Dustin Moskovitz

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Dustin Moskovitz

Dustin Moskovitz
Narození 22. května 1984 (31 let)
Gainesville, Florida, U.S., Spojené státy americké
Národnost Židé
Alma mater Harvardova univerzita
Povolání podnikatel
Majetek 3,5 miliardy dolarů[1]
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Dustin Moskovitz (* 22. května 1984) je americký internetový podnikatel, který spoluzakládal sociální síť Facebook společně s Markem Zuckerbergem, Eduardem Saverinem a Chrisem Hughesem. Moskovitz vlastní 6% podíl Facebooku. Spoluzakládal a je CEO společnosti Asana.

V březnu 2011 vyhlásil Forbes[2] Moskovitze jako nejmladšího miliardáře na světe na základě jeho podílu ve Facebooku. Toto ocenění získal zejména díky tomu, že je o osm dní mladší než hlavní představitel Facebooku Mark Zuckerberg.

Základní informace a vzdělávání[editovat | editovat zdroj]

Moskovitz se narodil v Gainesville na Floridě a vyrůstal v Ocale na Floridě. Navštěvoval Vanguardskou střední školu, obor programování. Dále pokračoval na Harvardově univerzitě, kde studoval dva roky ekonomii, než se s Markem Zuckerbergem odstěhoval do Palo Alta. Moskovitz se poté zabýval Facebookem na plný úvazek.

Kariéra[editovat | editovat zdroj]

Facebook[editovat | editovat zdroj]

Ze čtyř lidí – Mark Zuckerberg, Eduardo Saverin, Chris Hughes, kteří zakládali Facebook, byli hned tři spolubydlící. Facebook založili na Harvardských kolejích v únoru 2004, nejdříve se jmenoval thefacebook.com, který měl být používán jako online adresář všech studentů Harvardu a pomoci tak studentům s dorozumívání mezi sebou. V červnu roku 2004 se rozhodli Mark Zuckerberg a Moskovitz přemístit základy Facebooku do Palo Alto v Kalifornii a pronajali si osm zaměstnanců. Později se k nim přidal i Sean Parker. Moskovitz byl ve společnosti prvním technickým ředitelem a viceprezident pro inženýrství, vedl technický personál a dohlížel na architekturu webu, stejně tak byl zodpovědný i za firemní mobilní strategii a rozvoj.

Po Facebooku[editovat | editovat zdroj]

3. října 2008 Moskovitz oznámil, že opouští Facebook a vytvořil novou společnost s názvem Asana s Justinem Rosensteinem, který dříve pracoval ve společnosti Google. V listopadu 2009 Moskovitz s Rosensteinem získali 9 000 000 dolarů na financování své nové společnosti od Benchmark Capital a Andreesse Horowitze, další investice přinesli mimo jiné Ron Conway, Peter Thiel, Mitch Kapor, a Sean Parker.

Nová společnost získala určitou pozornost, jelikož její technici měli 10 000 dolarů na útratu k zlepšení jejich pohodlí na svém pracovním stole. 7. února 2011, Moskovitz a Rosenstein představili Asanu, softwarovou aplikaci, jejichž cílem je zlepšit způsob, jakým lidé spolupracují ve skupinách a řízení projektů.

Mediální zobrazení[editovat | editovat zdroj]

Moskovitze hraje ve filmu Sociální síť herec Joseph Mazello.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Dustin Moskovitz na anglické Wikipedii.

  1. Dustin Moskovits on Forbes [online]. Forbes, [cit. 2011-12-26]. Dostupné online. (anglicky) 
  2. http://www.forbes.com/2010/10/06/americas-youngest-billionaires-business-young-billionaires.html