Diskuse:Otrava Sergeje a Julije Skripalových

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Článek „Reakce na otravu“[editovat zdroj]

Proti. Takový článek je zcela zbytečný, jsem rozhodně proti tomu. Jaké reakce, koho, kdy, kde? Mohlo by to být donekonečna rozvláčné, až bůhví jak. Třeba reakce čínského tisku, bez těch by článek nebyl úplný. Tento článek o samotné kauze naprosto stačí. --Zbrnajsem (diskuse) 5. 4. 2018, 11:20 (CEST)

Proti. Souhlasím s předřečníkem výše. Spočítal jsem si články obsahující v názvu spojení "reakce na" a vyšlo mi 0. —Mykhal (diskuse) 5. 4. 2018, 14:44 (CEST)

.. a když to spočítám technicky správně (podtržítko místo mezery), i tak mi vychází jen 3 včetně rediru, tedy celkem 2: Mezinárodní reakce na jednostranné vyhlášení nezávislosti Kosova, Mezinárodní reakce na vyhlášení nezávislosti Abcházie a Jižní Osetie a Mezinárodní reakce na vyhlášení nezávislosti Kosova. —Mykhal (diskuse) 5. 4. 2018, 14:49 (CEST)
Zatím to samozřejmě není akutní a článek to nepotřebuje urgentně. Ale pokud se někdo ujme z něj udělat něco komplexnějšího, příslušná sekce bude tak nabobtnalá, že to udržitelné nebude. V současné chvíli to ale, pravda, nehoří. --Palu (diskuse) 5. 4. 2018, 15:13 (CEST)
Tento článek to nepotřebuje vůbec. Důvody už byly uvedeny. Pokud s tím někdo začne, požádám o okamžité smazání. Vznikla by z toho zase jednou pouze snůška nahodile vybraných komentářů podle POV výběru bez ohledu na skutečná fakta. Uvědomme si, že novináři a politologové mohou psát, co se jim zachce. A po krátké době to už ani neplatí. Tato kauza je na to velmi náchylná. --Zbrnajsem (diskuse) 5. 4. 2018, 17:16 (CEST)
Ten váš konfliktní tón je fakt ulítlý. Zkuste se jednou taky vyjadřovat k věci, nevýhrůžně, nezaujatě a obecně jako člověk. Tady jste na Wikipedii, ne na bitevním poli. --Palu (diskuse) 5. 4. 2018, 17:27 (CEST)
Co je na mém tónu špatného? Nevztahujte tady nic na sebe, a hlavně se sám neuchylujte k ostrému tónu vůči mně. Nedíval jsem se na to, kdo ten návrh na článek o reakcích podal. Byl jste to snad Vy? Ale tady dole si přečtěte, co dnes uveřejnila anglická Metropolitní policie jménem Julije Skripalové. --Zbrnajsem (diskuse) 5. 4. 2018, 17:53 (CEST)
Navrhuji, abychom tuto věc brzo uzavřeli s tím, že návrh na dodatečný článek „Reakce na otravu“ nebyl přijat. IMHO je důležité, abychom věděli, co se v té samotné věci vůbec děje. Reakcí na tu událost a její následky jsou tisíce po celém světě, a kdo to má sledovat a jak má z toho vybírat? --Zbrnajsem (diskuse) 8. 4. 2018, 17:06 (CEST)
Co nejdříve.--Rosičák (diskuse) 12. 4. 2018, 16:51 (CEST)

Proti. Témata bytostně souvisejí. Co by takový článek mohl přinést nového? Zduplikování části toho stávajícího a tabulku kdo komu, kolik a kdy vyhostil diplomatů. Nemá zkrátka další potenciál.--Rosičák (diskuse) 12. 4. 2018, 16:51 (CEST)

Výsledek diskuse je tedy jednoznačný. Nový článek o „Reakcích na otravu“ nemá podporu, proto ten návrh v tomto článku smažu. --Zbrnajsem (diskuse) 12. 4. 2018, 19:49 (CEST)

Prohlášení Julije Skripalové ze dne 5. dubna 2018[editovat zdroj]

Uveřejněno dnes na internetové stránce anglické Metropolitan Police. Ten zdroj mohu dodat do článku.

Statement issued on behalf of Yulia Skripal, aged 33 years:

“I woke up over a week ago now and am glad to say my strength is growing daily. I am grateful for the interest in me and for the many messages of goodwill that I have received.

“I have many people to thank for my recovery and would especially like to mention the people of Salisbury that came to my aid when my father and I were incapacitated. Further than that, I would like to thank the staff at Salisbury District Hospital for their care and professionalism.

“I am sure you appreciate that the entire episode is somewhat disorientating, and I hope that you’ll respect my privacy and that of my family during the period of my convalescence.”

Co z toho dáme do článku? Všechno nebo jen první a třetí větu? --Zbrnajsem (diskuse) 5. 4. 2018, 17:52 (CEST)

Snad počkat, až si vzpomene na něco k tématu. —Mykhal (diskuse) 5. 4. 2018, 18:09 (CEST)
Ještě další prohlášení a telefonát? [1]--Rosičák (diskuse) 5. 4. 2018, 18:24 (CEST)
Na prohlášení Julije Skripalové je několik detailů pozoruhodných. Především formulace „I am sure you appreciate that the entire episode is somewhat disorientating“. Ta celé nasvědčuje, že to Julija, která asi neovládá angličzinu perfektně, napsala opravdu sama. Výraz „you appreciate“ znamená normálně „Vy (to) oceníte“, ne „Vy chápete“. Za druhé to „the entire episode is somewhat disorientating“. Epizoda, a matoucí, dezorientující. To je velmi zajímavá formulace. Uvidíme, co je pravdy na tom telefonátu se sestřenicí Viktorijí Skripalovou - viz příspěvek kolegy Rosičáka. Tím se také zabývá světový tisk. --Zbrnajsem (diskuse) 6. 4. 2018, 12:56 (CEST)