Diskuse:Morava (řeka)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Kralický Sněžník nebo Králický Sněžník?[editovat zdroj]

Google u první verze uvádí asi 17 tisíc výskytů, u druhé verze asi 10 tisíc výskytů. --Luděk 17:24, 6. 12. 2004 (UTC)

Encyklopedie Diderot uvádí Králický, mapa Klubu českých turistů jak by smet. Osobně mne to překvapuje, já bych sice taky řekl Králický, ale myslel jsem, že při vášni současných tvůrců češtinských předpisů pro zkracování slov (archiv, ozon aj. dle mého názoru nesmysly) to bude Kralický, ale ono ne. Čili to máme asi správně - dlouze. --Radouch 19:52, 6. 12. 2004 (UTC)
Vstupuji do této diskuze po 7 letech, abych pomohl zdůvodnit psaní "dlouhého Á" v názvu této hory, která leží v blízkosti města Králíky. Z toho je zřejmé, že správně by mělo být Králický, neleží přece u žádných Kralic. --Bohemianroots 16. 7. 2011, 07:10 (UTC)

Přesun[editovat zdroj]

Nemyslím, že přívlastek (řeka v Česku) je ten nejlepší nápad. Neteče totiž jen v České republice ale i na Slovensku a v Rakousku, takže bych se přiklonil spíše k ponechání současného stavu popřípadě přívlastkům (řeka ve Střední Evropě) nebo (levý přítok Dunaje). Mircea 08:06, 21. 8. 2007 (UTC)

Nechat to, kde to je – Morava (řeka). -xfi- 19:19, 9. 9. 2007 (UTC)
Asi by to chtělo posoudit, zdali by nebylo vhodné navrhnout pro Moravu jistý systém rozlišovačů, protože jsou dvě řeky, země a možná i leccos jiného. Tedy posbírat jednotlivé významy a pak navrhnout rozlišovače. To by se mělo vést na Diskuse:Morava. --Luděk 18:11, 16. 9. 2007 (UTC)

Rozcestník?[editovat zdroj]

Také existuje řeka Velika Morava, která je pravostranný přítok Dunaje. Vlévá se do něj z jihu mezi městy Smederevo a Kostolac v Srbsku. Nestálo by to za rozcestník?

Externí odkazy či reference byly změněny (srpen 2018)[editovat zdroj]

Dobrý den,

právě jsem se pokusil opravit 3 externí odkazy či reference na stránce Morava (řeka). Prosím, zkontrolujte moje editace. Pokud máte nějaké otázky, potřebujete, abych tyto odkazy nebo dokonce celou tuto stránku ignoroval, prosím vizte seznam často kladených otázek pro další informaci. Provedl jsem následující změny:

. Udělal-li jsem chybu, vizte seznam často kladených otázek.

Děkuji.—InternetArchiveBot (Nahlásit chybu) 31. 8. 2018, 23:51 (CEST)