Diskuse s wikipedistou:Daniel Pospíšil

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

--Ladin (diskuse) 13. 8. 2012, 06:16 (UTC)

Námel[editovat zdroj]

Odpověděl jsem ti tam na dotaz. Zagothal (diskuse) 2. 10. 2012, 21:05 (UTC)

Den české státnosti[editovat zdroj]

Den 28. září slavím, mám k němu osobní vztah, a těší mě, že ho se mnou ctí celá naše republika. Osobnost knížete Václava je pozoruhodná už tím, jak ze středověkého světce vyrostla v Myslbekova bojovníka a vojevůdce Blanických rytířů a vrostla do národního povědomí a historie. Jen spojení české státnosti s vraždou českého panovníka je na můj vkus nehorázný kus nevkusu. O dva dny dřív, 26. září, je výročí vydání Zlaté buly sicilské, která české království natrvalo vřadila jako plnohodnotnou součást Evropy. Nebyla by to lepší vizitka české státnosti? °°°° Chmelař

Používejte prosím kategorie: článek Rozmnožovací buňky[editovat zdroj]

Děkujeme za Vaše příspěvky do Wikipedie. Zároveň Vás prosíme, abyste každé nově vzniklé heslo vždy zařadil(a) do určité kategorie (příp. kategorií). Dělá se to připsáním [[Kategorie:Název kategorie]], například [[Kategorie:Němečtí fyzikové]] na novou řádku u konce stránky.

Proč kategorizovat?

Kategorizace článků je výhodná, protože kategorizované články mohou uživatelé Wikipedie procházet nejen podle jejich názvů, ale také podle právě takto vytvořených kategorií. Jediným kliknutím na odkaz pod daným heslem získají seznam všech článků v dané kategorii, čímž získávají kontext k tématu, které je zajímá.

Nejčastější příklady
  • U osob, u nichž je znám rok narození (a/nebo úmrtí), se přidává šablona [[Kategorie:Narození Rok_narození]], analogicky pak [[Kategorie:Úmrtí Rok_úmrtí]]
  • U obcí, okresů, krajů apod. je zvykem vložit minimálně kategorii státu, do kterého patří, například [[Kategorie:Estonsko]]
  • U bibliografií osob (popř. též u cizojazyčných názvů, které uvozuje určitý člen) je možno upravit pořadí, ve kterém se tyto budou v kategoriích zobrazovat. A sice přidáním šablony {{DEFAULTSORT:Název, tak jak má být zařazen}}, například pro heslo Jiří Stanislav Guth-Jarkovský by to bylo {{DEFAULTSORT:Guth-Jarkovský, Jiří Stanislav}}.
Další odkazy

♥ K123456  1. 2. 2013, 08:20 (UTC)

Rozcestníky[editovat zdroj]

Dík za Vaše editace, ale k rozcestníku Saone mám poznámku. Zdá se mi rozumné převzít zásadu anglické Wiki, že v rozcestnících se nemá "přejmenovávat" tj. používat odkazy se svislítkem, protože čtenář má vidět, jak se daný článek skutečně jmenuje (viz en:WP:DABPIPE). Tamtéž se také doporučuje, aby položky rozcestníku obsahovaly jen minimum odkazů. Na cswiki to sice není zavedeno, ale přesto mi to přijde rozumné. Zdraví --Sokoljan (diskuse) 10. 1. 2014, 20:59 (UTC)

Já si myslím, že nějaký ten odkaz navíc nemůže rozcestníkům škodit. Považuji je za víceméně plnohodnotné články o mnohoznačných pojmech. Co se svislítka týče, asi máte pravdu. Ale bývá někdy dost obtížné nechat odkazy v nominativu a zároveň zachovat přirozenou větnou skladbu. Mám raději, když jednotlivé body rozcestníku přirozeně navazují na úvodní větu. Viz moje poslední editace článku Saone nazvaná Naturalizace rozcestníku. Pokud se Vám nelíbí, tak ji klidně zrušte. --Daniel Pospíšil (diskuse) 15. 1. 2014, 22:34 (UTC)
Naopak, "naturalizace" se mi líbí! Zdraví --Sokoljan (diskuse) 17. 1. 2014, 20:23 (UTC)

„Kur Baga-kagan“[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám že jste poopravil můj článek. Jelikož jsem autorem více článku na cs. wiki, a všechny jsou s vícerými hrubkami a neodpovídají české gramatice a pravopisu měl bych k Vám prosbu: jestli budete mít zájem (asi chci po Vás víc než očekáváte), poopravovat co se dá... alespoň ty hlavnější...

