Diskuse s wikipedistou:Burt Deering

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

--Elm (diskuse) 27. 4. 2017, 11:50 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Řeknete nám svůj příběh s Wikipedii - rozhovory končí 25. června[editovat zdroj]

Dobrý den Burt Deering,

pracuji pro Wikimedia Foundation, neziskovou organizaci, jejímž cílem je nabízet svobodné znalosti celému světu provozováním internetové encyklopedie Wikipedie.

Někteří mí kolegové z Wikimedia Foundation přijeli do České republiky z New Yorku a San Francisca zjistit, jak lidé z České republiky používají Wikipedii.

Obracíme se na Vás, protože jste v poslední době začal(a) přispívat do české Wikipedie - a to bohatě. Ve skutečnosti patříte mezi 1 % nejaktivnějších nových přispěvatelů.

To Vás činí důležitým členem komunity české Wikipedie, a proto bychom se s Vámi velmi rádi setkali a promluvili si o Vašich zkušenostech s Wikipedií.

Tento výzkum je důležitý, protože nám pomůže zjistit, jak můžeme zlepšit Wikipedii. Díky již proběhlým projektům jsme vytvořili různé věci - například vizuální editor, který ulehčuje upravování, či video reklamu, která šíří myšlenku Wikipedie v Iráku.

K čemu povede tento konkrétní výzkum? Odpověď máte zatím Vy - klíčem k možným zlepšením jsou právě Vaše zkušenosti či problémy, které Vás potkaly.

Na rozhovor potřebujeme jen hodinu, nejvýše hodinu a půl. Výzkum provádíme z Prahy, máme však také naplánované cesty do Brna, Ostravy, Olomouce a Českých Budějovic. A moc rádi se s Vámi setkáme (zajdeme s Vámi na oběd či večeři) tam, kde žijete. Pokud vám to vyhovuje víc, můžeme rozhovor udělat i vzdáleně přes Internet.

Vše co nám řeknete, bude důvěrné, pokud neřeknete jinak.

Pokud nám chcete pomoci, vyplňte prosím krátký dotazník, abychom měli nějakou představu o Vašich možnostech a preferencích. Vyplnění by Vám nemělo zabrat víc než jen pár minut.

Dotazník najdete zde!

Formulář se nachází na serverech třetí strany. Pro informace o tom, jak je se sebranými daty zacházeno, se můžete podívat na naše Prohlášení o ochraně soukromí.

Pokud se chcete dozvědět více o tomto projektu, můžete se podívat na naši informační stránku. Můžete také přímo odpovědět na tuto zprávu a rád zodpovím Vaše případné otázky.

Děkujeme za Váš čas a těšíme se na setkání

VZouzalik (WMF) (diskuse) 16. 6. 2017, 17:45 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Čínská republika[editovat zdroj]

Pane kolego, v reakci na Vaši opravu jména tchajwanského premiéra a poznámku "Ani po podrobném zkoumání jsem na přepis jména premiéra jako Lin Čchuan nenarazil, naopak i stránky ministerstva zahraničí." Bych si dovolil navrhnout k posouzení správný přepis z pchin-jinu, který zní: Lin Čchüan. To, že na Zamini neumějí správně do češtiny přepsat čínštinu nikoho rozumně uvažujícího nepřekvapí. Přeji Vám příjemný víkend--Feťour (diskuse) 14. 7. 2017, 01:44 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Pane kolego, děkuji Vám za Vaši všímavost. V přepisech z pchin-jinu se vůbec nevyznám a vždy vycházím z již použitých přepisů v jiných zdrojích, jako jsou zpravodajské portály nebo právě web ministerstva. Jsem samozřejmě nakloněn tomu nechat se od Vás poučit a přepis opravit. Mezitím, než jsem si vašeho návrhu všiml a stihl to opravit, kolega Ozzy již přepis opravil na stránce Čínská republika. Opravím to tedy ještě dle Vašeho návrhu na stránce Seznam hlav států v roce 2017 a Seznam hlav států v roce 2016. S pozdravem --Burt Deering (diskuse) 14. 7. 2017, 23:18 (CEST)Odpovědět[odpovědět]