Diskuse s wikipedistou:Adámoz

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Adámoz (diskusepříspěvkypočítadločlánkyshrnutízablokovánívšechny projekty)

Wikibabel.svg Můžeš psát česky, slovensky, anglicky, polsky
Znak A-30.svg Předtím, než mi napíšete..
  1. Odstranil jsem Vámi vložený odkaz nebo rovnou celý pokus o článek? Přečtěte si prosím pravidla Externí odkazy, Propagační článek a Co Wikipedie není a 2 nezávislé netriviální věrohodné zdroje.
  2. Odstranil jsem Vámi vložené informace? Přečtěte si pravidla Významnost, Nezaujatý úhel pohledu, Věrohodné zdroje a také Časté chyby.
  3. Editujete bez použití tlačítka Ukázat náhled, ukládáte každou maličkost a byl jste za to zablokován? Přečtěte si svou diskusní stránku, tam se dozvíte, proč je důležité jej používat.
  4. Vložil(a) jste sem text, který byl označen jako Porušení autorských práv? Pošlete povolující mail do WP:OTRS, adresa je permissions-cs@wikimedia.org, je to jediný možný způsob, je skutečně zbytečné posílat mail mně nebo psát sem.
Ušetříte tím mnoho práce a času sobě i mně. Děkuji za pochopení.
Busy desk.svg
Archiv diskusní stránky
Archiv

archiv diskuse:


Náhled (3)[editovat zdroj]

Musím vás znovu požádat u užívání tlačítka náhled. Zbytečně zahlcujete PZ. --Tadeáš Bednarz (diskuse) 3. 1. 2018, 18:13 (CET)

Náhled[editovat zdroj]

Prosím, respektujte upozornění výše. Zahlcujete poslední změny. Díky. --OJJ, Diskuse 3. 1. 2018, 18:27 (CET)

Chcete opět zablokovat? Věřím, že ne... Marek Wikipedista (diskuse) 3. 1. 2018, 19:44 (CET)

Shrnutí editace[editovat zdroj]

Pro Vaši informaci

Dobrý den, díky za Vaše příspěvky. Chci Vás však poprosit o pokud možno výstižné vyplnění shrnutí editace před uložením úprav. Je velmi žádoucí, aby měli ostatní wikipedisté představu, čeho se Vaše změny týkají. Umožníte tak snazší dohled nad stránkou posledních změn, ale i budoucí nalezení konkrétní změny v historii článku.

Registrovaní uživatelé mají navíc možnost si ve svém nastavení v sekci Editace zatrhnout položku Upozornit při vložení prázdného shrnutí editace a systém pak každé nevyplněné shrnutí před konečným uložením změn připomene. Děkuji za pochopení. --Pavel Krupička (diskuse) 4. 1. 2018, 19:11 (CET)

Šachovnice[editovat zdroj]

Ahoj. Tohle je co? Šachovnice = šachové pole? Prosím, podobné výkřiky už nepřidávej. Díky. OJJ, Diskuse 4. 1. 2018, 19:39 (CET)

Obrázky[editovat zdroj]

Přečtěte si prosím zvyklosti o obrázcích na Wikipedii zde a držte se jich. Nedávejte do článku zavádějící popisky jako zde. Dávejte prosím obrázky do sekcí, kam patří, ne jako zde, nenarušujte také prosím strukturu textu a nepřehánějte to s obrázkem jako zde. Toto je podle mě nevhodné, dle četnosti užití obrázku se zřejmě jedná o menšinový, málo používaný symbol, takto již prosím také nevkládejte. --Pavel Krupička (diskuse) 4. 1. 2018, 20:05 (CET)

Narušování Wikipedie[editovat zdroj]

Byl jste v pokračování experimentů na své uživatelské stránce zastaven, již to zachází do extrému a Wikipedie není hračka, viz mnohá upozornění na vaší diskuzní stránce. Přečtěte si prosím upozornění výše + třeba informace tady a nápovědy a držte se toho prosím. Začněte prosím ve větší míře konstruktivně přispívat, jinak můžete být opět zablokován. --Pavel Krupička (diskuse) 4. 1. 2018, 20:24 (CET)