  • Alty-čubové * Ansarluové * Bajati * Barsilové * Brutachiové * Buljaři * Burdžané * Čaruklugové * Černé klobouky * Čikové * Čolové * Čumulové * Chorásánští Turci * Chuej-mové * Dolani * Dögeři * Ejmürové * Ferganští Kypčaci * Gagauzové * Jenisejští Kyrgyzové * Karadagové * Karagözlüové * Karaimové * Karlukové * Kimakové * Kirkové * Kmen Amudža * Kujové * Kumandynci * Kurykanové * Meschetští Turci * Nafarové * Oghuzové * Ograkové * Orchonští Turci * Pečeněhové * Pišagči Turci * Rod Karagözlüů * Seznam turkických dynastií a zemí * Suaři * Tarančiové * Tofalaři * Tuchsové * Turkické národy * Turko-mongolové * Ujgurové * Uzové * Wusunové * Šablona:Turkické národy * Šablona:Turko-mongloské národy * Ordu Balık * Ujgurský kaganát * Tanguti * Seldžucká říše * Insignie prezidenta Turecka * Pchunu * Bumin * Kur Baga-kagan * Tuki Šipir-kagan * Šad Küj-kagan * Il-Itmiš-kagan... hrubě zvýrazněná hesla jsem doplňoval, s pozdravem „Kočovník“ --178.40.246.219 20. 7. 2014, 13:40 (UTC)

Rádo se stalo, i když to bude z mé strany asi ojedinělý zásah do vašich článků. Ale on se určitě časem někdo najde, kdo to opraví. ;-) --Daniel Pospíšil (diskuse) 20. 7. 2014, 23:13 (UTC)

Monopodi[editovat zdroj]

Dobrý den, Děkuji za zlepšování článků o Narnii. Ale zde jste odstranil Monopody. Myslel jsem, že překlad Ferstové používá právě tento výraz. Pletu se?

Pokud ne, tak nevadí, stejně váhám, zda tam zmiňovat _oba_ české knižní překlady. Co myslíte?. Hezký den --Pavel Jelínek (diskuse) 26. 10. 2014, 16:47 (UTC)

Jaký výraz používá Ferstová, nemohu ověřit. Wikipedie uvádí Monopodi, ale tento výraz se vyskytuje i v překladu Volhejnové, ovšem jako nové pojmenování, které dal Ňoumům Koriakin. Ti ho pak zkomolili na Ňomopodi. Uvedl jsem to jako alternativní výslednou zkomoleninu, která by měla dle mého názoru působit i trochu legračně, což monopodi nesplňují. Neví ale, jak to je postaveno v originále nebo u Ferstové. --Daniel Pospíšil (diskuse) 26. 10. 2014, 19:32 (UTC)
Fajn, Vaše verze je dobrý nápad, protože do Ťulpodů (kde jsou nejrůznější překlady) se čtenář snadno proklikne. --Pavel Jelínek (diskuse) 27. 10. 2014, 04:29 (UTC)

Invitation[editovat zdroj]

A gummi bear holding a sign that says "Thank you"
Thank you for using VisualEditor and sharing your ideas with the developers.

Hello, Daniel Pospíšil,

The Editing team is asking for your help with VisualEditor. I am contacting you because you have switched out of VisualEditor several times. Please tell them what they need to change to make VisualEditor work for you, so that you didn't need to switch to the wikitext editor. The team has a list of top-priority problems, but they also want to hear about small problems. These problems may make editing less fun, take too much of your time, or be as annoying as a paper cut. The Editing team wants to hear about and try to fix these small things, too. 

You can share your thoughts by clicking this link. You may respond to this quick, simple, anonymous survey in your own language. If you take the survey, then you agree your responses may be used in accordance with these terms. This survey is powered by Qualtrics and their use of your information is governed by their privacy policy.

More information (including a translateable list of the questions) is posted on wiki at mw:VisualEditor/Survey 2015. If you have questions, or prefer to respond on-wiki, then please leave a message on the survey's talk page.

