Diskuse s wikipedistou:84.42.240.9

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Vítám v české Wikipedii. Už jste sice několikrát do české Wikipedie přispěl, ale zatím jen drobnostmi. Chtěl bych nyní reagovat na Vámi přidaný článek Hlučínsko a požádat Vás, abyste jej doplnil, aby článek splňoval náležitosti Wikipedie - jinými slovy: aby vypadal k světu.

V úvodním odstavci by měla být definice ve smyslu odpovědi na otázku: Coto je Hlučínsko? Dosavadní znění "Hlučínsko se rozprostírá mezi okresem Opava a Ostrava" však čtenáři nesděluje, jestli je Hlučínsko jezero, rybní, přehrada, náhorní plošina, okres, město nebo co to vlastně je. A českou Wikipedii mohou číst i cizinci, kteří český místopis příliš neznají. Dále by měl článek obsahovat zařazení do kategorie, zde asi [[Kategorie:Místopis ČR]] nebo [[Kategorie:Okres Opava]]. Pokud je článek hodně krátký a chybí podstatné informace, je vhodné doplnit šablonu {{Pahýl}}, aby si každý všiml, že zde je velmi žádoucí přispět nějakými informacemi. A nakonec je dobré dodat tzv. interwiki, tedy odkazy na stejný článek v jiných jazycích, což - jak vidím - jste učinil a zcela zprávně jste přidal odkaz na esperantskou verzi. Zkuste tedy ještě doplnit článek, aby měl alespoň základní náležitosti a přiřadil se k dalším tisícům článků.

A možná byste se mohl i registrovat. Nevyplývají z toho žádné povinnosti. Zkopíruji Vám sem základní informace a zvažte, jestli by se Vám to neulehčilo přispívání na Wikipedii. --Luděk 11:36, 16. 6. 2005 (UTC)

Zaregistrujte se
Vítejte ve Wikipedii, otevřené encyklopedii!
Vítejte!ÚvodNápovědaPrůvodce WikipediíPět pilířů WikipedieCo Wikipedie neníJak zakládat nové článkySlovníček

K prohlížení ani k editaci článků ve Wikipedii se nemusíte přihlašovat, ale vytvoření účtu je jednoduché a rychlé a poskytne vám mnoho výhod, například:

  • Používání takového uživatelského jména, které si vyberete. Nemusíte poskytovat žádné své osobní údaje, skutečné jméno ani e-mail.

Přihlášení vám zpříjemní uživatelský zážitek:

  • Možnost ukládat nové stránky nebo úpravy stávajících stránek bez nutnosti opisovat protispamový kontrolní kód
  • Možnost zobrazovat seznam všech vašich příspěvků.
  • Možnost používat seznam sledovaných stránek, do kterého si můžete přidávat stránky, které vás zajímají.
  • Možnost přizpůsobit si vzhled a chování Wikipedie podle vlastního vkusu.

Přihlášení vám rozšíří možnosti přispívání:

Přihlášení vám umožní lépe se zapojit do společné práce na Wikipedii:

Jen do toho, zaregistrujte se!

--Luděk 11:36, 16. 6. 2005 (UTC)