Diskuse k Wikipedii:Wikikonference/2015

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Registrace[editovat zdroj]

už máme druhý týden v říjnu... --Gampe (diskuse) 11. 10. 2015, 20:25 (CEST)

Ano, otevřeme cca mšsíc předem jako obvykle --Vojtěch Dostál (diskuse) 11. 10. 2015, 22:19 (CEST)

Program[editovat zdroj]

Chtěl jsem pozvat pár známých na Wikikonferenci. Když je ale program prázdný, repetive program chybí, tak nevím jestli to mám vůbec dělat, protože návštěvníci newikipedisté si vybírají hlavně podle programu. Kdy teda bude program hotov?--Juandev (diskuse) 4. 11. 2015, 07:12 (CET)

Během následujících 24 hodin ho určitě zveřejníme, už je hotov. --Vojtěch Dostál (diskuse) 4. 11. 2015, 08:16 (CET)

Technická k „aktualizaci cache“[editovat zdroj]

Překvapilo mne upozornění o cachi přidané na stránku aktuální konference. Přijde mi, že to technicky nedává tak úplně smysl, protože zřejmě nejde o problémy s cachí na straně uživatele (v prohlížeči), nýbrž na straně Wikipedie, které po uložení nové verze podstránky nějakou dobu trvá, než se dostane na řadu hlavní stránka, do které je podstránka inkludována, a tato hlavní stránka se v interní cachi Wikipedie přegeneruje – což se stane po určité době samo, ale lze to urychlit odkazem „Vyprázdnit cache“, resp. "action=purge". To je ale otázka Wikipedie a zodpovědnost autorů (aby cache Wikipedie ručně aktualizovali po každé důležité změně, chtějí-li, aby byla i nadstránka ihned aktuální). S cachováním v prohlížeči to podle mne nemá nic společného (teď jsem to testoval a tu nainstalovaná MediaWiki mi u nové stránky posílala v hlavičkách "private, s-maxage=0, max-age=0, must-revalidate" apod., tj. všemi způsoby se brání tomu, aby se prohlížeč vracel k pamatované verzi stránky namísto žádosti o aktuální). Obecně ale s úmyslem nepoužíváním podstránky pro aktuální ročník (a archivování až po skončení) souhlasím – minimálně to už teď znepříjemňuje situaci i tím, že existují dvě téměř různé adresy na téměř identický text o letošním ročníku (podstránka a nadstránka). --Blahma (diskuse) 5. 11. 2015, 22:29 (CET)

Díky za technický vhled. Mně, zdá se, aktualizace cache pomohla, ale je možné, že to byla náhoda. Jak mohou autoři ručně aktualizovat cache této stránky? --Vojtěch Dostál (diskuse) 6. 11. 2015, 10:17 (CET)
Stačí navštívit tento odkaz: [1] Nebo si v Nastavení aktivovat udělátko „Přidat záložku Vyprázdnit cache do horní lišty“ a pak použít příslušnou záložku nahoře nad článkem (v položce „Další“). Jak to funguje viz mw:Manual:Purge. Silnějším nástrojem je „nulová editace“ (také popsaná na posledním odkazu, jde vlastně o „přeuložení“ stránky bez jakékoliv změny), ale ten asi tady nebude potřeba. --Blahma (diskuse) 6. 11. 2015, 20:37 (CET)
Jinými slovy, stačí, když jeden uživatel klikne na výše uvedený odkaz, a pak už budou všichni návštěvníci vidět aktuální verzi článku? --Vojtěch Dostál (diskuse) 6. 11. 2015, 20:42 (CET)
Dodatečně: Ano. --Blahma (diskuse) 13. 10. 2016, 00:02 (CEST)

O Wikikonferenci[editovat zdroj]

Technická k této stránce, nebylo by vhodné sem vložit nějaké info o samotné konferenci (co to je, kdo za ní stojí, historie atp.), případně o ní založit článek? Udělal bych to sám, ale nepřipadám si dostatečně kompetentní. --Ractor (diskuse) 11. 4. 2016, 20:10 (CEST)