Dustin Moskovitz

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Dustin Moskovitz
Dustin Moskovitz2.jpg
Narození 22. května 1984 (33 let)
Gainesville, Florida, U.S., Spojené státy americké
Národnost Židé
Alma mater Harvardova univerzita
Majetek 3,5 miliardy dolarů[1]
Manžel(ka) Cari Tuna
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Dustin Moskovitz (* 22. května 1984) je americký internetový podnikatel, který společně s Markem Zuckerbergem, Eduardem Saverinem a Chrisem Hughesem založil internetovou sociální síť Facebook[2]. V roce 2008 ale Facebook opustil, aby mohl společně s Justinem Rosensteinem založit společnost Asana[3].V březnu roku 2011 magazín Forbes prohlásil Moskovitze za nejmladšího miliardáře všech dob na základě jeho 2,34% podílu ve společnosti Facebook[4].

Základní informace a vzdělávání[editovat | editovat zdroj]

Moskovitz se narodil v Gainesville ve státě Florida a vyrůstal v Ocale na Floridě. Navštěvoval Vanguardskou střední školu, obor programování. Dále pokračoval na Harvardově univerzitě, kde studoval dva roky ekonomii, než se s Markem Zuckerbergem odstěhoval do Palo Alta. Zde se poté Moskovitz zabýval Facebookem na plný úvazek.

Kariéra[editovat | editovat zdroj]

Facebook[editovat | editovat zdroj]

Ze čtyř zakladatelů FacebookuMark Zuckerberg, Eduardo Saverin, Chris Hughes, byli hned tři kolejní spolubydlící. Facebook založili na Harvardských kolejích v únoru 2004. Prvotní adresa Facebooku zněla: thefacebook.com. Facebook měl být používán jako online adresář všech studentů Harvardu a pomoci tak studentům s dorozumíváním se mezi sebou. V červnu roku 2004 se rozhodli Mark Zuckerberg a Moskovitz přemístit základy Facebooku do Palo Alto v Kalifornii a pronajali si zde osm zaměstnanců. Později se k nim přidal i Sean Parker. Moskovitz byl ve společnosti prvním technickým ředitelem a viceprezident pro inženýrství, vedl technický personál a dohlížel na architekturu webu. Stejně tak byl zodpovědný i za firemní mobilní strategii a rozvoj.

Po Facebooku[editovat | editovat zdroj]

3. října 2008 Moskovitz oznámil, že opouští Facebook a vytvořil novou společnost s názvem Asana s Justinem Rosensteinem, který dříve pracoval ve společnosti Google.

V listopadu 2009 Moskovitz s Rosensteinem získali 9 000 000 dolarů na financování své nové společnosti od sponzorů Benchmark Capital a Andreesse Horowitze, další investice přinesli mimo jiné Ron Conway, Peter Thiel, Mitch Kapor, a Sean Parker.

Nová společnost získala určitou pozornost, jelikož její technici mohli získat až 10 000 dolarů ke zlepšení pohodlí na jejich pracovním stole.

7. února 2011, Moskovitz a Rosenstein představili Asanu, softwarovou aplikaci, jejíž cílem bylo zlepšit způsob, jakým lidé spolupracují ve skupinách a řízení pro

Mediální zobrazení[editovat | editovat zdroj]

Moskovitze hraje ve snímku Sociální síť herec Joseph Mazello.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Dustin Moskovitz na anglické Wikipedii.

  1. Dustin Moskovits on Forbes [online]. Forbes, [cit. 2011-12-26]. [1]. (anglicky) 
  2. https://newsroom.fb.com/#_=_
  3. https://www.quora.com/Who-is-the-CEO-of-Asana
  4. http://newsfeed.time.com/2011/03/10/forbess-youngest-billionaire-facebook-co-founder-dustin-moskovitz-edges-out-mark-zuckerberg/