Diskuse k Wikipedii:Povolené zdroje

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Kosmonautika[editovat zdroj]

Chapem to dobre, ze autor udeluje povolenie na pouzitie IBA v ramci ceskej verzie wiki? Liso 09:10, 1. 7. 2005 (UTC)

Ano, souhlas o přebírání dat ze SPACE-40 byl zatím vydán POUZE pro českou wikipedii. Ale s bratrskou slovenskou Wiki se můžeme dohodnout. A.Vítek 09:53, 1. 7. 2005 (UTC)
Chcete tím říci, že třeba němečtí či polští wikipedisté nesmějí překládat články z české Wikipedie, které byly převzaty z Vašich stránek SPACE-40? --Luděk 17:11, 1. 7. 2005 (UTC)
Podle mě to takto omezit nejde (a je to nelogické), cituji:
  Všechny příspěvky do Wikipedie jsou zveřejňovány podle volné licence GNU pro dokumenty
 (podívejte se na Wikipedie:Autorské právo na detaily). Pokud si nepřejete, aby váš
 text byl nemilosrdně upravován a volně šířen, pak ho do Wikipedie neukládejte.
Takže buď pro všechny wikipedie, nebo vůbec. Ani si nedovedu představit, jak takové omezení uhlídat.
--Mojža 17:19, 1. 7. 2005 (UTC)
Zcela přesně. Pokud někdo uvolní různá díála pro českou wiki, tak je tím pádem uvolní i pro ostatní wiki, tím pádem i pro celý internet a tím pádem i pro všechny, kteří s tím chtějí dělat co chtějí. -jkb- 17:56, 1. 7. 2005 (UTC)Mimochodom, ked nahodou niekto budete vyrabat importovaci subor pre bota, nemohli by ste ho spristupnit verejne? Liso 09:10, 1. 7. 2005 (UTC)

Nepovolené zdroje[editovat zdroj]

Nešlo by mít nějaký seznam zdrojů, ze kterých se objevují často copy&paste editace a o kterých bezpečně víme, že nejsou volné ani pod GFDL? Spousta copyvií by tak šla řešit prostým revertem, bez byrokracie. --Miraceti 11:08, 7. 11. 2007 (UTC)

OTRS[editovat zdroj]

Přidal jsem kolonku OTRS číslo. Tuto kolonku mohou vyplňovat pouze členové OTRS týmu, kteří jako jediní mohou vědět, co je vlastně povoleno a jak. Toto číslo pak může být použito při vkládání šablony {{PotvrzeníOTRS}}, kterou jinak mohou vkládat také jen členové týmu OTRS. Pokud je ale zdroj s číslem tiketu dobře zapsaný zde, může tuto šablonu vložit kdokoli, protože toto vložení je snadno ověřitelné (právě díky tomu, že člen týmu OTRS to napsal sem osobně). Dobré by bylo, kdyby každé takové vložené číslo bylo i podepsáno čtyřmi vlnovkami.

Jako příklad jsem přidal jednu novou položku. A hned jsem u ní porušil nutné pravidlo - nejsem člen OTRS týmu a přesto jsem tam vložil dané číslo. Dovolil jsem si to, protože vím, co povolení obsahovalo (přeposílal jsem ho sám do OTRS). Takový postup je ale dlouhodobě neudržitelný/neudržovatelný, proto prosím někoho z OTRS týmu, aby dané číslo podepsal a tím ho potvrdil. Díky moc! Miraceti 29. 10. 2008, 13:04 (UTC)

Dvě identické šablony, jedna v povolených zdrojích, druhá mimo[editovat zdroj]

@Mates, Jan Kovář BK, Michal Lenc, Michal Bělka: Zdravím, jaký je rozdíl mezi Šablona:Wiki.mapy.cz a Šablona:Wikimapy? Je nějak zásadní z hlediska povolených zdrojů a OTRS, nebo je možné je sloučit? --Dvorapa (diskuse) 1. 4. 2019, 17:08 (CEST)

No, ten projekt z roku 2006 (ani na jedné adrese) už zjevně neexistuje. --Michal Bělka (diskuse) 1. 4. 2019, 17:15 (CEST)
No jo, neexistuje :( Můžeme aspoň odkazovat takto na archive.org (viz Královka). --Vojtěch Dostál (diskuse) 1. 4. 2019, 17:38 (CEST)
Jasně, obsah tu nějaký přebraný odtamtud máme, takže nasměrovat odkazy na archive.org nebude problém, mě jen zarážely ty dvě duplicitní šablony (jen v jiné kategorii a s trochu jiným textem). --Dvorapa (diskuse) 2. 4. 2019, 00:03 (CEST)