Diskuse s wikipedistou:Adámoz

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Exquisite-khelpcenter.png

Adámoz

Amsn icon 0.97.png

Diskuse

Pages Mac.png

Plány

Sandbox.svg

Pískoviště

Generic Camera Icon.svg

Fotky

Adámoz (diskusepříspěvkypočítadločlánkyshrnutízablokovánívšechny projekty)

Wikibabel.svg Můžeš psát česky, slovensky, anglicky, polsky
Znak A-30.svg Předtím, než mi napíšete..
  1. Odstranil jsem Vámi vložený odkaz nebo rovnou celý pokus o článek? Přečtěte si prosím pravidla Externí odkazy, Propagační článek a Co Wikipedie není a 2 nezávislé netriviální věrohodné zdroje.
  2. Odstranil jsem Vámi vložené informace? Přečtěte si pravidla Významnost, Nezaujatý úhel pohledu, Věrohodné zdroje a také Časté chyby.
  3. Editujete bez použití tlačítka Ukázat náhled, ukládáte každou maličkost a byl jste za to zablokován? Přečtěte si svou diskusní stránku, tam se dozvíte, proč je důležité jej používat.
  4. Vložil(a) jste sem text, který byl označen jako Porušení autorských práv? Pošlete povolující mail do WP:OTRS, adresa je permissions-cs@wikimedia.org, je to jediný možný způsob, je skutečně zbytečné posílat mail mně nebo psát sem.
Ušetříte tím mnoho práce a času sobě i mně. Děkuji za pochopení.
Busy desk.svg
Archiv diskusní stránky
Archiv

archiv diskuse:


Odkaz[editovat zdroj]

Dobrý den, toto je co za odkaz? Ze slova papuánské odkaz na České Budějovice? Šablona pahýl se vkládá do sekce na konec článku, ne do sekce reference --Khamul1 (diskuse) 6. 1. 2019, 18:09 (CET)

@Khamul1: Dobrý den, omlouvám se to byl překlep a s tím pahýlem jsem nevěděl že se dává až nakonec článku. Děkuji za informaci a přeji hezký den. --Adámoz (diskuse) Face-smile.svg

Setkání, České Budějovice[editovat zdroj]

JAn (diskuse) 24. 1. 2019, 10:45 (CET)

Žirafa Rothschildova[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji, že zkoušíte editovat Wikipedii. Váš experiment fungoval a byl posléze odstraněn. Pokud chcete dále experimentovat, použijte prosím pískoviště, neboť pokusy v článcích jsou obvykle rychle smazány. Pokud se chcete dozvědět něco o přispívání do Wikipedie, podívejte se na stránku Vítejte ve Wikipedii. Děkuji.OJJ, Diskuse 29. 1. 2019, 13:32 (CET)

rychlosmaz[editovat zdroj]

Dobrý den, Toto již prosím nedělejte, správci to smažou i bez šablony rychlosmaz. Zároveň vás poprosím abyste neuváděl klamné informace na své uživatelské stránce, výzvy 100wikidays se neúčastníte, stejně jako wikiprojektu knihovna, o portál čaj ani buddhismus se nestaráte. Děkuji za pochopení --Khamul1 (diskuse) 29. 1. 2019, 15:26 (CET)

#100wikidays[editovat zdroj]

Ahoj, děkuji za účast výzvy #100wikidays. Vyplnil jsi, že začínáš 27. ledna 2019, začal jsi? Bylo by vhodné si vést záznamy o článcích na stránce User:Adámoz/100wikidays (např. dle vzoru zde či zde). Díky Patriccck 30. 1. 2019, 19:22 (CET)

Pokud se výzvy neúčastníš, tak prosím odstraň svůj řádek zde a odstraň šablonu na své uživatelské stránce. Díky Patriccck 30. 1. 2019, 19:24 (CET)
@Patriccck: Vzhledem ke kvalitě editací by bylo lépe se té výzvy, kde se píše jak na běžícím pásu, neúčastnit. OJJ, Diskuse 31. 1. 2019, 16:55 (CET)

Domy do kategorie Gotika[editovat zdroj]

Doporučuji přečíst si Nápověda:Kategorie, než budete zakládat nové kategorie a zařazovat článku do kategorií příliš vysoko v kategorizačním stromu. OJJ, Diskuse 31. 1. 2019, 17:12 (CET)

@OJJ: Ano , rozumím.--Adámoz 31. 1. 2019, 17:17 (CET)

Zároveň vás poprosím abys neodebíral šablonu {{Kategorizovat}} když přidáte jen jednu kategorii, například čeští diskžokejové, tím není kategorizace článku zdaleka dokončena. Děkuji za pochopení --Khamul1 (diskuse) 31. 1. 2019, 17:23 (CET)

Články týdne[editovat zdroj]

O články týdne se stará @Bazi: a není vhodné ty články tedy sám vybírat, pokud to není urgentní. Navíc ze všech článků vybírat jen zvířata už tuplem není vhodné. Prosím, berte na vědomí, že nejste spasitelem Wikipedie, nemusíte děat všechno a také, že Vy nejste já. Děkuji za pochopení. OJJ, Diskuse 31. 1. 2019, 17:21 (CET)

@OJJ: Chápu, avšak nechápu proč není napsánu u Článku týdne, kdo se o tuto rubriku stará.--Adámoz 31. 1. 2019, 17:26 (CET)

Pěkný den, díky za projevený zájem o rubriku Článek týdne. Já si určitě nenárokuji nějaké výhradní právo schvalovat články týdne. Před časem, když s tím seknul předchůdce, a když zároveň probíhala komunitní diskuse o kvalitě výběru článků, jsem přepracoval systém přípravy a hodnocení návrhů a tak nějak jsem u toho zůstal jako ten, kdo se o to stará. Nebráním se spolupráci, ostatně v některých ohledech bych ji uvítal.

Co se týká samotného výběru, bylo by žádoucí zohledňovat několik faktorů - jedním z nich je pestrost, jak už zmínil kolega OJJ - série několika za sebou jdoucích článků o zvířatech opravdu není ideální. A vstupují do toho i další faktory, jako je třeba přednost nejlepších a dobrých článků před ostatními, případně načasování různých výročí apod. A samozřejmě by výběru mělo předcházet vyhodnocení vlastní kvality článku a anotace, případně její doladění.

V čem by do začátku byla pomoc obzvláště vítaná, je zpracovávání návrhů. Základní podmínky jsou vyjmenovány v úvodním návodu na stránce Wikipedie:Článek týdne/Návrhy. Pokud možno z dosud nepoužitých dobrých a nejlepších článků. Právě ty by mohly aspoň trochu pomoct se zpestřením momentálně až příliš jednotvárné nabídky návrhů, spočívající skoro výhradně ve zvířatech a hudebních albech/skupinách/umělcích/písních. --Bazi (diskuse) 8. 2. 2019, 12:02 (CET)

Nepravdivé shrnutí ediatce[editovat zdroj]

Když se do shrnutí editace napíše +, neznamená to že něco opravuješ nebo mažeš jako tady nebo tady, tak prosím nevyplňuj nepravdivé shrnutí editace a napiš tam třeba fix nebo oprava. Znamínko plus se do shrnutí píše když přidáváš text. Díky za pochopení. S pozdravem --Khamul1 (diskuse) 15. 2. 2019, 09:43 (CET)

@Khamul1: Rozumím.Adámoz 15. 2. 2019, 10:24 (CET)