Vyznamenání[editovat zdroj]

Důrazně varuji před editacemi jako [1] či [2] vyznamenání se nezískávají vložením jednoho obrázku a ještě špatně (zároveň poukazuji, že každý portál má správce, kteří se o něj starají, a je lépe s nimi změny konzultovat). Příště už budu podobné editace hodnotit za narušování projektu a trolling a v souladu s pravidlem blokovat. Díky za pochopení. --OJJ, Diskuse 8. 1. 2018, 07:43 (CET)

Portál:Živočichové[editovat zdroj]

O ten se starám rovnou já, jak se můžeš přesvědčit. Prosím, nic ve zlém, ale zatím se nepouštěj do těchto složitějších procesů. Díky. --OJJ, Diskuse 8. 1. 2018, 16:22 (CET)

Pokud by ses chtěl o nějaký portál starat, doporučuji najít ten bez aktivního správce (označeno {{neudržovaný portál}}). Ale zatím doporučuji nasbírat zkušenosti, páč přílišný aktivismus může být víc ke škoda než k užitku. OJJ, Diskuse 8. 1. 2018, 16:25 (CET)

Portál Velikonoce[editovat zdroj]

Dobrý večer, řeknu Vám, že s velikonočním portálem jste si ukrojil velké sousto. Doporučuji Vám nejdříve začít upravováním článků, postupně získávat znalosti zdejší komunity, pravidel, zvyků, atd.; a portály tvořit, až budete o něco zkušenější.

Ty informace, čili věta "Velikonoce je křesťanský svátek. kdy Ježíše Kristus vstal z mrtvých. S Na Velikonoce se drží půst, ale také se například pečou beránci nebo mazance." jsou sice pěkné, ale na Wikipedii rozhodně v této podobě nepatří, jelikož Wikipedie je encyklopedie, informace tudíž musí být přesné, takže: Za a) ano, jde o křesťanský svátek, nýbrž Ježíš o Velikonocích z mrtvých opravdu nevstal, jelikož v té době žádné Velikonoce nebyly; lepší formulace by byla "Kdy si křesťané připomínají umučení a vzkříšení JK. Na Velikonoce se, pokud vím, půst nedrží, půst se drží v době postní, nikoli v době velikonoční; z liturgického hlediska jde o dvě různá řekněme období (liturgické doby). Informace o tom, že se pečou beránci a mazance jsou také pěkné, leč primitivní.

Od práce na Wikipedii Vás rozhodně nechci odrazovat, ba naopak, ale z vlastní zkušenosti vím, že je lepší se postupně učit WP ovládat a až se ji naučíte lépe ovládat, začít se pouštět do složitých věcí, jako jsou portály, WikiProjekty atd.

Pokud máte jakékoli dotazy, neváhejte se zeptat na stránce pro pomoc nováčkům, nebo na mé diskusní stránce. Pokud se mě chcete zeptat jinde, upozorněte mě, prosím, šablonou {{Odpověď}}. Díky. Pěkný den přeje --Vojtasafr (diskuse) 9. 1. 2018, 19:43 (CET)


Ještě dvě poznámky - formulace typu "Kdy si připomínáme" na wikipedii nepatří, je třeba užít jiné formulace, kde není podmětem "já", "my"; vizte též WP:ES.

