Diskuse:Taz (řeka)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Narazil jsem na takový problém zoologické povahy (OJJ, Petr Karel, Ben Skála). Pokud jsem to správně pochopil ([1], [2]), tak v sibiřských řekách nežije nelma obecná, ale nelma arktická (dříve poddruh nelmy obecné, dnes uznávána jako samostatný druh). V tom případě by to asi chtělo změnit všechny interní odkazy – asi roboticky, je jich docela dost.--Hnetubud (diskuse) 6. 5. 2017, 13:31 (CEST)

@Hnetubud: Vypadá to tak. Co a jak se má narovnat? OJJ, Diskuse 10. 5. 2017, 13:42 (CEST)
@OJJ: Viděl bych dvě možnosti: buď na rodové jméno (nelma), nebo na druhové jméno (nelma arktická). Nevím, co je v tomto připadě lepší, ostatně zatím nemáme článek ani o jednom...--Hnetubud (diskuse) 10. 5. 2017, 22:32 (CEST) (možná bude podobný problém i u jiných druhů/poddruhů, ale nenapadá mě způsob, jak to zjistit)

@OJJ: Tak jsem založil pahýl nelma arktická, ale s nějakým hromadným narovnáváním to moc nevidím: těžko se bude zjišťovat, který druh nelmy žije v konkrétní řece, zvlášť když jediným zdrojem informací je Velká sovětská encyklopedie, o jejíž nedůvěryhodnosti se tu už kdysi diskutovalo.--Hnetubud (diskuse) 26. 5. 2017, 22:08 (CEST)