Diskuse:Webový prohlížeč

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Firefox[editovat zdroj]

Mozilla Firefox a nebo Firefox? Na http://www.czilla.cz/help/firefox/ je uváděno plné jméno, ale běžně se říká Firefox. PaD 16:29, 26. 4. 2005 (UTC)

Z Firefoxu je stejně přesměrování na Mozilla Firefox takže je to jedno. Plné jméno ničemu nevadí a dělá reklamu Mozille :)))--Li-sung 16:42, 26. 4. 2005 (UTC)
Nijak zvlášť mě to netrápí, ale podívejte se na „Nápověda/O aplikaci Firefox“ (nikoli Mozilla Firefox), máte tam „Firefox, verze 1.0“, na http://www.mozilla.org/products/firefox/ máte také všude jenom Firefox. Dříve to skutečně bývalo Mozilla Firefox, ale v rámci „přibližování se BFU“ byl název zjednodušen a „odstrašující“ Mozilla („to je zas nějakej ten Linux, tomu já vůbec nerozumím“) odhozena. ;-) --Mormegil 17:10, 26. 4. 2005 (UTC)

Já jsem kvůli tomu taky neupravoval stráku. Donutil jste mě se podívat na Help->About Mozilla Firefox. V úvodním okně je opravdu vše pouze Firefox, ale když kliknu na Credits, tak se tam oběví Mozilla FirefoxTM (verze 1.0.3/Linux - en). Tak nevím. Na webu czilly jsem infmaci o změně nenanšel. PaD 17:33, 26. 4. 2005 (UTC)

Tak jsem konečně dohledal ten „naming FAQ“, který jsem si pamatoval, že jsem kdysi viděl. A máte pravdu:
Is it Firefox or Mozilla Firefox?
The official name is Mozilla Firefox. We will often shorten that to Firefox.
[1] Ale fascinující je, že to opravdu often zkracují. Drtivá většina oficiálního webu zmiňuje jenom Firefox. Ale, jak říkám, nijak zvlášť mě to netrápí ani tak, ani tak.
--Mormegil 17:58, 26. 4. 2005 (UTC)

technický popis[editovat zdroj]

Trochu mi zde chybí obecný technický popis částí prohlížeče. Možná to někomu připadne nedůležité, ale já jsem si speciálně kvůli tomu toto heslo vyhledal. Potřeboval jsem zjistit, jak se správně nazývá část, ve které je zobrazena webová stránka, což jsem se tu bohužel nedozvěděl. --Daniel Pospíšil (diskuse) 9. 1. 2013, 23:48 (UTC)

Oblíbenost a používanost prohlížečů[editovat zdroj]

Tato část článku má sice zdroj, ale. Zdrojem je StarCounter, kde se údaje liší oproti NETMARKETSHARE. Obě dvě společnosti se liší údaji, v tom případě by bylo proto nejlepší přidat tabulku, se srovnávacím řazením, aby si uživatel/čtenář mohl srovnat údaje, jak on sám chce. Zdrojem by měl být StarCounter, NETMARKETSHARE a pokud vkladatele šablony napadne jiný zdroj, mohl by jej uvést také. Hranolka1407 (diskuse) 9. 9. 2014, 19:31 (UTC)

Souhlasím, že StarCounter není ideální, ale netuším z čeho čerpá svá data NETMARKETSHARE. Údaje ze StarCounter jsou použity i v horním ilustračním obrázku oblíbenosti v jednotlivých státech a v ostatních mutacích Wikipedie (např. https://en.wikipedia.org/wiki/Web_browser). Za důvěryhodný zdroj pro ČR lze považovat rankings.cz. --Wikipedista:Cifrik (diskuse) 9. 9. 2014, 22:17 (UTC)