Dále podotýkám, že pouhé zkopírování textu z wikipedie kamkoli bez dodržení podmínek stanovených licení CC BY-SA 3.0, pod kterou je wikipedie šířena jest porušením autorského práva (stalo se tomu tak zde)-

A formulace typu "Příští Velikonoce se Blíží!!!!!" si pls odpusťte, ty patří na FB, ale ne do encyklpedie. Zdraví --Vojtasafr (diskuse) 9. 1. 2018, 21:00 (CET)

Já jen doplním, že ke kolegou zmiňovanému článku jsem založil diskusi o smazání. Kromě výše zmíněných připomínek se domnívám, že portál nemá naději pokrývat více článků než jen jeden. Prosím, vyjádřete se. Stejně jako kolega Vám nechci práci na Wikipedii znechucovat či Vás od ní odrazovat, skutečně se prosím nejprve naučte v rozhraní a pravidlech na Wikipedii pohybovat. V případě jakýhkoliv dotazů se na mě neváhejte obrátit, stejně jako bude určitě rád nápomocen kolega Vojtasafr i další, na které narazíte. S přáním příjemného zbytku večera zdraví --Martin Urbanec (diskuse) 9. 1. 2018, 21:06 (CET)


Totéž portál o tygrech. Prosím, nejdřív se nauč tvorbu článků a základy, pak portály a tak dále. Chápu nadšení, ale kdo a čím to bude aktualizovat?! OJJ, Diskuse 10. 1. 2018, 19:43 (CET)

Domáhání se vyznamenání[editovat zdroj]

Dobrý večer. Kolego, já už opravdu nevím, jak Vám vysvětlit, že vyznamenání Vám může udělit uživatel, který vidí, že zde odvádíte kvalitní práci. Zda-li na určité vyznamenání nárok máte, můžete zjistit v jeho popisu. Pokud si někdo z uživatelů všimne, že odvádíte kvalitní práci na článcích apod., vyznamenání vám jistě udělí. Tak, že budete [3]otravovat na diskusních stránkách uživatelů se jej nedomůžete; domůžete se tak spíše zablokování, které provede někdo ze správců v souladu s pravidlem o blokování. Budete-li v tomto infantilním dotazování se pokračovat, budeme Vám v tom nuceni zamezit blokem. Věnujte se, prosím, raději editování článků, třeba za to časem to vyznamenání dostanete. --Vojtasafr (diskuse) 11. 1. 2018, 17:48 (CET)

?[editovat zdroj]

Toto mělo znamenat co, mohu-li se zeptat? --Vojtasafr (diskuse) 17. 1. 2018, 20:50 (CET)

Vyznamenání Studenta[editovat zdroj]

Jsem rád, že jste mi předal vyznamenání, ale absolutně nechápu proč jste zprávu přesunul do mého archivu z roku 2017 a na vašem místě bych je neuděloval a radši se snažil vyhýbat některým úplně zbytečným editacím. Marek Wikipedista (diskuse) 19. 1. 2018, 18:39 (CET)

Náhled + poslední varování[editovat zdroj]

Kolego, důrazně Vás varuji před vkládáním nesmyslných šablon a jejich odstraňováním, jako jste to předváděl ve článku Hvězdice Linckova. Těmito zbytečnými editacemi zbytečně zahlcujete Poslední změny a servery, na nichž WP běží a navíc znepřehledňujete historii článku. Tím, že vložíte do článku šablonu {{Dlouhodobě zamčeno}} a podobné navíc zamčení nedosáhnete - pravomoc zamykat a technické prostředky k tomuto kroku mají jen správci, navíc u tohoto článku není důvod k zámku. Žádám Vás, abyste to už neopakoval, chcete-li experimentovat, použijte pls pískoviště, kterých už, jak tak koukám, máte hafo. --Vojtasafr (diskuse) 19. 1. 2018, 19:06 (CET)

Einstein[editovat zdroj]

Zatím rozhodně kritéria neplní. Jejich naplnění je zároveň dle konsensu potvrzováno alespoň dvěmi recenzemi. Už je to opakovaně, prosím stop. OJJ, Diskuse 23. 1. 2018, 20:04 (CET)

Leopard cat[editovat zdroj]

Není leopard. Nevím, co si o tom mám myslet, když předtím vidím citovat Springer. OJJ, Diskuse 30. 1. 2018, 19:55 (CET)

Šablona Dobrý článek[editovat zdroj]

