Diskuse s wikipedistou:62.245.103.21/Archiv 1

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Archivovaná stránka

Nacházíte se na stránce, která byla archivována. Neměla by tedy být (s výjimkou oprav odkazů po přesunu cílových stránek apod.) editována.

Zaregistrujte se
Vítejte ve Wikipedii, otevřené encyklopedii!
Vítejte!ÚvodNápovědaPrůvodce WikipediíPět pilířů WikipedieCo Wikipedie neníJak zakládat nové článkySlovníček

K prohlížení ani k editaci článků ve Wikipedii se nemusíte přihlašovat, ale vytvoření účtu je jednoduché a rychlé a poskytne vám mnoho výhod, například:

  • Používání takového uživatelského jména, které si vyberete. Nemusíte poskytovat žádné své osobní údaje, skutečné jméno ani e-mail.

Přihlášení vám zpříjemní uživatelský zážitek:

  • Možnost ukládat nové stránky nebo úpravy stávajících stránek bez nutnosti opisovat protispamový kontrolní kód
  • Možnost zobrazovat seznam všech vašich příspěvků.
  • Možnost používat seznam sledovaných stránek, do kterého si můžete přidávat stránky, které vás zajímají.
  • Možnost přizpůsobit si vzhled a chování Wikipedie podle vlastního vkusu.

Přihlášení vám rozšíří možnosti přispívání:

  • Možnost načíst obrázky či jiné soubory.

Přihlášení vám umožní lépe se zapojit do společné práce na Wikipedii:

Jen do toho, zaregistrujte se!
--Gertasik 25. 7. 2011, 20:04 (UTC)

Náhled a shrnutí editací

Pro Vaši informaci

Dobrý den, děkuji za Vaše příspěvky. Zároveň Vás však prosím o to, abyste nepoužíval(a) tlačítko Zveřejnit změny po každé drobné editaci. Každá zveřejněná změna se ukládá do historie článku a do seznamu posledních změn, a časté ukládání je tak zbytečně přeplňuje a znepřehledňuje. Hrozí také, že dojde k tzv. editačnímu konfliktu, tedy stavu, kdy dva wikipedisté editují tentýž článek zároveň. Zveřejněním zároveň dáváte najevo, že další změny v nejbližších okamžicích neplánujete a že se jiní wikipedisté mohou pustit do dalších úprav, oprav a doplnění článku.

Editujete-li přímo zdrojový text článku (tlačítko „Editovat zdroj“), doporučuje se používat tlačítko Ukázat náhled, které Vám ukáže, jak bude článek vypadat po Vašich úpravách, aniž by se úprava uložila. Až budete mít pocit, že jsou Vaše úpravy hotovy, vyplňte do pole Shrnutí editace stručný popis provedených změn a změny zveřejněte. --Midi7 27. 9. 2011, 19:51 (UTC)

Pravda, pardon...

Pahýly

Zdravím. Byl bych Vám vděčný, kdybyste zanechal takovýchto zbytečných editací. Články se tím nijak nezlepší, zbytečně se tím zabere pá kilobytů místa na serveru a akorát to zase může vyvolat u méně tolerantních jedinců odvetné reverty. Lepší by bylo věnovat se tvorbě encyklopedie. Díky za pochopení. --Harold 16. 10. 2011, 11:46 (UTC)

