Download

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

डाउनलोड

V angličtině download (stažení) je v počítačových sítích pojem pro příjem dat ze vzdáleného serveru,[1] jako je webový server, FTP server, e-mailový server, nebo jiné podobné systémy. Opačným procesem je uploading (nahrávání), při kterém jsou data odeslána na vzdálený server.

Download znamená, že je soubor nabízen ke stažení, nebo že již byla stažena, nebo že běží proces přijímání takového souboru.

Definice[editovat | editovat zdroj]

Stahování dat probíhá ve směru ke koncovému uživateli, upstream od poskytovatele

Při stahování (downloading) se obvykle přenáší celé soubory k místnímu uložení a pozdějšímu použití. Downloading se liší od streamingu, kde jsou data použité téměř okamžitě, zatímco je přenos dat stále probíhá, a tyto nemohou být trvale ukládány. Zvyšuje se počet webů, které nabízejí streamování médií nebo média média zobrazují pomocí prohlížeče, jako je například YouTube, a které omezují možnosti uživatelů ukládat tyto materiály do svých počítačů poté, kdy byly přijaty.

Autorská práva[editovat | editovat zdroj]

Stahování obsahu chráněného autorskými právy bez příslušnými oprávněními může představovat porušení autorských práv.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Download na německé Wikipedii.

  1. "What is downloading? - Definition from WhatIs.com". SearchNetworkNexting.. searchnetworking.techtarget.com [online]. [cit. 2017-01-14]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2019-09-05. 

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]