Zdravím a prosím, abys tuto šablonu nevkládal do článků. Už jsem revertoval několik tebou přidaných šablon, přičemž většina inkriminovaných článků se k požadavkům kladených na Dobrý článek ani nepřiblížila. Děkuji za pochopení. --Harold (diskuse) 4. 2. 2018, 19:48 (CET)

Vzhledem k tomu, že toto už je třetí upozornění na podobné úpravy, dávám výstražný blok. Takhle už nepokračuj. OJJ, Diskuse 4. 2. 2018, 19:50 (CET)

Zajímavosti[editovat zdroj]

Naposledy, ber si prosím věci, které skutečně zvládáš a podobné věci nech na zkušenějších, když už se o ně starají. --OJJ, Diskuse 5. 2. 2018, 19:41 (CET)

Wikipedie:Článek týdne/2018/11[editovat zdroj]

Žádám Vás, abyste laskavě ustal s braním si na sebe věcí, které nezvládáte. Články týdne by napřed měly být navrženy, ne rovnou naplánovány na konkrétní týden. Berte to, prosím, na vědomí. --Martin Urbanec (diskuse) 11. 2. 2018, 20:32 (CET)

Totéž se týká i obrázků týdne. Je zvykem, že jako OT jsou voleny obrázky, které jsou na Wikimedia Commons uznané jako kvalitní příslušnou nálepkou (obdobně, jako je u nás nejlepší článek/dobrý článek). Prosím, respektujte to. --Martin Urbanec (diskuse) 12. 2. 2018, 20:23 (CET)
Já se k tomu přidávám. Není to poprvé, co jste se snažil vložit na HS velmi nekvalitní soubor, už jen malým rozlišením, minule pro změnu s vodotiskem. Výjimky z kvalitních souborů je možné občas tolerovat, v případě olympiády jsem byl připraven tak učinit (stejně jako u Jágra během ZOH 2014), ale žádný vhodný soubor zatím na Commons nahraný ještě včera nebyl. Pokud máte potřebu vybírat články a obrázky týdne, zkuste je nejdříve klasicky nominovat. Zatím to vždy bohužel byly „naostro pálené“ nepoužitelné volby.--Kacir 12. 2. 2018, 20:35 (CET)

Wikipedie:Obrázek týdne/2018/08‎[editovat zdroj]

Znovu upozorňuji: Pokud se někdo stará o nějakou rubriku, ať už je to OT, Zajímavosti či Článek týdne, není vhodné tuto rubriku samovolně bez kontaktu s tímto člověkem přebírat. --OJJ, Diskuse 14. 2. 2018, 17:55 (CET)

Obrázek týdne[editovat zdroj]

Dobrý den, je mi líto, ale váš článek byl smazán – a to hlavně proto, že takto se nové články nezakládají. Podívejte se na ostatní – vylepšujte, upravujte, editujte s odvahou. Dávejte pozor na encyklopedický styl a minimální rozsah, který by článek měl mít. Můžete se podívat na průvodce a nápovědu, zejména sekce první krůčky v editaci a styl. Pokud něčemu nebudete rozumět, vyzkoušejte si editaci na pískovišti nebo se zeptejte ostatních wikipedistů. Děkuji za pochopení. --Jan KovářBK (diskuse) 14. 2. 2018, 17:58 (CET)

Zároveň ale přidávám velmi důrazné varování před dalšími podobnými pokusy. Nedělejte to. Děkuji za pochopení. --Jan KovářBK (diskuse) 14. 2. 2018, 17:58 (CET)

Er Hu[editovat zdroj]

Nevkládejte strojové překlady. Jejich kvalita je obvykle nevalná. OJJ, Diskuse 22. 3. 2018, 05:46 (CET)

Pythonova kůže a jiné "libůstky" skutečně wikipedii nepomáhají. Whitesachem (diskuse) 22. 3. 2018, 09:34 (CET)

ŽOPS[editovat zdroj]

@Tchoř, JAn Dudík, Martin Urbanec: Tohle doporučuji stáhnout, název špatně a pravděpodobnost zvolení s těmi problémy žádná.