Zbytečných? To si děláte legraci, co to je?? To znamená, že wikipedie patří vám a vy budete určovat, co kdo může editovat nebo ne? --62.245.103.21 16. 10. 2011, 11:50 (UTC)
Zeptám se tedy, jaký význam mají tyto editace pro články, jak je rozšiřují, doplňují či opravují. Možná mi něco ušlo. Díky za odpověď. --Harold 16. 10. 2011, 11:53 (UTC)
Opravují. Kromě chybných pahýlů se věnuju i stylu (zbytečná vytučnení, přebývající mezery etc.) --62.245.103.21 16. 10. 2011, 11:55 (UTC)
Zbytečná vytučnění a zbytečné mezery jsou vcelku marginální problémy, ale když Vás to baví... Je zajímavé, že se věnujete opravám jen u článků, které jsou označeny šablonou {{pahýl - Morava}}, kterou zároveň měníte na jiný pahýl. Můžu se zeptat, v čem spatřujete chybu, když je článek označen jako moravský pahýl, když ta vesnice evidentně leží na Moravě? --Harold 16. 10. 2011, 12:03 (UTC)
Morava je historické území, a to už hezkých pár let před vznikem wikipedie. Byla, není. Lze se dokonce domnívat, že v nejbližších letech obnovena nebude. --62.245.103.21 16. 10. 2011, 12:05 (UTC)
Tedy Jihomoravský kraj neleží na jihu Moravy? Pletete si Moravu jako označení pro území a Moravu v samosprávném slova smyslu. Samosprávnost ale nemá pro technické wikizáležitosti žádnou relevanci. Naposled Vás po dobrém prosím, zanechte svých editací, které můžou akorát vyvolávat rozbroje. Děkuji. --Harold 16. 10. 2011, 12:17 (UTC)
Jihomoravský kraj nepochybně leží na bývalém území Moravy. Prosím naopak vás, zamyslete se odpovězte mi - pokud Morava existuje, kde má hranice? Jak to lze zjistit? Vždyť dobře víte, že to, jestli určité město je či není na Moravě odvozujete jen podle toho, kde se nalézalo v minulosti. Nic, co by mělo vztah k současnosti.
A jen bokem, bylo by tedy např. v pořádku u slovenských obcí dávat „pahýl Uhry“? --62.245.103.21 16. 10. 2011, 12:20 (UTC)
Já s Vámi nechci diskutovat o hranicích či existenci Moravy (asi se smířím s tím, že žiju Nikde, i když jsem si celý život myslel, že je to území označováno jako Morava). Mně osobně je jedno, jestli jsou články označeny pahýlem takovým nebo makovým, já pahýlové šablony ani nepoužívám. Jen bych byl rád, abyste zanechal hromadných editací, kterém Wikipedii ničím neprospívají, naopak můžou tu zase vyvolat nacionalistické bouře. Ale evidentně toho nechat nechcete, když i v průběhu této diskuse a za nesouhlasu jednoho člověka dál pokračujete... Berte to jako poslední varování. --Harold 16. 10. 2011, 12:29 (UTC)
Já prostě pořád nechápu, před čím mě jako varujete. Mám to brát jako vyhrožování? To asi ne, když říkáte, že vám to nevadí. Zároveň nepřijímám, že by to wikipedii neprospívalo, a už vůbec tady nejsem proto, abych jí škodil. Pokud máte ten pocit, tak jste mi to nevystvětlil. Prostě vaše zprávy zatím vůbec nechápu. --62.245.103.21 16. 10. 2011, 12:33 (UTC)
Citace z předchozích reakcí: Články se tím nijak nezlepší, zbytečně se tím zabere pá kilobytů místa na serveru a akorát to zase může vyvolat u méně tolerantních jedinců odvetné reverty. + Naposled Vás po dobrém prosím, zanechte svých editací, které můžou akorát vyvolávat rozbroje. + Jen bych byl rád, abyste zanechal hromadných editací, kterém Wikipedii ničím neprospívají, naopak můžou tu zase vyvolat nacionalistické bouře. Víte, i tady se pohybují někteří "moravisticky ladění" lidé, kteří by na Vaše editace mohli mít poněkud poněkud prudší reakce. A nikoliv, není to vyhrožování, jen upozornění, že pokud toho nenecháte, můžete být zablokován. Nejdřív jsem to zkusil po dobrém. --Harold 16. 10. 2011, 12:44 (UTC)
1) Každá editace vpodstatě zabírá nějaké místo. Když si přečtu Wikipedie:Editujte s odvahou, tak mě to přímo k zabírání místa vybízí. Co je tedy správně, jen wikipedii číst, nebo i editovat?
2) Je tedy evidentní, že důvodem je jen to, abych nenaštval nějakého agresivního Moraváka (mimochodem, sám jsem z Moravy, přímo z Brna, ale jak vidíte, nemám z její neexistence žádné komplexy), tak dobře, to už chápu. Raději ustoupit a nechat wikipedii fanatikům... Nebudu to komentovat, ale pokud máte za to, že je to dobré řešení, budiž.
Nicméně, chci ještě podoplňovat šablony v okrese Třebíč, kde dávám, překvapivě, „Pahýl - Třebíčsko“. Tohle doufám ještě zkousnete. --62.245.103.21 16. 10. 2011, 12:50 (UTC)

Shrnutí editace

Pro Vaši informaci Dobrý den, díky za vaše příspěvky. Chci vás však poprosit o pokud možno výstižné vyplnění shrnutí editace před uložením úprav. Je velmi žádoucí, aby měli ostatní wikipedisté představu, čeho se vaše změny týkají. Umožníte tak snazší dohled nad stránkou posledních změn, ale i budoucí nalezení konkrétní změny v historii článku.

Registrovaní uživatelé mají navíc možnost si ve svém nastavení v sekci Editace zatrhnout položku Upozornit při vložení prázdného shrnutí editace a systém pak každé nevyplněné shrnutí před konečným uložením změn připomene. Děkuji za pochopení. S pozdravem Marek Koudelka (diskuse / příspěvky) 16. 10. 2011, 14:13 (UTC)


Tato stránka byla archivována a neměla by být (s výjimkou oprav odkazů po přesunu cílových stránek apod.) editována.