Eric Trump

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Eric Trump
Eric Trump (22. února 2018)
Eric Trump (22. února 2018)
Rodné jméno Eric Frederick Trump
Narození 6. ledna 1984 (36 let)
Manhattan
Bydliště Westchester County
Alma mater Georgetownská univerzita
Trinity School
Zaměstnavatel The Trump Organization
Politická strana Republikánská strana
Manžel(ka) Lara Trump
Děti Eric Luke Trump
Carolina Dorothy Trump
Rodiče Donald Trump a Ivana Trumpová
Příbuzní Donald Trump, Tiffany Trumpová, Ivanka Trumpová a Barron William Trump (sourozenci)
Web www.erictrumpfoundation.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Eric Frederick Trump (* 6. ledna 1984 New York) je americký podnikatel a syn amerického prezidenta Donalda Trumpa a jeho první manželky Ivany Trumpové. V roce 2007 založil a do roku 2016 i vedl Nadaci Erica Trumpa (Eric Trump Foundation). Je viceprezidentem společnosti The Trump Organization.

Raný život a vzdělání[editovat | editovat zdroj]

Narodil se na Manhattanu v New Yorku. Jeho rodiče se rozvedli v roce 1991, když mu bylo sedm let. Studoval na Trinity School v New Yorku, poté v roce 2002 absolvoval The Hill School v Pottstownu a v roce 2006 přešel na Georgetown University ve Washingtonu, kde studoval finance a řízení.

Kariéra[editovat | editovat zdroj]

Je jedním z klíčových osobností společnosti The Trump Organization. Je odpovědný za expanzi společnosti na trhu s nemovitostmi. Spolu s otcem dohlížel na rozšíření sítě golfových hřišť Trump Golf a sestrou Ivankou Trumpovou vedl rekonstrukci a generální opravy hotelu Trump National Doral a golfového hřiště Blue Monster v Miami.

V roce 2012 byl časopisem Forbes uznán mezi osobnostmi v oblasti nemovitostí. Časopis New York Observer, jehož vydavatelem je jeho švagr Jared Kushner o něm napsal že patří k 20 nejdůležitějším mladým filantropům.[1] V roce 2013 získala společnost The Trump Organization ocenění Rising Star of the Year časopisu Wine Enthusiast Magazine.

Fond Eric Trump[editovat | editovat zdroj]

V roce 2006 založil svou Nadaci Erica Trumpa. Podle webových stránek nadace je jejím cílem sbírka pro nevyléčitelně nemocné děti a pacienty nemocnice St. Jude Children's Research Hospital. Podle veřejně dostupných daňových přiznání byla nadace založena výhradně za účelem získávání finančních prostředků během charitativních akcí pořádaných v golfovém sportu. Během devít let své existence nadace nashromáždila 8 054 000 dolarů. Všechny charitativní akce byly organizovány na golfových hřištích, která patří společnosti Trump Organization.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Eric Trump na anglické Wikipedii.

  1. Observer [online]. 2013-04-10 [cit. 2019-10-29]. Dostupné online. (anglicky)