Ad Megalodon: po iksté. Nechte to na lidech, co se o to starají, v tomto případě Bazimu.Těší mě, že se článek líbí, ale zoologie teď byla na HS často. Tyhle vytrvalé pokusy jsou spíše na škodu a přidělávají jen práci jiným s vracením. OJJ, Diskuse 4. 4. 2018, 05:07 (CEST)

Dobrý den, žádost jsem přesunul na standardní název.--Kacir 4. 4. 2018, 05:56 (CEST)

Byrokraté s tím nic neudělají, formální minimální požadavky jsou splněny. Pokud chcete Adámozi žádost stáhnout, informujte prosím na nástěnce byrokratů. --Martin Urbanec (diskuse) 4. 4. 2018, 15:22 (CEST)

Zajíc tmavoocasý[editovat zdroj]

Dobrý den, díky za úpravy článku Zajíc tmavoocasý. Rozdělanou verzi jsem si dovolil přesunout sem, protože obsahovala mnoho nesmyslných formulací, pravděpodobně bloky strojového překladu – jak se tak dívám, tak nevyhovuje prakticky celý článek. Jednotlivé články sice lze rozsáhleji upravovat přímo v hlavním jmenném prostoru, ale uvědomte si, prosím, že článek je čten i během přestavby. Postupné doplňování, přesuny a běžné chyby jsou přípustné a běžné, ale text podobné kvality dělá Wikipedii opravdu hodně špatnou reklamu. Po dopracování můžete text samozřejmě publikovat, v případě potřeby se neváhejte poradit. Zdraví --Mario7 (diskuse) 4. 4. 2018, 22:25 (CEST)

Zablokování[editovat zdroj]

Již výše jste byl upozorněn, že vkládání dobrých článků, které neplní kritéria, není dobře. Teď byl vložen naprosto nekonsensuálně článek nejlepší. Tuto opakovanou činnost spolu s dalšími už hodnotím jako narušování Wikipedie. OJJ, Diskuse 18. 4. 2018, 18:34 (CEST)

Recenzent[editovat zdroj]

Kolego, opravdu si myslíte, že jste v zoologii tak zběhlý, abyste mi mohl fakticky poradit a recenzovat nějaký odborný článek? A to i poté, co jste zde předváděl za blbosti a co jste sám do článků blbosti psal? --Vojtasafr (diskuse) 24. 4. 2018, 18:41 (CEST)

Překlad pomocí udělátka > ono to jde poznat[editovat zdroj]

Pro Vaši informaci

Dobrý den, děkuji Vám za Vaše příspěvky. Pokud přebíráte překladem text z cizojazyčné verze Wikipedie, je pro dodržení licence přebíraného textu bezpodmínečně nutné, abyste použil(a) šablonu {{Překlad}} pro umožnění dohledání autorů původního textu. Jinak dochází k porušení jejich autorských práv. Děkuji za pochopení.

A ponechal bych i shrnutí jak ho udělátko dělá--Horst (diskuse) 24. 4. 2018, 21:45 (CEST)

Portál Čína[editovat zdroj]

Dobrý den. Děkuji za oživení v sekci Články na Portálu:Čína, těší mne vaše aktivita. Dovolil jsem si vaše texty o Čen-ťüe a Zakázaném městě přesunout na Portál:Čína/Článek/25 a Portál:Čína/Článek/26 a na starých místech obnovit původní texty. Máme tak nyní 26 článků k výběru místo 24, a více je lépe, ne?

Jinak, seznam všech článků sekce Články je na Portál:Čína/Článek měsíce, zobrazování přidaných článků na Portálu je zajištěno touto editací v níž vidíte změnu v patřičné položce sekce na stránce portálu. (Obrázky se přidávají analogicky, jejich seznam je v Portál:Čína/Obrázek měsíce. U Zajímavostí se needituje stránka portálu, ale podstránka Portál:Čína/Zajímavosti).

