Diskuse:Stupeň ohrožení (biologie)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Přesun[editovat zdroj]

Stupeň ohrožení druhu je myslím lepší. Je pravda, že nemusí jít jen o druh, ale že by byla ohrožena třeba nadčeleď nebo varieta jsme nikdy neslyšel. Pravda, může být ohrožen poddruh (slavná kauza o převozu severního poddruhu nosorožců ze zoo v Dvoře Králové), ale druh i poddruh se myslím dá dát pod článek Stupeň ohrožení druhu. --Packa (diskuse) 10. 2. 2017, 17:00 (CET)

Nepřesouvat. Současný název je naprosto vyhovující. Je-li třeba rozcestník, tak vytvořit na stránce Stupeň ohrožení (rozcestník). Biologický význam je jednoznačně nejočekávanější. --Vachovec1 (diskuse) 10. 2. 2017, 17:08 (CET)

Jsem pro přesunutí nebo pro vytvoření rozcestníku. Současný název může být matoucí. Vojta Blaha 26. 3. 2017, 18:08 (CET)

Přesunul jsem na Stupeň ohrožení (biologie). Existují i stupně ohrožení terorismem, uvažuje se o stupni ohrožení suchem apod. --Jvs 17. 4. 2018, 20:14 (CEST)

Podle mně ten přesun byl nesmysl. Tady pro něj podpora nebyla a stejně žádné další významy nemají článek. --Vojtěch Dostál (diskuse) 18. 4. 2018, 10:30 (CEST)
No, jak pak naložit třeba s Stupeň ohrožení v Česku, že. Zatím na Wiki nejsou žádné další stupně ohrožení, ale jistý smysl to dává (pro laiky jako já je to bez rozlišovače takové obecné až moc). Jvsovi velké uznání za razantní pročištění kategorie požadovaných přesunů článků, a taky světomitě provedené, teď to zajímavá zvládnutelná kategorie. Možná mu jeden dva případy ujely při tom velkém švihu, byly třeba dlouho zaseklé a Jvs do toho ťal, ale nespokojenci se najdou vždy ;) Chrzwzcz (diskuse) 18. 4. 2018, 19:07 (CEST)