Thank you, Whatamidoing (WMF) (talk) 25. 3. 2015, 21:57 (CET)

Florencie[editovat zdroj]

+pahýl: nevyváženost informačního obsahu - téměř žádné informace geografického, resp. socioekonomického charakteru týkající se současnosti x bohatost inf. z oblasti historie a kultury

tak to rozšiřte o geografické a socioekonomické informace, co vám brání?--Pimlico27 (diskuse) 9. 8. 2015, 00:42 (CEST)

nedostatek času a snad i erudice v této oblasti ;-) --Daniel Pospíšil (diskuse) 9. 8. 2015, 01:31 (CEST)

Jatečná hmotnost[editovat zdroj]

MOŽNÉ PORUŠENÍ AUTORSKÝCH PRÁV

© Dobrý den, oceňujeme Váš příspěvek, ale bohužel nemůžeme přijmout text chráněný autorským právem převzatý bez dovolení z webových stránek či odjinud. Podívejte se, prosíme, na stránku Jatečná hmotnost, a pokud jste autorem původního díla nebo máte od autora svolení k dalšímu šíření podle licencí GFDL a CC-BY-SA 3.0, doložte to prosím e-mailem obsahujícím svolení autora. K Vámi vloženému textu byla vznesena námitka, že se nápadně podobá textu z: http://www.zootechnika.cz/clanky/zaklady-chovatelstvi/obecna-zootechnika/zootechnika/prakticke-vypocty-v-zootechnice.html

Užitečné rady o přispívání do Wikipedie a o některých základních pravidlech najdete na stránkách Wikipedie:PrůvodceWikipedie:Váš první článek. Díky za pochopení.

--Leome 323 ♥ (diskuse) 11. 10. 2016, 15:59 (CEST)

Share your experience and feedback as a Wikimedian in this global survey[editovat zdroj]

  1. This survey is primarily meant to get feedback on the Wikimedia Foundation's current work, not long-term strategy.
  2. Legal stuff: No purchase necessary. Must be the age of majority to participate. Sponsored by the Wikimedia Foundation located at 149 New Montgomery, San Francisco, CA, USA, 94105. Ends January 31, 2017. Void where prohibited. Click here for contest rules.

Your feedback matters: Final reminder to take the global Wikimedia survey[editovat zdroj]

(Sorry to write in English)

Chronostratigrafické články[editovat zdroj]

Díky, že jste se začal systematicky věnovat těmto článkům. Jen bych rád upozornil na průběžnou aktualizaci Mezinárodní chronostratigrafické tabulky. Aktuální verzi naleznete zde. Nyní platí verze 2017/02 a je to již sedmá aktualizace od verze 2012, na kterou se v úpravách odkazujete. Doporučuji proto používat aktuálnější odkaz, i když ve Vašich dosavadních úpravách se (podle pouye zběžné kontroly) nejedná o údaje posledními aktualizacemi ICC dotčené.

Hodně elánu do dalších editací přeje Petr Karel (diskuse) 28. 3. 2018, 13:19 (CEST).

Díky, o mezinárodní tabulce vím a používám ji. Z té české si beru především českou podobu názvů jednotek, pokud je to možné. Moje revize tabulky v článku Geologický čas se zatím datace netýkala. Daniel Pospíšil (diskuse) 29. 3. 2018, 01:15 (CEST)
Dobrý den, všiml jsem si, že při editaci článků děláte hezké tabulky, které máte umístěné na pravé straně stránky a kolem nich se dá psát text. Můžete mi poradit, jak se to dělá? Moje tabulky jsou totiž vždy vlevo, nedají se posunout a ani text se kolem nich nedá psát. --Vogelbeeren (diskuse) 2. 2. 2019, 15:03 (CET)
Tajemství tabulek umístěných vlevo na stránce se mi pomocí Vašich editací nakonec podařilo odhalit. Na téma chronstratigrafie nyní překládám články, které v české wikipedii zatím chybí. Budete mít hodně práce s jejich editací, protože každý překlad je tím původním jazykem vždycky ovlivněn. Tak přeji hodně trpělivosti.--Vogelbeeren (diskuse) 4. 2. 2019, 15:13 (CET)

Community Insights Survey[editovat zdroj]

RMaung (WMF) 6. 9. 2019, 16:44 (CEST)

Reminder: Community Insights Survey[editovat zdroj]

RMaung (WMF) 20. 9. 2019, 17:12 (CEST)

Reminder: Community Insights Survey[editovat zdroj]

RMaung (WMF) 3. 10. 2019, 21:50 (CEST)

Šablona:Geologická období[editovat zdroj]

Dobrý den, tvrdíte, že řazení funguje dobře. Zkuste si kliknout na řazení podle periody a uvidíte, co dostanete za zavádějící paskvil. Jestli toto má pomoci uživatzelům wikipedie? Ale když se vám to líbí ... Petr Karel (diskuse) 6. 5. 2020, 08:40 (CEST)

Dobrý den, původně mě nenapadlo, že by to mohlo vadit, ale máte pravdu, řazení by bylo trochu zavádějící. Daniel Pospíšil (diskuse) 6. 5. 2020, 19:18 (CEST)