Ještě jednou děkuji za vaše příspěvky. S pozdravem --Jann (diskuse) 11. 5. 2018, 18:45 (CEST)

Revert[editovat zdroj]

Vážený kolego, co jste myslel touto editací? Revertování revertu vandalismu lze považovat za vandalismus. Děkuji. Penant7056 (diskuse) 15. 5. 2018, 20:22 (CEST).

Zároveň by bylo dobře, aby ty reverty byly alespoň provedeny korektně. Znovu, berte si věci, kterým opravdu rozumíte. Odebírat práci tak, aby se Vaše příspěvky musí neustále kontrolovat a podobné nesmyslné editace jako výše opravovat, dobře není. Ještě ke shrnutí: revertérem nejste a v javaskriptech žádné udělátko na rollback nemáte, logicky tedy nemůžete revertovat rollbackem. OJJ, Diskuse 16. 5. 2018, 07:04 (CEST)

Portál:Plazi[editovat zdroj]

Ehm, tak už tu máme další portál. Pomineme, že vypadá špatně po grafické i obsahové stránce (doporuji se podívat na systematiku čolků), jsou tam několikrát totožné články od dvou stejných autorů, ale hlavně: budete to pravidelně aktualizovat třeba několik let? Slavný Portál:Stromy je od založení stále stejný. --OJJ, Diskuse 29. 7. 2018, 10:03 (CEST)

Dobrý den, děkuji Vám za informace v článku Portál:Plazi. Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku upravit alespoň do té míry, aby splňoval základní požadavky na vzhled, styl a jazyk článků. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po 14 dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení. --OJJ, Diskuse 30. 7. 2018, 09:55 (CEST)

Když už je tu řeč o plazech, jak to, kolego, vidíte s tím anolisem? Už víc než týden vám tam visí šablona Ve výstavbě nad hrubě rozpracovaným textem, prázdnými nadpisy... Takhle článek v hlavním prostoru dlouhodobě vypadat nemůže. Děláte na tom ještě? S pozdravem, --Borzywoy (diskuse) 6. 8. 2018, 12:53 (CEST)

Vítání[editovat zdroj]

Zdravím kolego, jenom taková drobnost, je zvykem vkládat uvítací šablonu až se nový uživatel trochu projeví, tj. po několika konstruktivních editacích. Například zde jste uvítal uživatelku, která je zatím bez editací a to je poněkud předčasné, protože nikdy nemůžeme vědět, že nejde jen o vandalský či provokační účet a vítat takové je nežádoucí. Díky. --Perid (diskuse) 4. 9. 2018, 19:44 (CEST)

Ty důvody jsou ještě o malinko složitější. Tím, že vandalskému účtu nevložíme uvítací šablonu, nevyjadřujeme, že tu nejsou vítáni, a obdobně ani při vložení šablony nevyjadřujeme, že je vítána jejich vandalská činnost. Tím spíš v situaci, kdy ještě žádnou editaci, ani tu potenciálně vandalskou, neprovedli. Spíš jde o to, že dokud se účet neprojeví, mohlo by třeba unáhledné vložení šablony působit jako sekýrování, jakože aby si nejdřív dotyčná osoba to všechno prostudovala, než se do něčeho pustí (což popírá princip WP:ESO). A je psychologicky dobré, když uvítání zareaguje až na reálnou činnost, čímž se vítající wikipedista tak trochu pasuje do role osoby nabízející pomoc, pokud by vítaný/á nějakou potřeboval/a. „Plácnout“ šablonu do diskusní stránky čerstvě založenému účtu, který tu ještě reálně nepůsobí, je v tomto smyslu jednak nadbytečné a předčasné, jednak trochu devalvuje hodnotu onoho přivítání. (A ano, přiznávám, že jsem to svého času taky dělal. :) ) Zároveň uznávám, že sledovat delší dobu zpětně, kdo začal editovat, je o něco náročnější než jen kouknout do knihy nových wikipedistů, jaké účty byly nově založeny. --Bazi (diskuse) 4. 9. 2018, 20:17 (CEST)

