Guy Babylon

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Guy Babylon
Základní informace
Rodné jméno Guy Graham Babylon
Narození 20. prosince 1956
USA New Windsor, Maryland, USA
Úmrtí 2. září 2009
USA Los Angeles, USA
Žánry Piano rock
Pop
Povolání hudebník, skladatel
Nástroje klávesy
Aktivní roky 19882009
Příbuzná témata Elton John
Web www.guybabylonfan.net
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Guy Babylon, plným jménem Guy Graham Babylon (20. prosince 1956, New Windsor, Maryland, USA2. září 2009, Los Angeles, Kalifornie, USA) byl známý hráč na klávesové nástroje a skladatel. Dlouhou dobu působil s Eltonem Johnem.

Životopis[editovat | editovat zdroj]

Narodil se 20. prosince roku 1956 v New Windsoru v Marylandu. Studoval na vysoké škole Scotta Francise Keye a pokračoval se vzděláváním na univerzitě na jižní Floridě, kde se naučil hudební teorii. Přestěhoval se do Kalifornie, kde vstoupil do skupiny Iron Butterfly. Po roce ze skupiny odešel a šel si svou vlastní cestou. Začal skládat hudbu pro rádia a televizní reklamy. Založil s Bobem Birchem skupinu Ashton, se kterou vydal desku Modern Pilgrim.

Kytarista Davey Johnstone jej v roce 1988 seznámil s Eltonem Johnem. Ten ho přijal jako hráče na klávesy, a už v červenci 1988 absolvoval s Elton John's Bandem první živé vystoupení na benefičním koncertu v Los Angeles. Následně s ním vyrazil na světové turné.

Od roku 1988 se zúčastnil přes 1150 koncertů s Eltonem a stal se tak, po Daveym Johnstonovi a Nigelu Olssonovi, nejdéle hrajícím hráčem Elton John's Bandu.

Na počátku 90. let se spojil s Daveym Johnstonem a založil skupinu Warpipes. Postupem času se k nim přidali Billy Trudel, Bob Birch a Nigel Olsson. V roce 1991 vydali první album Holes in the Heavens, které je velmi zpopularizovalo, ale jejich nahrávací společnost zbankrotovala a už nebyly k dispozici finance na jeho vydávání. Bylo znovuvydáno v roce 1995. Rovněž se zapojil do tvorby muzikálů Billy Elliot a Lestat. Také vytvořil soundtrack pro film The Muse.

Poté pokračoval v účinkování s Elton John's Bandem, to zahrnuje i 243 představení na Red Piano show. Na podzim roku 2006 bylo vydáno album The Captain and the Kid. Zemřel 2. září 2009 na infarkt.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]