Kliknutím na SMS se zobrazí celá konverzace s daným uživatelem.
 • Pošta – Zobrazuje E-mailové zprávy až ze 4 účtů.
 • Internet – Zobrazuje zástupce na otevření prohlížeče Opera záložky na oblíbené stránky a vestavěnou aplikaci YouTube.
 • Fotografie a videa – Zobrazuje fotky a videa mezi kterými se dá listovat. A tlačítka pro spuštění kamery a fotoaparátu.
 • Hudba – Zobrazuje obaly alb mezi, kterými se dá listovat. Hudba je hrána přímo z TouchFLO a dá se přetáčet dotykem na progress bar popřípadě točením po kapacitní ploše kolem středové klávesy. Knihovna, která je přístupná stisknutím levého tlačítka třídí hudbu na kategorie: Přehrávání, Interpreti, Alba, Seznamy stop, Všechny skladby, Žánry, Skladatelé, Zakoupeno.
 • Počasí – Zobrazuje počasí až pro 10 měst včetně pětidenní předpovědi. Informace o počasí jsou aktualizovány přes internet. V závislosti na počasí se mění animace celého TouchFLO.
 • Nastavení – Umožňuje přístup k následujícím systémovým nastavením:
  • Synchronizace dat – Spustí ActiveSync.
  • Zvuk – Umožňuje změnit vyzváněcí tóny a nastavení profilů.
  • Tapeta – Pro nastavení pozadí výchozí obrazovky.
  • Komunikace – Pro zapnutí a vypnutí režimu letadlo, telefonního modulu, bluetooth, Wi-Fi, apod.
  • Data – Pro nastavení aktualizací počasí.
  • O aplikaci – Zobrazí informace o TouchFLO a jeho verzi.
 • Programy – Zobrazí mřížku s 18 programy, které si může uživatel sám nastavit. Je k dispozici také seznam všech nainstalovaných programů.


Každý list má dvě softwarové tlačítka spojené s jeho funkcí nebo jeho nastavením.

Opera[editovat | editovat zdroj]

Touch Diamond používá Operu Mobile jako svůj standardní webový prohlížeč, přestože Internet Explorer, standardní součást Windows Mobile je také přítomen. Opera Mobile nabízí možnost prohlížení ve více oknech, vylepšený zoom a přizpůsobování textu displeji.[19] Orientace stránky se změní v závislosti na natočení telefonu díky gravitačnímu senzoru. Opera je také schopna stahovat jakékoliv soubory přímo do přístroje.

YouTube[editovat | editovat zdroj]

Touch Diamond obsahuje program YouTube, který umožňuje sledování videí, jejich hledání, vytváření listů oblíbených, apod.

Teeter[editovat | editovat zdroj]

Teeter je video hra používající gravitační senzor, ve které hráč ovládá kuličku nakláněním přístroje ve snaze vyhnout se překážkám jako zdi a díry k tomu, aby se dostal do cíle. Přístroj zavibruje, když kulička narazí do zdi a hra tak dává iluzi že je vevnitř skutečná kulička.

Android[editovat | editovat zdroj]

Projekt XDAndroid umožňuje nahrát Android do telefonů HTC s Windows Mobile včetně Touch Diamond.

Prodeje[editovat | editovat zdroj]

Přes 1 milion kusů bylo prodáno za šest týdnů. Pro srovnání HTC Touch to trvalo pět měsíců, než dosáhl stejného prodeje. HTC následně zvýšilo své prodeje v roce 2008 ze dvou na tři milióny kusů.[20]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku HTC Touch Diamond na anglické Wikipedii.

 1. PDAdb.net - HTC Touch Diamond specifications
 2. HTC Touch Diamond overview
 3. a b HTC Touch Diamond handsets are shipping
 4. HTC Touch Diamond Available Online Now
 5. HTC Touch Diamond unveiling
 6. 5 reasons to hold off on the iPhone 3G - Ben Patterson - Yahoo! Tech. tech.yahoo.com [online]. [cit. 2012-01-20]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2009-12-29. 
 7. Softpedia - HTC's Touch Diamond and Touch Pro Going to Verizon
 8. HTC Touch Diamond - Delay In Stock Delivery. mobilitytoday.com [online]. [cit. 2012-01-20]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2012-04-28. 
 9. PDAdb.net - Devices with Diamond codename
 10. Global Certification Forum - XDA Ignito. www.globalcertificationforum.org [online]. [cit. 20-01-2012]. Dostupné v archivu pořízeném dne 16-02-2012. 
 11. HTC Touch Diamond leaked photo. content.modaco.net [online]. [cit. 2012-01-20]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2011-07-23. 
 12. Horace Luke interview (30 seconds in)
 13. HTC Touch Diamond Hidden Innovations Video plus ROM Ready for Download
 14. HTC Diamond - Videos Archivováno 13. 2. 2012 na Wayback Machine (See second video)
 15. Tracy and Matt - HTC Touch Diamond extended battery (June)
 16. Tracy and Matt - HTC Touch Diamond extended battery (July)
 17. Phones Review - HTC Touch Diamond Hidden Innovations Video plus ROM Ready for Download
 18. Pocketnow.com - HTC Touch Diamond review. www.pocketnow.com [online]. [cit. 2012-01-20]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2008-12-30. 
 19. Opera Mobile delivers breakthrough Web experience on HTC Touch Diamond. www.opera.com [online]. [cit. 2012-01-20]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2008-09-06. 
 20. HTC Diamond hits 1 million after 6 weeks!

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]