Durrell Wildlife Conservation Trust

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Sídlo organizace

Durrell Wildlife Conservation Trust je nezisková organizace zaměřená na udržování biodiverzity na Zemi. Sídlí v usedlosti Les Augrès Manor na ostrově Jersey a provozuje zoologickou zahradu, která se zabývá odchovem ohrožených taxonů.

Založil ji v roce 1963 anglický zoolog a spisovatel Gerald Durrell pod názvem Jersey Wildlife Preservation Trust. Od Durrellovy smrti v roce 1995 stojí v čele trustu jeho manželka Lee Durrellová[1] a od roku 1999 nese organizace zakladatelovo jméno. V jejím logu je vyobrazen vyhynulý dronte mauricijský (dodo), také zpravodaj společnosti se jmenuje Dodo a trust udržuje dětský program nazvaný Dodo Club. K aktivitám trustu patří i farma provozovaná podle zásad organického zemědělství, veterinární klinika a mezinárodní akademie vychovávající ochránce zvířat. DWCT se věnuje také ochraně ohrožených druhů v zemích původu a udržování cenných biotopů, financuje okolo padesáti projektů v osmnácti zemích. Má 14 000 členů a její roční rozpočet činí přes osm milionů liber.[2]

K druhům, na jejichž ochranu se trust zaměřil, patří lvíček černý, ksukol ocasatý, prase zakrslé, holub růžový, želva angonoka, hroznýšovka maskarénská nebo ropuška baleárská.

Patronkou organizace je princezna Anne Mountbatten-Windsor.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Gerald Durrell was my hero … I married him for his zoo. The Guardian, 26. 3. 2016 Dostupné online
  2. Durrell Wildlife Conservation Trust. Giraffa Dostupné online

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]