Diskuse:Odboj během druhé světové války

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

@Bazi:Ke komentáři: Slovíčko „během“ zní jako trochu neobratný překlad z angličtiny (článek ostatně právě tak vznikl), kratší a češtině vlastní je v takovémto případě spíš vazba „za války“. Těch článků "během války" je docela dost, včetně dalších odbojových, za války taky několik je, ale celkově asi nedává význam teď přejmenovat jenom jeden. Protože tedy současný název nevybočuje, dovolím si šablonu vyhodit, ale jistě je možno označit všechny "během války" na přesun nebo lépe navštívit lípu a probrat to tam souborně, ale to znáte jistě líp než já. Chrzwzcz (diskuse) 20. 10. 2016, 19:11 (CEST)

Argument beru, ale bylo by o něco lepší případně odstranit šablonu až poté, co by v diskusi bylo dosaženo konsenzu. Návrh samozřejmě nadále platí, byť může být řešen třeba i jinak a jinde. --Bazi (diskuse) 20. 10. 2016, 19:17 (CEST)
Ano, vzal jsem to trochu rázně, ale mezi navrhovanými přesuny je to opravdu neviditelné, za 15 dní to nikdo ke komentáři nedotáhl a pokud půjde o sjednocovací akci měnící vícero článků tak tomu bude jistě líp někde na exponovanějším místě. Jen mimochodem za mě: já bych to asi nechal na vydobytých názvech. Chrzwzcz (diskuse) 20. 10. 2016, 19:28 (CEST)

Smazat tuto stránku?[editovat zdroj]

Informační hodnota stránky je podle mne nulová. V podstatě říká jen to, že v některých okupovaných zemích existoval za druhé světové války odboj (a nepraví se, jaký).

Zdroj č. 1 Anna Cienciala je problematický (pominu, že je v angličtině, to by mi tolik nevadilo). Slovo "resistance" se v něm nejčastěji objevuje v souvislosti s polským odporem v roce 1939. Nejedná se o systematickou práci na téma odboje, i když je v textu zmiňován. Druhý zdroj se věnuje pouze jugoslávskému odboji.

Literatura je taky jen o úzkých tématech. Původní anglická stránka, na kterou se tento pahýl odvolává [1] je mnohem rozsáhlejší, ale nezná slovo Czechoslovakia - pro českou Wiki je jako jediný závažný zdroj nevhodná.

Myslím, že je na Wiki hodně kvalifikovaných stránek na téma odboje a když tento plevel zmizí, nic se nestane. --Svenkaj (diskuse) 3. 1. 2017, 15:00 (CET)