??[editovat zdroj]

Dobrý den,

mohl byste mi prosím vysvětlit tuto editaci? Je dost podobná cílenému vandalismu. --Týnajger (diskuse) 11. 9. 2018, 19:30 (CEST)

Adámozbot[editovat zdroj]

Ahoj, stránku „Wikipedista:Adámozbot“ jsem smazal, protože odpovídala neexistujícímu uživateli. Zároveň informuji, že žádost o příznak bota jsem jako byrokrat zamítl, jelikož nemám důvěru, že jsi schopen bota využívat ve prospěch Wikipedie - tj. toho uživatele ani nezakládej. Děkuji. --Martin Urbanec (diskuse) 26. 9. 2018, 21:04 (CEST)

@Martin Urbanec: Beru na vědomí. --Adámoz (diskuse) 27. 9. 2018, 16:29 (CEST)

Patrola[editovat zdroj]

Dobrý den, mám dotaz k Vašemu vkládání příspěvků do diskusních stránek - mohl byste mi, prosím, objasnit, jak se podepisujte, když ve dnešní editaci máte napsáno 30. 9. 2018, když je dnes, pokud se nemýlím 4. říjen a není 20:22, nýbrž 19:24 (pokud mě nemýlí mé kukačky, hodinky, budíky, mobil a rádio)? Díky, --Vojtasafr (diskuse) 4. 10. 2018, 19:24 (CEST)

@Vojtasafr: Ano, moje chyba. Na klávesnici jsem se překlikl na CTRL V (i když jsem chtěl kopírovat něco jiného) a v náhledu jsem se nepodíval pozorně. Díky za upozornění, příště budu více pozorný. --Adámoz (diskuse) 4. 10. 2018, 19:33 (CEST)
To je v pohodě :-) BTW ty varující šablony se vkládají takto: {{subst:e2}}. --Vojtasafr (diskuse) 4. 10. 2018, 19:35 (CEST)

Urgent[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám za informace v článku Zlatohlávek konžský. Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku upravit alespoň do té míry, aby splňoval základní požadavky na vzhled, styl a jazyk článků. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po 14 dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení. --OJJ, Diskuse 5. 10. 2018, 10:56 (CEST)

@OJJ: Ano, už upraveno. --Adámoz (diskuse) 5. 10. 2018, 16:16 (CEST)

Portál Stromy[editovat zdroj]

Dobrý den, v aktuální verzi své uživatelské stránky píšeteː "Starám se o 4 portály: Stromy, Entomologie, Čaj a Buddhismus. Jsem imediatista, což znamená, že se soustředím na okamžitou vysokou úroveň v jakémkoli daném čase." K tomu portálu Stromy bych měl pár připomínek, neboť v současné několik měsíců neaktualizované verzi je to svou kvalitou adept na DoSː

  • Nemá naprosto žádnou přidanou hodnotu. Pokud si přečtu článek Strom a rozkliknu kategorie pod ním, získám daleko větší pokrytí tématu, než z vašeho portálu. Takový portál, který nedosahuje ani úrovně jednoho poměrně průměrného článku, je potom ovšem zhola zbytečný.
  • Je ušitý horkou jehlou, naprosto odbytý a od svého vzniku prakticky neudržovaný. Veškerý jeho obsah jsou dvě doslova zkopírované části z jiných článků, jeden obrázek a pár odkazů, jejichž rozsah ("Listnaté dřevinyː Jabloň, baobab") budí úsměv.
  • Odmyslím-li si prokliky z šablony Příbuzné portály, je odkaz na něj vložen v pouhých osmi relevantních článcích. I kdyby tedy nabízel kvalitní obsah (což nenabízí), je prakticky neviditelný a žádnou svou funkci by ani nemohl plnit. (Rozhodně ovšem nedoporučuji začít případnou nápravu věci vkládáním šablony do článků, dokud nebudou vyřízeny připomínky.)

