Game Boy Color

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Game Boy Color

Game Boy Color (japonsky ゲームボーイカラー, výslovnost Gēmu Bōi Karā, zkráceně GBC) byla kapesní herní konzole firmy Nintendo, nástupce systému Game Boy. V Japonsku vyšla 21. října 1998, v USA v listopadu 1998 a v Evropě v roce 1999. Má menší rozměry než originální Game Boy a navíc obsahuje barevný displej.

S původním systémem byl zpětně kompatibilní, což bylo poprvé u kapesních konzolí, takže mohl využívat širokou škálu originálních her.

Technická specifikace[editovat | editovat zdroj]

Procesor byl 8bitový čip Sharp podobný procesoru Intel 8080, ale obsahoval některé rozšiřující instrukce pro bitové manipulace procesoru Z80, taktovaný na frekvenci 8 MHz, což je dvojnásobek původního Game Boye.

Game Boy Color navíc obsahoval komunikační infra-port pro bezdrátové spojení, ale tuto technologii využívalo jen málo her a verze Game Boy Advance už zase neobsahovala. Displej mohl najednou zobrazovat 56 barev z barevné palety celkových 32768 barev. U her pro původní Game Boy zobrazoval čtyřbarevnou paletu, přičemž sprity mohly mít jiné barvy než pozadí. Tento efekt však způsoboval problémy v některých hrách, které zobrazovaly neviditelné objekty sprity se stejnou barvou jako pozadí.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Game Boy Color na anglické Wikipedii.

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]