Máte v úmyslu s tím ještě něco dělat (nevšiml jsem si, že byste se zde ve své tvorbě věnoval zrovna dřevinám), nebo to skutečně skončí u toho DoSu? S pozdravem, --Borzywoy (diskuse) 14. 10. 2018, 19:08 (CEST)

@Borzywoy: Ano, vím o tom, je několik variant buď portál vylepším a nebo přidám šablonu {{Neudržovaný portál}}. --Adámoz (diskuse) 14. 10. 2018, 19:27 (CEST)

Zajíc tmavoocasý[editovat zdroj]

To je skoro na šablonu {{přeložit}}, ne na dobrý článek. Upozorňován jste byl, blokován taky, tak teď jeden den. Děkuji za pochopení. OJJ, Diskuse 2. 11. 2018, 17:42 (CET)

P. S.: Možná by neškodilo přečíst si WP:Nutná způsobilost a krapet přehodnotit své chování tady.

...z kteréhož důvodu jsem poslední úpravy článku revertoval. Snaha se samozřejmě cení, ale ta verze tu bez příslušných úprav nemohla zůstat. Zdraví --Mario7 (diskuse) 2. 11. 2018, 19:59 (CET)

Opět stroj překlad[editovat zdroj]

Děkuji Vám za informace v článku Maui Nui'akialoa. Bohužel obsahuje text, který není v českém jazyce a je nutno ho přeložit. Pokuste se prosím přeložit alespoň část textu tvořícího ucelený článek. Po týdnu se rozhodneme, zda nepřeložené části takového článku úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Také prosíme, abyste nevkládali automatické překlady, protože jejich kvalita je většinou špatná. Děkuji za pochopení.


Thank you for adding the article Maui Nui'akialoa. Unfortunately, the text is not in the Czech language and must be translated. Please try to translate at least part of the text; after one week, a decision will be made whether to keep or delete the untranslated sections. Also, please do not use automated translations, since they are often of poor quality. Thank you for your understanding. --Horst (diskuse) 5. 11. 2018, 21:21 (CET)

Achatinella valida[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám za první informace v článku Achatinella valida. Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nedosahuje ani minimální nutné délky. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení. --Mario7 (diskuse) 14. 11. 2018, 01:53 (CET)

Portál:Entomologie[editovat zdroj]

Můžu se zeptat, jak si dospěl k tomu že portál entomologie je dobrý článek? --Khamul1 (diskuse) 9. 12. 2018, 20:23 (CET)

@Khamul1: Dobrý den, odpověď je jednoduchá, možná jste si všiml, že jsem portál dnes hodně vylepšil, nechal jsem se inspirovat dobrými portály a základě to jsem udělil DČ. Podobně to udělal třeba Wikipedista:Hagar s portálem Houby
Možná je portál kvalitní, ale aby byl přjiat mezi dobré články, potřebuje projít recenzí a hlasováním --Khamul1 (diskuse) 9. 12. 2018, 20:34 (CET)
Jak píše kolega výše, doporučuji nechat projít portál klasickým recenzním procesem, ale ještě předtím si s ním trochu pohrát. Evidentně je šit horkou jehlou, působí divně, že se na hmyzím portálu zničehonic píše o houbách... A takových nepřesností a nedodělků je víc, zatím kritéria DČ nesplňuje ani náhodou. --Perid (diskuse) 9. 12. 2018, 20:35 (CET)

Dobrý den Adámozi, váš portál:Entomologie, již prošel recenzí WP:Q od dvou lidí, recenze najdete na diskusi portálu. Teď je čas k zapracovávání recenzí, takž se snažte jednotlivé připomínky k portálu vyřešit. Poté co je vyřešíte, bude se o portálu hlasovat, jestli bude přijat mezi DČ. S pozdravem --Khamul1 (diskuse) 10. 12. 2018, 15:32 (CET)